Widok

Brak kupki u noworodka

Rodzina i dziecko bez ogłoszeń Temat dostępny też na forum:
Dziewczyny mam pytanie moje malenstwo od dwoch dni nie zrobiło kupki i siusiu tez w sumie robi mało, jak dzisiaj nic nie zrobi to idziemy do pediatry, ale czy to moze byc normalne u takiego malenstwa?
image

image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
A karmisz piersia?
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
przy karmieniu piersia kupki moze nie być 3 dni. z tego co mówiła moja położna - nawet do 5 dni, ale przy 5 to juz bym chyba sie denerwowała.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
karmie piersią, ale oprocz braku kupki martwi mnie mało moczu :-( wieczorem jedna pieluszka i to wcale lekko tylko mokra i teraz tez lekko mokra rano :(
image

image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
W piątek widziałam się z koleżanką która ma córeczkę 1,5 mc-a. Jej mała również nie robiła kupki przez 3 dni, ale lekarz stwierdził, że tak może być. Kazał masować brzuszek i ew. położyć ciepłą pieluszkę. Ja natomiast jestem na tym punkcie przewrażliwiona bo mój syn miał problemy z jelitami ( za długa esica )
https://www.facebook.com/groups/200268143516906/?fref=ts

Zapraszam grupa zamknięta, sprzedaż ubranek dziewczęcych
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
O ile karmisz naturalnie, nie ma powodów do niepokoju. Z resztą, u niemowląt często zdarzają się przewlekłe zaparcia, wynikające z niedojrzałości układu pokarmowego i to niezależnie od sposobu karmienia. Niepokojąca może być tylko niewielka ilość oddawanego moczu, ale to również dość trudno jednoznacznie ocenić, bo zawartość pieluszki nie zawsze jest taka, jak nam się może na pierwszy rzut oka wydawać.

Jeśli kupka nie pojawi się przez 3 dni można spróbować podać maluchowi czopek glicerynowy. Nie ma skutków ubocznych, a przeważnie daje baaardzo szybki efekt. ;) Jeśli problemy z zaparciami są częstym problemem u Twojego maluszka, myślę, że warto jednak skonsultować tę przypadłość z pediatrą. Na pewno będziesz spokojniejsza. :)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Jesli dziecko z tego powodu nie cierpi, nie placze, nie prezy sie to nie sa to zaparcia, poczekaj jeszcze, dziecko karmione wylacznie piersia ma prawo nie robic kupki przez kilka dni, a co do siusiu to tak jak ktos wyzej napisal - zawartosc pieluszki moze byc inna niz sie wydaje. A po nocy jak z mokra pieluszka? Tez tylko troszke czy wiecej niz troszke?
image
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
moja córeczka też nie robiła regularnie kup, zdarzało się ze nie zrobiła przez 5, 6 dni... raz to nawet 9 dni !! pediatra nam powiedziala ze najwidoczniej taka jej uroda, przepisała debridat
dziecko nie było marudne ani płaczliwe, mimo nieregularnych wypróżnień była radosna i wesoła
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ale jest różnica odnośnie ilości kupek i mokrych pieluch w zależności czy mówimy o noworodku czy niemowlęciu. Noworodek powinien robić minimum dwie kupki dziennie i moczyć minimum 6 pieluszek dziennie - to m.in. jest wyznacznikiem tego czy maleństwo się najada czy nie. Przystawiaj często maluszka do piersi i obserwuj, ale jak w ciągu doby-dwóch nie ulegnie zmianie ilość stolców i moczu, to do pediatry radzę się udać lub do doradcy laktacyjnego. A, i z tym przystawianiem do piersi - musi być efektywne, musisz słyszeć, widzieć ze maluch połyka mleko miminum 5-10 minut z jednej piersi. Może masz kłopot z prawidłowym przystawieniem dziecka? Tu też doradca laktacyjny pomoże. Jak coś to słusze kontaktem do wspaniałego doradcy, bardzo mi pomógł.
Powodzenia :)

popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Witam, mój 3 tygodniowy noworodek nie robil kupki chyba z 10 dni. W szpitalu były Smołki, potem w domu kilka i na tym się skończyło. Bardzo się martwiliśmy bo 10 dni to bardzo dużo dla nas, zrobiliśmy badania, usg brzuszka nic nie wykazało. Podano dzidzi czopeczeka, po którym nie było od razu nic więc potem podano mała lewatywę-i-kupka byla. Po powrocie do domu znów to samo. Pediatra w szpitalu powiedział, żeby się nie stresowac, bo kupki może nie być 2 tyg... I że tak może się dziac(choć wiadomo, że człowiek się stresuje) a nawet najnowsze wytyczne mówią o miesiącu... Dodam, że pieluszki moczyła ok 6-7dziennie, tylko kupki nie było. Wtedy znów gdy nie było tej kupki kilka dni (ok 9) daliśmy czopeczek gliceryniwy - po 2h kupka byla no i potem od tego momentu, co 2 dni mamy kupkę. Nie stresujcie się (choć nie zawsze się da) powodzenia
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Sasa:dodam jeszcze ze podawaliśmy troszkę wody i herbatki koperkowej, oraz masaż brzuszka. Pozdrawiam
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Drogie Mamy. Moj dzidzius (4 miesiace, karmiony piersia )mial problemy z kupkami-a raczej z ich brakiem, zdarzalo sie ze nie robil ich przez 7 dni. Z takim problemem udajcie sie do pediatry i lepiej nie róbcie nic na własną rękę. To nie jest normalne i MOŻE ZASZKODZIĆ maluszkowi - to slowa lekarza.
Poczatkowo musialam jej podawać laktuloze dopoki nie zrobi po tylu dniach no i syrop "debridat" na (poprawe pracy jelit), powiem szczerze średnio to wszystko pomoglo ale przy nastepnej wizycie polecil mi podawanie kaszki SINLAC od czwartego miesiaca - jest ona z blonnikiem bezglutenowa i po niej zaczela robic co 2, 3 dni naprawde super POLECAM wam ją.
Mozna ją kupić w aptece albo zwyklym markecie jak Auchan.
I problem kupki z głowy :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 3
Myślę, że 7-letnie już dzieci "drogich Mam" mają teraz inne problemy ;)
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Rodzina i dziecko

Sprawdzone sposoby na odchudzanie:) (65 odpowiedzi)

Cześć Dziewczyny! Podzielcie się swoimi sposobami na skuteczne odchudzanie:) Ja muszę zrzucić aż...

Co na parapetówkę ... (57 odpowiedzi)

gdy ludzie mają już wyposażenie z poprzedniego mieszkania :( do 150zł bubububbb

rozwód (22 odpowiedzi)

Dziewczyny, czy może możecie polecić jakiegoś dobrego adwokata od rozwodów?

do góry