Widok

Balladyny, Modrzewiowa, Cyprysowa, Lawendowa, Diamentowa

Witam sąsiadów
Tak się zastanawiam, czy poparlibyście finansowo projekt ułożenia płyt od wjazdu w ul. Balladyny do Cyprysowej.
To chyba najgorszy odcinek, który pokonuje większość mieszkańców naszego osiedla.
Nie jest zbyt długi, więc zrzutka nie byłaby chyba zbyt obciążająca.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Na 100 m.b. drogi potrzebujemy średnio 535 płyt,
Dobre, producent Zdrojewski, płyta w cenie brutto 45,50, z transportem do nas 51,66 zł.
To 27.640,00 zł za płyty, plus ułożenie.
Do 100 m.b. oferowano mi w cenie 1.000.00 zł.

To pierwsze telefony i szacunki, może można byłoby znaleźć coś konkurencyjnego.
Te 100 metrów oceniłam "na oko", ciekawe ile tam jest faktycznie,
I na ilu sąsiadów można by liczyć ...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Jestem akurat przy temacie plyt i szukam dostawcy. Zdrojewski jest jak narazie najdrozszy. Cena w okolicy do 50 km srednio ok 32 zl + 23 % Vat + ok 2,50 zl/ szt za plyte transport, czasami mniej, ale wtedy tez plyty drozsze. Czyli 43 zl brutto z transportem jest do zalatwienia czyli 23 0000 zl
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Dziękuję za podjęcie inicjatywy choć trochę późno, bo można było załapać się na program dofinansowania płyt z budżetu gminy. Robienie takiego kawałka wg mnie nie ma jednak sensu, bo zaraz podniosą się głosy, że ci pierwsi będą mieli dobrą drogę, a ci na końcu dalej będą jeździć po wertepach, a wszyscy składają się po tyle samo.
Lepszym pomysłem wg mnie jest ułożenie płyt na CAŁYM naszym osiedlu (Balladyny, Jaśminowa, Cyprysowa, Lodowa, Lawendowa). Parę lat temu liczyłem koszty i wyszło mi ok 7000 zł od domu BEZ DOFINANSOWANIA ze strony gminy. Skoro teraz jest taka możliwość i Żukowo pokrywa ~50% ogólnych kosztów, to wg mnie nie warto bawić się w takie ogryzki, ale od razu zrobić całość. Koszt składki pewnie wynosiły ok 3-4 tysiące złotych/dom.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Na całym osiedlu byłoby super, ale ja nie wierzę w powodzenie takiej realizacji.
Na pewno nie wszyscy się zgodzą, a przy takiej składce jak odpadnie parę domów to będzie już znaczna kwota.

Tak jak napisałam, to jest najgorszy odcinek, jeśli kiedyś dałoby się położyć więcej - super. Boję się że jak będziemy czekać na "więcej:" nie będziemy mieli nic.
To że ktoś będzie miał płyty do samego domu - no cóż, jego szczęście.
Po to by on nie miał za dobrze nie chcę rezygnować dla siebie chociaż z porządnego pierwszego odcinka.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Tak się zastanawiam
I chyba przyznam Panu rację.

Może warto spróbować i rozkręcić inicjatywę położenia płyt na całym osiedlu. Przeliczyłam pobieżnie, Gdyby wspomniane dofinansowanie było i w przyszłym roku .... to chyba gra warta świeczki :)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

W dokumencie Gminy "Zasady wspólnego utwardzania dróg ... w 2018 r." wg wyliczenia mieszkańcy pokrywają kwotę 32 zł za każdą płytę, reszta Gmina (Wg mnie mają bardzo zawyżony koszt ułożenia płyt - jedna płyta 42 zł a z ułożeniem - 80 zł).

U nas potrzeba by ok. 9100 płyt, co daje 291.200 zł, przy założeniu 65 domów na osiedlu
składka wychodzi po 4.480 zł.
Druga sprawa czy Gmina zgodzi się na tą ilość płyt, w 2017 r. ta inicjatywa objęła ich w sumie 10.000.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Koszt będzie nieco niższy, bo gmina w całości finansuje skrzyżowania. I także myślę, że tylko ułożenie płyt na całym osiedlu ma sens i radykalnie poprawi komfort WSZySTKICH. Nie sądzę, żeby osoby z dołu osiedla chciały składać się na kawałek płyt przy Balladyny.
Jeśli potrzeba głosu, to jest za całościowym rozwiązaniem i chętnie pomogę.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

No bo czemu ? Dom bez czynszy a jednak 5000 zl oplaty za cos jest
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Super, to może zajmiemy się tym?
Na pewno potrzebne by były bardziej precyzyjne wyliczenia, gdy składka była by określona bardziej precyzyjnie - decyzja sąsiadów
Tu na forum nic więcej nie wskóramy, mój mail kwjoanna@wp.pl
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

A kanaliza wg projektu III kw. 2019 - 2020
http://www.skzukowo.pl/projekt-unijny
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Niezbyt obciążające to dla mnie jest 300 zł, a nie 3000tys.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0

Spróbujcie dogadća się jeszcze z gminą, czy można koszt rozłożyć na raty na dane gospodarstwo domowe.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Nooo, trzy miliony to i dla mnie jest obciążające..
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 2

warto zainwestować
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Dla mnie też

O składce niezbyt obciążającej pisałam a'propo ułożenia płyt na odcinku 100 metrów.
Potem rozpoczęły się wyliczenia dotyczące ułożenia płyt na całym osiedlu, na oko jakieś 1700 m.
Składka nie byłaby nie obciążająca, pytanie, czy za cenę lepszej drogi zgodzimy się na nią
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

3000 zł to koszt jednego remontu zawieszenia. Rachunek jest prosty.
Wiem, że w innych częściach Banina sąsiedzi zrzucali się na swoje drogi w podobnej wysokości (3000-5000 zł)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

A gmina się cieszy bo barany kase wykladaja a gmina wpisuje siebie ile to dróg wyremontowana :)
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 3

Skoro za rok beda klasc kanalize to po co teraz robic plyty, zeby to zdzierać?
Jak beda plyty, to i dluzej roboty beda trwaly z kanalizą ( o ile wogole powstatnie :D bo powstaje juz 10 lat:D )
Chcecie isc w slady GDDKiA? Najpierw asfalt potem rozkopac to i polozyc rury :D
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 1

Dlatego kładzie się płyty, a nie asfalt, żeby łatwo je zdemontować i przełożyć w nowe miejsce. Jak wygląda kładzenie kanalizy po położeniu asfaltu najlepiej widać przy Algidzie. Było pięknie i gładko, a są same dziury.

I również jestem za składką na ułożenie płyt na całym osiedlu.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Nikt nie mówił o kładzeniu płyt w tym roku.
W tym roku nie ma już dofinansowania z Gminy.
Najpierw trzeba ustalić czy jesteśmy zainteresowani tematem, obliczyć koszty, w tym roku przygotować się do ewentualnego złożenia wniosku w styczniu 2019 r. o dofinansowanie.
No i zaoszczędzić kasę :)
Poza tym nikt nie gwarantuje że za rok będą kładli kanalizę :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Już w 2005 roku był projekt kanalizy i poszedł do kosza, bo skanalizowano Tuchomską ;)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Projekt kanalizy dla całego Banina jest na ukończeniu. W lipcu będzie gotowy.
A akurat dla ulic Diamentowa, Cyprysowa już są konkretne daty realizacji:
http://www.skzukowo.pl/projekt-unijny
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Tak, czyli do końca 2020 roku.
Jeśli nie będzie opóźnienia.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Jesli to unijny, to beda musieli sie trzymac terminu realizacji projektu, aby nie stracic dofinansowania.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Też jestem za ułożeniem płyt na całym osiedlu, pamiętając że na osiedle wjeżdżamy wszyscy od Lipowej 3 drogami: Diamentową, Leśną lub Balladyny. My akurat najczęściej od Leśnej.
Zastanawia mnie tylko jedna rzecz. Oczywiście płyty są potrzebne, ale: na osiedlu jest mnóstwo małych dzieci, które wiosną i latem biegają po osiedlu, mnóstwo ludzi spaceruje, chodzi z psami itd. Dzieci chodzą samodzielnie do szkoły.
Mam nadzieję, że po położeniu płyt nie zrobi nam się tutaj jumbostrada w tylu Rolniczej czy Pszennej. Wierzę, że jesteśmy osiedlem kulturalnych kierowców:) ale wyłożenie całej Diamentowej oznaczałoby zapewne odkrycie jej jako skrótu dojazdowego z innych osiedli np. do Gdańska.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

potrzeba więcej garbów niż na lipowej i po problemie :)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Nasze osiedle to na szczęście żaden skrót, więc jeśli sami nie będziemy jeździć jak wariaci to nikt nie będzie nadkładał drogi. Poza tym wystarczy nie robić fragmentu lodowej w kierunku torów i będzie to najlepsze zabezpieczenie przed nadmiernym ruchem.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Na naszym osiedlu nie ma ul. Lodowej. Jest po drugiej stronie Lipowej
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Zakładam że chodziło o Diamentową.
I ten kawałek który gospodarz uważa za swój co zostało ostatnio delikatnie mówiąc zweryfikowane :):)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Zweryfikowane to dopiero bedzie na wiosnę podczas orania pola :) :) :)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Po kapuście też da się przejechać ;)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

może to nie w temacie wątku, ale geodeci wytyczyli drogę
nie sądzę, żeby rolnik odważył się zaorać słupki geodezyjne...
no ale fakt, wiosną się okaże:)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Wytyczyli?
A wbili słupki? bo nie widziałam, tylko jeden palik drewniany ale to przecież nie to
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Proponuję zacząć rozmawiać z sąsiadami. Musimy znać wstępne deklaracje, czy sąsiedzi popierają (i zaangażują się finansowo) w ten projekt.

Sama nie obejdę całego osiedla.
Czy byłby ktoś chętny z ul. Jaśminowej, Cyprysowej, Diamentowej, Leśnej, Sosnowej?

Proszę o kontakt na maila kwjoanna@wp.pl

Podaję link do fajnej mapki m.in. do celów pomiaru odległości
http://www.zukowo.e-mapa.net/
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1

Inne tematy z forum Banino

Deweloper Dom Moich Marzeń (Banino / Dąbrowa) (116 odpowiedzi)

Jakieś opinie na temat dewelopera Dom Moich Marzeń budującego na skraju Banina i Dąbrowy ?...

Wykończenie domu 75m (od Chmary) (107 odpowiedzi)

Drodzy Sąsiedzi, rozważamy zakup domu od Chmary (odbiór kwiecień 2017). Zastanawiamy się ile...

Kasa, kasa a w kościele ziąb! !! (8 odpowiedzi)

Nasz już nie taki nowy proboszcz na niektórych mszach podaje (na 12.00 nie), ile zebrał na...

do góry