Widok

Czy na prawdę jest tak źle?

Czytajac ostatnie watki dochodze do wniosku, ze jako czlek nieparzysty powinienem byc najszczesliwszym z ludzi. Bo jak na razie wylania sie obraz zwiazku jako czegos co zawsze konczy sie zdrada, bolem a w najlepszym wypadku "wypaleniem". Czyz wiec zaden zwiazek nie ma sensu jeszcze zanim sie zacznie?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Hej Gami. Prawie każdy związek się w końcu kończy ;-) Wiesz, ja dosyć często tak właśnie myślę. Zwłaszcza, jak jestem na samym początku związku. Potem sobie o tym zapominam na jakiś czas (kiedy jest dobrze...), ale kiedy coś zaczyna się psuć, to zastanawiam się znowu, czy to już?
Owszem, znam udane związki (np. moja babcia i dziadek), ale ich jest tak mało. Z resztą czasy są teraz zupełnie inne... Ludzie już chyba nie potrafią tak kochać, jak kiedyś. Poza tym, są zaangażowani w tyle innych spraw, że coś takiego, jak czas na umacnianie związku prawie nie istnieje.
Czy to jest takie pesymistyczne? Chyba wystarczy zmienić podejście. Chciałabym nie myśleć o tej fatalnej perspektywie, tylko czerpać z radości każdego dnia. Cieszyć się tym, że akurat jest dobrze, a jak nie jest, to wierzyć, że będzie. I tyle. :-)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
może w tym problem...są inne czasy i inni ludzie, teraz jeżeli ktoś zauwarza że coś zaczyna być nie tak, kończy związek, a nasi poprzednicy (twój przykład babci i dziadka) "naprawiali" swój związek zamiast go kończyć...
"Zrozumiał, że nie tylko był jej bliski, ale nie wiedział gdzie on się kończy, a ona zaczyna"
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Antyspoleczny:)
zgadzam się z tym, co napisałeś. Głeboko wierzę w to, że są szczęśliwe związki (znam takie). One się czasami psują, pojawiają się kłopoty dnia codziennego i cała sztuka polega na tym, aby dać sobie z nimi radę, a nie od razu stwierdzać, że to koniec, popłakać, pocierpieć, poużalać się nad sobą, zwalić całą winę na drugą osobę i .... szukać następnej "wielkiej miłości"
pozdrawiam:))
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Towarzyskie

terapia (119 odpowiedzi)

wątek dla wszystkich, którzy chcą się poczuć lepiej :) będzie to terapia grupowa ... zaproszone...

zawistne baby w pracy (53 odpowiedzi)

Mam problem w pracy. Pewne towarzystwo kobiet- zawistnych plotkarek wzajemnej adoracji mnie nie...

Para szuka pary (4 odpowiedzi)

Hej, chcielibyśmy się spotkać z fajną parą na drinka- inteligentni i zadbani - ona 34 on 42....

do góry