Widok

Coś dziwnego..? Kilka czarnych włosów u dziecka (blondynki)..

Rodzina i dziecko bez ogłoszeń Temat dostępny też na forum:
Dzisiaj zauważyłam u córki kilka włosów czarnych.. jakieś 10 (?) a jest naturalną jasną blondynką.. Są umiejscowione w jednym miejscu na skórze (0,5 cm x 0,5 cm), w przodzie.. Czy to nie jest dziwne..?
Pojęcia nie mam czemu tak.. Może ktoś się spotkał już z takim czymś..?
Z natury jestem blondynką, ojciec małej też.. Szukałam w necie i nic nie znalazłam.. Nawet nie wiem jak ująć słowa szukane..
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
czesto rozne znamiona sa pokryte wlosami o innym odcieniu niz naturalny (ciemnymi), a skora pod wlosami jest normalnego koloru ? moze warto pokazac to dermatologowi ?
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Właśnie, ze nie.. skóra w tym miejscu jest taka jak i na całej głowie..
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Znamion też żadnych na głowie nie ma..
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
hmm... czasami bruneci mają placek włosów jasnych to może blondyni mogą mieć placek włosów czarnych... bedzie miała ładne pasemko ;)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
ja nie chce robić czarnowidztwa i denerwować na zapas, ale znam przypadek gdzie od takiego pasemka rozpoczęło się łysienie plackowate: pasemko, kilka pasemek, siwienie, wypadanie włosów (do zera) lekarze w Polsce i Niemczech, bardzo bolesne zabiegi i koniec końców włosów i tak nie ma

ja bym poszła do dermatologa i to jakiegoś dobrego, jak najszybciej
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 3
Moja corka jest także jasną blondynka i ma jednego czarnego włosa zaraz nad grzywką. nie widzę w tym nic złego,poniewaz znam chlopca ktory tyl glowy ma w "paski" na przemian blond i ciemne. super wyglada i nie jest to zadna choroba,zadne lysienie.poprostu taki pigment i juz.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Mój synek jest blondynkiem i ma kosmyk dosłownie białych włosów (jak to się mówi taki gołębi odcień ) w jednym miejscu. Już w szpitalu się pytałam po porodzie (bo urodził się już z włoskami ) czy to coś złego i neonatolog powiedziała mi, że czasami jest albo taki jasny kolorek albo ciemny. Taka uroda i nie ma się czym martwić :-))
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ja znam inna historie, ale nie bede niepotrzebnie straszyc, moze to byl tylko zbieg okolicznosci.
image

image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2
Szczerze.. wystraszyłam się.. :( mam nadzieję, że bedzie tak jak dziewczyny pisały "taka uroda" ...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
Może uda Wam się znaleźć coś na ten temat.. sama szukam i nic.. jeżeli tak, to poproszę o link..
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Wiem, że białe włosy ( jak siwe ) to brak jakiegoś pigmentu.
Koleżanka z czasów dzieciństwa tak miała, pasemka jasnych włosów i mówiła, że to jakiś brak pigmentu.
Natomiast na Twoim miejscu bym poszła skonsultować to z lekarzem, bo chyba z tym brakiem pigmentu dzieci się od razu rodzą.
https://www.facebook.com/groups/200268143516906/?fref=ts

Zapraszam grupa zamknięta, sprzedaż ubranek dziewczęcych
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
Chyba tak zrobie.. Ona ma jaśniutki blond.. miejscami platynę.. :) cholera.. naprawdę nigdy z takim czymś się nie spotkałam.. z różnymi barwami oczu tak (jedno niebieskie, drugie zielone) ..
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
mój tata do 3 roku zycia był blondynem,potem włosy mu ciemniały,dzis ma zarąb..czarne ( no kilka siwych:) )
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
właśnie wyczytałam, ze nawet 4 letnie (blond) dziecko, w wieku 14 lat może być czarne.. :) ale wydaje mi się, ze to jest drogą ciemnienia całości.. A to są włosy ( u córy) pojedyncze (w odcinku 0,5x0,5), wyrosnięte kilka mies temu- dzisiaj zauważyłam, ale tak mysle, poniewaz są to dluzsze wlosy, ale krótsze niz całośc.. jakieś 6 cm..

Nie jestem panikarą, ale chciałabym wiiedziiec czemu tak jest i czy to jest normalne.. Jeżeli tak bedzie miała ciekawe włosy.. :) za które pewnie dostanę upomnienie na wywiadówce, ze dziecko włosy farbuje.. :D rygor.. ;)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2
mój synek jest blondynem - od 1,5 m-ca ma kępkę ciemniejszych włosów na czubku głowy - od 2 tygodni pojawia mu się coraz więcej ciemnych włosów w różnych miejscach - lekarz powiedział, że włosy po prostu mu ciemnieją i będzie szatynem
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Może i tak będzie u mojej.. tylko te kilka włosów jest czarnych.. :o nie chciiałabym, zeby jej siie tak zmienił drastycznie kolor, bo jest jej ładnie w jasnych.. :) a mój się śmieje, że życzenie jej się spełnia.. :D zawsze chciała mieć czarne.. :D po mnie małpuje.. farbowałam sie na czarno z blond naturalnych..

Uff.. powoli się uspakajam.. :) ale myślę, że wizyta u lekarz nie zaszkodzi, a bardziej uspokoi. :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2
no ja mam zdjęcia z dziecinstwa gdzie w wieku jeszcze nawet 5 lat mialam blond wloski a teraz szatynka wiec sie zmienia ale jak Cię to tak martwi to do lekarza jutro się przejdz i Ci wyjasni wszystko:)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
MamoKlaudi, może głupie pytanie, ale czy nie farbowałaś sobie włosów w jakimś najbliższym czasie ?
Bo u mojej córy tak było ( kilka włosów ciemnych ) ale ona otarła się o moją zafarbowaną czuprynę :)
https://www.facebook.com/groups/200268143516906/?fref=ts

Zapraszam grupa zamknięta, sprzedaż ubranek dziewczęcych
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
Kasiu.. Nie.. :) tzn tak, ale miałam jasne kolory (schodziłm z czarnego), także czarnej farby nie uzywalam od 2,3 mies.. :)

Moja pierwsza myśl była podobna właśnie.. :) ale tak jak pisałam- czarnych farb w domu nie mam, a od bibuły czarnej (raz ją dorwała :D ) wychodziły niebieskie.. A całkiem tę myśl zniwelowałam jak zauważyłam, że od skóry głowy ma czarne, ze naturalnie rosna czarne.. Więc sama by "tak dokładnie" nie farbnęła.. ;)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
a to nie sa takie czarne druciane/sztywne wlosy, bo takie tez mi sie zdarzaja :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Wzdaje mi sie, że są lekko grubsze, al nie wiem.. Druciane nie.. Ale sprawdzę później.. :) teraz nie ma jej w domu..
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Mój mąż jak był mały miał kręcone jaśniutkie włosy jak aniołek a teraz ma proste i ciemne :-)) Jak go poznałam 12 lat temu to tez jeszcze nie miał aż tak ciemnych włosów jak teraz po tylu latach. Może faktycznie poprostu jej ciemnieją
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Też coraz bardziej przekonuję się, że tak jest.. "ja" .. nie sprawdziłam bo jak wróciła, to po kąpaniu zasnęła.. :D a miała włosy myte, więc ciężej zauważyć.. a nie chciałam już jej termosic.. :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Moje dziecko ma jaśniutkie włosy na rękach prawie nie widoczne i placek 2 cm x 1 cm czarnych włosów
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

moja córka też ma we włosach blond, ciemne pasemko (nie całkiem czarne), teraz jest już dorosła i nie ma żadnego łysienia
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Co za głupoty. Taka plamka jasna oznacza polioze
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Moja 3letnia corka ma naturalne pasemka. Ciemne brazowe wlosy z wyraznie jasniejszymi pasemkami na calej glowce. Wyglada to bardzo urodziwie. Do tego ciemne, geste i dlugie rzesy oraz modelowo zaznaczone ciemne brwi. Przy ciemnej karnacji i ladnej buzce sciaga uwage wszystkich kobiet, ktore wzdychaja "jakie ma piekne wloski" "jakie dlugie geste rzesy" "jaka pieknotka" . Sam nie uwazam sie za modela, mama corki ... no coz ... modelka wybiegowa raczej tez by nie mogla byc, ale zrzadzenie natury sprawilo, ze w zyciu nic tak dobrze mi nie wyszlo jak corka :))) zakup strzelby bedzie nieunikniony :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

~brzydal ze strzelba
to zupełnie coś innego, jasne pasemka ma każde dziecko - dziecięce włoski sa tak delikatne, że z wierzchu jaśnieją od słońca, niestety jak córka dorośnie to zjawisko zniknie ;( tu chodzi o ciemne pasmo włosów we włosach blond
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
Chwalisz sie czy zalisz???
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Wiem że dawno był ten post, ale czy wyjaśniła się ta sytuacja z tym ciemnym pasemkiem? Córka ma identyczne pasemko na jasnych włosach i również się martwię.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Myślę, że tym zrobicie sobie sensowną różnicę - https://www.sprzet-fryzjerski.pl/blog/najlepsze-odzywki-do-wlosow-dla-dzieci-ranking-top10.html Na pewno będzie dużo lepiej, kwestia regularności. Znamy temat od środka. A jak było u was?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Rodzina i dziecko

gdzie robia kubki z nadrukiem na miejscu? (13 odpowiedzi)

pytanie jak w temacie, pilnie potrzebuje na jutro, a jesli ktos robil to pytanie dodatkowe, czy...

Fajne gry (planszowe, zręcznościowe) dla 5-7-latków (87 odpowiedzi)

Dziewczyny - może napiszecie jakie gry sprawdzają się w przypadku Waszych dzieci? Po które często...

Wakacje na Mazurach - gdzie polecacie? (65 odpowiedzi)

Chcemy (z mężem i ponad rocznym dzieckiem) pojechać w czerwcu na 4-5 dni na Mazury. Nie wiem...

do góry