Widok

Czy ma któraś z Was w domu zamioculcas

Rodzina i dziecko Temat dostępny też na forum:
Przesadziłam mojego kwiata bo miał strasznie ciasną już doniczkę i przestał mi rosnąć,co zrobiłam żle,może korzenie uszkodziłam a może ta ziemia mu nie służy,bo najzwyklejsza do kwiatów i jakaś dziwna jest zbita,różni się od tamtej.Czy mam kupić ziemię spacjalnie do tego kwiata i spróbowac jeszcze raz czy poczekać jeszcze trochę?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
zamioculcas nie ma takich typowych korzeni tylko są to takie bulwy...niczego nie poobcinałaś?
co znaczy "przestał mi rosnąć"? coś się z nim dzieje?..zamioculcasy nie rosną chyba w jakiś spektakularny sposób...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
nie ma czegos takiego jak specjalna ziemia do kwiatow! ziemia to ziemia, wiec to napewno nie to. Ludzie nabijaja kieszen producentom, ktorzy wymyslaja nazwy np. odzywka do storczykow hehhe :):)
"zamia" nie lubi za duzo wody-podlewasz ja zaledwie raz na 2 tygodnie wlewajac dwie szklanki wody do duzej i jedna szklanke do malej doniczki.Nie powinna stac na pelnym sloncu ani w pelnym cieniu rzecz jasna.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 3
nie wypuszcza nowych pędów od kilku miesięcy,a jak go kupiłam to pięknie powypuszczał nowe i na tym skończył,podlewam go raz na 2-3 tygodnie,stoi w miejscu półcienistym i te wypuszczone nowe pędy mają kolor jasno zielony.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
no to wszystko jest okej, zawsze nowy ped jest w bardzo jasnym zielonym kolorze-potem zrobi sie ciemny :) gorzej jakby zrobil sie zolty lub brazowy wtedy trzeba wyciac :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ale dlaczego nie wypuzcza nowych od kilku miesięcy,co się stało?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
bo to jest taki nietypowy kwiat, ktory lubi jak mu jest ciasno i wtedy wypuszcza nowe liscie. jesli go przesadzilas do wiekszej doniczki to bedzie teraz bulwa rosla, az znowu zrobi mu sie ciasni i bedzie wypuszczac liscie.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
może się zestresował tym przesadzaniem? Kwiaty czasem tak mają. Poczekaj do wiosny i może kup jakiś nawóz jeśli nie ruszy. Póki nie obumiera, to nie masz się co denerwować. Mi też się wydaje, że one słabo rosną...
image[/url]image[/url]
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
nie mozesz wymagac od kwiata, zeby rosl na zawolanie :):) trzeba byc delikatnym :) slyszalam, ze trzeba spiewac kwiatom hehehe :) moze to pomoze :):):)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
To nie o to chodzi tylko dziwi mnie ze na początku pięknie wypuszczał a teraz stoi w miejscu od dawna.
Podejrzewam,że jakbym zaczęła mu śpiewać to pewnie by usechł:)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
eee, no nic się nie dzieje przecież...
nie będzie Ci w nieskończoność wypuszczał pędów:)), tymbardziej, że teraz został przesadzony, więc musi się zaadoptować...
młode pędy są zawsze jasnozielone..nie martw się jest ok...
kwiaty też mają okresy wzrostu i okresy spoczynku...mój nowy pęd puścił chyba z pół roku temu:)))))))))))))) nie zwracam nawet na to uwagi i nie liczę:)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
mi się wydaje, że źle zrobiłaś, że go przesadziłaś. mój od 5 lat żyje w swojej pierwszej doniczce, która jest już powykrzywiana maxymalnie we wszystkie strony. i rośnie, ciągle wypuszcza nowego liścia. podlewam go jak mi się przypomni. czyli bardzo zadko.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
No źle zrobiłaś niestety... Ja kiedyś zrobiłam to samo i też przestał mi rosnąć. Pytałam znajomej, która ma kwiaciarnięi ona mi powiedziała, że jak zamioculas ma za dużą doniczkę to nie "idzie" w liście tylko w te bulwy podziemne, powinien mieć trochę ciasno, wtedy lepiej rośnie. I, tak jak dziewczyny pisały, podlewamy go raz na 2-3 tygodnie. Ja swojego trochę przesuszałam ostatnio, bo znów słabo rósł i nie podlałam przez miesiąc- wyszło mu to na dobre, bo lepiej rośnie:)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Dokladnie, te kwiaty lubia miec ciasno wiec ja nie przesadzam tylko rosna w malych doniczkach:)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Tak tez się domyslam ale naprawdę miał małą doniczkę,swoją pierwszą zresztą,a co mogę teraz zrobić żeby znów zaczął rosnąć?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
może po prostu poczekaj?...przecież żadna z nas nie widzi w jakiej doniczce on był a w jakiej jest....i czy to akurat jest powód...
myślę że już trudno...co będzie to będzie...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Miałam wspaniałego kotka Figara czteroletni zadbany,nie wychodził sam z domu.Dziś rano zszedł.Podejrzewam ten kwiat,bo czasem obgryzał jego listki. Prosze uważajcie na dzieci.Kocurek był okazem zdrowia i nigdy nie chorował. W ciągu pięciu dni stanęły mu nerki i weterynarze nie dali rady uratować go...
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
skopiowane z innego forum:

Gość: mka
chcialam zwrocicl uwage, ze nie napisano tu bardzo istotnej informacji o tym pieknym kwiecie. jest smiertelnie trujacy! trzeba bardzo uwazac z nim przy dzieciach, kazda jego czesc polknieta przez dziecko moze spowodowac smierc przez uduszenie. objawy wystepuja niekiedy dopiero po paru dniach. uwazajcie
Ukryj odpowiedzi (1) Odpowiedz

Gosc: mmarek42@interia.eu
Znakomita uwaga . Proponuje dla zilustrowania , nakłuć nasadę gałązki szpileczką by ukazał się lepki jak ślina sok i koniec szpileczki dotknąć językiem . Po chwili cała śluzówka policzków i dziąseł , będzie mrowiła przez 10-15 minut . Dla dorosłych to jest zdrowe radykalne odkażanie jamy ustnej przy bakteryjnych zapaleniach śluzówek .
Jeśli liście zetniemy i włożymy do kryształowego wazonu , woda nawet przez trzy miesiące nie zmieni zapachu , a włożone do tej wody zdrewniałe łodygi róży , kilkakrotnie dłużej będą świeże i pachnące . Coś fantastycznego!
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Czy rosną czy nie to mało one ciekawe mają kwiaty
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Zamio lubi bys spryskiwany raz na tydzien u mnie rośnie super ma 6nowych łodyg.lubi stac koło telewizora😊
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Zamioculcas bardzo lubi ciasne doniczki :) i ma rowniez takie przestoje w rosnieciu! poczekaj cierpliwie, moze to troche potrwac, ale musisz teraz dac mu czas! i raczej nic mu nie jest!
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Mam dwa takie kwiaty od bodajże 7 lat. Pędy wypuszczają mi zawsze w listopadzie lub grudniu, od 3-5 sztuk. Potem cały rok cisza... Bardzo rzadko sie zdarza, że 1-2 pędy wyjdą latem. Zima to standard. Przesadzałam raz i nie miało to żadnego wpływu na rozrost kwiatów. Czekaj cierpliwie, nie będzie puszczał pędów cały rok na zawołanie ;)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Zgadza sie, mój wypuszcza nowe łodygi zawsze w grudniu. Teraz ma 7 nowych naraz.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Zamia lubi gdy jest jej ciasno, sucho, słonecznie i ciepło - najlepsze warunki to właśnie grudzień - mi kiedyś zakwitł :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

W grudniu słonecznie?to chyba nie w tym samym klimacie mieszkamy
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Rodzina i dziecko bez ogłoszeń

Dobra kawa i ciasto - jakie miejsca polecacie? (28 odpowiedzi)

Przy okazji niedzielnych spacerów szukamy fajnych miejsc, gdzie można wypić dobrą kawę i zjeść...

Laserowa korekta wady wzroku (57 odpowiedzi)

czy któraś z was bądz waszych bliskich miała tez zabieg? bardzo proszę o waszą opinie i ew,...

Wakacje z dziećmi (111 odpowiedzi)

nie mamy pomysłu na tegoroczne wakacje z dziećmi 5,5 lat i 3 lata byliśmy w zakopanym i...

do góry