Widok

Czy warto kupić nawilżacz powietrza?

Rodzina i dziecko Temat dostępny też na forum:
Czytam różne opnie na temat nawilżaczy- mamy bardzo suche powietrze w mieszkaniu, mimo spania przy rozszczelnionym/otwartym oknie. Zastanawiam się czy warto kupić nawilżacz, z opcją jonizacji, żeby nie rozwijały się bakterie/grzyby.

Ponoć niektórzy lekarze twierdzą, że nawilżacze sprzyjają rozwojowi alergii i grzybów...

Z góry dziękuję za Wasze opinie:)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
my też mamy sucho i jak się mała urodziła to lekarka na wizycie patronażowej, jak wspomnieliśmy, że mała ma katarek i sapkę (miała wtedy 14 dni) to zaleciła przede wszystkim nawilżanie powietrza
pożyczyliśmy nawilżacz i stosowałam kilka tygodni a potem przerzuciłam się na mokry ręcznik na kaloryferze i ... różnica w sumie żadna a nawet z tym ręcznikiem było wg mnie lepiej więc może spróbuj tak zanim zainwestujesz w nawilżacz
jedyne co to jeżeli lubisz mieć ciepło i masz mocno włączone grzejniki to kiepski pomysł bo wtedy na raz jest dużo wilgoci ale ja w sypialni preferuję temp ok 20 st - zresztą taka nam poleciła pediatra dla dziecka, nie więcej niż 21 a najlepiej 19 :)

też naczytyałam się i nasłuchałam wielu opinii ale jak widać najlepiej przetestować różne opcje i wybrać to co dla nas okaże się najlepsze :)
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
My w sypialni w ogóle nie mamy włączonego kaloryfera. Może faktycznie próbuję z ręcznikiem. Dziękuję!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja kupiłam markowy nawilżacz z różnymi bajerami i opcjami ale niestety nie sprawdził się mała dostawała w nocy mokrego kaszlu a ,że ma skłonności alergiczne zrezygnowałam,kładę na kaloryferze dobrze zmoczony gruby ręcznik .
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
A my mamy nawilżać z opcją jonizowania. i super nam się sprawdza.

Zimą w mieszkaniu miewaliśmy po 20-30% wilgotności. nic nie pomagało. wietrzenie, ręczniki nic. nawilżacz zadziałał. oczywiście nie nawilży całego mieszkania więc stawiam go koło osoby potrzebującej:) bardzo ułatwia oddychanie - czy to nam czy młodej.
Do wody dodaje zawsze trochę amolu. ułatwia oddychanie.

Włączam go tylko wtedy jak spadnie nam poziom wilgoci w domu. jak wilgoć jest w miarę ok i wszyscy są zdrowi to go nie używamy.

Wiem że są takie bajeranckie że możesz nastawić na jakiś czas przed snem żeby nawilży cały pokój do iluś tam procent. moja przyjaciółka taki ma i jest bardzo zadowolona. nie był strasznie drogi bo kosztuje jakie 300-400 zł. jak w tym roku znowu będziemy mieli tak sucho jak w zeszłym to pewnie kupie ten przybajerzony nawilżacz:)
imageimage
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2
Grzyby itp. powstają, jeśli z nawilżacza wydostaje się para wodna. Dlatego mam taki który nie podgrzewa wody.
Bardzo pomaga przy katarze, zwłaszcza z kropelkami jakiegoś olejku.
Korzystam tez z mokrego recznika, ale szybko schnal i czasami na kaloryferze zostawaly po nim slady.
Można mieć to i to, ale przy takim zatykającym , intensywnym katarze sprawdzil się nawilżacz.
A te bez pary wodnej sa dość drogie wiec radze się nie spieszyć i dobrze przemyslec sprawę.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
To na jakiej zasadzie one nawilżają powietrze skoro nie wytwarzają pary?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Mysle, ze na podobnej co nebulizator, tak jakby robija wode na drobinki:) tylko ze robi o wiele mniej halasu i woda w srodku jakby wiruje :]
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Oczywiście że tak http://studio-izabell.pl/problem-z-nawilzaniem-powietrza-w-domu/ mały wydatek a jaka ogromna różnica.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Rodzina i dziecko bez ogłoszeń

Spodziectwo, jest ktoś w temacie? (97 odpowiedzi)

Szukam mam synków ze spodziectwem, są tu takie?

Co na prezent dla babci na 80lat?? (38 odpowiedzi)

dajcie jakies pomysly na 80 ur dla babci, max do 100zl.

Przyjazne msze dla dzieci gdzie w gdańsku (2024)? (3 odpowiedzi)

Cześć, ktoś może polecić msze jak w temacie?

do góry