Widok

Czy można Rutinoscorbin w I-szym trymestrze ?

Rodzina i dziecko bez ogłoszeń Temat dostępny też na forum:
pyt. jak wyżej :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2
Jak najbardziej, Rutinaceę też i wit C. A jak nie pomaga, to można też Paracetamol lub Apap, ale z tym ostrożnie :)
image

image

popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 2
w I trymestrze? odważnie ... chyba lepiej sie podleczyć herbatą z miodem czy melkiem z czosnkiem a nie chemią ... :/
papilio1@op.pl
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 2
Jak najbardziej można. Oprócz tego, że jest to lek pomagający w przeziębieniu, to podczas ciąży podaje się go na krwawienia z nosa i dziąseł.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1
dokładnie tak jak Agacik pisze :)

a na koniec ciazy położne zalecają branie rutinoscorbinu zeby uszczelnic i wzmocnic naczynia krwionośne - zapobiega pęknięciom prz porodzie
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
mi raczej herbacia z miodem już nie pomoże bo angina mi się zaczyna... muszę wziąć chemię muuuszeee :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
rutinoscorbin to tak jak witamina c - pic na wodę - nie działa - placebo....
jak chcesz się wzmocnić to pij herbatki i jedz czosnek - w ciąży nie warto łykać niepotrzebną chemię - chyba że lekarz karze (antybiotyki itp.)
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0
mozna


mi pozwolila, a wrecz sama zaproponowal pani pediatra
potem ginekolog powiedzial to samo

jeszcze bralam chlorchinaldin (czy jak sie to cholerstwo nazywa ;)
polecone jak wyzej


a reszta to wyrko i herbata z cytrynka i miodem
:)
image
2rabbits.eu - pościele, kocyki i przytulanki dla maluchów
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
lepiej wycisnąć sporo cytryny i wypić z wodą i miodem miód w gorącej herbacie traci wszystkie wlaściwości dziala wtedy tylko jak slodzik
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
wiem

ale nienawidze miodu
i w herbacie to jest jedyny sposob abym go jakos przez gardlo przelknela ;)
image
2rabbits.eu - pościele, kocyki i przytulanki dla maluchów
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
to zamiast miodu dodaj soczku malinowego są takie w malych buteleczkach dobre na przeziębienia
nicolas
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
a dokładniej przy rozpuszczaniu miodu we wrzątku wytwarza sie szkodliwy hydroksymetylofurfural - tak nas w szkole uczyli...

image

popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
Soku malinowego nie można jak i malin bo skurcze przyspieszają
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 4
jak zjesz ziemniaki, natkę pietruszki, cytrusów, to więcej witaminy wchłoniesz niż z tabletki. Niestety branie witaminek to troszkę pic :P Nie zaszkodzi...
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1
Mnie ginekolog zabronił rutinoscorbinu ale to było w I trymestrze. Jak jest w kolejnych, nie wiem. Myśle, ze lepiej zapytać sie swojego lekarza.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2
Rutinoscorbinu nie można w ciąży. Jak już potrzebujesz chemii to kup sobie wit C po 100 mg i bierz 3 rzy dziennie. Owoc maliny mozna jeść, pić, zaparzac herbatki do woli. Nie można pić naparu z liści maliny bo moga wywołać poród.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 4

Inne tematy z forum Rodzina i dziecko

Decyzja o ciąży podjęta- co dalej :) (42 odpowiedzi)

Hej dziewczyny, dawno mnie tu nie było (kiedyś funkcjonowałam pod innym nickiem :)), ale teraz...

szczepionka na HPV (29 odpowiedzi)

Wczoraj byłam z córką na obowiązkowym szczepieniu i przy okazji zapytałam o dodatkowe...

Biorezonans opinie (6 odpowiedzi)

Witam mam pytanie czy któraś z was korzystała kiedykolwiek z biorezonansu ?? Chciała bym go...

do góry