Widok

Cytat na dzisiaj

Łysiaka bo se przeglądałem w drodze dziś:

" Znaleźć człowieka, z którym można porozmawiać nie wysłuchując banałów, konowałów, idiotyzmów cwaniackich, łgarstw, fałszywych zapewnień, tanich sprośności lub specjalistycznych bełkotów "fachowca", dla którego branżowe wykształcenie plus umiejętność trzymania widelca jest całą jego kulturą, kogoś bez płaskostopia mózgowego i bez lizusowskiej mentalności - to znaleźć skarb".
"Niektóre rzeczy są dokładnie tym, czym są, i niczym innym."

Charles Bukowski.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ty potworze. Wspomniałeś coś o Sołżenicynie niedawno i ta myśl wczepiła mi się w kark na tyle uparcie, że wczoraj wyszłam z Emipku z trzema ciężkimi książkami. No dobra, czterema, bo się właśnie przepraszam z Chmielewską (kiedyś, dawno temu próbowałam i trafiłam na Janeczkę i Pawełka, którzy na przemian patrzyli na kogoś zimno i mówili coś do kogoś sucho, więc mi się zrobiło jakoś grudniowo i książki nie skończyłam. Teraz zaczęłam od "Lesia", bulwersując tramwajowych współpasażerów tłumionymi kwiknięciami i po skończeniu lektury zdecydowałam, że bardzobardzobardzo chcę kontynuować znajomość).
No. A Sołżenicyna czyta się wybornie, nawet (a może właśnie dlatego) bez kojącej świadomości, że to wszystko tylko fikcja literacka.
Wszak oto odczuwam poniekąd obawę,
Że zaraz zwariuję albo też niebawem.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
:) "tłumione kwiknięcia" - widok zapewne bezcenny.

Dla mnie Sołżenicyn wybornie mistrzowsko operuje słowem pisanym zdając relację w "Archipelagu Gułag" nie tylko z najsztywniejszego i najbardziej zbrodniczego w świecie systemu, ale przywołuje w sposób szczery, osobiste, "mniej chlubne"* epizody z przeszłości. Dodatkowo w grę wchodzi masa prosto nakreślonych, tragicznych scen, jak na przykład skrobanie kopyt rozkładających się od tygodni koni i gotowanie tychże ścinek przez żołnierzy rosyjskich pod Leningradem.

* jeśli zabrzmiało jak ocena to nie miało to tak zabrzmieć, chodzi mnie, że nie koloryzuje, trzyma się faktów i nie wynosi się na piedestał. Pisze bardzo ludzko. Dlatego jest moim mistrzem :)

ps. trzeci tom Archipelagu zaginął mi kiedyś u znajomej w Niemczech. (ona chyba miała w domu jakieś osobliwe monstrum pożerające książki, dość, że nie mam trzeciego tomu - amba wcięła i chętnie bym zakupił w związku z powyższym mam pytanie, czy w Empiku kupowałaś pojedynczo każdy tom osobno, czy w jakimś full pack'u?)
"Niektóre rzeczy są dokładnie tym, czym są, i niczym innym."

Charles Bukowski.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
W trójpaku.

Co do szczerości i mocnych scen, to przypomina mi się proza Grzesiuka i jego dość zaskakujące wyznanie że, choć nigdy wcześniej nie interesował się mężczyznami, to pod koniec obozu czuł pociąg do co przystojniejszych chłopców.
A mocna scena to ta, kiedy piekli sobie ziemniaki w popiele z krematorium, wyciągali je spośród nie do końca spalonych kości i jedli ze smakiem. Trzepnęło mnie to całkiem solidnie.
Wszak oto odczuwam poniekąd obawę,
Że zaraz zwariuję albo też niebawem.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
znam takie skarby, wręcz skarbeńka czy nawet białe kruki...

Fakt, na palcach u ręki policzeni, ale dzięki temu cenni, a po każdym spotkaniu wzmaga tęsknota, by z białym krukiem porozmawiać, konstruktywnie, mądrze.

Tęsknota i fascynacja przy kazdym spotkaniu na chwilę zaspokojona.

Żal, że tak niewiele ludzi bez płaskostopia mózgowego...
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Lesio jest jedną z dwóch książek, które po raz drugi zacząłem czytać bezpośrednio po tym, jak skończyłem po raz pierwszy.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
heh Lesio:) i Romans wszechczasów -jak dla mnie najlepsze Chmielewskiej..
co do płaskostopia to wśród znajomych zapanowało ostatnio powiedzenie poziom skarpetek..
cytat piosenkowy,który trochę zmieniłam.. A.Osiecka
"Mam wielki plan, autostrady świetne znam,
daj mi rękę - dam ci świat, kto by chciał tańczyć sam.
Niech złączą się dwie młodości, Bóg wie gdzie
i powtarzają prawdziwie,bez końca: kocham cię, kocham cię... "
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
na razie jestem w trakcie "Krętki Bladej", ale polecanki jak najbardziej zostaną wzięte pod uwagę.
Wszak oto odczuwam poniekąd obawę,
Że zaraz zwariuję albo też niebawem.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
nawiązując do tematu cytat poniżej
dziś october fest
piwo jest dowodem na to,że Bóg nas kocha i chce,żebyśmy byli szczęśliwi
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
pifffko.............

ale chyba nie dzisiaj

http://www.youtube.com/watch?v=VqlF6RbQf4k
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
jak dla mnie troche przy dlugi. lubie cytaty ktore da sie zapamieac. mam kolege na ap ktry sypie nimi jak z rekawa ale sa to jednak krotkie formy. poza tym jesli dzis jest swieto piwa to trzeba cos zrobic wieczorem :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Jak dla mnie kwestia długości zapamiętywanych cytatów to jest w dużej mierze funkcja zdolności do nawijania cudzych słów na pamięć. I tyle. Znam takich, dla których zdanie podrzędne złożone od przecinka staje się niezrozumiałe.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Coś co zgięło mnie dziś w duszy:

"Jak woda, świat przez ciebie przepływa i na jakiś czas użycza ci swych kolorów. Potem cofa się i znów cię zostawia samego z tą pustką, którą nosisz w sobie, z czymś w rodzaju organicznej niewydolności duszy, z którą trzeba nauczyć się żyć, którą trzeba zwalczać, a która paradoksalnie stanowi być może naszą najsilniejszą sprężynę działania" Bouvier

I jeszcze zarąbisty wywiad M. Wilkiem (boję się czasami, że normalnych ludzi ;) już nie ma na świecie, ale jednak są). Po lekturze zaraz zabrałem się za mapę Rosji.
Bosze czy ja się tam wreszcie kiedyś ruszę zgodnie z palnem?
Nieee no muszę.

http://muzyka.onet.pl/lampa/1354970,2008,1,artykul.html
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
a to jest piękne...(fragm. wywiadu z Wilkiem)

"A czym się Pan tam zajmuje na co dzień?

- Rano chodzę po tundrze 8-10 kilometrów, tak jak w Warszawie po Łazienkach. Potem siadam do komputera i piszę. Potem jem – myśmy w ciągu zimy zjedli dwa całe reny. Więc przygotowujemy jedzenie, jemy, znowu coś czytam, potem idę po wodę – bo ta woda z kranu się do niczego nie nadaje, więc chodzimy z Natalią na spacer 4 kilometry po wodę do źródła. A wieczorem gram w szachy ze Sławą".

http://www.youtube.com/watch?v=1pRwyAqkeJo
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
"Jak woda, świat przez ciebie przepływa i na jakiś czas użycza ci swych kolorów. Potem cofa się i znów cię zostawia samego z tą pustką, którą nosisz w sobie, z czymś w rodzaju organicznej niewydolności duszy, z którą trzeba nauczyć się żyć, którą trzeba zwalczać, a która paradoksalnie stanowi być może naszą najsilniejszą sprężynę działania"

"świat" jako faza maniakalna?
możet byt ;)
Wszak oto odczuwam poniekąd obawę,
Że zaraz zwariuję albo też niebawem.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Świat jako usilna próba odnalezienia siebie i swojego miejsca.
Świat jest jak woda, bo "wszystko płynie".
Te jego kolory to neony w Hamburgu i Kopenhadze. Koncerty, filharmonie, zgiełk, spaliny i tłum. Po czasie jak odpływ to wszystko cofa i zostajesz sama na cichej łące, wówczas Ty nie tylko nie słyszysz już własnych myśli, ale nawet nie wiesz czego dalej chcesz i w którą stronę się udać. Aby nie wsłuchiwać się w ten (jedyny rozpoznawalny i odwieczny) pochodzący wprost z pierwotnych podwalin duszy krzyk - ludzie szukają sobie substytutów, aby go stłamsić. Ale to niemożliwe raczej. Ten krzyk to ludzki, życiodajny potencjał ;).
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Dzisiaj dwa cytaty Bukowskiego.
Aż się uśmiecham kiedy je czytam, pasują do mnie jak puzzle.
1. "Na tym polega kłopot z piciem, pomyślałem, nalewając sobie drinka. Gdy wydarzy się coś złego, pijesz, żeby zapomnieć. Kiedy zdarzy się coś dobrego, pijesz, żeby to uczcić. A jeśli nie wydarzy się nic szczególnego, pijesz po to, żeby coś się działo".

2. "Na samą myśl, że muszę kimś zostać, ogarniał mnie nie tylko strach, ale wręcz mdłości. Nie mogłem znieść myśli, że zostanę prawnikiem, radnym, inżynierem czy czymś takim. Ożenię się, będę miał dzieci, dam się złapać w strukturę rodzinną. Codziennie będę chodził do pracy i wracał. Niemożliwa sprawa".
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
:) Charles B. - ostatnio myślałam żeby "do niego' wrócić i do Cicia Zyke i McLiam Wilson "Ulica marzycieli" -polecam!

jeszcze z Ch.B:

-"Alkohol jest prawdopodobnie jedną z najlepszych rzeczy, jakie pojawiły się na ziemi - oprócz mnie"

-"Pieniądze są jak seks - Kiedy ich w ogóle nie masz, wydaja sie szalenie ważne..."

-"Często najlepsze chwile w życiu to te kiedy nic nie robisz, tylko zastanawiasz się nad swoim istnieniem, kontemplujesz różne sprawy. I tak kiedy na przykład mówisz, że wszystko nie ma sensu, to nie może do końca nie mieć sensu, bo przecież jesteś świadom, że nie ma sensu, a Twoja świadomość braku sensu nadaje temu jakiś sens. Rozumiecie o co mi chodzi? Optymistyczny pesymizm."

- to mocne ale..

"ktokolwiek wymyślił tę grę, wymyślił prawdziwy majstersztyk. załóżmy że to Bóg - od dawna zasługiwał na strzał między oczy; tylko ten drań nigdy się nie pokazuje i trudno Go zdybać i wziąć na muszkę. Era Zamachowców ominęła najgrubszą rybę ze wszystkich. jakiś czas temu prawie dopali Syna, ale ten wyślizgnął się jak piskorz i do dziś musimy w łazience, na śliskiej podłodze, lecieć na ryja. Duch Święty? ten się nigdy nie pokazał; rozparł się wygodnie i teraz z całym spokojem wyciera sobie k***** - najbardziej cwany z całej trójki."

"zapiski starego świntucha"; ) "
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
sorry.. Cizia Zyke
nieco poważniej spodobało mi się ostatnio "Nie można życia pytać o sens,można mu tylko sens nadać" Arystoteles Onasis
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
nosz K!.. Onassis..
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
to dobre :)))
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja osobiście Julko przepadam za takimi rodzynkami:

"Na lotnisku czekał na mnie z żoną. Ponieważ miałem ze sobą bagaż, poszliśmy od razu do samochodu.
– Mój Boże, nigdy nie widziałem nikogo, kto by tak wyglądał, wychodząc z samolotu – zauważył Keesing.
Miałem na sobie płaszcz mojego nieżyjącego ojca, o wiele za duży. Spodnie były za długie, mankiety całkiem zakrywały buty, co zresztą bardzo mi odpowiadało, ponieważ skarpetki nie pasowały do spodni, a buty miały zupełnie ścięte obcasy. Nie przepadałem za fryzjerami, więc sam obcinałem sobie włosy, jeśli akurat nie miałem pod ręką kobiety, która zrobiłaby to za mnie. Nie lubiłem się golić, toteż co kilka tygodni przystrzygałem brodę nożyczkami. Mimo kiepskiego wzroku nie lubiłem nosić okularów i zakładałem je tylko do czytania. Miałem własne zęby, ale nie było ich z byt wiele. Moja twarz była przekrwiona od picia, zwłaszcza wielki czerwony nochal. Światło raziło mnie w oczy i mrużyłem je, spoglądając niepewnie spomiędzy zapuchniętych powiek. Pasowałbym do każdej dzielnicy mętów na świecie.
Ruszyliśmy
– Spodziewaliśmy się kogoś zupełnie innego – powiedziała Cecylia.
– Tak?
– Chodzi mi o to, że mówisz tak cicho i wyglądasz na łagodnego człowieka. Bill spodziewał się, że wysiądziesz z samolotu zalany w trupa, z przekleństwami na ustach i będziesz się dobierał do każdej napotkanej kobiety.
– Nigdy nie silę się na wulgarność. Czekam, aż przyjdzie sama.
– Twój występ zaplanowano na jutrzejszy wieczór – poinformował mnie Bill.
– Świetnie, w takim razie dziś możemy się zabawić i zapomnieć o wszystkim.
Pojechaliśmy dalej".


Albo to:

"Wszędzie panuje chaos. Ludzie po prostu rzucają się na wszystko w zasięgu ręki: komunizm, zdrową żywność, zen, surfing, balet, hipnozę, terapie grupową, orgie, rowery, zioła, katolicyzm, podnoszenie ciężarów, podróże, ucieczkę od rzeczywistości, wegetarianizm, Indie, malarstwo, rzeźbę, pisanie, komponowanie, dyrygenturę, wyprawy z plecakiem, jogę, kopulację, hazard, alkoholizm, wędrówki bez celu, mrożony jogurt, Beethovena, Bacha, Buddę, Chrystusa, samobójstwo, szyte na miarę garnitury, podróże odrzutowcem do Nowego Jorku, dokądkolwiek... Te fascynacje zmieniają się nieustannie, mijają, ulatują bez śladu. Ludzie po prostu muszą znaleźć sobie jakieś zajęcia w oczekiwaniu na śmierć. To chyba dobrze, że istnieje jakiś wybór".
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
noo :) Bukowski w ogóle cały jest do wzięcia:) ku... jak mi się nie chce sprzątać a muszę.. stanowczo idę.. już!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
"A jeśli pewnego dnia będę musiał odejść? - spytał Krzyś, ściskając misiową łapkę, co wtedy?
- Nic wielkiego - zapewnił go Puchatek.
Posiedzę tu sobie i na ciebie poczekam.
Kiedy się kogoś kocha, to ten drugi nigdy nie znika".
"Niektóre rzeczy są dokładnie tym, czym są, i niczym innym."

Charles Bukowski.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Po pewnym czasie blaknie. I to jest dobre, zwłaszcza jeśli na pewno nie ma powrotu.
Wszak oto odczuwam poniekąd obawę,
Że zaraz zwariuję albo też niebawem.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
nigdy nie blaknie
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
z czasem blaknie to ,co widać było mało ważne
"Kiedy się kogoś kocha, to ten drugi nigdy nie znika"
jak słońce
czasami tylko przysłonięte przez chmury aktualnych zdarzeń
image

Uploaded with ImageShack.us
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja to widzę inaczej.
Nie ma zniknąć. Trzeba przeżyć ból, a potem świat powinien powoli przestać obracać się wokół tego. Tej osoby, tej straty. Zwłaszcza, kiedy wiesz że na pewno nie będzie powrotu.
I nie, nie blaknie, jeśli przez cały czas to ożywiasz. Jeśli nie pozwalasz temu odejść, bo uważasz że wtedy Twoja miłość nie byłaby prawdziwa. I w ten sposób nie możesz iść dalej. Tkwisz w jednym miejscu z rozjątrzoną raną. Czy ta osoba, w imię której to robisz chciałaby dla Ciebie takiego losu?
Wszak oto odczuwam poniekąd obawę,
Że zaraz zwariuję albo też niebawem.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ci ,których kocham lubią wiedzieć ,że o nich pamiętam
ja lubię żyć w przekonaniu ,że oni czasem myślą o mnie
po prostu mało mnie tam ,gdzie powinno
czas pokaże
pożyjemy -zobaczymy
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
"Ci ,których kocham lubią wiedzieć ,że o nich pamiętam
ja lubię żyć w przekonaniu ,że oni czasem myślą o mnie"
Ja też.
Ale gdybym wybierała się w podróż bez powrotu, uspokajałaby mnie świadomość, że najważniejsza dla mnie osoba wcześniej czy później ułoży sobie życie.

Powodzenia.
Życzę Ci wszystkiego dobrego.
Wszak oto odczuwam poniekąd obawę,
Że zaraz zwariuję albo też niebawem.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ależ dziękuję
wzajemnie
http://www.youtube.com/watch?v=yXvT6-SSrzc&feature=branded
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
-Wiem, że wszystko widziałeś. Wszystko co mówisz, jest słuszne,i zawsze będę się starał być wolny jak ty. I wiem, że teraz pójdziesz do domu, do Doliny Muminków, wypoczniesz i spotkasz znajomych...Jeż mówił ,że kiedy Muminek obudził się ze snu zimowego , zaraz zaczął tęsknić za Tobą...
Czy to nie przyjemnie mieć kogoś, kto tęskni i chodzi, i czeka, i czeka?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
nie....
co z tego że tęskni jak nagle wpada w paranoje i oskarża cię o wszystko...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Nie wierz nigdy w mądrość starców, ale przynajmniej posłuchaj, co mówią, przeanalizuj i zostaw z tego coś dla siebie. Powiem ci, co jest w życiu najważniejsze. Nie szukaj nigdy tego, co złudne: majątku, sławy - żeby to zdobyć człowiek rujnuje nerwy przez dziesięciolecia, a może stracić w ciągu jednej doby. Żyj z poczuciem spokojnej wyższości nad życiem, nie bój się biedy, nie żałuj straconego szczęścia, przecież nigdy nie jest tak, że ani goryczy do dna, ani słodyczy do pełna... Ciesz się, że nie marzniesz, że głód i pragnienie nie rwą ci wnętrzności. Jeśli nie masz przetrąconego kręgosłupa, jeśli obie nogi chodzą, obie ręce się ruszają - to komu tu zazdrościć? Po co? Zawiść zżera w końcu samego zawistnika. Przetrzyj oczy, a najwyżej ceń sobie tych, którzy cię kochają i którzy ci dobrze życzą. Nie krzywdź bliźniego, nie obrażaj: pamiętaj - z nikim nie rozstawaj się w gniewie, bo nigdy nie wiadomo, czy to nie twój ostatni uczynek i czy nie taki twój obraz zostanie w ich pamięci.

- R. Kaperski
Pojedynek z Syberią
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja ma dziś tak:
"Ziemia jest pełna nieba,
A każdy zwykły krzew płonie Bogiem,
Ale tylko ci, którzy widzą, zdejmują sandały;
Reszta siada i zrywa jagody".

Elizabeth Barrett Browning.

Nawet stopkę se zmieniłem.

:)
"Niektóre rzeczy są dokładnie tym, czym są, i niczym innym."

Charles Bukowski.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Właśnie, piękna stopka :)

Do tego wątku jeszcze nie dotarłam...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Wszystko przed Tobą.
:)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Pożyjemy, zobaczymy.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Czytając książki o zdrowiu, uważajcie. Jeden błąd drukarski może was zabić.

~Mark Twain
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
~33. No, proszę. A jednak jest wreszcie ktoś na tym forum, kto potrafi dopatrzeć się wartości egzystencji własnej i drugiego człowieka. I właśnie oto chodzi. Nie w tym rzecz, by mnie to mile pogłaskało po mózgu, czy może nawet oczka się zaświeciły. Chodzi o to, by dostrzec prawdziwe wartości i właściwie spojrzeć na świat, na ludzi. Zawsze byłem i jestem takiego zdania. Bo wszyscy jesteśmy tylko ludźmi. Każdy z tym swoim imieniem, nazwiskiem, poczuciem humoru, wyrzutami sumienia czy żalu wobec doznawanych krzywd. Wiem, że jest to wyjęty cytat z książki, której nawet nie znam, ale widzę w tym sens. A skoro już coś cytujemy, to i ja pozwolę sobie zacytować malutki fragment:

,, Trzeba mieć dobre oczy, by dobrze patrzeć na drugiego człowieka; trzeba mieć dobre oczy, by z dobrocią patrzeć na bliźniego; trzeba nieć dobre oczy, by dobroć dostrzec w drugim człowieku" - koniec cytatu. --- Elementarz dla początkujących ks.Mieczysława Malińskiego

Uważam, że w tym wszystkim zawiera się to, co powinien posiadać każdy z nas, i szkoda, że tak nie jest. I takiego wspaniałego świata oczekuję. Dla wielu to utopia, dla mnie prawdziwa tęsknota do prawdziwej miłości międzyludzkiej. Jeśli ktoś się z tym nie zgadza, nie ma sprawy, nie oczekuję poparcia i poklasku - wolna wola. Wystarczy, że tak to działa we mnie.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
Tekwar, z Ciebie to musi być taka dobra duszyczka:-)) Twoja druga połowa pewnie jest szczęśliwa:-)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Dzięki Graszko! Zastanawiałem się, co by Ci tu odpowiedzieć. Ech.... to nie takie łatwe. Samotność, samotność, samotność, dużo z tego co powyżej. Nie chciałbym Ciebie obciążać myślowo, ale na podstawie wielu moich komentarzy, może spróbuj sobie dopowiedzieć resztę:)) Kto wie, może trafisz:)) Malutki rąbek na priv. Ale nie wiele, niezobowiązująco, OK?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ok tekwar:)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Graszko, Ty nasza powierniczko dusz ;*
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Graszka o wielkim sercu :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
@Kosmitko. A czy podejście Graszki do ludzi miałoby przeczyć jej dobraj duszyczce. Przecież takich ludzi nam potrzeba wszędzie, na forum też.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
dziewczyny nie przesadzajcie:-) to ja przy was jestem miętka:)
Tekwarku, gdzie rąbek?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2
Zgadzam się. Potrzeba. Zwłaszcza ciemną, zimną i pochmurną jesienią :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
tekwar, wiem o tym bo moją powiernicą też jest ;)))
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
hehehe Graszka kiedy ty znajdziesz czas dla siebie? ;):D moją też trochę :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Wystarczy że z wami się widzę raz w miesiącu i już mi lepiej:-)) jestem naładowana pozytywnie
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
...Tekwarku, gdzie rąbek?

Daj chłopakowi czas ;)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
@Vi. Nic się nie stało. Po prostu byłem zjeść kolację, dobra bo dietetyczna. Palce lizać!! :))
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Kolacja ważna rzecz. A poza tym to Graszka pytała, nie ja ;)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja się najadłam slodyczy, podaruję sobie kolację:-)))
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
A czy ja mogę w obcym języku zacytować? Bo strasznie mi się podoba :)

A James Cagney love scene is one where he lets the other guy live.

~Bob Hope
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
mozesz, jesli nizej napiszesz tlumaczenie w polskim jezyku ;)
translator mi sie wiesza :/
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
@Vi. No, możesz, a nawet Ci wolno. Ale prosze Cie, nie znam angielskiego. Nie ma wyjścia, musisz to przetłumaczyć. Może byc być nawet z polskiego na nasze, też zrozumiem :)))
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Dobrze, chłopcy :)

Scena miłosna w wykonaniu James'a Cagney'a to taka, w której pozwala przeżyć temu drugiemu.

;)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Aby pisać dobrze, wyrażaj się jak człowiek prosty, ale myśl jak mędrzec.

~Arystoteles
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
,,lepiej mieć parkinsona i trochę rozlać niż alzheimera i zapomnieć wypić,, ;)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Kto pod kim dołki kopie,
ten się śmieje ostatni:-)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2
kto pod kim dołki kopie.. jest operatorem łopaty :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
o! marTinez :) jak tam Twoje lutowanie ? ;)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
aaa cieżka sprawa :( ide od jutra na wojne ze szkoła.. szkolenie trwa 32 dni.. 10 straciłem na nauke spawania zwykłej stali mimo ze szkolenie mam na aluminium.. a jak przesiadłem sie teraz na alu.. to żaden instruktor nie jest w stanie poprawnie ustawić spawarki :( wiec kolejne 4 dni teraz już stracone, bo po 4 dniach stwierdził ze spawarka popsuta.. gdzie mówiłem to od dnia pierwszego :( jednym słowem dramat :( ludzie w tej szkole sie buntują.. a ja mam lipe bo jak obleje egzaminy to muszę za szkolenie zwracać :(
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
A gdzie robisz ten kurs ?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
już nie będę oczerniał firmy :) bo już w ogóle pod gorę mi zrobia i sie powieszę jak obleje :( ale normalnie masakra.. mają jakąś tam wiedzę.. ale w metodzie MIG a co do tiga to sie go boja chyba..a tig alu.. ooo już w ogóle wiedza czysto teoretyczna :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
marTinez pisz do Urzędu Pracy póki czas, wyjaśnij o co chodzi, bo faktycznie Cię podliczą za nic. Niech oni rozpoznają tę sprawę.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
No taki mam zamiar.. Ale pobralem sobie instrukcje obslugi spawarki.. Jutro obczaje i postaram sie ją ustawić.. Jeśli nie to wale do urzędu.. Nie jestem pewien czy urzad placi mi tez za ewentualne poprawki.. Oby! Bo inaczej kicha.. Pojechalem do znajomego zakladu gdzie spawaja tigami.. Za pierwszym razem wszysko wychodziło! Dlategi jestem pewien ze to spawarka..
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
tak czy owak napisz, niech firma szkoląca zwróci Ci te stracone dni - przecież Ty masz się uczyć, a nie tylko przychodzić. a urząd niech sprawdza firmę zanim podpisze umowę szkoleniową, w końcu miasto (również z Twoich podatków) płaci za te szkolenia.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
A co ty myślisz? To samo im poeiedzialem.. Bo oni ze ja mam szkolenie za free to co panikuje.. To mu mówię.. Panie a czy urząd płaci za szkolenie zabawkowymi pieniędzmi? Nie! Takimi samymi jak bym sam zapłacił! I wymagam tego by mieć sprawny sprzęt itd.. Ale jak grochem o ścianę.. Jak ktoś kto sam nie potrafi pospawac elementu doczolowo mam mnie uczyć?! Jesli dalej tak będzie to będę toczył wojnę! A na egzamin pozycze spawarke od znajomej firmy.. No innej opcji brak!
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Kiedy wszystko inne zawiedzie, dajcie za wygraną i idźcie do biblioteki.

~Stephen King
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Kto rano wstaje,
ten idzie po bułki:-D
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
"z okazji ( czegoś ...) życzę Ci, żeby Cię zło omijało"
mój Tata .
to najlepszy i (z mojego pktu widzenia) najbardziej wzruszający cytat na dziś jaki mogę przytoczyć :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Teraz ode mnie na poważnie:
Na pustyni jest się trochę samotnym.
- Równie samotnym jest się wśród ludzi.
Antoine de Saint-Exupéry Mały Książę
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
mam chyba dużo szczęścia w życiu - bywałam sama, ale nigdy nie byłam samotna.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
U mnie bywało odwrotnie.Albo tylko mi się tak wydawało.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ekspert to taki człowiek, który popełnił wszystkie możliwe błędy w bardzo wąskiej dziedzinie.

~Niels Bohr
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Błagam, uszanujcie dobrą literaturę i tylko nie cytujcie Paolo Coelho. Dziękuję.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Nie będę, bo nie lubię :)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
ufff...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ale nie wiem, jak inni ;)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ja lubię ;))
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
wydumany i modny - nie lubię
ale w sumie to nie wiem... bo nie zgłębiałam :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Kosmitka, to dawaj cytat :)

Ja czytałam tylko Alchemika i jakoś mnie nie porwał.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
https://pl-pl.facebook.com/zenujacypaulo
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
ja czytałam Pielgrzyma i podobał mi się
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja czytałam Weronika postanawia umrzeć i też mi się podobał, aczkolwiek nie porwało mnie za bardzo.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Aby poznać się z najdalszą rodziną, wystarczy się wzbogacić.

~Julian Tuwim
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
To jest bardzo życiowy cycat:-)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Czytałem kilka jego (Coelho) książek - średnie.
Autora za to podziwiam.
Inni piszą średnio na 500 tyś znaków, są i tacy co na 1 mln.
On pisze na 150 tyś, wielką czcionką z ogromnymi marginesami.
Piszę jak menu pizzerii a kosi kasę jak za Pottera:)

I cytaty:

Damskie majteczki może nie są najlepszą rzeczą na świecie, ale mają do tego bardzo blisko.

Słaba płeć jest silniejsza od płci mocnej o siłę słabości płci mocnej do płci słabej.

Kto pierwszy ten lepszy, ale... druga mysz bierze serek.

W pogoni za ideałem
Wszystkie świństwa popełniałem.

By równowaga nie była zwichnięta,
Podnosząc suknię, spuszczała oczęta.

Mam niewątpliwą ochotę
Na twą wątpliwą cnotę.

Pomału się zakochiwałem,
Odkochiwałem
Cwałem!

Nie miałem, bo nie śmiałem.

Brak okazji, odwagi, ochoty - powody niejednej cnoty.

Fortuna toczy się kołem,
Pod kołem to pojąłem.

Głos przyrodzenia
Zagłusza głos sumienia.

Kto śpi nie grzeszy, więc miła osobo,
Nie będzie grzechu, gdy prześpię się z tobą.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
a ja pamitam cytat z ksiązki Nienackiego i bardzo mi się podoba
"Grunt to się nie przejmować i mieć wygodne buty"
image
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Graszka :D znów "ten wiek" ;):D)))
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
haha K.a:-)))
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Mnie się ten Graszki z bułkami podoba :-)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ten cytat z bułkami, pamiętam jeszcze za czasów licealnych, kiedy pociągiem dojeżdżałam do miasta W i na jednym z siedzeń były właśnie takie cytaty:-)))
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
A znacie opinie Piłsudskiego?
Tylko jego to trzeba linkiem, bo Admin by się pogniewał:
http://nonsensopedia.wikia.com/wiki/Cytaty:J%C3%B3zef_Pi%C5%82sudski
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Kobiety na ogół dużo lepiej sobie radzą niż my, tylko wolą się z tym nie zdradzać.

~Jerzy Jurandot
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Na jakiej zasadzie to zrobić. Jak uczynić. Jak usprawnić drogi. Jak wszystko. Jak zlikwidować papierosy. Jak wszystko zlikwidować.
Nie będzie niczego.
Nie mam żadnych wadów.

Krzysztof Kononowicz
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Kiedy przeskoczysz, to i wtedy nie mów hop. Zobacz najpierw, w co wskoczyłeś.

~Julian Tuwim
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
:)))))....dobre,dobreeee....muszę zapamiętać!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Listopad: jeden z dotkliwszych wrzodów na dwunastnicy roku.

~Julian Tuwim
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0
Gospodyni doiła krowę i ryczała wniebogłosy.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ten cycat mi się podoba:-)
...życie to taki dziwny prezent. Na początku się je przecenia: sądzi się, że dostało się życie wieczne. Potem się go nie docenia, uważa się, że jest do chrzanu, za krótkie, chciałoby się niemal je odrzucić. W końcu kojarzy się, że to nie był prezent, ale jedynie pożyczka. I próbuje się na nie zasłużyć. więcej
Éric-Emmanuel Schmitt Oskar i pani Róża
życie
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
"Kiepski to komik, co się z własnych dowcipów śmieje"
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Sens życia tkwi w osobach , które są dla nas całym życiem.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Nosił wilk razy kilka, póki mu się ucho nie urwało ^^
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1
Kłapouchy
>A znacie opinie Piłsudskiego?

Mi się bardzo podoba cytat o racji :D
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Mnie ten o programie partii.
Ciekawie tak spojrzeć z perspektywy czasu.
Można by pomyśleć, że nasze życie polityczne jest na wyżynach.
A skoro jemu stawiają pomniki, to jak uczczą naszych polityków?

I jeszcze dwa cytaty:

"Życie jest jak transwestyta - niby ładnie, pięknie - a tu ch..."

"Na świecie istnieją podobno dwa rodzaje ludzi. Jedni kiedy dostają szklankę dokładnie w połowie napełnioną mówią: Ta szklanka jest w połowie pełna. Ci drudzy mówią: Ta szklanka jest w połowie pusta. Jednakże świat należy do tych, którzy patrzą na szklankę i mówią: Co jest z tą szklanką? Przepraszam bardzo No przepraszam To ma być moja szklanka? Nie wydaje mi się. Moja szklanka była pełna. I większa od tej!. A na drugim końcu baru świat pełen jest innego rodzaju osób, które mają szklanki pęknięte albo szklanki przewrócone (zwykle przez kogoś z tych, którzy żądali większych szklanek), albo całkiem nie mają szklanek, bo stały z tyłu i barman ich nie zauważył. "
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Myśli są niewidzialne , ale bezmyślność jest widoczna - Stanisław Jerzy Lec
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
jeżeli chcesz coś skomentować dzisiaj zastanów się czy nie skomentować tego jutro
będziesz miał jeden dzień więcej by z błazna zmienić się w erudytę. - wujek dobra rada ;]
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Urodzić się głupcem to nie wstyd. Wstyd tylko głupcem umrzeć.

~Erich Maria Remarque
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Człowiek całe życie się uczy, a głupi umiera.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Podsumowując dwa ostatnie :

Jak sobie pościelesz, tak się wyśpisz ;]
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Wujciu dobra rada...jesteś niemożliwy:))))
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła.

~Wisława Szymborska
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Wisława Szymborska nie jest dla mnie żadnym autorytetem, ale pięknie się wyraziła:)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Wisia to mądra babka była:)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ciągle szukamy właściwej drogi do celu, gdy już ją odnajdziemy, to zazwyczaj idziemy na skróty.

a to moje ulubione:

Trafiła kosa na kamień i płacze

Gdyby kózka nie skakała to by ślimak wystaw rogi

;)
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
Majranek, dobre dobre...D
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Książki to także świat, i to świat, który człowiek sobie wybiera, a nie na który przychodzi.

~Wiesław Myśliwski
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Jak ja lubię zatopić się w ten książkowy świat:)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Tylko tam pan Darcy na zawołanie ;)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Pokój bez książek to jak ciało bez duszy.

~Gilbert Keith Chesterton
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
Kto dużo cytuje na forum ten ma mniej czasu na czytanie książek.

~wdr
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0
wdr, a cóż to za radosna twórczość ;)))
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
E tam, Wdr, ja tam zawsze znajdę czas na czytanie książek :)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Książki są jak towarzystwo , które sobie człowiek dobiera
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Czyli jak mam Kamasutrę na półce to co ?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
@wdr
Masz Kamasutrę ?? :)) No to masz urozmaicone towarzystwo :))))
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
To znaczy, że interesuję Cię, lub w przeszłości interesował Cię ten temat Wdr:-)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Graszka , chyba większość ludzi choć raz trzymała w rękach Kamasutrę :D
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Dlatego niczym dziwnym jest posiadanie tej książki.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Dziwne natomiast jest to , że w bibliotekach ciężko ją zdobyć , nie w każdej jest ... u mnie nie ma , wiem bo pytałam :D
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Przyznam się że nie tylko trzymałem... ale nawet czytałem.... i oglądałem ....wiecie co tam w srodku są za zdjęcia ? ;P

P.S.
Ruda jak czujesz potrzebę to może jakąś noc "poezji" zorganizuję , poczytamy wspólnie ;]
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Właśnie nie wiem , bo nie mogę jej zdobyć :/
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
@wdr
Nie czuję potrzeby , jestem tylko zaciekawiona :P Zresztą , raczej ciężko byłoby taką noc zorganizować :D
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Obecnie wszystko jest możliwe, vide film "Ona" ;)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
właśnie Vi , polecałaś ten film , chyba się skuszę na niego..
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
To Pontianac polecała, ja tylko obejrzałam, ale polecam, jak najbardziej :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
@Ruda
Żaden problem , można się nawet pokusić przy okazji o odegranie kilku scenek... Shakespeare to to nie jest, ale też ambitna lektura...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Możliwe , że coś pokręciłam , w każdym razie pamiętam , że też brałaś udział w dyskusji o tym filmie ;)) Wiek swoje robi :D
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
@wdr
To dla wygimnastykowanych raczej :D
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja tu się jedynie odzywam ;)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Vi , ja także :) No i oczywiście czytam , co piszecie :D
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Nie ma zbyt wiele cza­su, by być szczęśli­wym. Dni prze­mijają szyb­ko. Życie jest krótkie. W księdze naszej przyszłości wpi­suje­my marze­nia, a ja­kaś niewidzial­na ręka nam je przek­reśla. Nie ma­my wte­dy żad­ne­go wy­boru. Jeżeli nie jes­teśmy szczęśli­wi dziś, jak pot­ra­fimy być ni­mi jutro? 

Phil Bosmans
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja tam nic nie sugeruję , ale to nie ja zacząłem o książkach gadać i potrzebie czytania tudzież wypożyczenia :P
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
No RudaW, co Ty na to?:-))
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
@Graszka , bardzo dobry cytat.

Co ja na to ? Hmm , to nie dla mnie raczej :D

@wdr
A kto napisał o Kamasutrze pierwszy ?? :P

Nie mam potrzeby wypożyczenia , tylko ciekawa jestem :D
Ciekawość nie oznacza praktykowania :)))
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
RudaW, po co pożyczać książkę, w necie znajdziesz wszystko;)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Przecież pisałam Ci Graszka , że ja blondynka :)) Nie wpadłam na to ;) Wieczorem sobie poszukam :)))

Miało być o cytatach , a tu znowu wygłupy ;))
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
" tylko ciekawa jestem :D"

To ci powiem , że jak widziałaś okładkę to dalej jest tylko coraz ciekawiej , autora tak wena poniosła że niektóre strony wydają się jakby były wklejone do góry nogami , jak wciągniesz się w akcję to można przeżyć naprawdę niezapomnianą historię ;]
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
@wdr
Zaczynam się zastanawiać , czy ta ciekawość wyjdzie mi na dobre ... Okładki też nie widziałam :D
Ale wieczorkiem przekopię neta , wcześniej jeszcze przemyślę , czy faktycznie jestem AŻ tak ciekawa :D
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Wracamy do cycatów:

"Łatwiej niektórym książkę napisać, niż drugim ją przeczytać"

Alojzy Żółkiewski
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
"Pomóż niewidomemu przeczytać książkę , kiedyś może ty będziesz potrzebował pomocy."

wdr
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
O, to dla mnie cytat, bo ja prawie już nic nie widzę ;)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ludzie lubią komplikować sobie życie, jakby już samo w sobie nie było wystarczająco skomplikowane.

Carlos Ruiz
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
RudaW
>Przecież pisałam Ci Graszka , że ja blondynka :))
To blondynka czy ruda? ;)

mój cytat, to o miłości:

"Puchatku?
-Tak Prosiaczku?
-Nic- powiedział Prosiaczek biorąc Puchatka za łapkę - Chciałem się tylko upewnić, że jesteś"

Alan Alexander Milne Kubuś Puchatek
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
A nie o przyjaźni ? ;P

Niby każdy może interpretować bajkę po swojemu , ja tam nic nie sugeruję ....
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Haha, dobre....;))

miłość przyjacielska? ;p może być?

Ja miałam na myśli miłość, jaka łączy rodzinę, bo w końcu to była jakaś tam rodzina, czy się mylę?

Gdzie jest Kłapouchy, niech no on się wypowie ;p
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
@pontianac
Ruda po przeróbce ;))
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Toć Kłapouchy zjadł ich wszystkich coś tak mi się wydaje ;)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Zjadł tylko królika i prosiaczka:-))
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
A to mało? ;)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
No tak, tygrysek skupiony na skakaniu, zwariowany, Puchatek głupiutki...niczego się nie dowiemy
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Mnie do tego nie mieszajcie.
Może i jestem osioł, ale swoje zasady mam.
Nie wiem jak wy, ale ja preferuje inny rodzaj miłości.
Żeby tak niedźwiedź z dzieckiem? - zboczenie podniesione do kwadratu!

"Normalna rodzina to chłopak i dziewczyna!"
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Och, Klłapouchy, nie bierz tego tak poważnie ;)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Niedźwiedź i dziecko? Niby gdzie? Chyba niedźwiedź i prosiak.....;)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Jaki z puchatka niedźwiedź?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Co najwyżej niedźwiadek :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
do tego z małym rozumkiem:-)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
To człowiek człowiekowi jest najbardziej potrzebny do szczęścia.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
>Niedźwiedź i dziecko? Niby gdzie? Chyba niedźwiedź i prosiak.....;)

Rzeczywiście, przeczytałem cytat, ale jakoś ta wymiana zdań kojarzyła mi się z Krzysiem.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ach te skojarzenia ;))
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
To ja dalej książkowo, nie z Kubusia, ale też z literatury dziecięcej :)

Nowe książki pachną tak ładnie, że po prostu czuje się po zapachu, jak przyjemnie będzie je czytać.

~Astrid Lindgren, Dzieci z Bullerbyn
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Takie skojarzenie z innym wątkiem:
"- Życie ci uratowałem!
- Śmierć mi zmarnowałeś!"
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Kto mógłby znieść życie, gdyby nie miał nadziei na śmierć.

~Lucy Maud Montogomery, Błękitny Zamek
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
"Ja nic nie wiedziałem o więzieniach... ani o pieniądzach"
- skrót długiej konferencji prezydenta Aleksandra K.

"Już mi dużo czasu nie zostało"
- inny były prezydent, tego samego dnia.

"Spieprzaj dziadu"
- mój ulubiony prezydent, którego czasu już się skończył.

"Jedziemy na polowanie i tylko ja będę miał broń"
- urzędujący prezydent do innego prezydenta, tylko nie wiemy którego.
...a nie, to był Al Bundy do swoich dzieci;)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

cytat na dziś

"Każdy system ma swojego robala.
Toczy on krew swoich dawców,
znieczulając ich mózgi jadem hipokryzji".

Z książki Michała Pauli pt:" 12 x śmierć"
"Niektóre rzeczy są dokładnie tym, czym są, i niczym innym."

Charles Bukowski.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
To nie moje, ale często to słyszę, jak trzeba zrobić zakupy w weekend ;)

"Pierwsza myśl, gdy wychodzę z domu - eksterminacja"

A to cytat z książki, która robi wrażenie na każdym, kto ją przeczyta :)

O śmierci.
"Właściwie nie boję się nieznanego. Tylko trochę szkoda mi tracić to, co znam. "
Éric-Emmanuel Schmitt Oskar i pani Róża
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Pontianac...pamiętam film o Oskarze i Róży,był niesamowity,nigdy go nie zapomnę.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
A nie widziałam, czytałam tylko książkę.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Kto czyta książki, żyje podwójnie.

~Umberto Eco
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Pontianac...książki nie czytałam więc się podpytam,główny bohater to chłopiec nieuleczalnie chory na raka a Róża to wolontariuszka w hospicjum?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
tak :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
czyli to jest to:)poszukaj filmu,myślę,że warto,dla mnie bardzo warto:)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
O rany, tylko nie oglądajcie w Święta. Ja w każdym razie bym tak zrobiła :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
O nie,nie...nie polecam na święta ale później jak najbardziej,ja przeczytam książkę ale też po świętach:)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ale czemu? Bo smutny? Przecież książka daje nadzieje, że ze śmiercią można się pogodzić. Filmu poszukam, ale pewnie i tak nie obejrzę z braku czasu.

Sama sobie cytat przytoczę:

Dan Brown

"Wszys­tko jest możli­we. Niemożli­we po pros­tu wy­maga więcej cza­su ."
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Mnie zasmucił pomimo tej nadziei,może obraz bardziej na mnie "działa":)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Nie oglądam filmów, o których z góry wiem, że są smutne a i tematyka jakoś mi nie odpowiada. Chyba mam nieczułe serce :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja sobie poczytam, bo życie jest krótkie.

~Carlos Ruiz Zafon
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
@Vi , a może właśnie masz czułe serce i dlatego nie oglądasz smutnych filmów ? ;)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Nie, no oglądam, akurat tematyka w Oskarze i Pani Róży jakoś mi nie podchodzi. Zdarzało mi się i zapłakać na filmie, więc jakieś tam ludzkie odruchy mam ;)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja płaczę często na filmach, więc unikam takich, w których są jakieś smutne treści.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Wobec tego ze mną chyba jest coś nie tak , uwielbiam smutne filmy , smutne książki i smutne zakończenia.. Ale wesołych także nie unikam ;))
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Uwielbiam polskie, przedwojenne melodramaty, te to są dopiero smutne. A z zagranicznych bardzo lubię Pożegnalny walc z Vivien Leigh, klasyka dla mnie.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Niedziela najbardziej cieszy w piątek rano.

~Jacek Melchior
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 1
święte słowa Vilette:)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Niestety, nie moje, ale popieram je w całej rozciągłości :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
"Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła"
W.Szymborska
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Popieram, oczywiście :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Prowix...cytat nie dość ,że bardzo trafny to jeszcze od tak wspaniałej kobiety,no pięknie:)...a żeby jeszcze posłodzić to dodam,iż masz bardzo elegancki avatar:D;)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 3
No to jeszcze w temacie czytania :)

image
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 2
Vi...to jest to co ja lubię:D
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
W Święta dam czadu, bo w tv jak zwykle nic nie ma ;) Szykują się rozczytane święta :)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1
Cytat na dzisiaj...

Dzieci i ryby już głosu nie mają ;]
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ryby mogą się zemścić stając ością w gardle;)W bezgłos dzieci nie wierzę;)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Nadymek się nie jada zawierają truciznę ;]
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
"Błogosławieni, którzy potrafią śmiać się z własnej głupoty, albowiem będą mieć ubaw do końca życia"

ks. Jan Twardowski
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja już się nie chce śmiać, zajady mi się porobiły. Czniam ten ubaw. pożyłbym na poważnie.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
>zajady mi się porobiły

to raczej od niedoboru witaminy B2 ;)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
"...życie to taki dziwny prezent. Na początku się je przecenia: sądzi się, że dostało się życie wieczne. Potem się go nie docenia, uważa się, że jest do chrzanu, za krótkie, chciałoby się niemal je odrzucić. W końcu kojarzy się, że to nie był prezent, ale jedynie pożyczka. I próbuje się na nie zasłużyć"

Éric-Emmanuel Schmitt Oskar i pani Róża
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
@wdr
Nie jada się wątroby tej ryby.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
3m.pl się dzisiaj wysiliło:

"Trze­ba uważać, kiedy wy­powiada się życze­nie. Nig­dy nie wiado­mo, kto może słuchać. Terry Pratchett"

Od zawsze uważam, że trzeba miarkować życzenia. Bo wredny los sprawia, że spełniają się w najmniej oczekiwanym momencie :D
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Bo problem mój sadylu polega na tym,że wypowiadając życzenie równocześnie wtłaczamy we własną podświadomość jego wzorzec. I wszystko czego życzymy wróci do nas. Szczere wróci szczerze, nieszczere również. Najlepiej nic nikomu nie życzyć :) Chyba, że jesteśmy na progu oświecenia :)
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0
Miałem dziś zostać w domu. Ktoś puka. Puk właśnie.
"Ubieraj się - powiada. - Jazzowa orkiestra
Tak brzęczy, że choć chciałby, nikt teraz nie zaśnie.
Tytania z Oberonem proszą na Sylwestra".

"Kto będzie?" - "Sami swoi. Po prostu: Ateny!
Proszono małe kółko, lecz wieść się rozniosła.
Królową Hipolitę pamiętasz ze sceny,
Wybaczysz, że Tytania zaprosiła osła.

Nie zostawaj samotny, ani w miejskim huku,
Odetchniesz wonią lasu i powrócisz wcześnie.
Amazonki podwiozą". - "Idę z tobą, Puku.
Co będziemy tam robić?" - "To samo, co we Śnie".

Jan Lechoń, Mój Sylwester
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
''Gdy przerasta nas życie, chowamy się w jego cieniu"

A to nizej chyba najbardziej do mnie pasuje;)

"Błędy człowieka czynią go sympatycznym"

Nie pamietam kto to wymyslil ale jest super :)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Taki jeden od Cierpień Młodego Wertera. Nazywał się von Goethe. W tym czasie było modne, jak mawiał Dumbledore, mieć dobrą maksymę na każda okazję.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Piękne mamy motto na trojmiasto.pl :)

"Uprzejmość tak mało kosztuje, a tak wiele można nią kupić"
Charles-Maurice de Talleyrand
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Cytować każdy może, trooochę leepiejjjj lub trochę gorzej
ale nie o to chodzi jak co komu wychodzi
Czasami człowiek musi
Inaczej się udusi :P

Sthur rewrite wdr
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
wdr'ku, wysłałeś już przesyłkę? ;)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
nie - sadyl wymięka , pyta się czy to na poważnie ;P daj adres to wyślę bezpośrednio ;]
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
nie ściemniaj, wcale nie wymięka, a ja już ćwiczę, żeby dobrze wypaść :))
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
a ja już zapakowałem przesyłkę w przeźroczysty woreczek żeby listonosz widział co niesie :) tylko nie mów Sadylowi ;]
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ok, nie powiem :D
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
"Lepiej nic nie wiedzieć niźli wiele, a połowicznie!
Lepiej być głupcem na własną rękę, niźli mędrcem według cudzego mniemania! "

Zaratustra.
"Niektóre rzeczy są dokładnie tym, czym są, i niczym innym."

Charles Bukowski.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Łe tam.
Pomyliłem cytaty.
Cytat na dziś:
Napiłbym się spirtu z Mansonem uzupełniając (miast popitki) filozoficzną konwersacją starając się dobrnąć do granic wyżynnych wszechświata.
Gdzieś w plecaku mam do nich klucz.

https://www.youtube.com/watch?v=iHL_xG_0ZDU
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Kurdę, gdzie są te lata...
Chyba się starzeję.

https://www.youtube.com/watch?v=TRRW_rT1v3I&list=PL9FE086CD64FC787F
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
A to źle? Ja tam ciesze się z każdym kolejnym dniem :)

I mam dwie ulubione sentencje o starości:

"Czy jest coś bar­dziej przy­jem­ne­go, niż sta­rość otoczo­na młodością, która chce się cze­goś nauczyć?"
Cyceron

"Sta­rość we wszys­tko wie­rzy. Wiek śred­ni we wszys­tko wątpi. Młodość wszys­tko wie"
Oscar Wilde
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Nie wrócą te lata, te lata szalone ;)

Nie wiem, kto jest autorem słów, ale wiem na pewno, że śpiewała to Irena Jarocka :)

http://www.youtube.com/watch?v=ASZ-yg8Afno
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
w kwestii refleksji nad starością pojadę Santorową ;) "Tych lat nie odda nikt..."
http://www.youtube.com/watch?v=sNV0tFKDZgE
autor: Kazimierz Winkler
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Zgłębiam szamanizm C, alko w tym przeszkadza :)
Wszechświat nie ma granic.
Jak i wolna wola w człowieku :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Jak to gadał Aleister Crowley: " Czyń swoją wolę, niechaj będzie całym Twym prawem".

Manson jak wpadnie Ci w łapę, to zerknij okiem na tę powieść:

http://www.dobre-ksiazki.com.pl/egipcjanin-sinuhe-p279393.html?utm_source=google&utm_medium=cpc_product&gclid=CIzF58ith8MCFeKWtAodjQ4AsQ

ps. niezłe.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Przeczytałam Egipcjanina jednym tchem, ale jakieś 10 lat temu, może nawet wcześniej. Niezłe myki z pochówkami ;)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja też czytałam, ale więcej niż 10 lat temu, tak myślę ;)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
UT.
I nie tylko z pochówkami. :)

Abstrahując.
Znalazłem mój ulubiony numer Dyjaka.
To chyba cover.
Tym bardziej.
https://www.youtube.com/watch?v=5eKvO8dJtms
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Mika Waltari napisał jeszcze cykl kryminałów o komisarzu Palmu, jak gdzieś zdobędę to poczytam. Kryminały to moja specjalność :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Czytałem. Ze 30 lat temu :)
Wiesz C co jest najtrudniejsze? Powstrzymać w sobie Wojownika i w konfliktowej sytuacji zapytać wroga, jak można mu pomóc. Lata wbijania w łeb, że należny walczyć i umysł jest najważniejszy robią swoje. Czasem mi głupio, że facet w moim wieku dochodzi do wiedzy, którą byle dwunastoletni adept filozofii Zen ma podaną na talerzu. Ale pracuję. Ciężko i wytrwale. I wreszcie mi się wszystko zaczyna układać w całość. Pomalutku. Już wiem, czemu jestem pustelnikiem :) Tak miało być :) I najśmieszniejsze jest to, że nic już nie jest takie jak dawniej. I nie chciałbym, żeby było.
Dobra, nie nawijam. Jakbym się słyszał parę lat temu sam bym podówczas pomyślał o Sreberku :)
Życzę Wam wszystkim by Wasze drogi były wygodne, proste i szerokie, a cele widać było na horyzoncie :)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
czasem jest i tak
http://youtu.be/ygaXxSOca48
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1
MtF, chyba Ci się weki kończą w spiżarni.;)
Takiś markotny jakiś. Może głodny.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Dziękujemy Mansonie, zrobimy co w naszej mocy, aby tak było :) Cel na jutro - kino :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Cel na jutro kino...

Brzmi jak terrorystyczny plan ;)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
UT.
Manson głodny?
A widział Ty kiedy głodnego kucharza?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Broń Boże, C, cel jak najbardziej zgodny z przeznaczeniem :) Zapraszamy :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
~~c~~, ja nie wiedziałam że MtF kucharzy. Ja tylko przeczytałam, że sobie werbował zapasy do weków jesienią. Może żyje w myśl zasady "jak nie upoluje, to nie zje"? A po lasach mniej rowerzystów się teraz pałęta.;)))
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Zbłąkanych turystek też jakby mniej ;)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Pustelnicy mało jedzą więc chyba głodny nie chodzi ale gdyby cóś to Manson daj znać ,nawieziemy zapasów,nie damy Ci zginąć:)
A co do kina to jeden bilet wolny:D
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Inka, Ty to mogłabyś czymś Mansonowi zaimponować, gorzej za mną ;) Chyba, że tempem zajadania ;)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Vi....chyba mnie przeceniasz;)komu jak komu ale Mansonowi chyba nie dorównam;)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ale możesz się wykazać, wprawę masz :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Inka, dziewczynko?;/ Jakoś mi się źle kojarzy...;)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
Tylko ja mam takiego pecha,że im bardziej mi zależy na "wykazaniu" tym gorzej mi wychodzi;)...na sylwka miałam gości i upiekłam cudownie zakalcowate ciacho,którego zjeść nijak się nie dało:)))
UT...a to przepraszam,miało się raczej miło kojarzyć;)...zmieniam na dobra dziewczyno:D
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1
Eeee, ja się nie obrażam. :) Ja podobnie jak Vi mam.
Ciast nie lubię robić. Wszystko inne mi nawet wychodzi. :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Nie lubisz, ale umiesz? To jednak różnica ;)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Zlałem i zestawiłem wódkę z pigwy.
Ostały się ćwiarteczki owoców nasączone spirtem, żal wyrzucać.
Skandyzowąłem je i zrobiłem słodziaczki pigwowe z naturalnym błonnikiem.
Cukiereczki jak marzenie.
Pierwszy i drugi może nawet trochę ostre, ale od trzeciego idą świetnie.
I walą w dekiel :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Mansonie, nie jedz za dużo tych słodkich cukierków, dobrze by było, gdybyś się z kimś podzielił ;)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2
Po filmie ?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Tak, po filmie.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
I...?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Bardzo nam się podobał, historia znana, ale dobrze opowiedziana. I dobrze zagrana.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
znakomite efekty specjalne:)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Co to za film?
Siedzę w tym kinie lata całe.
Właściwie wszystko już widziałem.
Niby go znam, a nie poznaję.

Siedzę i oczy wlepiam w ekran
w tę plątaninę dziwnych wątków,
coś chyba jednak mi uciekło
choć śledzę akcję od początku.

Kto atakuje kto się broni
czemu tych biednych ludzi paru chce
bym świat widział tak jak oni ?

Od kiedy seans się rozpoczął
pół sali tupie, gardło zdziera,
a druga połowa łzy ma w oczach
szeptem wychwala reżysera.

Część sali wierzy w to co widzi
dla reszty to jest nonsens czysty,
i choć przeraża mnie reżyser
bardziej się boję scenarzysty.

Męka mężczyzny, któremu trucizny
Potwór z kosmosu nalał do termosu
Wszystko dla picu, wszystko na aby aby
I nagle z nieba spadają żaby

Magiczny film katastroficzny
Stereofoniczny i panoramiczny
Tragiczny poemat liryczny
Głupi bezgranicznie ale za to śliczny ;]
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Wdr, jeśli wydasz tomik poezji to na pewno kupię ;)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
I może zorganizuje potem wieczorek poetycki i w końcu Go poznamy? Przyszłabym, oczywiście. ;)))
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2
Ja bardzo chętnie :) Po autograf i zdjęcie z Autorem ;)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Może wspólne, vi? Ja z jednej strony, Ty z drugiej, w środku Autor ;)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Jestem jak najbardziej za, teraz trzeba tylko poczekać na zdanie Autora w tej sprawie ;)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Tomiku mego nie musisz kupować
postaram się tobie go podarować
Lecz nie licz na to powiem skromnie
bo większość tekstu nie należy do mnie

A od wieczorku wole noc całą
I to by było pewnie za mało

;P
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Noc Autorska? To chyba musisz wydać od razu dwa tomiki ;) A raczej tomy ;)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
>Noc Autorska?

vi, jestem pod wrażeniem ;)))
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja się piszę jedynie na wieczór, daleko mam do domu z Trójmiasta ;)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Zawsze można zorganizować Noc Autorską u vilette wystarczą chęci ;]
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
>wystarczą chęci

Głównie Twoje, wdr ;)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Z tego, co mi wiadomo, to wieczory autorskie nie są urządzane w prywatnych mieszkaniach :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Wdr, jesteś gotowy na taki wieczorek poetycki?:-)))
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
nie - ale wszystko w rękach i nogach wygimnastykowanej zakonnicy i seksownej nauczycielki. ;)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Skoro o tym mowa, to przypominam, że czekam na habit. Nadal...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Żeby był wieczór autorski to najpierw musi być tomik, więc wszystko Twoich rękach, Wdr ;) Układaj zgrabnie rymy ;)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Jak chcesz... tylko się nie obrażaj ;)

Vilette - mówi matka - prawda jest brutalna
twa uroda rzadka nazbyt oryginalna
może za granicą tobą się zachwycą
dobry i Eskimos
gdy wyboru ni mos

- nie chcę nie chcę cudzoziemca
- cudzoziemiec ma tasiemca !

Vilette - mówi matka - lat masz ze trzydzieści
mało kto cię w mieście dotychczas nie pieścił
nie chcą brać za żonę tego co ruszone
smutne to aliści są jeszcze turyści

- nie chcę nie chcę do turysty
- bo spocony i nieczysty

Vilette - mówi matka - córuś moja słodka
zanim cię co złego z mojej strony spotka
albo ty się powieś albo wracaj na wieś
znajdę ja ci chłopa
będziesz mogła ziemię kopać

- nie chcę nie chcę do rolnika
- bo do zlewu rolnik sika

Vilette - mówi matka...

- niech się matka zatka
- niech matka nie truje bo mnie to stresuje
- jak mnie który ruszy walnę w łeb donicą
- bowiem w głębi duszy czuję się dziewicą.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0
wdr, czekamy na tomik ;)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Lecz nie licz na to powiem skromnie
bo większość tekstu nie należy do mnie
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Rany Julek, Wdr, Ty chyba masz za dużo wolnego czasu? ;) Co na to Twoja rodzina, że tak siedzisz i rymy układasz o obcej osobie? ;)

Nie jestem obrażalska, choć kiedyś bywało z tym różnie ;)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
>bo większość tekstu nie należy do mnie

Łeee, już byś się nie przyznawał...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2
Rodzina śpi, a w telewizji durny film, więc mi się nudzi...

...spoko takie przeróbki to parę minutek, tu nawet nie bardzo było co zmieniać bo wszystko pasowało. :D

"byś się nie przyznawał.." - muszę się przyznać.. mnie spowiedź nie uratuje ;P
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
a to może przedstawisz autora/autorkę, bo zapewne wszyscy są ciekawi ;)

przeróbki.....no tak, niech żyje internet
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
To napisz coś własnego, z głębi Twej Wdr-owej duszy.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
A o czym byś mała
wierszyk usłyszeć chciała ?
Jak mi podrzucisz temat
to ci napiszę poemat.

wdr
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Nie wiem, nie zastanawiałam się. Zaskocz mnie.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ZaScotchenie to pod BDSM podchodzi ;]
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Jeżeli dusza Wdr'a to właśnie mu podpowiedziała, co Ty sugerujesz, Sadylu, to ja chyba nie chcę przeczytać tego wiersza.

:)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Dobra to może coś co pomogło by ci przyszłego męża złapać ?

Tylko trochę informacji potrzebuję, bo jak napiszę

biust mój może jest i mały
za to śliczne niebieskie mam gały

i nie będzie się zgadzać :/ - tak wiesz żeby reklamacji nie było :P

zdjęcie ? :D
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
a ten znowu o zdjęciach...

P.S. Co z tym habitem???!!!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
Zdjęcie to byłoby pójście na łatwiznę. Napisz wiersz dla mnie a nie o mnie.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
vi, i tu Go masz! ;)))
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Idę już spać, a Ty, Wdr, pomyśl nad tymi wersami. Może zdążysz do moich urodzin? ;)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Dla ciebie to niech się postara twój przyszły , nie będę go wyręczał , bo jeszcze jak przyjdzie sprawa dziecka, to też sobie ubzdurasz żebym go wyręczył. ;P

Dobranoc .. a kiedy to bo takie własne to wiesz nie tak hop siup.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
Wdr, wiersza o mnie, a w zasadzie na temat mojego wyglądu( zdjęcie ) pisać nie musisz, bo ja doskonale wiem, jak wyglądam, codziennie widzę się w lustrze :) Zatem nie musisz się trudzić, a w czasie, który poświęciłbyś na pisanie, zrób coś pożytecznego :)
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
Przecież to nie dla ciebie tzn. tylko pośrednio dla ciebie, to reklama dla tych adoratorów, im więcej adoratorów będzie tym większa szansa że trafisz na coś co tobie podpasuje , kot to nie żółw nie zestarzejesz się z nim, góra kilkanaście lat więcej z tobą kot nie wytrzyma.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Jak to mowia 'Reklama dzwigna handlu' a ja z zycia wiem ze dobrego towaru nie trzeba reklamowac ;)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Część I

W Wejherowie dziewczynka mieszkała
Cała wiocha się za nią oglądała
A zwali ją wszyscy vilette
Bo często odwiedzała outlet
A może temu że pod domem stał Chevrolet
zaś w szafce miała pięć bransolet
Nie mniej często na sobie miała ładne szmatki
A oczy jak bławatki
i chociaż na wsi to rzecz trudna
zawsze była bardzo schludna
Co się zaś odżywiania tyczy
miała pociąg do słodyczy
Na szczęście natura szczodra
nie pozwoliła by poszło jej to w biodra
i mimo dość zgrabnego cielska
była bardzo marzycielska...

Koniec części I

(jak ktoś chce pomóc to może coś dopisać)
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0
Pewnego dnia, nie wiedzieć dlaczego
Przyczepił się do niej pewien kolega,
wdr mu było na imię
I bardzo chciał pomóc tej dziewczynie
Aby znalazła mężczyznę swego
Bo tego jej trzeba (według niego)...
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Sprawa jest trochę zawiła,
bo, choć dziewczyna ładna i miła,
za nic słuchać go nie zamierza.
Może swe sprawy w inne ręce powierza?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
I poprosił o pomoc Mikronezję
Bo sam miał już lekką neuroleptoanalgezję
Przebrał się w kolorową koszulę
przemawiając bardzo czule.
Poprosił by dała mu natchnienie
Ale ona mówi że nie.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Nie będziesz pisać o vilette
Bo ja mam więcej zalet
Masz pisać o Mikronezji
Bo jak nie to walnę cię tak że dostaniesz amnezji.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ileż w tych słowach finezji
Zasłużyłeś na bukiet frezji
wdr'ku mój drogi
(Normalnie urwę Ci nogi... ;))
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
I myślisz, Wdr, że ten poemat przyciągnie adoratorów? ;) Musiałaby być to bardziej subtelne rymy ;)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
Te rymy są dla facetów
a nie dla poetów.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
No, jeżeli mają nadzieję na Chevroleta i bransolety to się gorzko rozczarują ;)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Część II

Marzył jej się rycerz na rumaku
Najlepiej jeszcze we fraku
Żeby lat miał ze trzydzieści
I wygląd niewieści
Opalony , wygolony
Jak Banderas przystrzyżony
Tak go sobie wymarzyła
Gdy po nocach o nim śniła
I nie chciała mieć innego
Tylko tego wyśnionego
Bo to zawsze jest najgłupsze
Kiedy się ktoś przy czymś uprze.

Koniec Części II
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0
niezle wiersze ukladacie
az mi z d..y spadly gacie
tez cos ułozylem
w innym watku zamiescilem

sorry ale tez mi sie udzielilo ;)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
...Koniec Części II

I ostatniej, tak? :)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Część III

A na wiosce takich ni ma
Wokół wszędzie była zima
Do Trójmiasta jeździć - też nie chciała
Jedynie gdy inka do kina ją wyciągała
Czy była leniwa ?
Czy czegoś się bała ?
A może lęki przed facetami miała
Bo jej Mikronezja coś tam naopowiadała

Tego się nie dowiemy
Ale za to w przyszłość troszkę zerkniemy

Minęło latek kilka
Przyszła na nią taka chwilka.
Że latek przybyło,
a kilogramów nie ubyło
I zastanawiać się zaczęła
Czy to warto !?
Było być taką upartą.

Koniec Części III
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
Wdr....ło matko!!!nic innego na usta mi się nie ciśnie...tfu...na palce:)))
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0