Widok

Cuda nie wida

Na nic się nie zda wklepywanie do internetu hasła "odśnieżać". Nie sprawi ono, że jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki, z chodników zniknie śnieg. Trzeba wziąć łopatę, wiaderko z piaskiem i solą i wykonać swoją robotę. Jeżeli popatrzymy na wysprzątane przystanki autobusowe i tramwajowe, to okazuje się, że można. Dlaczego nie można zrobić tego metr, dwa metry dalej ?
Cuda nie wida,żeby śnieg spadł w litopadzie.

Wiara w technologiczne cuda towarzyszy także dziennikarzom.
O 9.00 parlament uchwalił ustawę, o 9.15 grono dziennikarskie w studio zajmuje się oceną realizacji ustawy. Płynie strumień słowotoku. Fale radiowo-telewizyjne niestety nie mają takiej mocy sprawczej, żeby ustawa realizowała się jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki.

Obywatele narzekają, jak najbardziej słusznie, na stan demokracji. Ale jeśli za demokrację uważają oddanie głosu raz na cztery lata na kogoś tam, to są niestety w błędzie. Każdy obywatel musi praktycznie niemal codziennie działać w wielu rozmaitych organizacjach na raz w spółdzielni albo wspólnocie mieszkaniowej, w parafii, w lokalnych stowarzyszeniach, w radzie szkolnej przy szkole, do której uczęszczają lub uczęszczały jego dzieci. Jeżeli tego nie robi, to ma to co ma. Dopiero gdy spełni ten warunek, będziemy mieli do czynienia z realną demokracją. Demokracja to coś nie dla krasnoludków.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 6
Ja wiem kto to jest, ale na tą chwilę zapomniałem jego nicka...
Jak dasz pierwszą literkę to pewnie skojarzę ;D

edit, a jednak wygooglałem - to Halewicz na 90%
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2
Sory, oświeć mnie, zawsze byłem kiepski w dociekaniu prawdy. Co nie Szuroczka?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
@BMtF:

Sprawdź po IP, kto to jest "konto usunięte" :)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1
Hej hej hej, Anka jak widać.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ha! Znalazłem!
http://forum.trojmiasto.pl/Praca-w-Holandii-a-podatek-dochodowy-w-Polsce-t645441,1,30.html

I to Ciebie wcześniej dopadnie przejście z sildenafilu na donepezil :D
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
@Aradash:

Translacja adekwatna na tamtą chwilę. Ale... myślę... że Manson nie ma nic przeciwko :D

@Manson:

To chyba z Vi było, ale głowy nie dam. Wiesz... demencja :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
Bo ja lubie Q.

Ti chyba Anka miała z tym problem???
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Translacja godna polskich tłumaczy zagranicznych tytułów filmów ;)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1
> Kojarzy mi się to z pewnym portfelem z klasyki kina

I świetnie Ci się kojarzy.
Manson sam kiedyś wywołał ten portfel do tablicy, tom dorobił do niego translację:
Brodaty Manson the Forester :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
Brodaty Manson z Lasu.
I tyle.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Anarchia. Tak mam na imię.

A Ty mnie elfica nie strasz bo się z******.

Nie lubię elfów, ale się Was ie czepiam.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
@Sadyl:
Pytanie mam niezwiązane z tematem - de facto nie wiem o czym jest temat...

Dlaczego piszesz do Mansona per "BMtF"?
Kojarzy mi się to z pewnym portfelem z klasyki kina ;)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Wie wioora;)

Ale i tak w momentach płodnosci pisarskiej Łowcy lepiej rozumiem anarchistyczne zajawki Mansona. Przekora bywa... przekorna;)
Dobranoc.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
@Wiewióra:

Akurat ten wątek.. a przynajmniej wpis założycielski, był jednym z sensowniejszych popisów Zetjota.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 2
@BMtF:

Też szanuję Twoje poglądy.
Nie uważam, że są "chore". Są inne.
Na szczęście... jakoś się dogadujemy ;)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 2
Driady to potomkinie elfów między innymi, zatem uważaj na nagłą zieleń tej jesieni;) Idę - właśnie wyobraziłam sobie minę Łowcy na widok tak beztroskiego strasowania jego tematu... Kolejnego.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Przed elfami nie pękam.
Jak ktoś mię popieści strzała to będzie to driada.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Znam Twoje chore poglądy, szanuję, nie podzielam. Chętnie dam Ci następną flaszkę pigwy, bo Cię lubię. Ale nie chciałbym żyć w Twoim świecie.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Pfff... nawet byś nie zauważył;) Jak to leciało:... oko sokoła, słuch coś tam coś tam, a na końcu Haldir gasi te przechwałki krótkim tekstem i strzałą wycelowaną w zadarty krasnoludzi nos...
Dobranoc, merynosie;)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
@BMtF:

W innym wątku przywoływałem kwestię wychowania dzieci, w którym Państwo przejęło nad nim pieczę.
Jestem zwolennikiem dowolności i wolności, ale w pewnych ryzach.
I jeśli przybiera to rozmiar patologiczny (typu maltretowanie) to Państwo powinno zaingerować.
W Twoim świecie nie byłoby komu tego zrobić.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

Inne tematy z forum Hydepark

muza na dziś (787 odpowiedzi)

Wrzuć link do YouTube z muzą, która dziś Ci wyjątkowo dobrze się słuchała. A może jakaś nowa...

Grajdołki (239 odpowiedzi)

A gdyby kiedyś mieć taki strzał, ażeby wąska grupa znawców tematu nie mogła uwierzyć w...

Młody alkoholik - Dramat, z którego pragnę wyjść, a nie umiem. (156 odpowiedzi)

Witam wszystkich którzy odwiedzili mój temat. Wiem, że tekst jest dość obszerny, ale chciałbym w...

do góry