Widok

Czy jechać z półrocznym dzieckiem na wakcje za granice?

Rodzina i dziecko Temat dostępny też na forum:
dziewczyny pomóżcie, mam dylemat. We wrześniu z narzeczonym mamy ślub, nasza córeczka będzie miała poł roczku zastanawiamy sie nad podróżą poślubną we trójke, jej samej nie chcemy zostawiać. Myśleliśmy nad Turcją...Ale czy jej nie będzie za ciepło lub czy inny klimat nie zaszkodzi? A jak z przelotem w samolocie?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Mój synek ma 20 mc. Byliśmy w Europie,( nie w ciepłych krajach). Lecieliśmy samolotem w obie strony. Szczerze, było fajnie, ale... no właśnie to nie to samo jakbyśmy byli we dwoje. Dziecko śpi o określonych porach, marudzi jak nudno, zmiana miejsca, klimatu, to wszystko spowodowało, że synek pomimo,że jest grzecznym chłopcem był niespokojny. W samolocie dziecko jest przypięte pasem do Twojego pasa. Wytrzymać pomimo, że to krótki lot 1h15 min. nie jest łatwo. Na pewno weź zabawki, przytulankę.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
moze nie lecialabym do turcji:) ale wybralabym tez wakacje gdzies w europie, a moje zdanie jest takie,ze takim malym dzieckiem lepiej wyjechac gdzies niz juz np z dwulatkiem:)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 3
a wg mnie bezsensu, taki maluch co tu duzo mowic, utrudni wam wypoczynek, takie dzieci nie pozowla na duzo zwiedzania, tak z 3lata to min. zeby bylo jakiekolwiek zainteresowanie. A taki maluch bedzie co tu duzomowic - absorbujacy bardzpo i szkoda kasy chyba, bo nic nie wyniesiecie z wyjazdu.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 7
ostatni 3,5-latek, który był u nas w odwiedzinach ostatnie co chciał robić to zwiedzać, interesowały go jedynie sklepy z zabawkami
imageimage
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
my z nasza dzidzia podrozujemy bez problemu. pierwszy raz lecielismy jak miala 10 miesicy kolejny jak miala 12. bez probelmu. a do poruszania sie na miejscu, zwiedzanai, polecamy (i uwazamy za niebedne) nosidlo turystyczne
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
wszystko zalezy na co sie nastawiacie. tak jak pisaly poprzedniczki trzeba p[amietac ze sie czlowiek podpozadkowuje potrzebom dziecka, jednak z pol roczniakiem nie jest jeszcze tak zle i tak jezdzi w wozku i tak nie potzrebuje jeszcze placow zabaw i innych wymyslnych atrakcji. jednak jest to malutki organizm i bym uwazala ,bo tam sa zupelnie inne szczepy bakcyli niz u nas,dla doroslego to lajcik ale dla dziecka,
tez polecam kraje europejskie
mysmy z 4miesiecznym synkiem byli w Wilnie bylo fajnie choc brakowalo nam mozliwosci zwiedzania noca ;)

polecam wyprawy z maluszkiem , córcia niestety do roczku byla bardzo marudna w samochodzie (a do 3m i w wozku) wiec tez musicie dopasowac do dziecka
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
myśmy byli w Grecji z naszą wtedy 6 miesięczną Hanią :) Było super... 6 miesięcy to moim zdaniem idealny wiek do podróżowania z dzieciaczkiem... Teraz jakoś sobie nie wyobrażam jechać z nią gdzieś dalej... Podróż samolotem znosiła bardzo dobrze do właśnie 8 miesiąca - ostatnio trochę buntowała...
image
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ja, wlasnie 3 latek nie da spokojnie pozwiedzac chyba ze lodziarnie , place zabaw itp ale miasto jako taklie bez dzieciecych atrakcji to do bani dla niego
ale jak ktos chce sie byczyc w basenach itp przy hotelu i kozystac z urokow slonca to 0,5 i 3 latek sie tym zadowoli
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
My lataliśmy z dzięćmi od 4 mies. na wakacje. Nie wyobrażamy sobie inaczej- bez nich. Ale to Wy musiecie zdecydowac jak byście chcieli by Wasza podróż wyglądała. Wiadomo, że dziecko wymaga stałej opieki i spontaniczne nocne wypady do miasta raczej odpadną;)

W samolocie to ja się zawsze stresuję, nie dziecko. Mała sobie spała,, potem zjadła i lot minął (3,5h) Tam gdzie latamy jest bardzo ciepło, dla mnie czesto nieznośnie - obawiałam się jak moja córka to zniesie, bo kiedy u nas bywało ciepło, to stękała w nocy. Ale inny klimat nie dość, że jej nie przeszkadzał w ogóle, to jego zmiana wyszła obojgu moim dzieciom na zdrowie, bo jak dotąd były non stop infekcje, tak teraz nawet od chorego nic nie łapią. Ja polecam i zawsze będe polecać wyprawy z dzieckiem - nawet na koniec świata. :)
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja byłam z 5 miesięcznikiem na objazdówce w Norwegii. W Turcji byliśmy w czerwcu i widziałam takie maluchy.
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ja bym nie wzięła. Moja siostra jeździ i zawsze mówi,że się dzieciaki męczą, oni nie odpoczną, tyle co zmiana klimatu. Jak dziewczynki były bardzo małe to wrócili z rotawirusem z takiej wycieczki właśnie byli chyba w turcji nawet, tak więc dziękuję bardzo.Co to za podróż poślubna. Będą okazje jechać z dzieckiem.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
a i mozna zawsze wziasc kogos do pomocy przy dziecku . jak macie taka osobe(mama,tesciowa, brat , siostra, czy druga para z dzieckiem i na zmiane) co by pojechala , i przy okazji zajela sie na zmiane z wami dzieckiem to mozna poszalec ;)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2
MY bylismy jak Mala miala 7 miesiecy i bylo wszystko ok. Z tym ze wybralabym jednak Europe. Mala byla zadowolona, nie marudzila nam, wrecz przeciwnie. Tylko proponuje samolot bo dluga jazda samochodem to rzeczywiscie moze Was wszytskich wymeczyc.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Wszystko zależy do dziecka, czy jest spokojne, czy bardzo przywiązane do swojego rytmu dnia ( mój tak ma) oraz miejsca gdzie się wybywa. Byliśmy w Turcji w kwietniu bez małego i uważam, że to była dobra decyzja, on by nam się rozregulował a my nie mielibyśmy nic z wyjazdu dla siebie. Teraz także zostaje z babcią a my wyjeżdżamy. Wakacje z dzieckiem jednak troszkę inaczej trzeba zorganizować: jedzenie, spanie, zwiedzanie itp.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
A ja żałuję, że w zeszłym roku gdzieś razem nie wyjechaliśmy więc jeśli masz możliwość to jedź. Zastanów się jednak jakie jest Twoje dziecko, przeanalizuj jak to będzie wszystko wyglądało. Na pewno jest inaczej z dzieckiem niż we dwoje, ale myślę, że i tak może być fajnie. Grunt to dobra organizacja.
image image
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
zdecydowanie z półrocznym tak :-)
nasza mala była z nami na chorwacji miala 7 mcy - w niczym nam nie przeszkadzala, jak chciala to spała w wozeczku ok 24 dostawala mleko i do 1 jeszcze spacerowalismy - byl upał i na dworzu dużo przyjemniej niż w hotelu
w tym roku bylismy w Grecji - mala miala 19 mcy - zdecydowanie trudniej i na mniej rzeczy moglismy sobie pozwolić niż rok temu ...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja byłam w Turcji z 1,5 roczniakiem było cudownie :)) Jeździliśmy nawet na wycieczki fakultatywne ;)) A tak to dużo wypoczywaliśmy na plaży no i długie spacery - maluch nawet spał na plaży w wózku. Zero problemów!!! Turcy uwielbiają dzieci więc jest o niebo lepiej niż w innych krajach!!! na Riwierze Tureckiej w hotelach, kurortach turystycznych jest wysoki poziom higieny, pije się wodę tylko z dystrybutorów więc nie ma się co martwić i jechać - póki dizecko jest gratis (d0 2 roku życia). W sklepach jest wszystko - pampersy, słoiczki i mleko, kaszki itp. Polecam :))) My byliśmy zdrowi cały pobyt.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
Ja też polecam Turcję- bylismy z 4- mies dzieckiem i przychylam się, że było j łatwiej ;) niz z dwulatką . Oczywiscie wszędzie są zagrożenia... Jesli nastawisz się na wypoczynek to ok. bo zwiedzać jest trudno z takim maluszkiem. Polecem koniec wrzesnia/ październik- jest cieplutko, ale nie upalnie, podobnie jak u nas w ciepłe dni lata - nie tego lata :]
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

Z takim 2 letnim dzieckiem można śmiało jechać do parku rozrywki. Wystarczy kupić wcześniej bilety np. na stronie Parkmanii i nie stać w kolejce na wejściu.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2

Moim zdaniem jeśli ktoś mieszka w łódzkiem to musi pojechać zobaczyć park Mikrokosmos. W ogóle idealna lokalizacja bo z każdej strony dobry dojazd. Ale największą atrakcją są tutaj wielkie owady w formie rzeźb. Nie są to rzeźby – byle jakie, tylko dopracowane, dokładnie odwzorowują faktyczną budowę owadów.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Nie pojechałabym nigdzie z dzieckiem które nie ma kompletu szczepień. Ale to moje zdanie wiem że inni jeżdżą. A jak 4 miesięczne dziecko zachoruje w tej Turcji?
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

Ja powiem z innej strony.
Jak byłam z mezem w podróży poślubnej nasz 6 miesięczny synek został w domu, byliśmy w Turcji, ale miejsce nie miało znaczenia. Tesknilam za nim strasznie. Bardzo żałowałam że go z nami nie było.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 2

A jak zachoruje w Hiszpanii? W Turchi służba zdrowia jest lepsza niż u nas. Poza tym samolotem leci się tyle samo samo, a nawet minimalnie szybcjej do Turcji niż np Portugalii. To samo z bakteriami- zemstabfaraona może was spotkać i w Słowacji
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
Tak poleciałabym do Turcji
1. Loty do Turcji nie są dłuższe niż do innych ( ciepłych) częsci europy
2. Bakterie są inne takze w Hiszpanii albo we Włoszech, mnienosobiście "zemsta faraona " dopadła na Słowacji. Bakterie nie zmieniają soę magicznie na granicy europy i azji
3. Niemowlaki paradoksalnie mogą być łatwiejsze w podróżowaniu, niż 2 3 letnie dzieci.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

W tym roku byliśmy pierwszy raz z moim chłopakiem na Rodos. Wróciliśmy bardzo zadowolenie z wyboru, my akurat mieliśmy hotel w Ixi i mogę z całego serca polecić tę lokalizację ze względu na bliskość zarówno do lotniska jak i miasta Rodos. Poza tym ta strona wyspy ma hotele całoroczne i ze względu na położenie nie jest aż tak gorąco.

Z maluchem na początek wynajęłabym sobie jednak coś w Polsce, najlepiej w jakiejś bliskiej nadmorskiej miejscowośći. Tak aby zobaczyć jak się nam wypoczywa z dzieckiem ;)

https://solviva.pl/obiekty/apartament-wladyslawowo/

Daje namiar na wygodnie wyposażony apartament.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Leciałam, moje miało 10 m, przy wylocie -starcie chyba czuła mocny dyskomfort bo widziałam strach w jej oczach. Dlatego na powrót podałam nurofen ( bylo lepiej) i tak była przeziębiona wiec dobre z pożytecznym . Wiadomo trzeba było zabawiać . W tym roku zostajemy w Polsce z dzieckiem :)
Mianowicie wybireamy się na tydzień do Okuninki https://szyszka-okuninka.pl/ Do tego domku.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Rodzina i dziecko bez ogłoszeń

Jakki bidon dla 3-latki, z którego nie kapie? (13 odpowiedzi)

Dziewczyny macie jakieś sprawdzone bidony, z których nie kapie. Obecnie mam Canpola ze słomką,...

Idealny krem do twarzy (68 odpowiedzi)

Pomijam fakt, że dla każdej skóry dobre jest coś innego :) , ale piszcie, który krem zachwycił...

Nie mam ochoty na seks przy tabletkach antykoncepcyjnych (19 odpowiedzi)

Witam. Czy ktoś również dostrzegł u siebie taki problem? Dodam,że z tabletek nie zrezygnuje bo...

do góry