Widok

Chce kupic dzialke zalesiona niedrogo

Witam,nie jestem z Trojmiasta ale chce kupic dzialke ok.900m zalesiona,porosnieta sosnami nie dalej niz 50km od Sopotu.
Moze ktos mi poleci gdzie sa takie tereny-piekne lasy ale tez nie koniec swiata.W przyszlosci chcielibysmy tam pobudowac caloroczny niewielki domek.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
w promieniu 50 km od Sopotu ładnych terenów jest sporo, wymieniłbym:
1) otulinę Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego,
2) Kaszuby,
3) tereny nadmorskie od Rewy po Białogórę (tzw. Kaszuby Północe)

lasy sosnowe to również nieproblem

problemem jest możliwość budowy na takiej działce - jest to problem prawny

działka "zalesiona" czyli porosnieta lasem zasadniczo wyklucza mozliwosc budowy, co innego dzialka "zadrzewiona" -> mała subtelna różnica, na oko tu i tu drzewa, ale ta różnica będzie istotna przy wykorzystaniu takiej działki, poza tym oczywiście plan miejscowy lub studium musi zezwalać na budowę

900 m i możliwość budowy to tak naprawdę musicie znaleźć działkę budowlaną porośniętą drzewami

albo łatwiej, jeżeli chcecie budować się dopiero za x lat, znaleźć działkę nieporośniętą i obsadzić sosenkami (już kilku letnimi)

...

więc podsumowując, piękne lasy w województwie pomorskim są praktycznie na każdym kroku (poza Żuławami), wystarczy spojrzeć na mapę

pytanie tak naprawdę na czym Wam zależy,
jakie udogodnienia chcecie mieć w okolicy,
ile chcecie przeznaczyć na nieruchomość
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
troche ofert gruntów w niezłych cenach jest na stronie

anr.gov.pl
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Sylwia Piotr zanim kupicie działkę wymarzoną - zalesioną, na której chcecie się budować sprawdźcie czy ma wydane warunki zagospodarowania przestrzennego. Nie wiem czy zalesione działki tak od hop siup dostaną pozwolenie na budowę.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ja wraz z moim mężem skorzystaliśmy z pomocy agencji pośrednictwa nieruchomości, ponieważ mieliśmy problem ze znalezieniem takiej działki na własną rękę. Pomorskie Grunty, bo tak nazywa się ta agencja, działają na terenie całego województwa pomorskiego, co zwiększyło nasze możliwości znalezienia działki. Kontakt do nich znajdziecie na https://pomorskiegrunty.com/.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Dom i mieszkanie

Potrzebuje porady w sprawie wyboru pompy ciepła (47 odpowiedzi)

Cześć wszystkim, postanowiłem, że zasięgnę porady na forum. Rozważam przejście na pompę ciepła u...

gdzie kupic tanio zlew do kuchni w Gdańsku (6 odpowiedzi)

witam, pytanie jw., w sklepach typu castorama praktiker? a moze gdzies w mniejszym sklepie?

rachunki za prad z Energii - licznik "inteligentny" (10 odpowiedzi)

Witam. Mam taki problem : od poczatku tego roku to juz drugi rachunek za energie elektryczna,...

do góry