Widok

Co na dzień ojca?

Rodzina i dziecko Temat dostępny też na forum:
Hej dziewczyny:) jakie macie pomysły na dzień ojca? szczególnie ten pierwszy... :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
dla mojego taty to juz nie bedzie pierwszy dzien ojca, tylko prawei 30:) a dla taty moich dzieci beda laurki, buziaki i wyjscie na ryby z dziecmi;)
Nie lubie i nie uznaje kupowania materialnych prezentow, niby od dzieci z takiej okazji, wiadomo, ze roczne dziecko nie kupi tacie koszulki z napisem, albo kubka, moze ew. odcisnac swoja reke czy stopke w masie solnej zeby byla pamiatka.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
ja w zeszłym roku kupiłam mężowi koszulkę z napisem "super tata" i dobrą whisky nazwy już nie pamiętam ale kosztowała prawie 200 zł.
a co tam :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 20
Łał whisky od dziecka dla ojca ,bardzo głupi pomysł .

Koza podoba mi się Twój pomysł z odciskami ,super prezent od maluchów dla taty .
popieram tę opinię 13 nie zgadzam się z tą opinią 1
jak whisky to powinien się chyba raczej nazywać DZIEŃ MĘŻA a nie dzień ojca hehe
popieram tę opinię 11 nie zgadzam się z tą opinią 1
córka ma aktualnie 21 m-cy a więc prezent był ode mnie. oboje z mężem nie lubimy prezentów w stylu "pierdółka do niczego" - lepiej nie dać nic niż rzecz która do niczego się nie nada poza zbieraniem kurzu. to mój pomysł i nie uważam go za głupi. jeżeli whisky jest nie odpowiednia to co należy dać w prezencie? wiola proszę o twoją opinię, żeby już nikt nigdy więcej takiej głupoty nie popełnił.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 7
Nie wiem co dawać bo ojca nie mam ,od małego go nie miałam więc nie było prezentów na Dzień ojca , moje starsze dziecko kiedyś malowało jakieś rysunki na kartkach które wiszą na tablicy korkowej do dziś i jakoś się nie kurzą jedynie blakną po czasie ,potem jak dostawał kieszonkowe kupił tacie czekoladę ,która razem zjedli albo po prostu złożył życzenia .
Wyraziłam swoje zdanie że whisky to jest głupi pomysł i podtrzymuje go ,alkohol tego typu można dąć na imieniny ,urodziny ,parapetówę ,dorosły -dorosłemu a nie od dziecka i to chyba nie tylko jest moja opinia .
Nawet gdybym się postarała i poszukała co takiego daje się na dzień ojca ,to myślę że raczej byłoby to zbyteczne dla Ciebie ,bo to tylko zbieracze kurzu .
popieram tę opinię 10 nie zgadzam się z tą opinią 1
Ja jak byłam mała to akurat Tata był na zagranicznym kontrakcie, więc pisałam do Niego listy z laurkami, rysunkami.
Jakie było moje wzruszenie, gdy w zeszłym roku ojciec pokazał mi te moje własnoręcznie napisane/narysowane listy - trzyma je do dziś.
Później to w dniu Taty wszystko kręciło się wokół Taty (podobnie w dniu Mamy wokół Mamy) i staraliśmy się rodzinnie spędzić te dni, na jakiejś wycieczce, pikniku, wyjściu do kina/teatru + uroczysty obiad w restauracji.

Również nie popieram dawania alkoholu/wyrobów tytoniowych od dziecka dla ojca.
Tak naprawdę atmosfera w tym dniu się liczy, nie prezenty. Wiadmomo, że małe dziecko nie ma pieniędzy, co innego nastolatek, który może przecież dorobić by mieć na prezent dla rodziców.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0
jak dzieci są malutkie to nie dają nic, prócz radości oczywiście, no i można od malutkiego rozmawiać z dzieckiem lub do dziecka i mówić dzisiaj jest dzień mamy lub taty, damy mamie, czy tacie całuska itd. wraz z wiekiem nabierają pewnych umiejętności i potrafią same coś stworzyć, to wówczas to staje się ich prezentem dla mamy, taty, czy babci, oczywiście można w czymś delikatnie pomóc, później jak już mają np. własne kieszonkowe, to same decydują co z tym zrobić czy chcą coś kupić, czy zrobić nadal samodzielnie, uważam, że bezsensu jest takie serio traktowanie każdej okazji do robienia sobie nie wiem jak drogich prezentów, jak chcę kogoś obdarować, to nie wykorzystuje do tego dzieci, tylko robię to kiedy chcę , tak przynajmniej jest u mnie, ja na dzień mamy dostałam od moich córeczek laurkę i kanarka własnoręcznie zrobionego przez moją starszą córkę, zrobiła to sama, a mała z nią razem przyniosła i złożyły życzenia, teraz starsza wie, że jest dzień taty, więc pewnie będzie podobnie
image
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
szkoda mamaamelii ze nie lubicie prezentow "do niczego" - bo w okazjach typu dzien taty czy dzien babci raczej chodzi o pamiec o drugiej osobie, niz materializm, a kupowanie alkoholu od 21 miesiecznego dziecka to gruba przesada.
21 miesieczne dziecko umie juz trzymac kredke, mozna mu dac kartke zeby nagryzdalo cokolwiek, podpisac DLA TATY i bedzie prezent.
Bo prezent to niekoniecznie cos materialnego i nie musi kosztowac 200 zl;)
Przed dniem dziecka pojawia sie zawsze kilka watkow nt. jak ciekawie spedzic ten czas z dziecmi i wszystkie mamy wymyslaja czy to nowe place zabaw, festyny, zoo, bo wlasnie ten czas jest duzo wazniejszy dla rodzicow i dzieci, niz materialne prezenty. Mysle ze podobnie jest z dniem ojca. Male dzieci robia laurki, starsze, za swoje kieszonkowe, kupuja jakies drobnostki typu czekolada, a potem, jak dzieci wyprowadzaja sie od rodzicow, to najwazniejsze w tym dniu jest zeby pamietac, odwiedzic tate, wypic wspolnie kawe i pogadac.
A dzien taty nie nazywa sie dniem prezentow dla taty, wiec mysle ze wspolny spacer czy nawet wieczorne zaproszenie na zdanie misji z tata w ulubionej grz na konsoli czy komputerze tez bedzie fajne jesli sie ma kilkuletnie dzieci.

Ale to moje (i nie tylko) zdanie, kazdy robi tak, jak mu sie podoba.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0
my robimy spinki do mankietów z odciskami paluszków dzieci :)
tzn odciski tuszem, naklejone pod szkiełkiem;
jak ktoś ma kasę, to można pewnie zrobić w metalu, tak jak obrączki http://static2.flaker.pl/static/images/flaker/user_submitted/f_1117460_1266700030_0_495.jpeg
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Nie wiem co złego widzicie w prezencie w postaci butelki dobrego alkoholu. Tak jak napisałam prezent był ODE MNIE (córka miała wtedy 9 m-cy). Mój mąż w zeszłym roku pracował po 12-14 godz a więc wspólny spacer czy coś w tym stylu odpadało. W tym roku jeżeli tylko Amelia będzie chciała współpracować to da tacie prezent od siebie. Jeżeli wam ten pomysł nie odpowiada to wasza sprawa. Dla mnie najlepszą pamiątką są zdjęcia. Jeżeli mam dać komuś coś do niczego to wolę złożyć same życzenia. Tablicy korowej nie mam i nigdy nie będę miała tak samo magnesów na lodówce na których laurka mogłaby wisieć. Jeżeli alkohol jest dla was nieodpowiedni to wasza sprawa. Zostałam tak nauczona(mąż zresztą też), że prezent powinie być praktyczny.
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 14
nie pogrążaj się dziewczyno i nie podbijaj już tego tematu, bo widzę, że zależy Ci tylko na wywołaniu tutaj kłótni i bezsensownej dyskusji
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 2
to pochwal się jeszcze co mąż Ci kupił na dzień dziecka;)

a magnesy na lodowke to fajna rzecz, mniej kosztuja niz butelka dobrej whisky:) a moga sie przydac nie tylko do obrazkow hand made by nasze dzieci:)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1
Prezent od dziecka nie musi być praktyczny ani trochę .
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
~koza Takie ceny to znalazłam i w Dekanterze, fakt trochę wysokie ale warto
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Nie kłóćcie się.
Przeciwnikom dawania alkoholi itp. chodzi o to, że warto wykorzystać dziecięcy potencjał na zrobienie prezentu, będącego kwintesencją dzieciństwa, relacji rodzinnych, które potem się wspomina bo inaczej wrócić do tych minionych lat już nie sposób.
A z wiekiem człowiek robi się coraz bardziej sentymentalny (dotyczy również mężczyzn).
Warto przechowywać niektóre rzeczy z dzieciństwa, choćby po to by móc obejrzeć po latach czy przeczytać to, co się stworzyło mając mniej niż 10 lat (zachowały się nawet niektóre moje wypracowania z podstawówki bo wychowawczyni była polonistką i wręczała je rodzicom na zebraniu - nawet nie wiedziałam, że ich nie wyrzucili).

W mojej rodzinie również daje się "praktyczne i drogie" prezenty.
Ale również i takie, które dla kogoś byłyby zupełnie bezwartościowe: rysunek, wyhaftowana serwetka dla Babci, figurka z modeliny, piernika, własnoręcznie wykonany drewniany karmnik dla ptaków dla cioci, która karmi w ogrodzie sikorki i inne ptaszki, teraz ciocia dostanie wózek na zakupy wg mojego nowatorskiego projektu - mam nadzieję, że podołam zadaniu :D

Obecne czasy doprowadziły do strasznej komercjalizacji rodzinnych uroczystości, które zaczynają się ograniczać się tylko do wręczenia kupnego prezentu. Tymczasem "są rzeczy, których kupić nie można". I to one przesądzają o trwałych więzach rodzinnych.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
Nie no Whisky napewno wzmocni i utrwali więzi rodzinne, każdy po szklaneczce i już sie robi cieplej i weselej he he
Za zdrowie tatusiów :-)
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 0
jak zrobiliście te spinki do mankietów? Super pomysł
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ja też z dziećmi robię karty z życzeniami i rysunkami z okazji Dnia Taty. Na jego regale z książkami stoi karta, która ma już ładne 5, czy 6 lat, odkąd syn zaczął ładniej rysować i narysował mu bardzo ładnie całą naszą rodzinę i psa :) Teraz jeszcze dojdą bazgrołki córeczki;) A ja nie wiem czy podciągnę pod Dzień Taty, czy tak po prostu, ale myślałam żeby kupić nowy portfel mężowi, bo ten, który ma zaczyna gubić moniaki. Fajne, klasyczne portfele z dużą ilością przegródek (czyli tak jak mój mąż lubi) znalazłam na zeskóry.com marki Betlewki. Cena też jest dość atrakcyjna dlatego może być jako dodatek do rysunków lub tak po prostu na dowód naszej miłości i troski.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Na pierwszy fajnym pomysłem jest zegarek, Ja w imieniu synka ;P 2 lata temu kupiłam zegarek Jordan Kerr i mąż zawsze mówi że jak sprawdza godzinę to myśli o nas
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 4

U nas pierwszy Dzień Ojca. Wymyśliłam kubek ze zdjęciem synka. Zobaczymy czy się sprawdzi :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
My na dzień ojca idziemy do http://www.escapegdansk.pl mają promocje, tata wchodzi za darmo
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

ja uwielbiam zegarki...kolekcjonuje je i nie wyobrazam sobie bez nich stylizacji... moj najonwszy nabytek to stosunkowo nowa marka, ale bardzo ciekawa - jordan kerr. robia zegaki za naprawde atrakcyjne pieniadze, ktore pasuja przepieknie do kazdej stylizacji...zwroccie uwage na te marke, bo moim zdaniem niedlugo bedzie o niej glosno
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

A co Ty na to by wykupić przejazd sportowym samochodem? Taki prezent daliśmy naszemu tacie na 50 urodziny i był mega zadowolony! :d znalazłam firmę devil-cars w necie która organizuje przejazdy sportowymi samochodami po 15 torach w Polsce i maja bardzo duży wybór aut wiec każdy znajdzie coś dla siebie. Można jeździć i jako kierowca i jako pasażer :) świetna sprawa na prawdę. Prezent inny niż wszystkie! Polecam!!!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Nie każdego stać żeby tak się szarpnąć na tysiaka na prezent na dzień ojca.
To droga zabawa. Wiem, sprawdzałam, bo mojemu mężowi też się marzy taki rajd super autem.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

No właśnie, niektóre prezenty dość drogie, a przecież liczy się gest. Nasz syn w tym roku sam uskładał na preznet-zegarek xonix i jest z siebie bardzo dumny. Tata na pewno też będzie!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2

Nooo dlatego ja mojemu tacie kupuje kosz ze smakolykamiw formie gestu https://smaczajama.pl/pl/c/Prezenty-na-Dzien-Ojca/215 o stad i wpadne cala rodzina milo spedzic czas :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

mój mały królewicz oszczędzał cztery miesiące i kupił tacie zegarek od Calvina Kleina. O taki https://www.modisimo.pl/meskie-zegarki wiadomo, do tego zrobił standardową laurkę :D
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2

Mogę podpowiedzieć że fajnym prezentem na dzień ojca będzie kamera samochodowa. U mnie się sprawdził taki prezent w tamtym roku. Kupiłam tacie kamerę garett Road 9 i jest bardzo zadowolony. W tym roku jeszcze nie wiem co kupię
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Na ostatni dzień ojca kupiłem tacie wideorejestrator ze sklepu https://ale.pl/ Tata bardzo zadowolony tym bardziej na wakacje się przyda
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Trochę spóźniona reklama. Dzień ojca był 2 dni temu.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Mój 2,5 letni synek namalował 3 rysunki, które oczywiście ciągle wiszą na tablicy korkowej, od 3 miesięcznej córeczki tatuś dostał poduszkę z napisem "super tatuś", a synek do rysunków dołożył jeszcze kubek z naszym rodzinnym zdjęciem. Więc u nas na dzień mamy i taty "dzieci dają" symboliczne prezenty, zamiast czegoś bardziej wyszukanego zwykle idziemy na długi spacer do parku, w tym roku był u nas upał więc na plażę :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Prezent na dzień taty musi sprawić mu przyjemność. Wiadomo, to tylko jakaś rzecz, ale tu nie chodzi o to, ile na nią wydasz. Najważniejsze, aby podarunek był trafiony i się spodobał. Co sądzicie o czekoladowym prezencie? Mój tata uwielbia słodycze. Znalazłam również artykuł w tym temacie http://magazynvip.pl/dzien-ojca-swietuj-z-pomyslem-wybierz-oryginalny-i-nietypowy-prezent-z-czekolady/
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ogólnie z doświadczenia mogę powiedzieć, że karafka to będzie nieużywany gadżet, lepiej kupić droższą whisky i ewnetualnie jakieś eleganckie, profesjonalne szkalneczki do niej. Personalizowane gadżety to też zazwyczaj pic na wodę.

Jeśli jednak koniecznie chcecie kupic cos materialnego, polecam zerknąć sobie na stronę:
https://www.luxuryproducts.pl/prezent-na-60-urodziny-dla-mezczyzny.html

Znajduje się tutaj wiele ciekawych pomysłów na prezent dla starszego mężczyzny. Na urodziny albo inne okazje. Ciekawą opcją bedzie na pewno podarowanie eleganckiego długopisu - z tego tata na pewno będzie korzystał częściej niż z karafki:
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

A może tradycyjne - Skarpetki :)
https://bestsocks.pl
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

perfumy. Warto sprawdzic perfumierie typu jak edp24.pl jak Panthera https://edp24.pl/
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Dzień Ojca za kilka dni. Ja swojemu tacie w tym roku kupiłam myszkę do komputera Krypton 555 która ma lekką konstrukcje i podświetlenie LED oraz bardzo żywotne przyciski. Mój tata dużo czasu spędza przy komputerze więc myślę że prezent mu się spodoba.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ja swojemu tacie kupiłam szczoteczkę soniczną, bo nie mogłam już patrzeć jak myję zęby zwykła, twardą i byle jaką szczoteczką: https://promocje.al.to/dzien-ojca?strona=4 będzie miał chociaż praktyczny prezent na Dzień Ojca.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Najbardziej problematyczne, bo mój nic nie chce i nic nie potrzebuje. Nie mamy jeszcze dla niego prezentu
Nie używa kosmetyków, a jeśli już to tak rzadko, że jeszcze ma z dnia ojca czy urodzin. Marzy mu się kamper, ale z wiadomych przyczyn tego marzenia nie spełnimy, więcej nie chce.
Pozostaje alkohol, czekoladki tego typu rzeczy.
Kiedyś dostał bieliznę termiczną z merino, bo jest kierowcą, uczestniczy w rozładunku gdzieś na zimnie i narzekał, że zimno. Zamówiłam mu również w zesżłym roku kubek termiczny z dr bacty https://drbacty.com/kubki-termiczne I korzysta z niego codziennie.
Skarpety z merino też spoko. Herbaty zimowe, miód. Mój preferuje bardzo praktyczne prozenty, najlepiej do skonsumowania
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Może taką koszulkę: https://www.nadrukibialogard.pl/koszulka-z-nadrukiem-na-prezent-dla-niego-dla-taty-jednostka-do-spraw-specjalnych-p-7.html
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Rodzina i dziecko bez ogłoszeń

urlop wychowawczy a zaległy urlop wypoczynkowy :) (14 odpowiedzi)

witam, Mam takie pytanko może już był przerabiany ten temat, Jestem obecnie na urlopie...

Jakie lozko kolejne polecacie? (6 odpowiedzi)

Witam, Bylo sporo watkow o lozeczkach ale nie znalazlam tam interesujacej mnie odpowiedzi, a...

Upominek dla Pani Przedszkolanki na zakończenie przedszkola (17 odpowiedzi)

Córka chodzi ostatni rok do przedszkola. Większość dzieci odchodzi do szkoły. Pani prowadziła...

do góry