Widok

Czy przy karmieniu piersią można wziąć Ibuprom zatoki?

Rodzina i dziecko Temat dostępny też na forum:
jw....
image
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Kkasia, cyt z ulotki :

"Leku nie należy stosować w ciąży i okresie karmienia piersią. "

http://www.doz.pl/leki/p2825-Ibuprom_Zatoki

:/
image
image
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1
Aga, na wszystkich ulotkach jest to napisane. Doczytałam już, że nie można, bo zawiera pseudoefedrynę (cokolwiek to jest).
image
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Tylko paracetamol.
image
image
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
tylko paracetamol ewentualnie polopiryne rozpuszczoną w wodzie. tak mi położna powiedziała.. wit c nie można
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 4
To już chyba raczej na odwrót, polopiryny nie można, a wit c tak.

Paracetamol nie pomaga.
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
dziewczyny, bez przesady, ja po cesarce przez dwa tygodnie na wyraźne zalecenie lekarza brałam ketonal i jakos dziecku nic nie jest...
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1
kasia napisałam tak jak mi położna powiedziała.
co do ketonalu to też w szpitalu brałam.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2
Co za bzdury, Paracetamol można i ibuprom zwykły też, po porodzie podawali w szpitalu. Nie wolno w ciąży i karmiac aspiryny i polopiryny
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
pseudoefedryna to pochodna amfetaminy :)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Jak chorowałam w czasie karmienia, to internistka powiedziała, że nie powinno się brać nic co zawiera niesteroidowe środki przeciwzapalne, czyli Ibuprom, Ibum, Nurofen itd. odpadają. Wolno tylko przeciwbólowe leki zawierające paracetamol, tak jak piszą dziewczyny wyżej.
image
image
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1
Z Ulotki Ibupromu:
"Ibuprofen przenika do mleka kobiet karmiących piersią w bardzo małej ilości i nie są znane przypadki
wystąpienia działań niepożądanych u niemowląt karmionych piersią. Nie ma konieczności przerywania
karmienia piersią podczas krótkotrwałego stosowania ibuprofenu w małych dawkach stosowanych w
leczeniu bólu i gorączki."
[url=www.nawieszaczku.pl]image[/url]
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 1
super nusia ale kolezanka pytała o Ibuprom zatoki a tam skład jest inny niż w Ibupromie (wzbogacony o pseudoefedrynę)

Kiedy ja karmiłam i miałam problem z zatokami lekarz polecił mi Thera Flu Zatoki - tam jest fenylefryna akurat.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
to był komentarz do wypowiedzi Gosi Dim a propo samego ibuprofenu.
[url=www.nawieszaczku.pl]image[/url]
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Aha, OK.
image
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
Ja też tak słyszałam jak Gosia. W każdym razie jadę na paracetamolu i wmawiam sobie, że mi pomaga. Zrobię inhalację i mam nadzieję, że przeżyje do czwartku.
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Lekarka przepisała mi przy karmieniu i mocnej infekcji Sinupret - zadziałał, ale na własną rękę nie brałabym tego leku bez konsultacji z lekarzem.
image
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Tylko wczoraj żaden lekarz nie chciał mnie przyjąć, a ostatnio jak pojechałam na dyżur z chorym dzieckiem to zostałam tak miło potraktowana, że człowiekowi od razu łapy opadają...

Zrobiłam inhalację z soli, bo tylko to znalazłam w domu i dziś boli normalnie. Tzn taki ucisk w skroniach, a nie taki ostry ból przy schylaniu. No i nie jest taki silny.
image
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 1
W ciąży po jednym antybiotyku miałam nawrót zapalenia zatok więc nie dali mi kolejnego, a laryngolog polecił mi wtedy płukanie jamy nosowej specjalną gruszką z zestawem soli. Nazywa się to Sinus Rinse i jest dosyć drogie (około 90zł) ale jak dla mnie było wybawieniem. Czasem lekarze zalecają płukanie za pomocą zwykłej gruszki i soli fizjologicznej. Ja przełamałam opory żeby wlać sobie coś do nosa, ale znam osoby które nie są w stanie tego zrobić.
image
image
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
Gosia, ja wlałam sobie hektolitry soli fizjologicznej do nosa. Robię parówki z soli i już prawie nic nie boli. Może to nie było zapalenie zatok, ale jakieś początki.
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Może udało się "zabić w zarodku" ;-)
image
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja jak tylko urodziłam miałam rozejscie spojenia lonowego i w szpitalu dostawałam ibuprofen na zmianę z paracetamolem przeciwbólowo karmilam piersią
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Norofen można w czasie karmienia. Na stronie nurofen.pl jest wszystko opisane
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Rodzina i dziecko bez ogłoszeń

Plac zabaw (7 odpowiedzi)

Witam. Przeprowadzilismy sie z bloku do domku poza miastem. Corka lat 6 chetnie bawila sie na...

dobry stomatolog - kogo polecacie? (128 odpowiedzi)

jak wyżej, zależy mi na dobrym stomatologu (dobrym pod względem jakości usług i ceny), najlepiej...

bol glowy w ciazy (25 odpowiedzi)

co stosujecie na bol glowy w ciazy??wiem,ze nie mozna brac zadnych tabletek przeciwbolowych...

do góry