Widok

Co jest z tą wodą?!!!

Czy to normalne aby codziennie wieczorem nie bylo wody?! W godzinach w ktorych kazdy człowiek chce sie umyc i zjeść kolację. Ile to jeszcze będzie trwało?
popieram tę opinię 10 nie zgadzam się z tą opinią 1

Do jesieni , podlewane są ogrody
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 8

Na stronie Żukowa jest wyraźna PROSBA żeby nie podlewać ogródków!! Ludzie...A potem dziwota że nie.mozna się umyc
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 12

Nie zgadzam się. ...z prośbą. ..gminy o niepodlewanie ogródków. ...budując dom marzyłam o ogrodzie...kupilam rośliny. ...a teraz muszę je ususzys. ..bo gmina jest niekompetentna...nie podpisuje sie pod tym...podatki płace, za wode faktury rowniez...zdecydowane nie
popieram tę opinię 53 nie zgadzam się z tą opinią 8

Nie płacisz za wodę,której nie zużyłaś.Trzeba sobie beczkę postawić i nalać wody wcześnie rano lub późnym wieczorem. Ja nie podpisuję się pod Twoją wypowiedzią. Przez takie myślenie o podejście ludzie nie mogą się umyć.
popieram tę opinię 10 nie zgadzam się z tą opinią 25

Jal bedzie palić ci się dom a nie bedzie wody to co sobie wtedy powiesz
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 2

nie wytrzymam. Przecież 80% domów w Baninie - na których budowę ktoś wydał pozwolenie, i które ktoś podłączył do sieci wodociągowej - ma ogrody. To najzupełniej normalne że ogrody podlewa się jak jest sucho. DLACZEGO podłączano kolejne domy wiedząc, że już dawno przekroczona została wydajność stacji które zaopatrują Banino w wodę i nie sprosta ona zwiększonemu zapotrzebowaniu na wodę podczas upałów? A może urzędnicy nie mieli takiej wiedzy? nie wiem która opcja gorsza.
Ciekawe czy urzędnicy odpowiedzialni za to mogą spać spokojnie. Przecież jak teraz ODPUKAĆ wybuchnie pożar, to straż nie będzie miała czym go ugasić. Zginą ludzie albo spali się cały dobytek. Odpowie za to urzędnik który jest odpowiedzialny za aktualną sytuację, wydanie zbyt wielu pozwoleń na budowę/podłączenie względem możliwości technicznych instalacji.
Co tu się wyrabia w tej wsi. A najbardziej absurdalne są teksty jak ten powyżej - nie podlewać ogródków!
jasne, a odkupisz rośliny które mi padną?
popieram tę opinię 34 nie zgadzam się z tą opinią 0

Nie nikt nie odkupi Krzysio kwiatków, Podlewać można z rana albo z późnego wieczora. Zresztą o to się apeluje. Nikt nie mówi o całkowitym zakazie podlewania. Jest tylko prośba o zmianę godzin nawadniania ogrodów.
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 2

Czekałem wczoraj na wyższe ciśnienie wody do 22:30 i odpuściłem, poszedłem spać bo rano do roboty wstaję. To może będę sobie budzik na 3:00 ustawiał, podlewał trawnik i szedł dalej spać? Gdzie my mieszamy, środek Europy czy Bangladesz? Może wiadra ocynkowane kupię do noszenia wody ze strumyka a żonie tarkę do prania w rowie? XXI wiek, ludzie w kosmos latają a ja mam sobie wodę w beczkach gromadzić - pomysł z okrężnicy. Może w ramach oszczędności wody w spłuczkach miłościwie nam panujący z Żukowa zaapelują o zaopatrzenie się w saperki i bieganie za potrzebą od 8:00 do 22:00 w łopian? W d*pie mam te prośby, jak ktoś chce być uczestnikiem tej szopki to jego sprawa, zamierzam korzystać z wody wodociągowej jak cywilizowany człowiek, czyli wówczas gdy mam na to ochotę.
popieram tę opinię 27 nie zgadzam się z tą opinią 0


dokładnie tak jak mówisz..do około 22 w Pepowie tez nie doczekałem się wody. wstaje do pracy o 3.30. wiec podlałem ogrodki nad ranem. cisnienie było takie że wąż z łapy wyrywało :). nie zmienia to faktu, że jest to dość uciążliwe w 21 wieku aby dostsowywać sie do nieudolności Gminy. Warto im podziekowac w najblizszych wyborach samorządowych :)
popieram tę opinię 19 nie zgadzam się z tą opinią 0

Anonimie. Późnym wieczorem to ja śpię ponieważ cały dzień ciężko pracuję. I ta ciężka praca przekłada się bezpośrednio na DUŻE podatki jakie płacę w tej gminie.
Rano jest już taka lampa że woda wysycha zamiast wsiąkać... i schodzi jej na podlewanie o wiele więcej z o wiele marniejszym efektem. Oczywiście nie mówię o 5-6 rano kiedy również śpię.

Płacę tu ciężkie podatki i oczekuję, że coś takiego jak BRAK WODY w godzinach wieczornych nie będzie występować.

To jest niesamowite jak bardzo amatorsko, bezładnie i bałaganiarsko zarządzana jest nasza miejscowość. Wszystko na zasadzie JAKOŚ TO BĘDZIE

a ja p%%^%#$%dolę "Jakoś to będzie". To jedna z cech których u ludzi nienawidzę najbardziej... byle było, po najmniejszej linii oporu. I teraz mamy. Jak pada to nas podtapia, 2 dni słońca i nie ma wody. Czy w tych wiejskich gminach i urzędach nie ma inżynierów którzy potrafią liczyć?
popieram tę opinię 14 nie zgadzam się z tą opinią 0

ciężkie podatki hmmm tzn ile 300 zł na rok - podatek od nieruchomości :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Z okazji pożaru nikt za nic nie będzie odpowiadał... spółka wodociągowa ma utrzymywać hydranty, jednak nikt nie gwarantuje bezawaryjnej pracy... Duża część hydrantów to nie sieć przeciwpożarowa w pełnym znaczeniu Rozporządzenia tylko pojedyncze podejścia do hydrantów, które służą bardziej serwisowo niż p.poż ;)

Jasne gmina mogła by nie wydawać pozwoleń na budowę ze względu na brak możliwości dostaw wody. jednak np podlewania ogrodów obciąża sieć dużo bardziej niż używanie bytowe... czy w warunkach przyłączeniowych uwzględniona została ilość wody do podlewania ogrodu?

Ludzie zastanówcie się, pomijając wszystko sytuacja jest jaka jest i w sumie w okresie wieczornego mycia 19-21 można by na prawdę ograniczyć trochę podlewanie...

ale nie lepiej zachowywać się jak przy koszu z ostatnią paczką mielonego i walić sąsiada z łokcia...

to jak z samochodem - Ty nie stoisz w korku - ty go tworzysz. To nie idioci pędzą po Tuchomskiej 90km/h - to MY tak jeździmy...

podlewać można nawet parę minut później 21-22, czy z rana koło 8 w weekendy - zapraszam, rozumiem jednak że wysiłek to straszna rzecz chce podlewać o 19:30 to podlewam i basta!!!!
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 3

Istnieje bardzo prosty sposób na uniemożliwienie podlewania ogródków. Skoro wody brakuje na cele zabezpieczenia podstawowych potrzeb mieszkańców, a jej brak skutkuje zagrożeniem dla ich majątku, zdrowia i życia, należy ogłosić stan klęski żywiołowej i ZABRONIĆ podlewania.
Patrz: http://prawo.sejm.gov.pl/isap.nsf/download.xsp/WDU20020620558/U/D20020558Lj.pdf
Szkopuł w tym, że wtedy poszkodowani (właściciele zniszczonych ogrodów, często za grubą kasę) będą mieli prawo do odszkodowań, co wynika z ustawy: http://rcb.gov.pl/wp-content/uploads/ustawa_wyrownanie_strat.pdf
A to naszym władcom jest nie na rękę, bo przecież te pieniądze IM się należą. W postaci premii.
Jeśli zaś właściciele posłuchają próśb o niepodlewanie - grosza odszkodowania nie dostaną, bo przecież to była tylko prośba i mogli jej - naiwniacy - nie słuchać. A przy okazji, proszę przeczytać obowiązki stron, wynikające z umowy o zaopatrzenie w wodę. NAPRAWDĘ to właściciele ogrodów jej nie dotrzymują? NAPRAWDĘ?
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Z umowy wynika, że SKŻukowo za nic nie ponosi odpowiedzialności. Ta umowa się nadaje do UOKiK, znalazłem już inne takie umowy za które gminy płaciły kary za nadużywanie pozycji monopolisty. Poszukam jeszcze podstaw prawnych które tam przytoczyli i umowę zgłoszę do UOKiK, już z gotowymi paragrafami, żeby szybciej im to poszło i była podstawa.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

A co to średniowiecze? Co ma wspólnego podlewanie ogródków a brak wody na wieczór. Nigdzie takiego problemu nie ma. Tylko w Baninie! To jakas kpina!
popieram tę opinię 13 nie zgadzam się z tą opinią 3

To się przeprowadź
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 24

Ty to Ewelina jestes pitol**ta. No skoro Tobie brak wody nie stanowi problemu to szczerze Ci współczuję.
popieram tę opinię 12 nie zgadzam się z tą opinią 3

A kto powiedział że nie mam wody? Żeby nie narzekać trzeba przy zakupie domu używać mózgu a nie kupować domy w takich skupiskach patrząc aby taniej i mieć do wszystkich ale. Banino jest jakie jest i zamiast ciagle narzekać na brak wody może warto pomyśleć jak wykorzystać deszczówkę ( jest idealna do ogrodów) ale jak jak większość ma odprowadzaną do kanalizacji to wiosną Was zalewa a latem brak wody. Poniżej link co z deszczówką.
https://muratordom.pl/budowa/dach/gdzie-odprowadzac-deszczowke-aa-UhX7-WmkS-A9op.html
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 15

Popieram Panią EWELINE :-) Pozdrawiam. SIMON
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 9


przeciez deszcz nie pada od ponad miesiaca, to o jakiej deszczowce Pani - Pani Ewelino pisze. Poza tym, nawet jesli wezmiemy pod uwagę jedną burzę ktora była to na ile tej wody miałoby wystarczyc. ..a poza tym.jak Pani sobie wyobraza magazynowanie tej wody w ogrodkach ktore mają 50-100 m2? - polowe powierzchni trzeba by zastawic beczkami. Juz oczyma wyobrazni "widzę ten widok" :)
popieram tę opinię 15 nie zgadzam się z tą opinią 3

Nie trzeba patrzeć na beczki. Są zbiorniki, które można wkopać w ziemię.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 4

Pewnie! Można też było zmagazynować wodę w ubiegłym roku, kiedy był jej nadmiar.

No nikt nie dogodzi tym baniniakom! :P :P :P
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

W lipcu będziecie mogli się na drodze kąpać :-) Może nawet już w czerwcu :-)
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0

RJablonski ostatni deszcz który padał to w nocy z piątku na sobotę. Pamięć szwankuje? Mam wkopany zbiornik 2000 L i dla działki ok 550 m2 wystarcza na ok 10 dni. Tym sposobem nie płacę za zużycie wody i oszczędzam ją dla innych do domu. Ludzie nauczyliście się narzekać ale czy Wy zrobiliscie coś by sytuacja była inna niż jest?
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 8

A wodociagi w podziece za inwestycje ktora pewnie nie jest tania wysla mi papierowy medal a do tego dostane telefoniczny uscisk dlonia od samego prezesa za prospoleczna postawe ;PPP Brawo ja place za wode z siecie rownei dobrze mozna powiedziec ze powinnismy sobire zami wykopac czerpnie glebinowe
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 1

tak medal dla tej pani, a swoją drogą na Saharze też studnie budują i działa choć wkoło tylko pył i opady raz w roku
i jeszcze w tej Afryce warzywa produkują i zaopatrują pół świata, a u nas trochę nie popada i klęska suszy w kranach
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 2

Akurat ten obowiązek - zgodnie z umową, nota bene, narzuconą nam bez prawa do żadnych negocjacji - spoczywa na SK Żukowo... To takie proste.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Przerabialem temat i w prostych slowach: utopilas kase
https://m.budujemydom.pl/woda-i-kanalizacja/12958-czy-zamontowac-podziemny-zbiornik-na-deszczowke-i-jaka-powinna-byc-jego-pojemnosc
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

Ewela Twoje wypowiedzi są żenujące zakoncz swoje wywody...
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 1

E Ty gość troche prawdy kobita napisała i Cie boli? Każdy w tym sporze ma racje i Wy że nie macie wody i ona że nie siedzi w takich sytuacjach bezczynnie i ja że mam to gdzieś......
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

No to na stronach Żukowa powinna jak najszybciej pojawić się prośba aby mieszkańcy Banina chcący się umyć udali się do najbliższej sadzawki, szast prast i problem rozwiązany.
popieram tę opinię 16 nie zgadzam się z tą opinią 0

U nas kiedys tez tak bylo, mowili ze to przez podlewanie. Potem przebudowano siec, dano wieksze srednice i teraz to prysznic wyrywa z reki, a podlewanie nie ma na to zadnego wplywu.
popieram tę opinię 13 nie zgadzam się z tą opinią 0

A gdzie to było? Na Mazurach czy w Bieszczadach?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 5

Tu w baninie podejście władz i przede wszystkim Sołectwa jest że TY mieszkańcu jesteś winien że inni nie mają wody . Bo jej za duzo i nieodpowiedzialne używasz .... A ze strony gminy jest wszystko w porządku
popieram tę opinię 12 nie zgadzam się z tą opinią 1

W Baninie 2 lata temu..zaskoczony madralo
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

jak to - co jest z tą wodą - raz jest a raz jej nie ma
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

jak dobrze mieszkac w polnocnej stronie Banina.
Nie ma problemu z woda, robia asfaltowe drogi :)
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 1

Północną część Banina czeka za chwilę dokładnie to samo, gdyż infrastruktura jest na skraju mocy a kolejne duże osiedla się budują.
Brak opadów w ostatnich dniach nie ma tu nic do rzeczy. Woda w ujęciu jest, jednak tradycyjnie Gmina Żukowo tak "zadbała" o mieszkańców, że infrastruktura nie wyrabia.
Przestańcie jeden na drugiego naskakiwać. Sprawa jest bardzo prosta. Gmina kolejny raz zawaliła po całej linii i to oni są odpowiedzialni za ten stan rzeczy, nie osoby podlewające ogrody itp .
popieram tę opinię 18 nie zgadzam się z tą opinią 1

Niestety w północnej części Banina też nie ma wody, jakkolwiek przyznaję, że przerwy te są rzadsze niż w południowej części. Dzisiaj nie ma od rana :(
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

I nie będzie, bo wykonawca waszego Lidla urwał wodociąg. Pozdrawiam
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 1

A ja mam to wszystko w głebokim poważaniu. Płace wymagam. Pede korzystał z mediów kiedy i jak chcem albo przestane płacic. Czyt bedą pisma o zmniejszenie oplaty dystrybucyjnej z powodu niedotrzymania umowy. To nie moj ani nie wasz problem tylko zarzadcy sieci. Rozumiem sytuacje kryzysowe i tymczasowe prozby czy oraniczenia chocby tak jak mialo to ostatnio miejsce w Gdańsku ale zeby prosic ludzi o nie korzystanie z wody bo mamy jej malo a nie chce nam sie brac kredytu na rozbudowe. no soryy tym bardziej lejcie wody ile wlezie bo to jedyny sposob zeby wk...ic jak najwieksza ilosc ludzi. Im nas wiecej tym wieksze cisnienie ;)
popieram tę opinię 22 nie zgadzam się z tą opinią 1

Najważniejszą inwestycją widoczną do tej pory jest wymiana liczników na elektroniczne do odczytu z ulicy,może to i wygodne w niektórych sytuacjach,ale w tym wypadku to wygląda na przetarg po którym wszyscy są zarobieni.
Ten co sprzedał , ten co kupił-patrz część pieniędzy wraca po cichu do podejmujących decyzje tak ważną i strategiczną-pracownicy, którzy mogli dorobić ekstra przy wymianie i tym samym zamkną usta na kłódki.
Co ma z tego szary odbiorca, niby bezobsłógowość, ale podliczniki ogrodowe zostały zwykłe więc w sezonie letnim trzeba samemu się rozliczać.
Koszt licznika to około 300 pln w przetargu bo w detalu jakieś 400-500 plus wymiana od punktu na pewno nie 30pln -;)
Można zsumować pomnożyć razy domostwa i zobaczyć co mamy za taka kwotę.
W krajach cywilizowanych spółki komunalne mają za zadanie funkcjonować na zasadzie pełna ekonomia i non profit, czyli bierze się tyle od mieszkańca żeby wystarczyło na obsługę, przyszłe inwestycje i jeżeli jest nadwyżka to wraca w formie obniżonych rachunków lub podniesienia jakości usług ,dotyczy to także spółek skarbu państwa.
W bulandzie słyszę co chwila że spółka taka a taka ma super wyniki,rozdaję na lewo i prawo a obciążenia dla bulandziaka wciąż rosną.
Takie luźne przemyślenia w upale i szale.
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 0

głupoty piszesz, widac było
1. przebudowę stacji przygotowania wody
2. przy budowie Tuchomskiej wymiana średnicy wodociągu z 125 (czy coś koło tego na 250 (czy coś koło tego) - na oko mowie

wiec sporo powinno się po tej stronie zmienić

i już przestańcie z tą gminą w Polsce zmiana rządu nic nie zmienia, bo finanse są jakie są... parafrazując możesz zmienić rząd, ale to nic nie zmieni... co wybory takie samo stękanie
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 5

Też mogę Ci powiedzieć że pieprz...sz bzdury.
Jak jesteś zorientowany lub umoczony to napisz logicznie jaką przebudowę ile to trwa jakie rury "czy coś koło tego".
Ja jako zwykły odbiorca widziałem tylko co roczny spadek ciśnienia w sieci i wymianę liczników na huraaa!
Dowiedz się mądralo ile wydano do taj pory na przebudowę sieci w gminie a ile na wodomierze i wtedy będziemy sobie mogli o głupotach pogadać.
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 1

Jeszcze dodam że przemieszczam się po centrum Banina codziennie i jedyną koncentracje sił przy ujęciu widziałem wtedy kiedy dowiedziałem się po kilku dniach że pijemy wodę z bakterią e-coli.
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 0

http://www.skzukowo.pl/zamowienia-publiczne/postepowania-sektorowe-podprogowe-zs/121-zs-11-r-18-przebudowa-stacji-uzdatniania-wody-w-miejscowosci-banino-na-terenie-gminy-zukowo
tu masz stacje

a przebudowa sieci była na odcinku tuchomskiej przy budowie asfaltowej drogi - mniemam że to zauważyłeś, czy w tym okresie jak zwykle pomykałeś Tuchomską?

wbrew pozorom w kwotach moze to i tak wyjśc na korzyść przebudowy, Dodam też że wymiane wodomierzy i tak wymuszają przepisy i 5 letni okres legalizacyjny, który powoduje że duża część domów ma wodomierze nie będące urządzeniami pomiarowymi w świetle przepisów bo data legalizacji minęła... koszt legalizacji i zakup nowego to nie taka różnica, a przy okazji jak telemetria dojdzie to chyba nie pogarsza stanu?

znamy się na wszystkim nie?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 3

primo-5 letni okres to skąd, sami ustaliliście? co znowu wymusza? cała polska i legislacja pod kryptonimem coś wymusza a Europa spokojnie do przodu bez głupot i 6 koszy na śmieci przed domami!
secundo-telemetria to nie telepatia i mi zwisa, bo znam się na tym drugim i wielu sprawach o których nie masz pojęcia.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1

Być może masz rację, ale mnie jako konsumenta średnio interesują nakłady finansowe, szczegóły techniczne i średnice rurociągów a jedynie efekt końcowy, a ten wygląda póki co tak, że od tygodnia nie podlałem ogródka, prysznic muszę brać rano a wieczorem myć zęby wodą z czajnika więc prace o których piszesz z mojego punktu widzenia to na razie pudrowanie kupy i wyrzucanie pieniędzy w błoto.
popieram tę opinię 11 nie zgadzam się z tą opinią 0

Woleliscie podlać ogródki niż się wykąpać... :o
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 9

5 lat legalizacji Wodomierzy to przepis Kilkunastoletni. Ale gimby nie znajooo
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 3

Chciałbym móc o dowolnej porze dnia czy nocy i wykąpać się, i podlać ogród - tak to sobie wymarzyłem.
popieram tę opinię 12 nie zgadzam się z tą opinią 0

To tylko marzenia :-)
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

"Zgodnie z zarządzeniem Rady Miejskiej nr 1500-100-900/2018, od dnia 22.05 b.r. wchodzi w życie grafik korzystania z ujęcia wody pitnej Zbiornik i Przepompownia w Pępowie.
Ulice, których nazwy zaczynają się na litery od A do K mogą korzystać w wody w godzinach 17:00- 19:00, ulice od L do Z w godzinach 19:00-21:00 w dni nieparzyste. W dni parzyste zmiana . Korzystanie z wody winno być każdorazowo rejestrowane z odnotowaniem czasu rozpoczęcia i zakończenia poboru wody oraz średnią oceną natężenia jej strumienia (woda cieknie/płynie silnym strumieniem/cholera znowu nic nie leci).
W niedzielę oraz dni świąteczne zachęcamy Państwa do korzystania z piękna i bogactw naturalnych naszego terenu. Jezioro Tuchomskie jest dobrze skomunikowanym i rozgległym zbiornikiem wodnym, którego walory turystyczne doceniane są od wielu lat.
W celu usprawnienia ruchu nad akwenem wodnym uprasza się o zachowanie porządku alfabetycznego - prawy brzeg jeziora dla mieszkańców ulic zaczynających się na litery od A do K, lewy brzeg - ulice od L do Z. Pierwszeństwo w korzystaniu z zasobów wodnych jeziora mają rodzice dzieci do ukończenia 4 r.ż. (wymagany dokument poświadczający wiek i miejsce zamieszkania)."

Tak mógłby wyglądać #aszdziennik gdyby był wydawany w Baninie
popieram tę opinię 12 nie zgadzam się z tą opinią 1

Zgodnie z umową przygotowaną przez SK Zukowo, mieszkańcy mają prawo do umycia się, picia płynów, podlewania ogrodów i napełniania basenów. Takie cuda...
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Wodociąg 250 ? Hehe
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

przy proporcjonalnym ciśnieniu do przekroju,na przyłączach po pierwszym uruchomieniu byłyby same fontanny...
a jakby się udało odpalić prysznic to jak z dyszy do piaskowania,trzas pras i łeb leży w wanience i oczywiście rozmyśla...
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Jestes gosciu zarąbisty..zglosze Twoja kandydature na predydenta Pakistanu..
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Na "predydenta" to NIE,tam gwałcà i podcieranom rèkà nie jedzà, każdy się zastanawia czy nie ubić drugiego bo może leworęczny lub jak to wy pòłmözgi określacie lewak.
Wolny podcir i spożycie!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2

Niesamowite
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Musi Tobie ta włeda mocno udezac nie tylko do głewa. Czas zaczac brac inne prochy.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Łeda łedà, ale co wy ze swoich portek ście nawywalały to kaszebszczyj cymbał nie ima...
I weś se na klapsztange swoi staro żeby nie zaszła bo bydziegupio mondro jako i wy, potem do hasioka byle wartko i może sie ida co opędzić.
Hej
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 2

Bujaj się. Zobacz czy w kopalni sztrum jest. Czarna gęba.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Wody jak nie było tak nie ma.
Godzinę temu dzwoniłem. Pan na portierni powiedział że technicy są już na miejscu i problem powinien być rozwiązany.

Szkoda że gmina nie wywiazuje się z regulaminu w umowie gdzie wyraźnie jest napisane że jeśli nie ma wody powyżej 12h w ciągłości to muszą zapewnić alternatywny dostęp do wody.
Ja się pytam gdzie są beczkowozy?
Nawet rąk nie idzie od wczoraj wieczora umyć.
Skandal.

Jutro dzwonię bezpośrednio do urzędu gminy żukowo i zapytam kto za to odpowiada, co zamierzają z tym zrobić i dlaczego nie wywiązują się z punktów zawartych w umowie.
Nie mowiac o tym że stwarzają zagrożenie pożarowe, a przedsiębiorstwa (restauracje) w okolicy które potrzebują ciągłego dostępu do wody zachęcam do ubiegania się o odszkodowania.
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 0

W ubiegłym roku, kiedy wody było aż za dużo, urzędasy z UG Żukowo radziły, żeby kupić sobie terenówkę... Ciekawe, co teraz wymyslą. Poza prośbą o niepodlewanie...
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

po polsku mów i pisz przyglupie
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2
chciałem podziękować Tomkowi Szymkowiakowi z Banina cel vice Burmistrz Gminy Żukowo i pseudo Burmistrzowi za brak wody...z pewnością u Was jest... w prywatnej w firmie za brak planowania dot. zapotrzebowania wody i energii już by Was w robocie dawno nie było... wstyd i amatorka pomyślcie nad zmianą zawodu.. BTW Lidl w Baninie szuka pracowników...:)
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 1

Nie ryzykuj łamania RODO. Pisz Tomasz S. To nawet bardziej pasuje...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
Wiceburmistrz akurat robi najwiecej w tej sprawie, zeby woda byla, bo sam mieszka w Baninie i ma te same problemy co inni.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Czy są może gdzieś beczkowozy z wodą?
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
W Gdańsku
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
Na skrzyżowaniu pszennej z kubusia Puchatka, pan nalewka z hydrantu
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Nalewa miało być...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Za to jest kara.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Rada Sołecka coś robi, a nasi radni? Oprócz pobierania diet coś zrobili w tej sprawie?
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

Po co woda, trza jechać po żubra
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Przed wyborami obecni włodarze gminy naobiecywali wszystko co możliwe. Wszyscy oczywiście pluli na poprzedniego burmistrza. I pewnie mieli rację... ale to co teraz w Urzędzie Gminy wyczyniają.....
Wracając do tematu.
Kiedyś była spółka w Glinczu, woda była, ścieki przyjmowano i było tani i wszystko działało.
Ale włodarze postawili piękny, nowy budynek dla nowej Spółki komunalnej Żukowo, następnie pozatrudniali swoich godnych zaufania pracowników i się zaczęło:
1. przejęto wodociągi/ kanalizację od firmy z Glincza;
2. podniesiono ceny za wodę i kanalizację (no bo z czegoś ta spółka komunalna musi żyć i nagrody rozpisywać);
3. aby poprawić jakość obsługi mieszkańców zatrudniono gburliwe panie do obsługi klienta; ponadto postanowiono ignorować reklamacje od klientów - bo co im można?
4. a potem postanowiono uszczęśliwić na siłę klientów nowymi bezprzewodowymi elektronicznymi licznikami wody. Niby za darmo (ale za czyjeś pieniądze to zostało kupione - jak myślicie czyje?) - był przetarg? kto wygrał?
5. a teraz jest jak jest: przerwy w dostawie wody, woda wątpliwej jakości (ale za to jakie liczniki!!! bezprzewodowe!)

I będzie coraz gorzej, opadów jak na razie nie zapowiadają, ad hoc nowych studni się nie wywierci, wody się nie napompuje ze złóż które wysychają a i przyłącza elektryczne nie dają rady podołać takiemu obciążeniu - i tego także się nie przerobi z dnia na dzień.

Nowe osiedla, na które tak szczodrze pozwala i gmina i powiat sytuacji nie poprawią.

Pozdrawiam i życzę miłego weekendu.
popieram tę opinię 11 nie zgadzam się z tą opinią 1

Za czasów ZUK Glincz też wody nie było w Baninie w porze suchej (Maj/Czerwiec).
Nikt w tej gminie nie myśli z odpowiednim rozmachem o infrastrukturze od wielu lat.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

ZUK budował same fuszerki, że teraz trzeba ze studzienki do studzienki obok wodę przepompowywać.Od czasu ZUK nie minęło tak wiele czasu. Zostawili infrastrukturę taką jaka jest. Nic nie rozwijali. A od tego czasu podlączano nowe osiedla i sytuacja jest gorsza. Spółka jednak zrobiła zbiorniki itd.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 1
ja mam cały dzień i czuje się z tym zarąbiście i mieszka w baninie
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0
Dalej nic
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Nowe liczniki założą ale po co skoro nie będą naliczać bo od 10 dni nie ma wody przez większość dnia
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0
...a wy nie będziecie płacić za zużytą wodę przez pół miesiąca
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Jak Ci nie potrzebna to nie wypowiadaj się w temacie
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Dlaczego? Twój prywatny portal?
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1
Dzisiejszy fakt opisuje kłopoty banina. Ale burmistrz się wybiela, wszystko i wszyscy oprócz władz gminy.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Faktycznie najlepsze rozwiązanie to zabronić podlewać trawniki, a jak kanaliza zacznie nie nadążać do zabronić sr*ć, a jak dojdzie do nas smog, to zabronić oddychać, to są najlepsze rozwiązania i sprawdzone już Korei Północnej.
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 0

d*pki z was baniniaki , tyle lat sie bujacie . A naglosnic sprawe !!!
wziac telefon do reki , to wy tylko na forum plujecie a ci na stolkach to czytaja i sie z was smieja
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 3

Se weź i zadzwoń, najlepiej do psychiatryka niech już przyjadą i niech się turnus skończy!
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1

Sprzedam butelkę Banińskiej kranówki, okazja, rzadki rarytas.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 2

Coś bliżej-rocznik ,ujęcie,data pobrania?
To istotne dla konesera.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

Ciekawe co na spotkaniu. Jedno jest pewne wody lać nie będą bo skąd.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
No i co w końcu z wodą, bo nie wiem czy chatę kupować w Baninie?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Nie ma nadal wody
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0
Dobrze że chociaż trochę śniegu jest, to jest z czego topic.
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Banino

Szambo - wywóz (43 odpowiedzi)

Hej ile płacicie za wywóz szamba 10m? U Richerta kolejna podwyżka (140pln) i zastanawiam się nad...

Imperium-Auto Salon (3 odpowiedzi)

Witam, jakieś opinie o Imperium-Auto Salon. Firma mieści się w Baninie przy ulicy Wiśniowej 11....

Kominek czy koza? (72 odpowiedzi)

Hej, wahamy się czy kupować kominek czy koze. Jakie widzicie plusy i minusy jednego i drugiego?...

do góry