Widok

Ciągłe infekcje intymne - czy tabletki antykoncepcyjne mogą mieć wpływ?

Hej błagam pomóżcie!
Już od ponad 2 lat męczę się z nawracającymi infekcjami intymnymi.Chodzę od lekarza do lekarza i niby diagnoza jest, leki powinny pomóc a to ciągle wraca. Dbam o higienę, na basen już nie chodzę, unikam publicznych toalet. W wymazach non stop jakiś grzyb, albo bakterie, albo e.coli.Już nie wiem co mam robic, co brać a czego nie. W życiu brałam może raz jakikolwiek antybiotyk jak byłam chora a na te dolegliwości też nie dostaję raczej antybiotyków z tego co czytam ulotkę, a wiem, że grzybica lubi się pojawić po antybiotykoterapii. Ale to nie jest kwestia antybiotyków. Zaczyna się zastanawiać czy to może byc kwestia tabletek antykoncepcyjnych? Że one jakoś przyczyniają się do tych infekcji? Pomóżcie mi bo już nie mam siły :(
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Męczę się od 3 lat. Różne maści, tabletki dopochwowe, przemywanie nadmanganianem potasu, smarowanie maścią z olejkiem z drzewa herbacianego i czystym olejkiem. Już przestałam się leczyć - poprawa była na 1-2 tygodnie. Zwykle po miesiączce nawrót. W międzyczasie stwierdzono u mnie cukrzycę typu 2. Po rozpoczęciu leczenia i unormowaniu cukru(startowałam z 350-390) przez pół roku miałam spokój z infekcjami intymnymi. W czerwcu dostałam nowy, drogi lek. I zaczęło się od początku.

1,5 roju temu odstawiłam pigułki. Pół roku później stwierdzono cukrzycę.

Już się nawet zastanawiam czy to nie jest jakieś zmienione ph? Bo napady szczypania/pieczenia mamy gdy pojawi się śluz na zewnątrz... Miejscami skóra/błona jest bolesna jakby igły mi się wbijały.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Mi lekarz zalecił zbadania cukru i zrobiłam podstawowe badanie ale bylo w normie. Może powinnam zrobic krzywą cukrzycowa? Ja mam niedoczynnosc tarczycy, wiem, że moze orzy tym.wystepowac cukrzyca, tym bardziej ze wystepuje u mnie w rodzinie dlatego czesto sprawdzam cukier, ale sama z siebie jakos nie przepadam za slodyczami. Wole slone przekąski. Nie wiem, może trzeba zmienić diete?
Dramat.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Stosowałam tez olejek z drzewa herbacianego bo przynosil ulge, ale mam wrażenie, że sie uodporniłam na niego :(
I wlasnie mam podobny objaw, bo o ile po stosowaniu leków uplawy mijaja, to ciagle czuje swiad na zewnatrz, takie jakby niedoleczenie, a czasem nawet naskórek mi pęka ;(
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Tabletek bym nie winiła, ja biorę od kilku lat belarę i problem z infekcjami miałam i wcześniej. Radzę Ci poszukać dobrego lekarza. Mi zrobił wymazy i na ich podstawie dobrał antybiotyki (bo miałam bakterię). Po takim celowanym przeleczeniu nie mam nawrotów. A miewałam infekcje nawet co miesiąc wcześniej.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

a może to nie od tabletek ale np. higiena lub zły płyn, mydło
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Może twój partner nie dba o higienę i zarażasz się od niego lub Cię zdradza. Trzeba myć się codziennie
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Właśnie nie używam płynu do higieny intymnej bo czytalam że to wcale nie jest dobre.
A partner też mocno dba o higiene więc to raczej noe od tego.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
do góry