Widok

DDA - Dorosle Dziecko Alkoholika - gdzie szukac pomocy?

Gdzie mozna szukac pomocy?
Ktore osrodki oferuja pomoc ( terapie,konsultacje z psychologiem,psychiatra) ? Najlepiej te z NFZ.
Czy ktos bral udzial w takiej terapi? Pomaga?

:(
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 1
Poradnia na ul. Kartuskiej. Polecam
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 1
Maja wstrzymane zapisy :(
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
DDA, dramat życia. Byłem kiedyś w związku z dziewczyną z DDA - 4 zmarnowane lata.
popieram tę opinię 10 nie zgadzam się z tą opinią 59
Halewicz, jak wyglądało życie z taką osobą?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 5
matko a co to za syndrom...?
dziecko pije bo rodzic pił czy jakieś inne dolegliwości...?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 20
Ty debilu popitolony!!
Co Ty wiesz o życiu, nadajesz sie buraku tylko do tarcia chrzanu!!!
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 2
Ta dziewczyna nie potrafiła żyć w stałym związku. Wieczne awantury o byle co, zabezpieczanie się, doszukiwanie się we wszystkim ataku na nią, niska samoocena, skrajny brak akceptacji siebie...to był autentyczny koszmar. Z początku nie wiedziałem o tym, że jej ojciec był alkoholikiem - dowiedziałem się później, kiedy już mieszkaliśmy razem.
Po związku ze mną, związała się z moim kolegą, który namówił ją na terapię dla DDA - o ile wiem, to chodziła na tę terapię dobre parę lat. Są dalej razem, także chyba się udało:) Oby im się wiodło jak najlepiej.
popieram tę opinię 33 nie zgadzam się z tą opinią 4
ty masz na imię DRAMAT !
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 8

Znam to uczucie, miałam kiedyś faceta DDA i życie z nim do łatwych nie należało, choć z nim problem był bardziej złożony i nie chodziło tylko i wyłącznie o problem alkoholizmu w jego rodzinie. Natomiast jeśli już dowiedziałeś się od tym, że Twoja kobieta jest DDA dlaczego nie dopilnowałeś, by udała się na terapię? Dlaczego wcześniej kiedy widziałeś, że coś się z nią niedobrego dzieje nie próbowałeś jej pomóc się ogarnąć? Tak na przyszłość do wszystkich - jeżeli Wasz partner jest niedowartościowany i zachowuje się w sposób, jaki to opisał Halewicz, to oznacza, że potrzebuje pomocy. Za takimi zachowaniami zawsze coś stoi i najczęściej nie jest to wina tej osoby. Coś musiało spowodować, że postępuje w taki, a nie inny sposób i że ma o sobie właśnie takie mniemanie. Nie zostawiajcie tych osób samym sobie, choć wiem że nieraz ciężko z nimi wytrzymać. One po prostu potrzebują ciepła, miłości i pomocy.
popieram tę opinię 27 nie zgadzam się z tą opinią 1

Nikt nie ma obowiązku "ogarniać" innych.
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 2

Ja byłem http://www.lotusfitness.pl/jakie-wyroznia-sie-metody-leczenia-uzaleznien/ otrzymałem pomoc natychmiast.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
W przychodzni na ul. Jaskółczej w Gdańsku jest świetna Pani psychiatra- dr. Pleskot- Kaczmarek. Mają też grupę wsparcia i grupę terapeutyczną.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 1
A na cholere kurka ludziom z dda dr pleskot i jej recepty? Psychotropy nie zadtapia normalnego dziecinstwa. Dr psychiatra niech dalej zmienia w rosliny ludzi na srebrzysku
popieram tę opinię 9 nie zgadzam się z tą opinią 0
Terapia na Zakopiańskiej jest najlepszą dla DDA terapią w Trójmieście, rzeczywiście zapisy są wstrzymane, ale warto zapisać się właśnie tam.
Terapia bardzo pomaga,daje zrozumienie i wgląd we własne emocje.
Póki co,może jakaś doraźna pomoc,byle z dobrym psychologiem.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 2
Wiem, temat stary, ale podbijam.
Ktoś ma jakieś info, gdzie szukać pomocy?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Też chętnie się dowiem..
Może też chce ktoś pogadać-wygadać się na ten temat? Nie zawsze ma się z kim na takie tematy porozmawiać...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Na nowym porcie jest osrodek, ktory przyjmuje na terapie dotyczaca syndromu dda. Najpierw indywidualna a pozniej grupowa.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
skoro wszedzie zapisy zawieszone a tylu jest chetnych to moze jakaś grupa samopomocy ? może udałoby się stworzyc cos takiego? spotykać się w miare regularnie, rozmawiac o problemach?
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1
Hey. Myślę, że rozmawiać z innymi można zawsze, ale jednak te formalne grupy w poradniach są bardzo dobre - znają temat od podszewki, analizują zarówno na grupowych zajęciach, jak i na indywidualnych spotkaniach z psychologiem. Warto starać się o dostanie się na taką terapię. Czasem trzeba trochę poczekać, ale Oni naprawdę pomagają.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
Koleżanka chodzi w Gdyni, czekała kilka miesięcy ale jest zadowolona. Sama terapia jest trudna, rozdrapywane są rany. Ale mimo wszystko się cieszy.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
~ Ka a wiadomo gdzie dokładnie w Gdyni?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Jak sie z nia bede widziala to spytam. W ciagu kilku dni dam znac. Ale
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
w Gdyni na Reja jakiś Ośrodek. Znalazłam w internecie to: http://zatrzymajprzemoc.pl/osrodek-profilaktyki-i-terapii-uzaleznien/
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
~Ka, dziękuję, ja tego nie znalazłam - słabo szukałam ;-)
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
Nie ma za co, dobrze że działasz aby coś zmienić :)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
witam wie pani gdzie sie znajduje taki oserodek DDA?w Gdyni prosze o wiadomosc
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
trwa nabór do "grupy zamkniętej"
http://www.nawzgorzu.info
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
taaaa tyle że ona jest płatna 150 zł za spotkanie :/ polecam Wojewódzką przychodnię leczenia uzależnień w Gdańsku
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1
Żabianka, ul. Gospody 19AB
polecam
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Te wszystkie ośrodki na NFZ to jakiś koszmar !!!! Takie kolejki, czekałam ponad rok, dzwoniłam, pytałam, obiecywali, że od nowego roku, od jesieni - masakra jakaś !!!! Prywatnie to też jakiś koszmar - jak policzysz całość to w tysiącach....
W końcu znalazłam we Wrzeszczu terapię grupową u psycholog Kowalczyk - niedrogo w porównaniu do cen gdyńskich i tam śmigam...
Szkoda, że tyle zwlekałam :-( Osobiście polecam, babka zna się na rzeczy, umie człeka podejść...
Bywa ciężko, ale dla tych co zwlekają - naprawdę warto !!!!!
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 4
A ja zdecydowanie nie polecam, choć to moja subiektywna opinia. Dlaczego ? - bo jest bardzo szybka w ocenianiu juz na pierwszym spotkaniu co jest nieprofesjonalne i nie daje poczucia bezpieczenstwa, które jest cholernie ważne żeby się otworzyć - poza tym oglasza się na forach, a dobry terapeuta nie szuka pacjentów, bo Ci sami go znajdują.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Jeśli odległość nie jest dla Ciebie problemem to w Krakowie funkcjonuje Centrum Terapii Wiosenna na Ładnej 7. Tam pomagają m.in. w takich przypadkach.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Hej. Ja polecam w Nowym Porcie, grupa juz zapewne ruszyła,ale warto zapisać się już teraz. Niestety, czeka się,ale czeka się wszędzie na NFZ. Ja przeszłam tam grupową, czekam na indywidualna i powiem tyle - nie warto czekać. Jeśli ktoś chce to może napisać josefina@o2.pl
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
josefina: a ktorych psychologow z tamtego osrodka polecasz?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
naszą terapię prowadziła p. Kobarynka i p. Agnieszka, cudowne kobiety. czekam teraz na indywidualna
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
Jeśli nie będzie możliwości na NFZ, możesz próbować w prywatnych gabinetach, np. Joanna Grużewska - psycholog z Węglarskiej. Tam jest z resztą więcej terapeutek, które przyjmują osoby z tym problemem.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0
W Gdyni na Reja i (chyba) Chrzanowskiego terapia. Ewentualnie mityngi (grupy samopomocowe) na gen. Maczka w poniedziałki, na Płk Dąbka w środy i na Traugutta w soboty. Przyjść można "z marszu" - żadnych zapisów ani czekania.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Pani Asia teraz przyjmuje we Wrzeszczu w Busoli
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Na NFZ bym raczej nie liczyła, mogę za to polecić panią Agatę Kowalczyk https://www.facebook.com/Agata-Kowalczyk-psycholog-terapeuta-1399505376938659/?fref=ts
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 6
Monar
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
W Nowym Porcie. Czekałam na wizyte tydzień
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Odświeżam wątek. Szukam jakiejś grupy wsparcia w Gdańsku. Jeśli ktoś wie o spotkaniach otwartych, na które można przyjść proszę o adresy i ewentualne terminy spotkań.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

terapia dda nie uczy samodzielnego myślenia. żyjesz z plakietka zaburzonego przez kilka lat zanim się obudzisz. No ale jest za darmo.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Zdaję sobie sprawę, że to trudna walka i długa, ale sama świadomość problemu i próba zmierzenia się z nim jest dla mnie już dużym krokiem. Całkiem niedawno zdałam sobie z tego sprawę, że moja niska samoocena, stawianie siebie zawsze na przegranej pozycji i nieuzasadnione lęki o wszystko nie muszą trwać wiecznie. Warunkują moje wybory, moje myślenie o sobie i innych. Chcę to zmienić i dlatego szukam pomocy.
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 0

Udało Ci sie gdzies dostac?
Też szukam pomocy...
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Elia nie wiem czy bylas na takiej terapi,czy nie. Jeśli nie, zachowaj swoją opinię dla siebie. Jeśli bylas i Ci ona nie pomogła,to nie oznacza,ze komuś też nie pomoże. Zależy co kto chce osiagnac i czy chce nad sobą pracować. Pracować ,a nie zasłaniać się oczywiście roznorakimi syndromami . Psychoterapia dla DDA, to po prostu psychoterapia . Ukierunkowana na główny problem- mechanizmy jakie powstają w rodzinie alkoholowej. Jeśli ktoś potrzebuje pomocy i chce zmienić sposób funkcjonowania niczym zasłaniał się nie bedzie . Nie ważne jaka to i czyja psychoterapia.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ja chce skorzystać z tej terapi bo moje małżeństwo się posypało.Właśnie przez męża dda
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Jeżeli nie wiesz gdzie się zgłosić, to najlepiej porozmawiaj z lekarzem rodzinnym, on doradzi, gdzie się zgłosić. Terapia na NFZ jest darmowa, ale trzeba na nią czekać, żeby szybciej porozmawiać z lekarzem, trzeba zgłosić się do prywatnego, a to kosztuje. Znalezienie tego właściwego, może nie przyjść łatwo, ale warto szukać pomocy i pozbywać się złych emocji.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Buahahaha.... ze niby lekarz rodzinny ma jakiekolwiek rozeznanie co sie dzieje poza jego placowka nfz i gab. Prywatnym
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Polecam w Gdańsku i Gdyni placówkę Pegaz. Mają bardzo dobrych psychologów i terapie DDA.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 2

Absolutnie nie polecam poradni Pegaz.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1

Właśnie się rozglądam za terapią. Gdzie mogę się udać?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Czy komuś się udało z tą terapią dda? Potrzebuje pilnie pomocy. Niestety nie mam grosza przy duszy. Z powodu depresji leczę się u psychiatry. To on zasugerował terapue dda. Na pomoc psychologa czekam od listopada. Moze jest gdzies typowa terapua dda na nfz?
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Możesz udać się na otwarty miting dda/ddd na początek. Są i w Gdańsku i Gdyni. Na stronie http://www.dda.pl są przydatne informacje. Powodzenia
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Hej czy udało Tobie znalezc jakas terapie w gdansku, tez pilnie poszukuje....
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ja też szukam, i im więcej szukam tym bardziej się boję
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

W Gdyni Śrómieściu odbywają się w soboty spotkania:

https://ddagdynia.wixsite.com/website
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

pegaz.la w Gdańsku polecam
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

teraz mamy covida, a coraz bardziej czuję, że to co kiedyś było ma na mnie w teraźniejszości spory wpływ. młoda jestem i się stresuję, ktoś coś więcej jest w stanie powiedzieć czy wydanie tych 100zł tam na terapię dda jest ok?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Nie wydawaj, to nie wiele daje, szkoda kasy...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ja płacę 150 zł a chodzę na normalną terapię, nie ma czegoś takiego jak dda, niektórzy na tym jadą. Nie chce się rozpisywać... napiszę krótko- Mi pomaga, znalazłam normalną kobietę, i to działa. widzę po sobie.

Aha i trafiłam na tą kobietę po 2 óch innych którzy totalnie się do tego nie nadają.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

A możesz mi polecic tego sprawdzonego terapeutę? Dziekuje
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

nie lubię polecania - uważam że sam/sama musisz sobie takiego znaleźć który Tobie odpowiada, do którego czujesz chemię - sprawdź tylko superwizje i własną terapię terapeuty, ale jak się uprzesz mogę tobie podesłać adres gdzie ja trafiłam za którymś tam razem ;)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ja poprosze
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Poproszę o namiary do tego sprawdzonego terapeuty. Z góry dziękuję.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Hej, czy mogłabyś mi podać namiary do tej terapeutki. Szukam od kilkunastu miesięcy. Proszę.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Kobieta

Czy jest na forum osoba cierpiąca na niedoczynność tarczycy lub hashimoto?? (120 odpowiedzi)

Witam, Czy jest lub są tu osoby zmagające się z niedoczynnością tarczycy lub Hashimoto ????...

Prezent na komunie! Help me! (102 odpowiedzi)

Za 2 mce mamy komunię mojej chrześnicy. Czas pomyśleć o prezencie. Co się teraz kupuje...

Facet z Albani (39 odpowiedzi)

Od niedawna spotykam się z Albańczykiem. Wydaje sie na bardzo rodzinnego, ciepłego i szczerego...

do góry