Widok
Dokladnie 10 milionów wydaja na spichlerz który jest bardzo potrzeby hehe. Biemistrz w wcześniej byl radnym i o wszystkim wiedział wczesniej wiec jego tłumaczenie ze to poprzednicy jest śmieszne bo wczesniej jego burmistrzem byla onecny radny wiec od lat rządzi ta sama klicha!!! I mamy to co mamy. Czas na zmiany na ludzi bez układów....
Poczytajcie jakie parametry mają ujęcia wody dla Gdańska. https://www.sng.com.pl/ekologia/ujeciawody.aspx
Taka na przykład Osowa ma zbiorniki retencyjne o pojemności 2590 m3. W Osowej w 2016 roku było 15 tys. ludności.
Banino będzie miało od sierpnia/września 400 m3 na 10 tys. ludności. To rząd wielkości mniej niż w Osowej i to PO ROZBUDOWIE.
Gmina Żukowo musi przeznaczyć należyte środki na inwestycje infrastrukturalne!
Zgodnie z ostatnio opublikowaną propagandą Żukowo wydało 5 mln PLN w ciągu 4 lat na rozbudowę ujęć i stacji uzdatniania wody.
W tej chwili Gdmina Żukowo rewitalizuje centrum Żukowa za ponad 10 mln (zakup samych działek za 1,820 mln PLN), dofinansowanie unijne 7 mln - czyli ponad 3 mln PLN na tak istotne zadanie z własnego budżetu.
Nie jesteśmy Afryką i może sie to wydać dosyć dziwne, że potrzebujemy ujęć wody, ale kompleksowy program poprawy zaopatrzenia w wodę mógłby dostać więcej punktów przy ocenie wniosków o dofinansowanie unijne np. z uwagi na zapowieganie zjawiskom kryzysowym (to był między innymi powód otrzymania dofinansowania na rewitalizację Żukowa).
Ta gmina potrzebuje 50 mln PLN na rozbudowę ujęć i stacji uzdatniania wody, a nie 5 i nie w 4 lata a w rok!
Taka na przykład Osowa ma zbiorniki retencyjne o pojemności 2590 m3. W Osowej w 2016 roku było 15 tys. ludności.
Banino będzie miało od sierpnia/września 400 m3 na 10 tys. ludności. To rząd wielkości mniej niż w Osowej i to PO ROZBUDOWIE.
Gmina Żukowo musi przeznaczyć należyte środki na inwestycje infrastrukturalne!
Zgodnie z ostatnio opublikowaną propagandą Żukowo wydało 5 mln PLN w ciągu 4 lat na rozbudowę ujęć i stacji uzdatniania wody.
W tej chwili Gdmina Żukowo rewitalizuje centrum Żukowa za ponad 10 mln (zakup samych działek za 1,820 mln PLN), dofinansowanie unijne 7 mln - czyli ponad 3 mln PLN na tak istotne zadanie z własnego budżetu.
Nie jesteśmy Afryką i może sie to wydać dosyć dziwne, że potrzebujemy ujęć wody, ale kompleksowy program poprawy zaopatrzenia w wodę mógłby dostać więcej punktów przy ocenie wniosków o dofinansowanie unijne np. z uwagi na zapowieganie zjawiskom kryzysowym (to był między innymi powód otrzymania dofinansowania na rewitalizację Żukowa).
Ta gmina potrzebuje 50 mln PLN na rozbudowę ujęć i stacji uzdatniania wody, a nie 5 i nie w 4 lata a w rok!
Jakoś na stronie gminy żukowo nie ma żadnego postanowienia burmistrza. A by potem ubiegać się o odszkodowanie to chyba musi być jakaś chociażby sygnatura postanowienia burmistrza, by można ją było odnaleźć i zweryfikować. Ogloszenie jest na stronie i terenowej wodociągów a nie N stronie internetowej gminy. No i czy Internet jest srodkiem przekazu bezpośredniego?
Ciekawe jaką znajdziesz podstawę prawną jak wody faktycznie zabraknie. Jak jesteś na tyle złośliwy,mściwy i wredny to u siebie otwórz wszystkie krany i zawory, a nie namawiaj do tego innych.Jak przez Ciebie zniknie woda lub spadnie ciśnienie, a ucierpi na tym osoba ciężko chora to będziesz miał wyrzuty sumienia?Na to też są podstawy prawne. Jesteś zdrowy to fajnie, ale nie jesteś sam!
Tylko, należy zauważyć że Banino nie czerpie wody ze źródeł powierzchniowych. Mamy pompy głębinowe więc krótkotrwałe susze nie mają na ilość wody wpływu. Ona jest stała i owszem może się wyczerpać z uwagi na zbyt duży pobór. Ale nie z uwagi na suszę. Ilość dopływu wody do studni jest stała i wynika z warunków geologicznych. Nie wynika z ilości słońca.
Należy wybudować większą ilość studni co zabezpieczy przed spadkiem ilości wody. Równocześnie rozmieszczenie ich na większym obszarze rozwiąże problem niewydolnej sieci ponieważ będzie kilka kierunków zasilania.
Ostatnio uchwalono nowy plan miejscowy dla banina. Integralna częścią planu powinien być sposób rozwoju i koszty infrastruktury. Może by tak obalić ten plan z uwagi na jego wadliwość w tym zakresie....
Należy wybudować większą ilość studni co zabezpieczy przed spadkiem ilości wody. Równocześnie rozmieszczenie ich na większym obszarze rozwiąże problem niewydolnej sieci ponieważ będzie kilka kierunków zasilania.
Ostatnio uchwalono nowy plan miejscowy dla banina. Integralna częścią planu powinien być sposób rozwoju i koszty infrastruktury. Może by tak obalić ten plan z uwagi na jego wadliwość w tym zakresie....
Chyba ich powaliło.
To moja wina że mają problemy.
Niech mi wode zakręcą to nie bede podlewać tylko ze tego nie zrobią bo ich bym podał do sądu plus musieli by mi fakture skorygować a taki zakaz to mogą sobie w buty włożyć.
I radze wam wszystkim lac wode ile jej w kranach zostanie bo tylko dramatyczna sytuacja ich obudzi.
To moja wina że mają problemy.
Niech mi wode zakręcą to nie bede podlewać tylko ze tego nie zrobią bo ich bym podał do sądu plus musieli by mi fakture skorygować a taki zakaz to mogą sobie w buty włożyć.
I radze wam wszystkim lac wode ile jej w kranach zostanie bo tylko dramatyczna sytuacja ich obudzi.