Widok

Bierzmowanie na już.

Rodzina i dziecko Temat dostępny też na forum:
Potrzebuje zaświadczenie że mogę być chrzestnym ALE NIE MAM BIERZMOWANIA i pytanie czy ktoś zna księdza który za opłatą da mi bierzmowanie i zaświadczenie. Chrzciny w swięta czasu mało... I ile kasy ksiądz weźmie???/
POMOCY ! :(
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 12

Albo czy w ciągu tygodnia dostanę za opłatą bierzmowanie?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 5

Nie. Do bierzmowania jest czas przygotowań. Potem bierzmowania udziela biskup.
Zagadaj do biskupa, może będzie miał chwilkę:)
popieram tę opinię 10 nie zgadzam się z tą opinią 1

:( rodziców się nie wybiera, ale chrzestnych już tak.
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 0

To chrzestnym nie zostaniesz. Uprzedź rodziców dziecka.
Do bierzmowania jest wiele nauk, a potem sakramentu musi udzielić biskup. U żadnego księdza za żadną opłatą tego nie zrobisz..
popieram tę opinię 10 nie zgadzam się z tą opinią 0

Nie mają kogo wziąć bo jestem tylko ja :) Jakoś dam radę - muszę ..
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 10

Nie masz szans. Ale bez paniki - żeby chrzest się odbył wystarczy jeden chrzestny, tu akurat może być matka chrzestna skoro ty nie możesz. I też chrzest sie odbędzie. Takie są przepisy kościelne - jedna osoba min., nie koniecznie dwie.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

Musisz podzwonić po kościołach w różnych dekanatach i może uda Ci się gdzieś wbić w termin już ustalony. Bierzmowania udziela biskup.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Teraz? Jak zostały mu nie całe 2 tygodnie? Obudził sie z ręką w nocniku.... Mógł o tym pomyśleć szybciej. Skoro poza nim nie ma kto być chrzestnym to miał wiele miesięcy żeby "odbębnić" całe nauki do bierzmowania i załapać sie normalnie na bierzmowanie. Ot i nie było by żadnego problemu. A nie teraz chrzciny lada dzień i panika... Ksiądz nie dopuści jako ojca chrzestnego i tyle w temacie.
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 3

A dlaczego do tej pory nie byles u bierzmowania?
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 1

Może jakiś ksiądz da mu "szybkie"nauki, akurat zaczynają się w parafiach bierzmowania-Gdańsk. Jak jest w desperacji niech idzie zagadać już lepsze to niż przekupstwo...
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 3

Niech rodzice dziecka podadzą Cię jako świadka chrztu, nie chrzestnego a świadka. Nie musisz wtedy miec bierzmowania. Tylko musisz być ochrzczony
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 0

mozesz byc swiadkiem chrztu
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

Nie obudziłem się z ręku w nocniku kochana, a dopiero teraz brat spytał mnie czy nie chciałbym zostać ponieważ kuzyn się nie zgodził i tylko ja zostałem.. tyle w temacie.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 5

No to bystrego masz brata, skoro nie się, że nie wie, że nie masz bierzmowania ;-) A jeśli się, to tym bardziej miło z jego strony, że postawił Cię w takiej sytuacji.
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 1

Popieram. Własny brat nie wie, że nie możesz być chrzestnym, bo nie masz bierzmowania? To co on jako brat wie o tobie? Po co cie prosi na chrzestnego skoro nim możesz nim być? I rozumiem, że kuzyna też dopiero co spytał skoro tobie zaproponował ta fuchę na ostatni gwizdek?
Chrzestni moich dzieci mieli po min. 4 miesiące czasu do chrzcin a nie 2 tygodnie...
Na ostatnia chwilę takich rzeczy sie nie załatwia, bo potem właśnie są takie głupie problemu...
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 2

Ponawiam pytanie...Dlaczego do tej pory nie byłeś u bierzmowania? Wierzysz w ogóle w Boga i jesteś praktykujący? Wiesz jakie obowiązki bedą spoczywać na Tobie jako na przyszłym ojcu chrzestnym? No bo chyba nie chodzi tylko o samo ochrzczenie dziecka bo tak trzeba...odstać godzinę przed ołtarzem dla przyklepania sprawy.
popieram tę opinię 9 nie zgadzam się z tą opinią 5

Moja córka ma chrzestnego (a nie świadka chrztu), który nie był bierzmowamy. Zdeklarował się na spotkaniu z księdzem, że wybierzmuje się w pierwszym możliwym terminie. Więc da się to zrobić.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

U nas ksiądz w ogóle nie chciał żadnych papierków, zaświadczeń, itp.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1

Mam swoje dzieci więc wiem :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Jakby co bierzmowanie w tę środe jest w mojej parafii (św. Jana Bosko Orunia) o 18.00. Ciekawe czy dasz radę się załapać ;p
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Bzdura jestem 20 lat po slubie. Nie mialam bierzmowania na wsi ksiadz poszedl mi na reke bez zadnej kasy
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
Masz jeszcze 1 drogę, udać się do biskupa i jeżeli chrzest ma się odbyć w pojedynkę a nie masowo jak to teraz się robi to biskup przed mszą chrztu udzieli bierzmowania. To są takie nadzwyczajne przypadki
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Rodzina i dziecko bez ogłoszeń

Zwiotczała skóra po porodzie:( (36 odpowiedzi)

Dziewczyny, urodziłam prawie 5 lat temu, jestem szczuplejsza niż przed zajściem w ciążę (jakoś...

Poszukiwania pracy. (65 odpowiedzi)

zapraszam do rejestracji na http://bezrobotnetrojmiasto.pl/ nie wiem jak Wy ale ja od...

Idealny krem do twarzy (68 odpowiedzi)

Pomijam fakt, że dla każdej skóry dobre jest coś innego :) , ale piszcie, który krem zachwycił...

do góry