Widok

Droga Bojano-Gdynia

Czy ktoś wie kiedy ma powstać połączenie drogowe Bojana z Gdynią? Czy pierwszeństwo ma mieć łącznik S6 czy Bojana/Małkowskiego?
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 4
Myślałem, że to taki sam pewnia jak połączenie kolejowe Gdynia - Wiczlino - Bojano, które jest planowane na bliżej nieokreślony czas. Może skoro ktoś oprócz mnie pamięta to jest szansa ;)
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 2

W obu przypadkach należałoby podjąć rozmowy międzygminne a to nie jest priorytetem ani Miasta Gdyni ani Gminy Szemud. Jeśli chodzi o linię kolejową to projekt leży w szufladzie PLK i czeka na odmrożenie funduszy EU.
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 3
Jak my bedziemy juz wąchać kwiatki od spodu, wtedy zaczną wstępne debaty nad tematem konieczności takiej inwestycji. W końcu są drogi priorytetowej potrzeby przy inwestycjach wójta i jego ziomali...
popieram tę opinię 11 nie zgadzam się z tą opinią 2
To może czas to zmienić i wziąć sprawy w swoje ręce? Czy nie zasługujemy na drogę normalnej szerokości i o normalnej nawierzchni? Czy naprawdę musimy za każdym razem liczyć na farta że nie uszkodzimy sobie samochodu? Czy musimy wkurzać się na ludzi jadących środkiem drogi skoro ta droga ma tylko środek? Chyba zasługujemy na przynajmniej jedną normalną drogę do miasta?
popieram tę opinię 9 nie zgadzam się z tą opinią 4

To są jakieś niedoróbki umysłowe, albo zemsta włodarzy. Takich dróg jak w Bojanie nie ma nigdzie, W małych miejscowościach, jak widać w reportażach są normalne drogi asfaltowe, a tu, pod Gdynią syf! Pobocza nie do przejechania. Końcówka Bojana ułożona tak, że po deszczu po rozlewiskach nie wiadomo, jak przejechać. U. l Gryfa Pomorskiego praktycznie nie do przejechania. Może "poprawicze" mają układ z władzami, że wciąż będą mieć zlecenia i zapłate? Sama nie wiem.
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 3

Szkoda, że chociaż tych "poprawiaczy" nie ma. Drogi zaorane jak kartoflisko po wykopkach. To jest miejscowość sąsiadująca z aglomeracją? Wstyd, radni z Bojana niczym innym jak lizaniem tylnej części ciała wójta się nie zajmują.
popieram tę opinię 9 nie zgadzam się z tą opinią 3

Przecież możecie jechać na Kaszubską i tak do miasta.
Gdynia nie pali się do pomysłu zwiększenia natłoku samochodów na już nieżle obciążonych drogach dojazdowych do obwodnicy (Chwarzno, Dąbrowa) więc wątpię żeby cokolwiek działali w tym kierunku, o gminie Szemud to już nie wspomnę bo przecie wójt nie ma tam żadnej działki więc jaki interes miałaby mieć tam "gmina"?
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 8

Czyli żeby dojechać na Wiczlino mam pojechać 3 km do trasy kaszubskiej w Koleczkowie, potem S6 przez Chwaszczyno do Dąbrowy, a potem przez dzielnicę i las do Wiczlina? I 40 minut później jestem na miejscu? A odległość w prostej lini od miejsca startu do celu to 3 km no gratuluję pomysłowości
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 5

Czytanie ze zrozumieniem. Nikt nie napisał, że nie rozumie Twojego stanowiska, ale zrozum - jak będzie biznes to wójt da kasę na drogę. Jak biznesu nie będzie będziesz jeździła po wojskowym poligonie (o jak się cieszę z firmowego auta) lub dookoła ( przez S6 lub Koleczkowo)
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 4

Fakt do Wiczlina płytami krócej, ale ile z was pracuje w Wiczlinie? Chyba że jest inny powód, Biedronka? Nie, to już macie. Szkoła podstawowa? Nie, to też macie. Liceum? Prędzej, bo przecież trzeba podwozić swoje nastoletnie "bobasy".
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 10

Haha, dobry joke. Drogi? Po co wam drogi?

A wróć, to nie dowcip tylko oficjalne stanowisko gminy...
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 5

Tak. Wezmy sie i zrobcie.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Jakiś czas temu był u mnie znajomy Hiszpan. Po dwóch dniach pobytu zapytał: Jak to możliwe że wszędzie macie takie piękne domy, a nie macie dróg?
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 4

Trzeba było wytłumaczyć, że na drogi mieszkańcy kredytu nie biorą.
Kupują tanio działki w ciemnej do opie a później lament. Przecież nikt na siłę tu nie sprowadza ludzi, widzą co i gdzie kupują.
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 9

Utrzymanie dróg gminnych jest zadaniem własnym gminy. Dlaczego miałbym brać kredyt na coś opłacanego z moich podatków? Gmina ma budżet grubo ponad 100mln. Od lat największa miejscowość z największą liczbą ludności i zarejestrowanych firm dostaje z niego okrągłe zero.
popieram tę opinię 12 nie zgadzam się z tą opinią 5

Ja nie oczekuje asfaltu i dróg jak w miastach. Ale czy to taki wydatek wysypać tłucznia na drogę i ją wyrównać? Chciałem przypomnieć, że jeszcze 10 lat temu równiarka regularnie co kilka miesięcy jeździła. Jakoś wtedy można było to robić a teraz już nie? Gmina wydała grube dziesiątki milionów na przeskalowany budynek Urzędu, z ludzi zdzierają kasę aby dokładali się do układania płyt
popieram tę opinię 9 nie zgadzam się z tą opinią 5

wiocha się rozrasta, wystarczy popatrzeć na jakim zado opiu ludzie budują domy i płacz lament że gmina do ich "pałacu" drogi nie równa
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 13

Pałac czy chata czy kurnik każdy podatki płaci.
A na co płaci? Żeby wójt miał kiese i gebe pełna a radni jak glonojady uczepieni jego d*pska podjadaja odpady które ten łaskawie zostawi.
Mieszkam, place podatki, wiec wymagam od gminy tak samo jak gmina wymaga oplat ode mnie.
popieram tę opinię 15 nie zgadzam się z tą opinią 4

Ta wiocha ma ponad 4 tys zameldowanych mieszkańców i drugie tyle takich co mieszkają a się nie przemeldowują. Niejedno miasto jest większe. Chyba nic dziwnego że ludzie chcą mieć drogi. Szczególnie że tych ludzi jest tak dużo. Wójt ma asfalt pod domem a tam są tylko dwa domy na odcinku kilku kilometrów, u nas wszystko zabudowane a asfaltu nie widać
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Komentarze typu widziały gały co brały to raczej nie zwykli mieszkańcy piszą tylko jakieś trolle. Mieszkam tu od 20 lat i wtedy była to wiocha, ale że tylko pare osób jeździło samochodem to nie było potrzeby robić dróg. Teraz mamy kilka tysięcy mieszkańców, wiele miast w Polsce jest znacznie mniejszych od Bojana. Ruch po jumbach jest podobny jak na Wybickiego. Gmina kasę ma na asfalt nie tylko w Kielnie ale i mniejszych wiochach, gdzie położą jest to kwestia wyboru. A że ludzie się budują wszędzie a nie na kupie to też wina tych co pozwalają przekształcać działki na budowlane gdzie popadnie, bez żadnego planu.
popieram tę opinię 12 nie zgadzam się z tą opinią 7

sam jesteś trollem, może napiszesz czym kierowałeś się zwykły mieszkańcu kupując działkę pod budowę 20 lat temu, atrakcyjną drogą polną, lasami i złotymi polami, co było powodem zamieszkania.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 7

Była cisza i spokój
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 1

jednym słowem chęć zamieszkania na zado opiu, no to brak dróg powinien dla jednych plusem a dla drugich zadziałać zniechęcająco. Ja jestem w pierwszej grupie z rozmysłem dla ciszy, spokoju.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 2

Dokładnie tak, ale dla tych nowobogackich z czworaków i dwojaków to powinni drogi wyasfaltować pod dom . Fakt , pierwsze to wina władz wydających zgodę na taka zabudowę i w takiej ilości . Ale chłopy naciskały by ich pola przerabiać na ziemię pod budowę , więc teraz mamy . Jedyny sposób to wynosić się z i tak już zapaskudzonego terenu. Co też i czynił będę . I nie tracić energii na walkę z wiatrakami. Niech zabudują resztę i zostawią ich z tymi drogami które są .
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 6

Niestety to nie takie proste się wynieść
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1

Jechałem dziś przez Banino . Koszmar, kto do tego dopuścił ? I te wspaniałe "ciągi handlowe " , przeplatane osiedlami .... czego ? ... I kto tam zamieszkuje ?
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 6

Napewno ktoś gorszy od Pana....
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 5

Tak z ciekawosci gdzie sie Pan wyprowadza? Bo wnioskujac (przepraszam za uszczypliwosc) z wpisow na tym zacnym forum to chyba na pustynie bez ludzi :)
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 6

Oby na tej pustyni nie było internetu :)
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 6

Jakieś inwestycje się szykują,na Majora Bojana na poboczu youmby czekają na położenie :/
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1

Może wreszcie dotarło do gminy, że co drugie auto nie mieści się na dwóch metrach drogi i nie da się normalnie minąć. Niestety dodatkowa płyta nie rozwiąże problemu hałasu i drgań jaki powoduje jazda po płytach yomb. Wierzcie mi, ale ten szum z S6 to pikuś (poza kilkoma miejscami) w porównaniu do hałasu jaki mają ludzie mieszkający wzdłuż jumbostrady.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 3

Piszesz głupoty. 20 lat temu w Bojanie kilka osób miało samochody? Naprawdę? Kogo oszukujesz? Ja mieszkam w Bojanie od 1990 roku i zawsze miałam samochód, tak samo jak 90% ówczesnych mieszkańców Bojana.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

Tak , były samochody , tyle, że w rodzinie był jeden, często używany od święta . A nie dwa czy trzy w ciągłym ruchu. I jadąc między szóstą rano a siódmą w stronę Chwaszczyna , pierwszy samochód często spotykało się na skrzyżowaniu w Karczemkach . Taka to byłą różnica na początku lat 90 a dziś niech każdy sobie dopowie ile czasu czeka by wyjechać na Wybickiego
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

20 lat temu na Wybickiego był niewielki ruch, a na Majora Bojana może kilka samochodów na godzinę. Teraz na Warszawskiej robi się korek żeby wbić się na Wybickiego, a na Majora Bojana w godzinach szczytu jedzie się w sznureczku. Wybierzcie się na drogi gminy szemud wyasfaltowane w ostatnich latach i porównajcie ilość samochodów tam i u nas.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0
Dla Bojana najlepszym rozwiązaniem byłoby połączenie Kruszyńskiego z Suchą i tamtędy do Lidla. Ten łącznik chyba wypadł z planu, ale Gdynia tam ma w planach przedłużenie Wyszyńskiego ( w przebiegu obecnej Suchej) i Jana Kazimierza i te drogi mają wyższą kategorię niż Małkowskiego. Niedługo mają przyjąć MPZP to zobaczymy.
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 1

Witam, niedawno kupilem blizniaka w Bojanie i przy zakupie deweloper powiedzial mi ze podobno ta ulica ma za kilka lat byc w jakis sposob zmodernizowana i polaczana z sucha. Nie jestem stad nie wiem ile w tym prawdy? Czy to byla chęc podkoloryzowania mi sytuacji poniewaz pracuje na chwarznie i bede tam codziennie jezdzil do pracy i zalezy mi na dobrym dojezdzie. Pozdrawiam.
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 3

Podobno, dobre. Zadziałało ?
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 4

Pana ironia jest niepotrzebna bo bez wzgledu na to i tak juz kupilem nieruchomosc jak i pozostali mieszkancy w innych domach ktorzy rowniez beda dojezdzac do Gdyni. Cena jednak robi swoje.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 2

Tak, tak .... deweloperek powie wszystko co kupujący chciałby usłyszeć .... Będziemy mieli w Bojanie super komunikację , SKM , drogę ekspresową , wyasfaltowane drogi łaczące z Gdynią , a za oknem ciszę , sarenki i szumiący las ..... ;-);-) Takie jaja obiecywał na swojej stronie ten co buduje przy stadionie .... jak były tylko dwa rzędy . Teraz lecą kolejne rzędy familoków i po lesie i sarenkach ... ;-) Kupujcie dalej nabijani w butelkę ;-)
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 8

Coz, widze idzie Pan w zaparte to kontynuujemy dyskusje :) Nie kojarze aby ten deweloper obiecywal sarenki i szumiacy las na swojej stronie. Wydaje mi sie, ze to kwestia osoby ktora kupuje i uzywa wyobrazni i analizuje oferte lub nie. Po ostatnie odnosnie tej inwestycji uwazam, ze jest ona jedna z normalniejszych w Bojanie, ma normalne ogrodki i odleglosci, a domy nie sa klitkami po 70m2. Dalej twierdze, ze Pana komentarze nic nie wnosza do tematu i tylko wylewa Pan swoje irytacje nie wiedziec czemu (tylko w pewnym stopniu uzasadnione). Kazdy ma prawo to jasne, ale jaki jest cel.... Reasumujac uwazam, ze kazdy ma prawo wyboru i potem z decyzja musi sie zmierzyc. Analiza wszysktich aspektow lokalizacji mieszkania jest wazna, ale raczej mala ilosc osob tyle weryfikuje.
PS. Kolejny raz zboczyl Pan z tematu narzekajac na budowe blizniakow (chociaz w Pana slowniku jest tylko slowo "familoki", ubogo :) ).
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 7

Cel jest jeden , uświadomić potencjalnym nabywcom tych szeregów, że można inaczej , lepiej , estetyczniej . Aby Bojano nie wyglądało niedługo jak Banino. Wiem, że to walka z wiatrakami , ale dopóki tu będę zaglądał , to będę próbował . ;-);-) Nie liczę na efekt ale ... może przynajmniej chwila zastanowienia.
A co do nazw... szeregi , czy bliźniaki w szeregach w ilościach hurtowych 20-30-40 sztuk, to takie współczesne familoki z XiX i początki XX wieku . Tylko te są dziś , odniesienie standardu podobne .
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 6

Pewnie ze mozna inaczej i lepiej tylko nie kazdego na to stac. Pana zapewne. Moze sie Pan pochwali jakie tym razem wybral lokalizacje aby po latach znowu na nia ponarzekac? Na forum FB Bojana chyba Pan rowniez zaczyna forsowac swoje zdanie o wyprowadzce. Ja nie neguje racji, ale dalej nie widze sensu wypisywania takich rzeczy. Ludze maja swiadomosc co kupuja wieksza lub mniejsza i nic tego nie zmieni. Budowa blizniakow jest wszedzie, nie tylko w Bojanie ale zapewne jej nie ma tam gdzie Pan sie wyprowadza ;) Do czasu...
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 3

"Na forum FB Bojana chyba Pan rowniez zaczyna forsowac swoje zdanie o wyprowadzce."
Nic mi o tym nie wiadomo , tam tylko zaglądam , bo też można się wiele dowiedzieć o nowych mieszkańcach Bojana . Ale pewnie niejeden ma podobne zdanie do mojego. Chwalił się niczym nie będę , bo nie o to w tych dyskusjach chodzi. Życzę zadowolenia ze swojego lokum.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 5

Chwalić nie ale żalić już żaden problem
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 4

Skoro ludzie kupują bliźniaki i szeregi to znaczy, że to im odpowiada. Na zachodzie taka zabudowa jest czymś normalnym i ludzie nie robią z tego wielkiego halo, potrafią żyć obok siebie a tutaj pan wiecznie wylewa swoje flustracje. Niech każdy mieszka tam gdzie mu się podoba i na co go stać taki hejt nic nie zmieni i kompletnie nie rozumiem co ma na celu w moim rozumieniu to chyba tylko samodowartosciowanie się bo jaki temat by nie był poruszany to Pan wyjeżdża ze swoimi żalami. Bardzo Panu zazdroszczę takich,,problemow"
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 6

"Skoro ludzie kupują bliźniaki i szeregi to znaczy, że to im odpowiada" problem jest z lokalizacją. Te szkaradztwa masowo wstawia się między domy jednorodzinne. Nie mam nic przeciw budowie całych osiedli tego typu obiektów, ale nie mieszać zabudowę, tworząc śmietnik architektoniczny.
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 4

Wielu mieszkańców jeździło przez Poległych żołnierzy i Księżycową na Suchą i tamtędy do skrzyżowania przy Lidlu. Dużo bliżej niż przez Małkowskiego. Niestety po podziale działek przejazd powinien być w innym miejscu niż wyjeżdżona droga i właściciel działki na końcu Księżycowej wykopał głęboki rów żeby nie dało się przejechać. Trzeba by wyjeździć właściwe połączenie.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 2

Proszę Państwa, po co te sport. Ja również kupilam dom w tzw. Familiokach jak pan Piotr na tym forum pisze. Jestem świadomy że nie będzie lasu tuż za ogrodem i całkowitej ciszy. Bo sam znając Bojano od wielu lat widzę że się zmieniło i co więcej.... będzie dalej się zmieniać. Moim zdaniem ceny domów w Gdyni które są już ogromne spowodują u osób które chcą mieć chociaż trochę większą przestrzeń niż w bloku i kawałek nawet mały ogródka i tak kupią na takich przedmieściach jak Bojano, Koleczkowo itd. Ta machina już ruszyła kilka la temu. Trzeba się z tym pogodzić i ewentualnie reagować na kształt tego co się buduje i nadzorować według przepisów. To ze kiedyś Bojano było wsią spokojna z jedną droga, gdzie wszyscy się znali myślę że już minęły. Trzeba dbać teraz o to wspólne dobro gdzie mieszkamy i tyle w temacie. A drogi zawsze będą ważne i potrzebne.
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 4

Ja mieszkam tutaj od lat 90- tych i także uważam ze zasługujemy na lepsze drogi bo nie jesteśmy gorsi niż mieszkańcy Kielna którzy wszędzie mają asfalt.
popieram tę opinię 11 nie zgadzam się z tą opinią 2

O tak! Połączenie Kruszynskiego z Sucha to byłoby dobre rozwiązanie.
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 3

Trzeba naciskać na radnych ,sołtysa i gminę.Bylam kilka razy w gminie i telefoniczne upominam się o lepszy stan dróg w Bojanie.Uważam dobre drogi na wsi Bohano za rzecz niezbędna.Rowniez przydałyby się trasy rowerowe.
popieram tę opinię 9 nie zgadzam się z tą opinią 4

Hahaha, naszym radnym nie zależy na jakichkolwiek drogach, a nawet woleliby żeby ich nie było. To samo pani sołtys, uważa że jumbostrada to szczyt marzeń i jest spoko.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

Najlepsze!
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 2

Proszę zobaczyć w internecie drogę w Potoku Górnym, "najbiedniejszej gminy w Polsce". Asfalt, bez dziur. Tam chyba nie wyobrażaja sobie aby im ktoś kładł betonowe płyty Yomb. Czy nie jest to jakiś finansowy układ?
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 2

Zmowa lobby producentów płyt yomb i mechaników samochodowych?
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 2

Gmina nie inwestuje w drogi a zezwala na masową zabudowę poprzez wydawanie Warunków Zabudowy i dziurawe zapisy w mpzp. a cwaniaki deweloperzy wykorzystują to kosztem mieszkańców. W ślad za tak dużą rozbudową powinny iść inwestycje w drogi a jedyne co mamy to drogi gruntowe wyrównane 2 razy w roku po 10 e-mailach do gminy i frajerzenie mieszkańców poprzez wymuszanie na nich dokładania się do płyt jomb. Problem chaotycznej zabudowy to jest zmora w Polsce, która wpływa na dyskomfort ludności. Dodatkowo mieszanie w MPZP sprawia, że człowiek nie wie czy las, który ma po sąsiedzku zaraz nie zmieni się w teren pod zabudowę.
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 2

Mnie ta rozpasłość deweloperów doprowadza do granicy nerwów. Przykładowo teraz niejaki deweloper dubert buduje kolejne famikoki na ul. Polarnej tuż przy kaczej. Zasypuje gruuubo działke przez co za jakis cza okaze sie ze kacza wybije w innym miejscu lub po prostu zaleje niczego nieswiadomych nabywcow nowych inwestycji lub co gorsze domy juz wybudowane. Juz byla proba zasypania koryta kaczej wlasnie przez wymienionego. Interweniowalem w gminie w sprawie rozwalania drog przez ciezki budowlany sprzet. Gmina ma w d.. deweploper ma e d.. tym bardziej. Rece mi opadaja jesli chodzi o bezkarnosc tych pseudo biznesmenow. Ludzie wykladaja gruba kase na drogi z plyt a potem jakis burak rozjezdza to jak mu sie podoba bo dolary zarobku zaciemniaja mu umysl.
popieram tę opinię 10 nie zgadzam się z tą opinią 2

Tak to z jego inwestycji ciężarówki zniszczyły nawierzchnie ul. Kruszyńskiego. I jeszcze jeszcze skład maszyn zrobił na jednej z działek. Sam poziom jego inwestycji można podsumować patrząc na to jak rok temu tynkowali elewacje po ciemku przy minusowych temperaturach.
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 3

Tam gdzie deweloper nie jeździ yumby też się sypią po kilku latach od położenia. To się po prostu nie nadaje na drogi.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 5

Nadaje się, ale na ulicach mało uczęszczanych, ruch na np. Majora Bojana jest zdecydowanie za duży na płyty jumbo, tam nawet asfalt by się rozleciał pewnie po kilku latach
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 2

Ta drogę rozwaliła budowa osiedla nowe bojano!!! Jak tam wanny ziemię wywoziły po 30ton i gruszki z betonem jezdzilg jedna za drugą, to nie gadaj głupot że przez to się nie rozwaliła droga jak tam zakaz dla ciezarowek jest !!!!!!
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 3

Teraz powstaje nowa inwestycja tego samego dewelopera co nowe bojano. Dojazd od ul. Kruszyńskiego. Działka jest od wielu wielu dni zasypywana piachem/ziemia ogromnymi wywrotkami. Tuz obok koryto rzeczki Kacza. Raz d**il probowal ja juz zasypac. Ten pseudo deweloperzyna to dramat jak szkodnik ludzie ktorzy mieszkaja przy jego inwestycjach maja przechlapane. Niszczy drogi nie myali o skutkach tak potężnego zasypywabia dzialki. Liczy sie tylko jego zysk. Gmina juz dawno powinna zobligowac go do naprawy uszkodzonych drog a wrecz zablokowac jego inwestycje ktore są groźne dla wszystkich graniczacych z jego inwestycjami.
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 2

A co na to Ochrona Środowiska ? Gdzie nie trzeba to są bardzo aktywni ...
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 2

Z tego co wiem to jego dzialalnosc na szkode okolicy zostala juz zgloszona do urzedu w Szemudzie i ludzie mieszkajacy obok jego nowej inwestycji zlozyli pismo o poprawe stanu drogi na Kruszynskiego.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 2

Tylko czekać aż zasypie rów przy Kruszyńskiego i zgłaszać do Inspektoratu Ochrony Środowiska. A i jeszcze jakby ktoś nie wiedział to las przy Poległych Żołnierzy, który został wycięty w pień rok temu to też jego teren.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 2

Ehh zgłaszałam tę wycinkę bo była wykonywana podczas okresu lęgowego ptaków, Urząd się wypiąl a inspektorat ochrony środowisla nie za bardzo podjal temat.. jak przejezdzałam obok tych pościnanych drzew, to aż dreszcz mnie przebiegał.. niedlugo z bojana zostanie pustynia. Za każde ściete drzewo powinien zasadzic gdzieś nowe.
Generalnie ten deweloper, to dla mnie zwykły cwaniak a przede wszystkim zwykły cham. Jak kiedyś widzialam poziom jego wypowiedzi na grupie fb, to naprawde szkoda gadać. No ale układy układziki działaja i co wolno wojewodzie to nie tobie smrodzie...
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 2

Właśnie przejeżdżał po drodze z kostki brukowej do 10t zestaw firmy WAN dróg z 30t koparka plus niskopodwozie i ciągnik
Brawo
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 1

Zgłaszać, zgłaszać i jeszcze raz zglaszać. Im wiecej dostana skarg na szkodliwą dzialalnosc tej persony tym lepiej. Ja ze swojej strony wyslalam pisma do ochrony srodowiska i gminy.
A Pani soltys moze tez by cos zadzialala w tej sprawie rozpasłości deweloperów. Temat hałasu od trasy kaszubskiej przyslonil chyba wszystkie inne ważne problemy naszej miejscowości.
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 3

Niski poziom kultury, niski poziom uspołecznienia, nieumiejętność oceny sytuacji i myślenia o jutrze, o tym co zostawimy naszym dzieciom, jakie znaczenie dla życia ma przyroda, drzewa, ptaki.
Zobaczcie inwestycje wzdłuż rz. Kaczej, przecież tam są łąki, mokradełka znane z dzieciństwa, gdzie można się było paplać brodząc po trawie. Samozagłada. "To se nevrati." Rozlewisko przy ul. Bpjana stale się powiększa, wokół były łąki, przepusty i woda ciekła do rzek. Jakim ciemniakiem trzeba być, żeby droga Gryfa Pomorskiego przecinała spływ wody do Kaczej. To jakieś barbarzyństwo i totalna ciemnota. Gdzie toto się uczyło? Może MBA u Czarneckich za pieniądze obywateli, w/g ich mniemania to wystarczające źródło wiedzy.
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 3

Mnie to się krew zagotowała jak jeden z mieszkańców na grupie FB Bojano podziękował Wójtowi za organizacje zbiórki na ułożenie płyt Jomb....
popieram tę opinię 12 nie zgadzam się z tą opinią 2

Mialam to samo :) dziekowanie za jomby..... Kochani mieszkancy Bojana nie bojmy sie nam tez naleza sie drogi asfaltowe!!!!!! Nie ma co ukrywac swojego niezadowolenia. Niech jak najwiecej osob z nas sklada zażalenia do Pani Soltys. Ona jak bedzie miala ich duza ilosc bedzie mogla dzialac dalej.
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 4

Tam podano, że ze zbiórki było koło 35k a gmina dorzuciła co najmniej drugie tyle. Nieśmiałe pytanie - w zeszłym roku było zarezerwowane 120k na projekt Majora Bojana. Oczywiście przetarg został unieważniony bo to zbyt niska kwota by taki projekt zrealizować. Co stało się z tymi pieniędzmi?
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 2

Na kieszonkowe dla kalkowskiego. Taki wybitny student moze stypendium od gminy sobie przyznał :D Mnie już nic nie zdziwi niestety :/
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 2

To było 200 tys. a nie 120. Specjalnie połączyli to z inwestycją Hebla i Partyzantów Kaszubskich, gdzie były jedynie pieniądze z funduszu sołeckiego no i z Majora Bojana nici. Położenie piątej płyty na Majora Bojana nie wiele da bo Gdynia nie zrobi całej drogi po swojej stronie. Oni planują inwestycje między Suchą a Wiczlińską bo Hossa już zaczęła budowę osiedla Velocity. I my też tam powinniśmy się dogadać i połączyć Suchą w Gdyni z naszą Kruszyńskiego.
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 2

Akurat tam jest klilka mieszkańców skupionych w okół paru rodzin z św. Józefa, która zaciekle broni Wójta i wszelkich i**otyzmów jakie się dzieją u nas w Gminie. Nie będę rzucał nazwiskami i nie wiem jaki mają w tym interes... jakiś na pewno bo nikt o bezinteresownym podejściu do troski o naszą okolicę Kalkowskiego by nie bronił..
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 2

Niestety, otaczają nas ......"sprawni umysłowo inaczej ". Żyjemy wśród nich .. jest ich dużo ... dużo za dużo.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 3

jak nie wiadomo o co chodzi to wiadomo o co chodzi. Te kilka rodzin to ludzie z Koininia Jan Chrzciciel, która dziwnym trafem organizuje różnego rodzaju warsztaty ze wsparciem gminy. Teraz przygotowują koncert na hali w Bojanie także ze wsparciem gminy jako Strefa Radości w Bojanie - link https://www.facebook.com/photo/?fbid=196937499642942&set=gm.5826477440794356
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1

Jak wBojanie to pani sołtys organizuje.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 2

pani sołtys nie jest organizatorem tego - to co ona organizuje publikuje samodzielnie na facebooku
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 4

Niestety jej to nie interesuje
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
Temat dotyczy połączenia drogowego Bojana z Gdynią. O tej sekcie i o deweloperze są na tym forum już wątki, proszę tam pisać zamiast spamować temat o drodze.
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 2
Skąd takie pogłoski ze to sekta? Może warto z takimi przypuszczeniami do archidiecezji napisać, może się zainteresują tematem
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Wpisz sobie w google nazwę tej Koinoini. Jest kilka artykułów. Kilka lat temu poprzedni wikariusz też obserwował tą grupę. Teraz widać, że omamili sobie proboszcza
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Wracajac do tematu drogi.... Bylem w urzedzie w Szemudzie i tez o to pytalem i pani tam pracujaca powiedziala mi ze sytuacja wyglada tak ze wszystko zalezy w jakim tempie zostanie zabudowana czesc Wiczlina przez Hosse i dopiero kiedy ich osiedla zbliza sie do granicy z naszym Bojanem od ulicy Suchej to wtedy jest szansa na dokonczenie asfaltem Kruszynskiego ale tylko do lini lasu a potem to juz dobra woli Gdyni. Jednak realizacja moze zajac jeszcze kilka lat.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Nieźle, czyli od Hossy zależy czy będziemy mieli drogę do Gdyni - niezła komedia. I drogę będziemy projektować dopiero jak już w Gdyni będzie gotowa!? Płakać czy śmiać się należy?
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Zaczną projektować jak już będzie wszystko zabudowane, bedzie argument żeby nie zbudować- brak miejsca.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ja o tym samym pomyslalam. Wtedy powiedza ze sie nie da :D
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Przecież w Gdyni jest taki marazm inwestycyjny, że nie liczcie na to, że wybudują tam całkowicie nowy odcinek drogi.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Przecież jeśli Hossa wybuduje, to będzie prawdopodobnie droga prywatna i prędzej będą tam postawione słupki niż puszczą ruch z Bojana przez osiedle
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

A co z drogą wzdłuż lasu, która miała iść aż do Koleczkowa?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Właśnie tam ma by
Wybudowana nitka łącząca Bojano z Gdynią.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Droga jest wyrysowana w studium, ale ktoś blokuje jej powstanie.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Budowniczy bliźniaków.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Jemu to akurat zależy na tej drodze bo drożej sprzeda domy jak będą miały dobry dojazd
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1
Drogę da się zrobić jedynie jak będziemy mieli wójta lub radnych, którzy będą chcieli ją zrobić. Obecni inwestują budżet gminny w innych miejscach.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0

To prawda, gdyby wojtem byl ktos od nas inaczej wygladalaby sytuacja. Dziwie sie tez ze PAni soltys nie walczy tez o polepszenie drog w naszej wsi, wystarczyloby poprostu zbierac podpisy pod jakas petycja i skladac az do znudzenia do gminy, moze to by pomoglo a nie zyje tylko sprawa halasu s6 gdzie inne sprawy Bojana takze sa wazne.
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 1

Dokładnie. Tym bardziej że powszechna jumboza jaka dotknęła Bojano powoduje, że hałas jest nie tylko od S6 ale wszędzie gdzie na płytach da się rozpędzić powyżej 40km/h. Ta jumbo-prowizorka za nasze pieniądze to chyba jest dlatego żebyśmy w końcu wszyscy przyzwyczaili się że Bojano to hałas i nie protestowali przeciwko S6.
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 0
A po co wam droga do Gdyni? Przecież wszystkie sklepy, usługi i atrakcje macie w Szemudzie i Kielnie, trzeba tam jeździć
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 4
Droga po to właśnie do Gdyni, żeby nie jezdzic do Kielna!
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0
Nic nie rozumiecie, naszej gminie zależy żeby ludzie z Bojana jeździli do Kielna i Szemuda a nie do Gdyni. Dlaczego więc mieliby nam zrobić drogę do Gdyni?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
Podobno już ruszył proces przyłączenia Bojana do Gdyni ciekawe co z tego wyniknie
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1
Oby wielka klapa. Gdynia sobie ze swoimi terenami nie radzi.
W naszej gminie powinno się wiele zmienić, ale na pewno lekiem na zło nie bedzie przyłączenie do gdyni.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

No co ty, Gdynia nie chce Bojana, a Szemud nie chce oddać kury znoszącej złote jaja, więc wątpię.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

1. Gdynia nie ma problemu z przytuleniem Bojana ale otwarcie przyznaje, że ma napięty budżet i np. inwestycja w połączenie przez Majora Bojana / Małkowskiego to perspektywa 7-10 lat po przyłączeniu, natomiast większe szanse ma powstanie łącznika przez Kruszyńskiego.
2. Szemud traktuje Bojano jak teren Gdyni, stąd brak rozmów nt. rozwoju połączeń drogowych / kolejowych / komunikacji publicznej z Gdynią oraz akceptacja dla nieco gęstszej zabudowy w Bojanie.
3. Gdynia nie traktuje Bojana jako swojego terenu - stąd brak rozmów w wyżej wymienionych sprawach czy np. plany przesunięcia linii kolejowej do Wiczlina pomijające interesy Bojana.
4. Na forum jest osobny wątek dotyczący przyłączenia Bojana do Gdyni - ponad 70% obecnie jest na tak: https://forum.trojmiasto.pl/Przylaczenie-Bojana-do-Gdyni-t1138468,4,16.html
5. Rozmowy o przyłączeniu są wstrzymane do czasu wyborów i podwyżek (w tym roku będzie nowy przetarg na wywóz odpadów, Łężyce z początkiem roku wprowadziły podwyżki 100-300% w zależności od rodzaju odpadów)
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

O co chodzi z tym przesunięciem linii kolejowej? Przecież ona miała iść przez Wiczlino do Bojana
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Zacznijcie się jednoczyć tylko jednoznaczna siła stworzy podwaliny do silnego nacisku wywarcia na władzę presji zbawczego myślenia o innych trzeba myśleć o swoim i rozliczać rządzących u siebie w Bojanie
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1

Żeby to było takie łatwe
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Jedynym rozwiązaniem jest Gmina Bojano. Założe się, że Koleczkowo, Dobrzewino i może Karczemki też by chętnie dołączyły.
Pitolenie, że nowa gmina nie uciągnęłaby finasowo jest nakręcane przez ludzi związanych z Wójtem i radnymi. To tak jak szef mówi, że nie ma pieniędzy na podwyżki, a podjeżdża co roku nową furą.
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 0

Z taką argumentacją się nie spotkałem, zarówno pod względem liczby mieszkańców jak i dochodu Bojano spełnia kryteria do powstania nowej gminy, to że nie ma szans jej powstania wynika z całkiem innego problemu opisanego w wątku dotyczącym przyłączenia Bojana do Gdyni.
Co do linii kolejowej - temat wypłynął po wniosku PLK o uwzględnienie dodatkowej nitki przy budowie wiaduktu Karwiny, stąd m.in. opóźnienia w realizacji. Gdynia rozpoczęła rozmowy z PLK nt. alternatywnego przebiegu linii na Wiczlino ale to nie jest jeszcze uwzględnione w studium, nie znam wyniku rozmów.
Ten wątek dotyczy drogi Bojano - Gdynia, nie zaśmiecajmy go innymi tematami. Wracając do meritum - plany Gdyni obejmują połączenie Wiczlina z Trasą Kaszubską, to obejmuje tzw. łącznik gdyński do ronda w Koleczkowie przecinający Kruszyńskiego. Ma on być planowany po rozbudowie nowego osiedla przez Hossę i jest to obecnie jedyna perspektywa na lepszy dojazd z Bojana do Gdyni.
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 1

W końcu ktoś konkretnie podsumował znający informacje. Dzieki
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 1

Skoro przedstawiciele Gdyni regularnie powtarzają że wszystkie drogi planują na północ od Majora Bojana, a Małkowskiego robić nie chcą, to dlaczego nasza gmina nawet nie ma wydzielonego fragmentu od granicy gminy do Kruszyńskiego? Jakiś dziwny podział działek tam zrobili, ale nawet nie połączyli tego z żadną istniejącą drogą?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

W Baninie też tak robili, miały być w pierwotnym planie drogi. Chaotycznie (pozornie) podzielone działki zaowocowały likwidacją dróg na rzecz działeczek pod bliźniaki.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Jest jest, zerknij w studium
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

W studium jest, ale działki nie są odpowiednio podzielone, plan zagospodarowania nie jest uchwalony. Od 2014 roku kiedy tą drogę w studium wyrysowali nie zrobili nic żeby ją wytyczyć.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

Myślę, że trzeba zadbać o wytyczenie drogi.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0

To raczej wójt i nasi radni powinni się tym zająć
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 0
No to mamy piątą płytę. Czyżby kiełbasa wyborcza?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
Przecież o tej inwestycji wiedzieliśmy już 3 lata temu że będzie, czas zajmuje uzyskanie poszerzenia od właścicieli, a sprawa dłużej się rozgrywa jak jest współwłasność kilku osób plus projekt i zgody na wzniesione skrzyżowania
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1
Nie prawda. Cały czas była tylko mowa o pieniądzach na projekt odcinka od Hebla do Warszawskiej.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Niektórzy cieszą się z dołożenia piątej płyty, tymczasem taka jumbostrada to wstyd totalny, szczególnie że Polska nie jest już krajem trzeciego świata, a naszą gminę stać na asfalt w różnych totalnych dziurach.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1

Te płyty to akurat zacofanie cywilizacyjne całego województwa, dzięki temu nie trzeba planować odległych wojaży by doświadczyć trzeciego świata.
Bojano generalnie nie ma szczęścia do inwestycji, szczególnie tych drogowych. Dojazd asfaltem do Gdyni jest możliwy albo przez Wybickiego, która skręca na południe i przechodzi przez Chwaszczyno albo przez Koleczkowo i Marszewską. Oba połączenia są w gestii województwa, gdyby zależały od gminy to pewnie nawet tych by nie było. Planowane połączenie między Wiczlinem a Koleczkowem też nie jest optymalne - zakłada dojazd od północy Wiczlina przez Jana Kazimierza, chociaż trzeba przyznać że dodatkowo planowane jest połączenie przez Kardynała Wyszyńskiego. Średnio rozgarnięty dziesięciolatek zauważyłby, że najlepsze jest połączenie przez Majora Bojana - Małkowskiego - tu starczyłoby 5km asfaltu. Niestety wykracza to poza możliwości naszych planistów więc nawet nie podjęto rozmów międzygminnych dotyczących tej drogi. Zresztą czemu się dziwić, jak mawiał wieszcz "głowa psuje się od góry", kompetencje naszego wójta dawno już wybiegają poza ramy powiatu wywołując uśmiech politowania od Kosakowa po Kościerzynę.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

Płyty są przeznaczone na drogi przemysłowe. Jakiemu d**ilowi przyszło do głowy by wykonywać z nich drogi, gdzie mieszkają ludzie?. Chyba nigdzie takich ulic się nie buduje. W reportażach nawet z pipidówek widać wszędzie drogi asfaltowe. Dokładanie piątej płyty w drodze przelotowej to chyba zamierzony plan, by dodatkowo zarobił wykonawca i producent materiałów.
Co ci ludzie maja w głowach? Dramat
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

Główna planowana droga to tzw. łącznik S6, nic w tej kwestii się nie zmieniło. Natomiast zarówno Wyszyńskiego jak i Kazimierza do Bojana dochodzą w okolicy planowanego łącznika. Nie można patrzeć na długość drogi bo Gdynia nie zrobi drogi dla Bojana a Szemud nie zapłaci za drogę w Gdyni. Potrzebna jest współpraca
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Dlaczego prace na jumbostradzie stanęły?
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Bojano

Różaniec o pokój na świecie (5 odpowiedzi)

Dziś o 16:00 tj.16.02 kontynenty połączą się w modlitwie o pokój na świecie i ustanie przemocy,...

Koinonia Jan Chrzciciel: zaproszenie do wzięcia udziału w badaniu naukowym (3 odpowiedzi)

Szanowni Państwo, W związku z rozpoczęciem projektu, poświęconego problematyce perswazji...

Laptop do naprawy (3 odpowiedzi)

Polecicie jakiś serwis do naprawy matrycy w laptopie Asus, szybka robota?

do góry