Widok

Dermatolog - łuszczyca

Witam
Od lat zmagam się z łuszczycą. Niestety ostatnio choroba się zaostrzyła. Poszukuję dobrego dermatologa, nawet prywatnie. Czy ktoś z Was ma taki problem, możecie polecić dermatologa?
A jak Wy sobie radzicie z tym problemem?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja leczyłam sie u dr Marty Malek. Miła doktor, sympatyczna a przede wszystkim skuteczna terapia, oczywiscie luszczycy nie wyleczysz, ale złagodzenie jest mozliwe jak najbardziej.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Czy ktoś jeszcze może kogoś polecić?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Polecam dr Imko Walczuk, p. dr pracuję w Gdańsku w szpitalu kolejowym przy dworcu .
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
prof. Jadwiga Roszkiewicz przyjmuje w Sopocie Kamiennym Potoku. Mojej mamie pomogła kilka lat temu. Mam nadzieję, że Tobie też pomoże. Pozdrawiam i życzę zdrowia.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja polecam jeszcze Panią Monikę Konczalską - super babka i do tego świetny lekarz, kompelksowo patrzy i zleca mnóstwo badań by jak najlepiej ogarnąć temat leczenia.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Witam
Moge polecic Derm-art w Gdyni na Batalionow Chlopskich. Mam na mysli dostepne tam naswietlania UVA lub UVB, ktore jako jedyne pomogly mojemu mezowi (naswietlania 3xtydz. kazde 20 zl plus konsultacja lekarska co 2 lub 3 tyg. 40 zl). Maz od lat zmaga sie z luszczyca, a terapia naprawde pomogla. Ilosc masci sterydowych, ktore dostawal wolala o pomste do nieba. No i juz na pewnym etapie nie pomagaly. Mial bardzo duzo zmian na ciele, a sterydy powodowaly ze skora tam robila sie coraz ciensza. Nawet minimalne otarcie takiego miejsca powodowalo nowe ognisko luszczycy. I kolo sie zamykalo.
Oprocz naswietlan maz kapie sie w soli z Morza Martwego (polecam sklep internetowy salex2000) i stosuje krem Ederix natluszczajacy oraz masc Hasceral na zluszczenie luski (zawiera kwas salicylowy).
Oczywiscie kazdy przypadek wymaga indywidualnej konsultacji, ale od czegos trzeba zaczac. Wiec warto pytac innych luszczykow.
Zajrze tu jeszcze, wiec gdyby miala Pani jakies pytania, to odpowiem.

P.S. do sceptykow - nie jestem zwiazana z zadna w/w "insytucja". :-)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Przychodnia Synexus w Gdańsku na Beniowskiego 23 zajmuje się właśnie pacjentami z łuszczycą mają bezpłatne programy... mam nadzieję że się dostanę...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

U mojej siostry łuszczyca została zdiagnozowana. Czy jest możliwe wyleczenie choroby?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

No właśnie? Da się ją wyleczyć?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Nie da się tak do końca wyleczyć ale mozna zaleczyć. W leczeniu łuszczycy (zarówno zwyczajnej, jak i krostkowej) zastosowanie znajduje: terapia miejscowa, terapia farmakologiczna ogólnoustrojowa (w tym oparta na lekach biologicznych), leczenie za pomocą PUVA, leczenie za pomocą laserów.

W leczeniu farmakologicznym stosowane są: leki miejscowe, retinoidy, metotreksat, hydroksymocznik, cyklosporyna, takrolimus, pimekrolimus, przeciwciała monoklonalne.

Zerknij sobie tutaj: https://ktomalek.pl/blog/jak-walczyc-z-luszczyca/w-190 Na stronie opisane są nowe metody leczenia.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Wyleczenie nie ale zaleczenie tak. Trzeba poszukać dobrego dermatologa i używać emolientów do smarowania skóry i bardzo o nią dbać. Nie dopuszczać do przesuszenia czyli czasem smarować się nawet kilka razy dziennie. Ja używam dexerylu, mnie bardzo pomaga. Oprócz tego lekarz powinien zdecydować o metodzie leczenia, bo są różne w zależności od stopnia nasilenia. Można leczyć przez naświetlanie (teraz są jakieś nowe lampy wiec warto zapytać) i farmakologicznie. Ważne, żeby się nie drapać i nie zrywać łusek.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Pomoże Tobie na łuszczycę - biszoft połtawski / Biszolin /
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Dla mnie skutecznym rozwiązaniem okazały się wkładki, które zostały zrobione specjalnie dla mnie. Zdecydowałam się a takie w Instytucie Podologicznym w Rzeszowie u pana Piotra Bielawskiego, bo już wcześniej słyszłam dobre opinie. I faktycznie wszystko co słyszłam sprawdziło się - wykladki zrobione indywidualnie, dostsowane do moich potrzeb a w dodatku bardzo miła obsługa więc warto spróbować
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Jeśli chodzi o łuszczycę skóry głowy, warto a nawet należy zastosować specjalny szampon. Ja zmagam się z tym problemem i momentami nie jest łatwo. Kiedyś przypadkowo trafiłam na artykuł https://ktomalek.pl/blog/szampon-na-luszczyce-wybierz-wlasciwy/w-2039 , gdzie przeczytałam o skutecznym szamponie na łuszczycę. Stosuję już chwilę i jestem naprawdę bardzo zadowolona.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Na łuszczycę bardzo dobry jest krem, który można zamówić w https://hermzlabs.pl/products/healpsorin-cream-50ml . U mnie spisał się idealnie, już po krótkim czasie odczułam wielką ulgę i przede wszystkim moja skóra jest teraz w o wiele lepszej kondycji także warto na niego postawić, jak dla mnie jest to jednak najlepszy preparat
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ja kiedyś stosowałem do mycia głowy korzeń mydlnicy. Robiłem odwar i nim myłem głowę, a płukałem odwarem z pokrzywy. Jest to kłopotliwe i czasochłonne , ale u mnie dało efekty w połączeniu z olejkami eterycznymi i masażem skóry głowy.

Aktualnie nie mam już czasu na takie zabawy, poza tym odkryłem kosmetyki do włosów i skory które dają podobne dobre efekty. Bez konieczności robienia mikstur:
https://psorisel.pl/

Jest to seria Psorisel, o której mozna poczytać sobie na stronie.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

W ciągu ostatniego roku odwiedziłam chyba z 3 dermatologów, dopiero ostatni prawidłowo zdiagnozował moje problemy ze skórą... Okazało się, że mam łuszczycę... dopiero po biopsji! Dostałam maść ale nie widziałam znacznej poprawy. Po sterydach miałam spokój, ale potem wracało z większą siłą. Szukałam porad w sieci i trafiłam na stronę https://www.centrumluszczycy.pl/ gdzie byl duzy wybór różnego rodzaju specyfików pod kątem skladników aktywnych . Dowiedziałam się jak istotna w leczeniu jest dieta, jakie suplementy warto stosować. Teraz na pierwszy rzut stosuje produkty Dexeryl, jako nawilżacz oraz z dziegciem, juz pare tyogdni i skóra wygląda o wiele lepiej. Zmiany szybciej znikają, nowych pojawia się o wiele mniej, skóra nie swędzi jak wcześniej, co jest naprawde mega wybawieniem
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ja sie borykam z bardzo silną łuszczycą od lat. Cierpię, ale znalazłam sposób na ulgę i zmniejszanie zmian łuszczycowych - Masło Arganowe w czystej postaci. Kupuje w sklepie Pachnąca Kraina, tylko to mi pomaga. Bardzo pomocne, nawilża skórę, daje ulge pomaga normalnie funkcjonowac
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Walczę już długo z łuszczycą, niestety wszystkie maści i różnego rodzaju specyfiki były na tyle niewygodne w stosowaniu, że było to niesamowicie uciążliwe. Ostatnio z braku czasu zdecydowałem się na wizytę Online. Lekarz przepisał mi Betacal i muszę powiedzieć, że jeszcze nigdy nie byłem tak zadowolony. Co najważniejsze jest w żelu więc nie zostawia jak maści czy jakieś pianki tłustej powłoki więc bez problemu można go stosować nawet przed wyjściem z domu. Polecam :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Zdrowie

Łóżkowe problemy u młodego mężczyzny (10 odpowiedzi)

Mam 19 lat, od jakiegoś czasu mam wraz z partnerką łóżkowe problemy. Mamy za sobą seks oralny...

Powiększanie penisa (139 odpowiedzi)

Orientujecie się czy może jest jakiś lekarz w 3 city, który powieksza penisa kwasem hialuronowym?

rehabilitacja (15 odpowiedzi)

szukam pilnie rehabilitacji na kręgosłup kolejki strasznie długie ,,może ktoś wie gdzie na nfz...

do góry