Widok

Czy ktoś stosowała Procto-Glyvenol u dziecka?

Rodzina i dziecko Temat dostępny też na forum:
Dziewczyny,
Dzisiaj lekarz przepisał mojemu dwuletniemu synkowi maść Procto Glyvenol. Mały od 1 miesiąca ma straszne zaparcia, co 3-4 dni z ogromnym płaczem i bólem się załatwia;-((później cały dzień chodzi i mówi, że boli go pupa.Oprócz debridatu i Lactulosy lekarz kazał smarować mu okolice odbytu właśnie tą maścią, bo twierdzi ze prawdopodobnie ma popękaną śluzówkę.....ale w ulotce jest wyraźnie napisane, żeby nie stosować u dzieci...
Sama nie wiem co robić....
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
a to chyba jest na hemoroidy
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Anulka, to tylko zależy od tego, jak madry jest lekarz ;)

Ulotki są skonstruowane często kompletnie nielogicznie dla normalnego człowieka, na wielu specyfikach jest napis "nie stosować u dzieci" nie dlatego, że ktoś sądzi, czy zbadał, że dzieciom może to zaszkodzić, ale dlatego, ze producent nie spełnił jeszcze formalnych wymogów...
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Lekarz wydaje się być mądry, zresztą ma u nas na osiedlu super opinię, od wielu wielu lat leczy dzieciaki zawsze są do niego kolejki. Generalnie lekarz na pewno wie co mówi.
No ale same wiecie jak człowiek przeczyta ulotkę, to go mrozi...
Agatha, pewnie masz rację z tymi ulotkami.
No nic, chyba muszę po prostu zaufać lekarzowi.

A to faktycznie na hemoroidy - młody ich nie ma, ale podobno ta maść pomaga odbudować "popękaną" śluzówkę...
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
Czya pani stosowała to u dziecka bo i lekarz również przepisał Procto-Glyvenol do dziecka 10 miesiecznego i tez mialam problemz zaparciami od urodzenia ?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Czy stosowała Pani tą masc u dziecka tez moja córka mówi ze ją pupcia boli bo jest twardy stolec i zastanawiam sie czy mozna jej posmarowac tą mascią
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Rodzina i dziecko bez ogłoszeń

gdzie kupię piłeczki do basenu "suchego" (20 odpowiedzi)

jak w temacie , na allegro widziałam ale z gdańska nie znalazłam ; czy widziałyście gdzie w...

Gdzie kupie tanio fotelik samochodowy? (39 odpowiedzi)

Jak w temacie. Potrzebny mi fotelik dla córci 9-18kg, najlepiej żeby kosztował max 350zł i był...

dr Włodzimierz Sieg-opinie prowadzenie ciąży (20 odpowiedzi)

Jak w temacie proszę o opinie o tym lekarzu, zmieniam ginekologa w połowie ciąży i jestem...

do góry