Widok

Dluga podroz samochodem z 2-latkiem

Rodzina i dziecko Temat dostępny też na forum:
czy da sie to przezyc..:-)? czy jest tu ktos kto podrozowal w dalekie trasy z 2-latkiem?. Mamy zamiar wybrac sie do chorwacji srodkowej, kawal drogi, oczywiscie z 1 noclegiem po drodze, ale caly czas mam obawy jak mala zniesie podroz. To dosyc ruchliwe dziecko.
Czy ktos z Was jechal w tak dluga podroz?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja jechałam z moją kiedy miała 2,5 roku do Paryża, stamtąd na Węgry. Jasne, że potrzebne były częste przystanki - wtedy na maksa "męczylismy" dzieci fizycznie; zabawa w ganianego, podskoki, itp. Najlepiej gdzieś, gdzie jest czyste powietrze i można się dotlenić. W zasadzie mogę stwierdzić, że dzieci podróż lepiej niż starzy ;)
A - i jeszcze przydały się bajki na DVD
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
miało być, że dzieci ZNIOSŁY podróż lepiej niż starzy :O
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
to juz cos, dzieki :-) moze ktos jeszcze???
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
my tez jedziemy, tyle ze z 3 - latką :) rownież ruchliwą i postawilismy na jazdę troche nocą trochę za dnia :) z jednym "noclegiem"

Ja nie wiem czy Młoda, a ja wraz z Nią :D dałaby rade caly dzien spedzic w foteliku w samochodzie :)

wyjezadzamy około 1-2 w nocy wiec licze, ze do 8-9 córka bedzie spała :) a potem jeszcze jazda do około 13 i przerwa, druga tura tak samo
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
my przynajmniej 2 razy w roku pokonujemy trase londyn- gdynia i jakos do tej pory nie bylo wiekszych problemow. pierwsz raz jechalismy jak mlody mial 3mce. od niedawna dopiero zattrzymujemy sie na noc w hotelu. a tak idzie przezyc 24h jazdy non stop (oczywiscie z postojami)
image

image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
My aż takie podróży nie przerabialiśmy ale zawsze jedziemy w nocy aby jak najwięcej przespały, po za tym naklejki malowanki książki które ja czytam z akcentami albo bajkki na laptopie, ostatnio też słuchowiska na cd z bajkami i jakoś nasza ostatnia 6,5 h podróż zleciała
image
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
na długa podroż przyda sie na pewno laptop z bajkami albo tv/dvd przenośne do samochodu.
image
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 3
a my byliśmy w Chorwacji 2 razy, ostatnio w Austrii jak miała 2 lata właśnie ale jedziemy na raty, śpimy po drodze nawet 2 razy w jakimś fajnym miejscu, żeby pochodzić sobie, da się znieść podróż wtedy :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ja jezdze z 2 latkiem w dlugie trasy ktory na dodatek mam chorobe lokomocyjna i najlepsza pora na podroż to noc
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
margola, kiedy dokladnie jedziecie? Tez sie zastanawiamy nad Chorwacja, ale przeraza mnie ta podroz. Chyba jednak wybierzemy Krete. To bedzie nasza pierwsza dalsza podroz.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
My za niecały miesiąc jedziemy do Holandii. Podróż ok 10 godzin, z dziećmi myśle 12. Wyjeżdżamy ok 18-19 wieczorem po kolacji dzieci i kąpieli. W piżamkach do fotelików i w drogę. Będziemy mieli dla synka laptopa z bajkami. Zasypia zazwyczaj ok 20, dla córki będziemy się zatrzymywali w razie jej potrzeb.
image
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
planujemy jazde w sierpniu, jeszcze nie wiemy czy napewno chorwacja, bo w gre wchodzi jeszcze francja, tu jest nieco blizej. Mam pewnie obawy czy nie bedzie to za bardzo meczace..
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
my też jedziemy z 2-latkiem do Chorwacji na początku września..., planujemy postój w Austrii z 2-3 dni...
image

popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
co jak dziecko nie oglada bajek :-(
planujmy wybrac sie na Węgry, ale to moze wtedy nocą, wasze maluchy wtedy spia cala noc? bo wiadomo w lozeczku wygodniej....a w aucie pewnie roznie moze byc
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
My srednio co 2 miesiace jezdzimy do polski ok 800km, syn nie ma jeszcze dwoch lat,ale prawie:) w chorwacji tez juz raz bylismy, najlepsza pora na jazde to oczywiscie noc, ja nigdy przed podroza nie klade malego w dzien spac i spedzamy jak najwiecej czasu na dworze zeby sie wymeczyl, wyjezdzamy ok 19 ,przewaznie przespi cala podroz ,a jak sie obudzi to i tak tylko na chwile, raz jechalismy w dzien i byla to czysta masakra, postoj co chwile,maly nie chcial siedziec w foteliku wiec nie polecam, a co do chorwacji jeszcze to my pierwszy postoj na noc zrobilismy dopiero jak wjechalismy do chorwacji w Rijece, a nastepnego dnia wypoczeci jechalismy wybrzezem do naszego celu:) przecudne widoki:) tez bym chetnie w tym roku pojechala.....
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Hej! Znalazłam na forum bakusiowo kilka ciekawych gadżetów na umilenie podróży malcowi, bo w końcu kto z nas lubi siedzieć wiele godzin w bezruchu i nic nie robić? trzeba się czymś zająć i nie ma co się dziwić malcowi
http://www.bakusiowo.pl/hity-i-kity-podrozowanie-samochodem/

Tak w ogóle to polecam też cały ten blog, jest bardzo merytoryczny, profesjonalna oprawa graficzna i dopracowane teksty.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

No właśnie da się, tylko przystanki są ważne. Najlepiej ustalić taką trasę gdzie będzie to możliwe. No i sam samochód wam wystarczy? My mamy taki camper pickup którym bardzo wygodnie nam się jeździ. Dużo miejsca, można nawet się w nim przespać. :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Poradzicie sobie, tylko uważajcie na temperaturę
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Dziecko musi się w drodze czymś zająć. No chyba, że jedziecie w nocy i spi. Ale my nie lubimy jeździć w nocy, za bardzo to nas męczy. A za dnia musimy dzieciom zapewnić jakieś atrakcje, ksiązeczki, kolorowanki, gry podróżne. No i koniecznie coś do jedzenia i picia. Najlepiej coś co nie brudzi i nie kruszy. W podróży dobrze sprawdzają się butelki z dzióbkiem, żeby woda się rozlewała i np. musy owocowe kubusia, mniejszy bałagan w aucie ;)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

Inne tematy z forum Rodzina i dziecko bez ogłoszeń

Jak wyprawiacie urodziny dla dzieci? (26 odpowiedzi)

Witajcie! Jak bardzo hucznie obchodzicie urodziny dzieci? Głownie chodzi mi o to czy urządzacie...

Ginekolog Katarzyna Zielińska - opinie (32 odpowiedzi)

Czy ktoś ja zna, miał z nią do czynienia? Chodzę do niej, ale nie mogę jej rozgryźć... Przyjmuje...

Przedszkola Państwowe - WRZESZCZ (28 odpowiedzi)

Skoro istnieje wątek przedszkoli na zaspie i przymorzu to ja zapytam się o Wrzeszcz. Czy są tu...

do góry