Widok

Droga równorzędna- ul. Wspólna

Przed chwilą, jadąc Rolniczą o mało nie staranował mnie wyjezdzajacy z ul. Wspólnej samochod... i jeszcze na mnie trąbił...
Wspólna jest drogą nieutwardzoną, więc z tego co rozumiem, na Rolniczej mam pierwszeństwo? Jak uważacie? Wklejam cytat z przepisów i pozdrawiam kierowcę z nadmiarem testosteronu.

Zgodnie z definicją skrzyżowania (zawartą w art. 2 przedmiotowej ustawy) przecięcia publicznej drogi utwardzonej z drogami ziemnymi, dojazdowymi i wewnętrznymi nie są uważane za skrzyżowania. W związku z tym wjazd na publiczną drogę utwardzoną z takiego przecięcia się dróg jest traktowany jako włączenie się do ruchu i – zgodnie z art. 17 kodeksu – należy w takiej sytuacji ustąpić pierwszeństwa pojazdom jadącym utwardzoną drogą publiczną, niezależnie od kierunku, z którego nadjeżdżają.
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 0

Jak się będziecie spieszyć to zawsze będziecie mieli pierwszeństwo. Taka prawda więc nie mruczcie jeden na drugiego :-)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

No z przemysłowej to akurat można mieć pierwszeństwo jak jedzies do księżycowej.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Mi ostatnio Pan ze Sportowej wyjechał na pełnym gazie. Podobnie jak na Przemysłowej jadąc od ośrodka. Trzeba BARDZO uważać na głównych drogach w Baninie.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Wspólna jest skrzyżowaniem od Księżycowej, bo tam jest 20m yombów. Do Rolniczej absolutnie nie jest, bez względu czy jest prywatna czy nie, bo jest gruntowa. To tak jakby z łąki wyjeżdżać.

Ale nie martw się, na tych utwardzonych i tak nikt nie puszcza z prawej, chociaż nawet bez strefy równorzędnej te same przepisy są (nie wiem w ogóle po co są strefy, skoro bez nich i tak obowiązuje przepis o ustępowaniu z prawej, jeśli znaki nie mówią inaczej). Gdybym nie ustępował i jechał jak każą przepisy, to bym miał co 2-3 dni skasowany samochód.
popieram tę opinię 13 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Banino

Ozonowanie domu (16 odpowiedzi)

Witam wszystkich.Moje dziecko ma alergię i lekarz doradził mi aby co jakiś czas przeprowadzać...

do góry