Widok

Czyszczenie uszu gdzie?

Witam, czy ktoś może mi polecić sprawdzonego i niedrogiego laryngologa, który oczyści i przepłucze mi uszy. Na NFZ mam termin za 4 m-ce i muszę iść prywatnie, a jak mam zapłacić to wole kogoś z polecenia.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Nalej sobie na noc do uszu pipetą glicerynę (do kupienia w każdej aptece za kilka zł) i zatkaj wacikiem.
Rano przepłucz uszy silnym strumieniem ciepłej wody za pomocą np węża od prysznica trzymanego kilka cm od ucha.
Szybko, tanio i wcale nie gorzej niż u laryngologa ;)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Dokładnie. Ja ostatnio byłam u laryngologa z synkiem. Było podejrzenie czegoś poważniejszego ale skończyło się tylko na czyszczeniu uszu. Pan sam zalecił nam domowe czyszczenie - wpuścić krople do uszu (w aptece spory wybór) a po paru godzinach nabrać do większej strzykawki (bez igły oczywiście) ciepłej wody bez niczego i lać do ucha. To co sie rozpuściło pod wpływem kropli samo wypływa. Bezboleśnie, tanio, robisz kiedy potrzebujesz. Dzieci i dorośli. Jak zrobisz to np. nad umywalką czy wanną to zobaczysz ile z uszu wypada :P Ostatnio lekarz rodzinny ten sam sposób polecił mojej mamie :)
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

> w aptece spory wybór

Nie sprawdzałem składu, ale podejrzewam, że większość jest na bazie gliceryny. Przepłaca się tylko za nazwę i producenta ;)
Mi się ostatnio gdzieś zapodziała gliceryna a nie chciało mi się specjalnie lecieć do apteki, to do czyszczenia uszu użyczyłem sobie płynu od mojego psa (Oticlar) :D
Skład: gliceryna, mentol, tymol, glikol propylenowy.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Zdrowie

Ortopeda Marek Kołodziejczak - proszę o opinie. (7 odpowiedzi)

Jestem zarejestrowana do ortopedy Marka Kołodziejczak w Gdyni na Pułaskiego. Może ktoś miał z...

Paradontoza - obiawy (3 odpowiedzi)

Cześć. Od jakiegoś czasu rusza mi się jeden ząb. Z innymi jest wszystko ok ale tej jeden i to z...

Dobry neurolog - Gdynia - pilne!!! (27 odpowiedzi)

Witam serdecznie Czy zna ktoś dobrego neurologa z najlepiej z Gdyni, który szybko mnie...

do góry