Widok

Czy mogą to być hemoroidy po porodzie?

Rodzina i dziecko Temat dostępny też na forum:
Nigdy nie miałam,nawet po pierwszym porodzie choć był dość ciężki,teraz po dwóch miesiącach od drugiego męczy mnie swędzenie w odbycie,myślałam że to grzybica bo przyplątała się podczas ciąży i nie była leczona,sama przeszła,ale zrobiłam badanie kału i nic nie wyszło,na pasożyty również.Czytałam że mogą to być hemoroidy,ale nic mnie nie boli,nie mam problemu z wypróżnieniem tylko ten świąd,pojawia się głównie wieczorem.Wizytę u proktologa mam wyznaczoną za dwa tygodnie,boję się samego badania noi jestem ciekawa już teraz co to może być.Czy któraś miała te same objawy po porodzie?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
Może to być objaw hemoroidów ale ja tak z innej beczki, piszesz że to drugi poród... czy pierwsze dziecko chodzi do przedszkola? żłobka? pomyslałam o owsikach, czesto badania nie wykrywaja ich za pierwszym razem...
"Kiedys traktowałam ludzi dobrze, dzisiaj z wzajemnością..."
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0
Chodzi do przedszkola,ale jemu nic nie jest ani mężowi a często wszyscy domownicy chorują,poza tym jestem straszną maniaczką mycia rąk.
A badania na to to jakie trzeba zrobić?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Hemoroidy to nie tylko swędzenie, to ból, pęcherzyki z krwią i td... nie dokuczają jedynie na wieczór ale w ciągu dnia też a szczególnie po wypróżnieniu. Więc uważam jak przedmówczyni że to raczej coś innego.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
A może coś jest w twojej diecie? Zastanów się co się zmieniło? A może proszek do prania? Plyn do płukania czy do higieny intymnej? Może jakaś nowa bielizna?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
wieczorem owsiki schodza do ujscia odbytu by złozyc jaja. bardzo prawdopodobne ze to to. szanse wykrycia w badaniu bardzo małe. Domyslam sie ze karmisz dziecko wiec na własna reke nie proponuje robic nic. idz do klekarz i porozmawiaj szczerze i niech poradzi.
dodatkowo pierz bielizne w 60 st (wiem polowa sie skórczy i bedzie do wywalenia-trudno) posciel w najwyzszej temp jakiej mozesz. prasuj wszystko (posciel, reczniki majtki wszystkich domownikow)na najwyzszej tem najlepiej jeszcze z parą. zmieniaj posciel i reczniki tak czesto jak to tylko mozliwe. rano polecam prysznic(mycie odbytu-tam zostawione sa jajeczka)i tak minimum miesiac/ dodatkowo dieta poczytaj czego nie lubia robale- na pewno pestek dyni ale jak karmisz to nie wiem czy mozesz. labolatorium polecam kolo GB na wysepce. w brusie zazwyczaj nie wychodzi badanie.
powodzenia.
ps no i dobrze by bylo po kazdym myc deske klozetowa. wiem ze to duuuzo roboty a przy dzieciatku to nie bedzie łatwe............
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
badania na owsiki sobie i całej rodzinie
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
No ale miałam robione badania i nic nie wyszło czy to jakieś specjalne badanie?Ja pytam o hemoroidy czy mogą się tak objawiać?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
@mama

hemoroidy zazwyczaj przeszkadzają cały czas, a już na pewno przy wypróżnieniu. Jeżeli nie nabawiłaś się ich podczas ciąży , a nawet porodu, to aż wierzyć się nie chce że teraz się pojawiły. Poza tym są wyczuwalne. Ja obstawiam owsiki.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
badanie na owsiki robi się na taśmie klejącej, jakoś nad ranem trzeba ją przykleić i oderwać w wiadomym miejscu i nakleić na szkiełko z lab. To się oddaje do badania. Zapytaj w lab. czy robią takie badanie i czy mają szkiłka.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
W kale niczego nie zauważyłam a świąd już długo dokucza więc chyba raczej nie,noi wydaje mi sie że przy owsikach zwędzenie jest uporczywe które nawet spać nie daje.Dodam że w odbycie mam wyczuwalne jakieś grudki,krostki,tuż za zwieraczem,przy skórze i to właśnie swędzi,nie mam pojęcia co to może być.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
udaj sie do lekarza od hemoroidów- proktolog? jesli wykluczy drąż temat owsików.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ja miałam hemoroida i to zewnętrznego w ciąży i po ale nie miałam prawie żadnych objawów tylko czasem mnie bolał ale żadnego swędzenia, krwawienia czy problemu z wypróznianiem wiec jak widac kazdy ma inne objawy więc mogą to byc hemoroidy lub właśnie owsiki
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
No proktolog a kto inny ma tam zajrzeć jak nie on:)A czy przy owsikach nie byłoby nic widać gołym okiem w kale?bo wydaje mi się że tak,ale może się mylę.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Nie wiem co Wy tak o tych owsikach ale byłam dzisiaj na badaniu i mam hemoroidy między 1-2 stopnia tak określił je lekarz,dostałam czopki i od jutra zaczynam kurację.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 2
Hemoroidy w pierwszym stadium to właśnie swędzenie, ból i krwawienie występują później, jak stan zapalny się zaostrzy. Z racji tego, że jesteś krótko po porodzie i pewnie karmisz piersią malucha, powinnaś uważać na wszystkie specyfiki. Niektóre zawierają sterydy. Ja po ciąży używałam unigel Procto to są czopki, ja używałam raz na dobę i uważam, że są skuteczne i bezpieczne dla mam karmiących. Ból i swędzenie szybko mija ale trzeba się mieć na baczności bo hemoroidy lubią wracać.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

ja wlasnie zmagam sie z hemoroidami i slyszalam o jakich ziolach, bodajze procto vitale. uzywal ich ktos? mozecie polecic?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

ja moge w imieniu meza ;) kupilam mu te ziolka juz z rok temu, nie chcial ich pic (nie jest fanem jakicholwiek ziol), ale jak juz go namówiłam, i pił regularnie, to mówił, że duża poprawa jest. I przede wszystkim jak na razie problem nie nawraca
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Rodzina i dziecko bez ogłoszeń

Ginekolog Katarzyna Zielińska - opinie (32 odpowiedzi)

Czy ktoś ja zna, miał z nią do czynienia? Chodzę do niej, ale nie mogę jej rozgryźć... Przyjmuje...

Adwokat- rozwód- podział majatku (59 odpowiedzi)

Szukam bardzo dobrego adwokata z trójmiasta, który zajmuję się rozwodami i podziałem majątku....

ile lat miało wasze dziecko gdy nauczylo sie jezdzic rowerem (28 odpowiedzi)

Obecnie syn ma 4 lata nie potrafi, nie chce jeździć, lubi biegowy i tak mu pozostało. Czy...

do góry