Widok

Droga ul. Saturna

Temat/ pomysł skierowany do mieszkańców. Pewnie większość z nas nie wie co dalej z naszą drogą kiedy będzie zrobiona do kogo należy itd...Chciałabym zaproponować jakieś rozwiązanie, a mianowicie żeby każdy przed swoim podjazdem wysypał 1 lub 2 tony gruzu koszt za tone to 25 zł nie wiem ile za transport.Jest to tylko wstępny pomysł jeżeli większość mieszkańców wyrazi zgodę i chęci do wyrównania drogi zdobędę razem z sąsiadką więcej informacji dotyczących drogi; czy można w ogóle coś takiego zrobić czy przy zamówieniu większej ilości gruzu dostaniemy jakiś rabat ile będzie kosztować transport itd itd. Jeśli ktoś może ma ciekawszy pomysł zawsze może się wypowiedzieć. Pozdrawiam
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 0

Jak już się składać to lepiej na płyty, wiadomo, koszt jest większy, ale na początek jeżeli jest Pani chętna, proponuje przejść się po mieszkaniach, zrobić listę ile osób jest skłonnych do "zrzutki" i wtedy ewentualnie dowiadywać się ile kosztuje gruz lub płyty.
Nie wszyscy mieszkańcy patrzą na to forum i mogą nie wiedzieć, że taki temat jest poruszany.
Potrzeba osoby/osób, które przejdą się po mieszkaniach i zrobią ankietę.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 2

Wiadomo, że płyty to super rozwiązanie jednakże wiążę sie z dużo większymi kosztami dlatego też proponuję gruz 25zł za tone wydaję mi się ze to nie jest jakaś wygórowana cena razem z dowozem nie będzie większa niż płyty, ktoś musi je jeszcze położyć, gruz wydaje mi się bardziej realnym i wykonalnym pomysłem, sama z resztą na dzień dzisiejszy nie zgodziłabym sie na położenie płyt bo za jakiś czas deweloper może rozpocząć budowę kolejnych szeregów i zniszczyć płyty ciężkim sprzętem, oczywiście aby zrealizować pomysł trzeba się przejść i zapytać kto jest za tym pomysłem, ale też muszę mieć podstawą informację na temat drogi i ewentualnych kosztów.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Z doswiadczenia wiem ze gruz bedzie kosztowal 35-40zl. Jezeli wrzucimy nawet 20 cm na podloze takie jakie jest na Saturna, to droga dlugo nie wytrzyma. Oczywiscie nalezy jak najszybciej robic cos w tym temacie ale lepiej wydac 100 wiecej niz znajdowac rozwiazania krotkoterminowe.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 3

Gruz w Chwaszczynie kosztuje 25zł sprawdzałam. Jeżeli miałabym zapłacić 100zł więcej to dla mnie bajeczka nawet dam 150zł tylko nie wiem jaki czarodziej to za taką cenę zrobi, przed położeniem płyt trzeba wyrównać drogę i dosypać ziemi koszt jednej płyty to ok 30zł na każde mieszkanie wypada 10 płyt to 300zł nie wiem ile mogą wyjść dodatkowe koszty czyli średnio licząc wychodzi ok 500zł na rodzine. Co do zabudowy wolnych działek, fakt nie jestem w stanie stwierdzić czy będą tam szeregi czy domki jednorodzinne ale cos będzie nikt bez powodu nie stawia skrzynek/rozdzielni z prądem na polu.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

gdzie deweloper by miał jeszcze zbudować szeregi na Saturna, jak Saturna (strona szeregów) jest już cała zabudowana.
Na działkach na końcu Saturna, które są niezabudowane na pewno już nie powstanie żaden szereg, więc nie ma kto zniszczyć płyt.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 4

Chciałam coś zaproponować za małe pieniądze,co można by było zrobić teraz zaraz, żeby lepiej się jechało po tej drodze, nawet gdyby to było rozwiązanie krótkoterminowe, ale widzę że się nie da.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

Witam ,
Pani Aneto, podjęła pani jako jedyna temat ale o zgrozo temat umarł .Mieszkancy prócz zaangażowania w piśmie nic nie wnieśli a droga w stanie fatalnym . Proszę o nr tel na arenks@interia.pl.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

@szalonyJohny, są słupki od gazu, wszystko jest możliwe. Jestem za gruzem, szybciej to będzie niż płyty, poza tym każdy na dorobku, nie stać każdego na 5 stów.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 5

gruz - oby dobrej jakości, a nie ze śmieciami - taka droga wygląda obrzydliwie
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 4

Powodzenia :) Szkoda zachodu na Tuchomskiej jest KRUSZYWO i jaki efekt! Rowniarka moglaby byc zaparkowana obok i co kilka dni poprawiac droge. Jaka warstwe chcialaby Pani wykonac z tego gruzu? Gruz za 25zl rozumiem ze ceglany nie betonowy.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 5

Cieszymy się że ktoś wreszcie poruszył ten temat. My dokładnie tak samo z sąsiadami myśleliśmy żeby przejść się i popytac wszystkich mieszkańców jakie rozwiązanie będzie najlepsze. Może jakiś termin spotkania wspólnego. Coś trzeba zrobić czas najwyższy. Jedyne co wiemy to ta droga jest użytkiem rolnym , nawet nie jest drogą w papierach. Dlatego musimy tylko na siebie liczyć
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 0

Co to za porównanie Saturna do Tuchomskiej? jednego dnia po ul Tuchomskiej przejedzie więcej aut niż po Saturna przez tydzień. Gruz betonowy czysty bez śmieci ale z każdą minutą czytając te zaskakujące odpowiedzi nie chce mi się już nic z tym robić. To może od razu wylejmy asfalt bo przecież płyty na Tuchomskiej też są rozwiązaniem tymczasowym i o dziwo są zniszczone tylko ciekawe kiedy gmina zrobi normalna drogę???
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ja mam nadzieję że większość mieszkancow będzie chciała współpracować i się dołożyć ,bo nie wyobrażam sobie żeby ktoś się nie zgodził a potem jeździł po drodze
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 0

Gruz będzie oczyszczony. Kochani sąsiedzi! Zapraszamy do współpracy, w grupie siła! :)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Mieszkam na Królewskim. U nas sąsiedzi zrzucili się przed świętami na kamyki. Jak na razie wygląda ok i sprawdza się. A na osiedlu mieszka prawie 300 rodzin. Gruz mieliśmy też i niestety nie sprawdził się. No i niestety nie liczyłabym na wszystkich ( chyba, że macie FANTASTYCZNYCH sąsiadów/ mieszkańców). U nas na osiedlu niektórzy z premedytacją nie dali złotówki i jeszcze twierdzili bezczelnie, że skoro zrobione to oni nie widzą przeszkód w korzystaniu, bo kto im zabroni.
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 0

"Na działkach na końcu Saturna, które są niezabudowane na pewno już nie powstanie żaden szereg" - to jakieś potwierdzone info ?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Nie liczyłbym na to,po coś w końcu stoją tam skrzynki.Osoba która to napisała jest po prostu zwykłym trollem.
Pozdrawiam
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

A mnie zaczęło zastanawiać jedno. Skoro tyle dróg w Baninie jest prywatnych to czy że spokojem można na takiej drodze spożywać alkohol? W praktyce przecież to teren prywatny :-D
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Tylko zatrzymaj samochód, bo na tych dziurach to połowa się porozlewa.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

Troszeczkę schodzimy z tematu,także wróćmy do tematu drogi.Moim zdanie powinniśmy wybrać(najlepiej jak same się zgłoszą) po 1 osobie z każdego szeregu żeby po prostu się przeszły po całej ulicy zebrały podpisy kto jest za projektem,wyznaczyć kwotę i wtedy można przynajmniej szacunkowo wyliczyć ile będziemy mieli tz. grosza na droge.
pozdrawiam
Wasz Strażnik Texasu
https://www.youtube.com/watch?v=sbuba394jn8
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

Zgłaszam się z 2 szeregu. Ogarnę szereg 2 i ten mały po drugiej stronie ulicy - 4. Kto się zgłasza na szereg 1, 3 i 5?
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

Witam , w ubiegłym roku też na osiedlu Dąbrowa ( mamy drogę prywatną) składaliśmy jako mieszkańcy na utwardzenie drogi, po 100zł od domu . Z puli zakupiony był gruz i pan Wanke z Banina po rozmowach i uzgodnieniem stawki zgodził się wyrównać drogę. Efekt krótkotrwały -do pierwszych opadów.
Droga jest u nas tragiczna....!
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

działki prywatne, wystawione na sprzedaż
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Można prosić link,ja niestety nie mogę nigdzie znaleźć.
pozdrawiam
Strażnik Texasu
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

niedługo na Tuchomskiej będzie asfalt, więc warto utwardzić Saturna
jestem na tak
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ja jestem za „trwałym” utwardzeniem kostka Ew. Płyty... ale jeśli większość nie wyrazi zgodzy idę na kompromis i pisze sie na gruz
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

Każdy by chciał kostkę,płyty tylko to się wiąże z dużo większymi kosztami,a nie ma co się oszukiwać ludzie to cebule,PISowcy i w ogóle,więc nie każdy da.No chyba ze bedizemy płyty kłaść i omijać tych co nic nie dali,ale wtedy się zrobi problem bo bedzie szachownica na drodze.
Najlepszym wyjściem będzie po prostu spróbować najtańszego sposobu,70-100 zł chyba nikogo nie zbawi,a dzieki temu nasze auta będą szczęśliwsze.
pozdrawiam
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 3

Zgadzam się, ale proszę bez politycznych czy innych tekstów, bo może to być dla kogoś obraźliwe, zaraz będzie awantura i nic nie zrobimy. Niektórych nie stać dać na kostkę, bo po prostu zbierają na wykończenie swojego lokum. Pozdrawiam i czekam na innych chętnych do przejścia się po mieszkańcach. PS. Czekam na info od ekobudu odnośnie zdania właścicieli drogi na temat naszego pomysłu. Prawdopodobnie będziemy potrzebować ich pisemnej zgody.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

Odbiegając od tematu ten oszust z eko budu miał sam zrobic drogę...
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

Może jest możliwość jakoś się z eko budem dogadać i część kosztów by wzieli na siebie?
w pierwszej kolejności trzeba zrobić rozpoznanie, kto jest w stanie dorzucić się do drogi, a pozniej mozna dzialac.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Anonim, reflektujesz na wzięcie udziału w rozpoznaniu wśród sąsiadów z Twojego szeregu? :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Kostka nie zda egzaminu, będą się tworzyły kałuże. Podobnie może być z płytami typu jumb. Gruz będzie powodował kurz i brudził buty. Najlepszym rozwiązaniem będą kamyki lepszej jakości, gruba warstwa minimum 20cm. Zmniejszymy ilość błota podczas topnienia śniegu. Rozsypując kamyki możemy zrobić szachownicę dla tych którzy nie będą chcieli płacić. Kałuże przed domem spowodują szybką zmianę zdania.

Pozdrawiam sąsiadów, mniej polityki i wyłączcie TVN, bo tylko robi wodę z mózgu.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 3

jestem po rozmowie z sołectwem, twierdzą że to deweloper jest właścicielem drogi a my powinniśmy wymusić od niego jej naprawienie,
musimy zorganizować spotkanie najlepiej w sali OSP Banino, pomoże nam w tym sołectwo - czekam na dokument potwierdzający
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Lokatorze z 1 szer oczywiście sołectwo nie jest doinformowanie, bo to bzdura właścicielem są 2 osoby - sprawdzałem w urzędzie gminy . Trzeba się spotkać ustalić termin dogodny dla wszystkich i ustalić kompromis dla wszystkich . Duża większość z tego co wiem z ostatniego szer jest wstanie się dołożyć . Jumb byłby najlepszym kompromisem może nie na całą szerokość ale na wiele lat byśmy mieli spokój.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

jest akcja prowadzona aby zgłaszać ulicę - mieszkańcy kupują płyty, gmina je układa. Chyba nie jest to głupie?
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1

Jeśli chcesz czarno na białym zobaczyć kto jest właścicielem drogi to spójrz do aktu notarialnego.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Też o tym pomyślałam. Obiecał, że zrobi drogę po zakończeniu inwestycji. Myślę, że jak podejmiemy decyzję jaką drogę chcemy mieć to warto zapukać do dewelopera.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

też mam pewne "przebłyski", że eko bud miał robić drogę - ale jest to gdzieś zapisane? czy były to tylko ustne zapewnienia?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Info
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2
Warto sprawdzić z tym dofinansowaniem z gminy. Czasami można wynegocjować ze gmina kładzie a mieszkańcy kupują płyty. Tylko z tego co widziałam już teraz trzeba zgłaszać się do gminy. Pytanie czy również dotyczy to dróg takich jak nasza tzn prywatnych. Myśle ze spora ilość osób by się złożyła, ale wiadomo nie wszyscy. Słyszałam o takich drogach z płyt, które miały zwężenia przy osobach, które się nie zrzucały:)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1
To się nazywa darowizna rzeczowa na rzecz gminy. Mieszkańcy dają gminie darowiznę w postaci płyt, a gmina w zamian układa. W naszym przypadku mamy do czynienia z drogą prywatną, a właściwie z uzytkiem rolnym. Po prostu deweloper wykupił działkę, postawił na niej szeregi, a to co pozostało pomiędzy to nasza Saturna. Moim zdaniem bez odprowadzenia wody i płyty i gruz i kamyki prędzej czy później zaleje woda. Pytanie tylko co lepsze? Pływające jumby jak na Pszennej, czy porozjezdzany z czasem gruz? Dopóki gmina nie wykupi naszej drogi, moglibyśmy za mniejsze pieniądze tymczasowo sobie pomóc. Lepsze to, niż częsta naprawa auta. Poza tym, żeby zrobić jumby trzeba wyrównać teren i nanieść podłoże, a to powoduje że koszty rosną.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Witam mieszkańców
Cieszę się, że w końcu ktoś wyszedł z inicjatywą pierwszy :) Niestety obawiam się, że ludzi, którzy nie będą chcieli zrzuty będzie sporo.
Praktycznie większość ludzi stać na 2 auta (nie wnikam, czy służbowe :D ) -ale zrzuta po 1000 zł na drogę, aby zawieszenie tego auta się nie rozsypało to może być problem. Co do rodzaju utwardzenia to też jestem za płytami -tylko jak liczyłem to koszt ok 2000 zł od mieszkania -a to już sporo.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

trzeba było by zastanowić się podczas robienia np. tuchomskiej czy nie można porozmawiać aby zalali Saturna, pytanie jaki to koszt ...
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 1

Pomysł spoko, zebrać oferty na początek i wtedy myśleć dalej
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Drodzy Sąsiedzi z innej części Banina, nie wiem, czy nasz przykład coś Wam pomoże i wniesie do Waszej dyskusji (na którą trafiłem zupełnie przypadkiem), ale przerabialiśmy podobny problem na naszej ulicy. Początkowo na drodze faktycznie mieliśmy gruz - nie było już tak tragicznego błota i takich dziur i było tanio, ale: gruz miał być dobrej jakości, a był jaki był (no chyba, że zawsze taki jest gruz i lepszego po prostu nie ma), niestety mocno niszczyły się opony samochodów - i my i parę innych osób musiało zmieniać, chodziło się po nim mało przyjemnie, trzeba było uważać, żeby nie skręcić nogi, dopóki się mocno nie rozjeździł, przez jakiś czas unosił się z niego pył, po tym, jak już się rozjeździł to i tak zaczęły powstawać dziury i kałuże. Zniechęceni doświadczeniami z gruzem zmobilizowaliśmy się i zrzuciliśmy się na płyty. Plusy - mamy fantastyczną drogę. Minusem pewnie był koszt - wyszło u nas po 3 tys. na dom bez położenia. Na szczęście u nas są bardzo zgrani sąsiedzi i nie było takiego problemu, żeby ktoś nie dołożył. Płyty położyła gmina, tylko musieliśmy spisać z gminą umowę darowizny, że przekazujemy jej płyty. Nie wiem, jak byłoby na drodze prywatnej, nasza jest gminna. Całość poszła bardzo sprawnie, a teraz mamy chyba najlepszą drogę w całym Baninie. Moja rada - jeśli macie jakąkolwiek szansę na zmoblizowanie sąsiadów (spróbujcie, może akurat), to zróbcie to raz a dobrze, komfort płyt jest zupełnie nieporównywalny z gruzem. Powodzenia!
popieram tę opinię 9 nie zgadzam się z tą opinią 0

ten wniosek nas nie dotyczy bo jest to droga prywatna a nie gmina wyjaśniali to na zebraniu
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0

Jeśli jest to droga prywatna to właściciel powinien przekazać ją gminie nieodpłatnie.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

A czemu powinien?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Mieszkancy ul. Saturna jak wyglada Wasz dojazd zima? Czy jezdza plugi? Jak wyglada sprawa z wyjazdem rano do pracy zima? Czy w ostatnich latach mieliście Państwo jakies podtopienia latem czy zima?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Jeżdżą rano pługi ale ręczne, czyt. łopaty. Podtopienia były z tyłu na ogrodach, masakra.
Czy nie można na właścicielu drogi wymusić odśnieżania? Może ktoś podać kto to jest? Ja w akcie nic takiego nie widzę.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Drodzy mieszkańcy! Info z ekobudu - właścicielki drogi wyrazilyby zgodę na nasz 'remont' drogi. Info od pani Sołtys - mamy zielone światło, gdyż jest to droga prywatna (nasz pech). Pozostaje więc tylko zebrać chętnych z każdego szeregu i porozpytywac wśród sąsiadów o oczekiwania co do drogi i możliwości finansowe. Czekamy więc na chętnych do pomocy z szeregów 1, 3 i 5 :)
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

Eko-bud chętnie wydaje zgodę aby mieszkańcy sami sobie zrobili drogę chociaż oni mieli to zrobić. Problem z głowy....
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

również miałeś to obiecane ? jak ja zresztą...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Cześć. drodzy sąsiedzi, inicjatywa bardzo dobra i jakże potrzebna!

Ad meritum...
Rozumiem, że część mieszkańców zadowoliłaby się gruzem. Pewnie jest to jakieś rozwiązanie, niskobudżetowe, raczej na krótko, ale...

Na saturna mieszka sporo rodzin z dziećmi. Jazda wózkiem po gruzie nie będzie możliwa. Nie mówiąc o ryzykach urazu, zwichnięcia kostki, przewrócenia się dziecka, czy prozaicznym kwestiom, jak niszczenie się opon w aucie (nie każde zniszczenie można naprawić).

Jestem zdecydowanie za płytami - koszt wyższy, zgoda, ale droga na płytach przede wszystkim bezpieczniejsza!, nie tylko dla aut, ale przede wszystkim dla nas i dla naszych dzieci!
Nie łudźmy się, że wysypanie gruzu za 100 zł od mieszkania załatwi sprawę - gdy się rozjeździ będzie sprawiał duże kłopoty i zostanie jeszcze na długo...
Apeluję do rozsądku... przecież nie musimy robić drogi w styczniu, czy w lutym. Należałoby to zaplanować z wyprzedzeniem, żeby każdy mógł przygotować się finansowo.

Proste rozwiązanie, gdy ktoś nie partycypuje w kosztach - nie kładziemy płyt przy podjeździe ;-)
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 1

A nie można włascicieli obciążyć kosztami? Po pewnym czasie sami oddadzą drogę gminie.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1

Jeżeli przy tej drodze nie mieszka jakiś "radny" to gmina tej drogi nie chce nawet za darmo. To dla nich tylko koszt. Brak w gminie przejrzystych zasad w tym zakresie. Zaś praktyka pokazuje dziwne przejęcia i odmowy przejęć.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 2

Ja słyszałam od sąsiada, że deweloper po zakończeniu robót miał oddać drogę do gminy.
Ponadto doszły mnie słuchy, że nawet coś mówił, że wyłoży drogę tymi płytami z tuchomskiej. Ile w tym prawdy nie mam pojęcia.
Tak czy siak uważam, że lepszym pomysłem byłoby złożenie się na płyty niż na gruz.
Bardzo popieram samą inicjatywę oraz zorganizowanie zebrania w OSP.
Może powinniśmy założyć forum naszej ulicy, gdzie każdy mógłby mieć dostęp poprzez założenie konta i akceptację przez administratora? Moglibyśmy tam poruszać wszelkie tematy :)
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Mi tez tak mówił
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Droga Pani mieszkanko i inni mieszkańcy :) otóż dowiadywalam się u pani Sołtys w sprawie zebrania w sali OSP. Jest taka możliwość wynajęcia sali, pytanie tylko czy ktoś na takie spotkanie przyjdzie? Każdy się tu wypowiada i daje swoje propozycje co jest bardzo fajne, ale nikt się nie zgłosił do pomocy z innych szeregów (poza 2 i 4). Żeby coś zrobić, poprawić stan naszej drogi i co za tym idzie naszych aut, potrzebne są realne działania pozostałych mieszkańców. Jedna osoba nie da rady chodzić po wszystkich chalupach, pytać się kto co woli, proponować rozwiązanie większości głosów, zbierać pieniądze, zamawiać rownarke, kamień lub płyty, a na koniec brać szufle i rozsypywac kamienie lub kłaść własnoręcznie płyty. Jak na razie nie ma odzewu, ale czekam dalej. Pozdrawiam
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

PS. Pomysł z forum jest bardzo dobry, tylko proponuję wrzucić każdemu do skrzynki adres do strony, ponieważ przypuszczam, że nie wszyscy mieszkańcy Saturna tutaj zaglądają.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Cel jest dobry i życzę osobie zajmującej się tematem dużo cierpliwości i determinacji.Na naszej ulicy tez była zbiórka pieniędzy na płyty .Wystarczylo na 1/5 całej długiej ulicy .Dali ludzie którzy mieszkają na końcu i było wiadomo ze do nich nie dojdą płyty a inni od początku nie dali bo Nie! Ludziska są bardzo różni i bardzo dziwni.Trudno będzie osiągnąć sukces bez nerwów na dziwaków ,ale spróbować warto Musi znaleść się społecznik na waszej ulicy ,który dopnie ten bajzel.Powodzenia.Mam nadzieje ze uda Wam się .
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 0

Dopóki się nie spotkamy nie zorganizujemy spotkania skończy się tylko na gadaniu. Trzeba zebrać wszystkich a nie tu pisać kto się zgłosił kto nie bo nie każdy tu zagląda. Spotkanie konkrety a nie gdybanie
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 3

Ja mogę się przejść po 1 szeregu.
Uważam, że na spotkanie zjawiłoby sie dużo mieszkańców. Trzeba tylko je zorganizować i rozwiesić informacje, powrzucać informacje do skrzynek bądź osobiście przejść się z informacja o dacie spotkania.
Czy jesteśmy w 100 procentach pewni że deweloper tej drogi nie zrobi?
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

A jak powiadomić mieszkańców którzy się jeszcze nie wprowadzili?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Czy może ktoś konkretnie tematem zainteresowany podać namiary do siebie ? Jest parę osób które mają zamiar zacząć działać i się spotkać. Czy jest rzeczywiście ktoś chętny , jakiś czas temu zgłaszały się osoby które chciały być przedstawicielami z poszczególnych szeregów. Prosimy o namiary
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Gdzie podać te namiary?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Jedna osoba tu podała swój adres mailowy i najlepiej na ten adres wysłać swój kontakt. W ten sposób spotkają się osoby zainteresowane współpracą .
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Pisałem i podałem prośba o kontakt tel na arenks@interia.pl
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Witam sąsiadów,
Na początek proponuję wystosować do naszego dewelopera oficjalne pismo, (podpisane przez wszystkich mieszkańców) żądaniem wyrównania i utwardzenia drogi tak jak było w umowie. Facet sprzedając nam te domki każdego zapewniał, że po skończeniu ostatniego etapu budowy droga będzie wyrównana i utwardzona. Oczywiście nikt z nas nie ma tego na piśmie i facet opowiada jakieś dyrdymały, że droga do niego nie należy, ale zapomniał, że umowa ustna zawarta w obecności wielu świadków obowiązuje. Spróbujmy może najpierw w tę stronę.
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 0

Jakiś czas temu paru mieszkańców zebrało się i poszło na rozmowę do ekobud . Dzięki temu nasza droga była wyrównana ,byle jak ,ale jednak. Niestety nie była utwardzona. W każdym razie wyrównywanie daje efekt na chwilę więc szkoda zawracać sobie tym głowę. Lepiej wspólnymi siłami załatwić płyty youmb. Jest parę osób które mają już pomysły i są w stanie załatwić w tym kierunku jak najlepsze dla nas propozycje.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Popieram, dobry pomysł.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Rownież dostałem to zapewnienie (pierwszy szereg) chętnie podpisze pismo a jak bedzie trzeba pójdę do sadu
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

droga jakiś czas temu była wyrównana , ale nie utwardzona. Takie wyrównywanie daje efekt na chwilę. Za parę dni jest to samo. Warto pomyśleć o płytach youmb.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

zgadzam się, jak już inwestować to od razu zakupić płyty i mieć spokój.
można zrobić mniejszym kosztem gruz, ale po tym nawet nie da się normalnie chodzić
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

To idź do sądu. I tak będziemy się tłuc po dziurach kolejny rok.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Rok? Co najmniej ze 3 lata!
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Rok??? Optymista :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Panie Jarku można prosić jakiś kontakt do Pana ? Rownież przy każdym spotkaniu były zapewnienia o drodze, zarówno od Pana Niedrowskiego oraz od Pani Karoliny, która pracuje w biurze.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Jak śnieg stopnieje będzie jeszcze większy dramat z tą ,,droga ". Nie ma na co czekać , trzeba zacząć działać .
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Zatem działaj :)
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 2

A ty to co tylko pisać potrafisz i czekać na gotowe ? To brawo ty hahaha...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2

No właśnie nie. Jakbyś przeczytał trochę wyżej to zobaczyłbyś, że rozmawiałam już z eko-budem w sprawie zgody właścicielek na poprawienie stanu drogi, rozmawiałam z panią sołtys i dowiadywałam się odnośnie organizacji zebrania w Osp. Zebrałam też 2 chętne osoby do chodzenia po szeregach i robienia wstępnego rozeznania odnośnie oczekiwań mieszkańców i ich możliwości finansowych. Mam nadzieję że chociaż ten post nie będzie dla Ciebie za długi i doczytasz do końca :)
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Dopóki mieszkańcy nie zaczną w tej sprawie rozmawiać a nie tylko pisać nic z tego nie będzie
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2

Szkoda że wszyscy (prawie) potrafią tylko anonimowo pisać i narzekać! Co niektórzy już działają, wiem że ,,pewne" osoby dzwonią po firmach i dowiadują się o koszty zrobienia tej drogi. Jak tylko będę konkrety zbierze się ekipa i będzie chodzić po domach z propozycjami i wtedy razem możemy podjąć decyzje. Kolejna sprawa kilku sąsiadów zebrało się i było na spotkaniu aby ten temat przedyskutować więc proszę nie mówić że nikt nic nie robi tak piszą Ci co tylko potrafią klepać w klawiaturę. A co do pomysłu sądzenia się z deweloperem życzę powodzenia na jakim Wy świecie żyjecie......
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 1

te osoby, które najgłosniej krzycza, ze nikt nic nie robi, pewnie i tak sie nie zloza, albo dorzuca jakies grosze...
trzymam kciuki, ze kazdy sie zlozy i zrobimy porzadna droge, ktora bedzie sluzyc przez dlugi czas.
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 0

Droga jest już w stanie tragicznym lada dzień nie będzie przejezdna. Zresztą to było do przewidzenia ,że tak będzie,kiedy śnieg stopnieje. Dramat
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Witam,

Z braku czasu nie wchodziłem na forum, ale przy pierwszych roztopach nasza droga pokazała już swoje oblicze, czas trochę podziałać. Mój numer telefonu 537 424 484 Dąbrowski Nie będę narzekał anonimowo. Rozmawiałem w piątek z urzędem gminy w Żukowie (wydział inwestycji) i powiedziano mi, że na ul. Tuchomskiej będzie lany asfalt od ronda blisko szkoły dalej w kierunku naszej ulicy. Ok 1200m w maju ma ruszyć inwestycja (przetarg itd). Płyty wyjęte wcześniej i składowane koło szkoły będą układane w m.in. w bocznych ulicach od Tuchomskiej, ale chyba nie na Saturna, bo nie jest drogą gminną tylko nalezy do osoby prywatnej (muszę to sprawdzić w urzędzie). Jeśli tak to jesteśmy w "czarnej d*pie". Jechałem dzisiaj ul. Wspólną tam gdzie Eko-bud miał poprzednią inwestycję i drogę mają taką samą jak my, czyli facet jedzie wszędzie na tym samym patencie. Podobno trzeba umówić się z zastępcą burmistrza Panem Szymkowiakiem, który zajmuje się inwestycjami i uzyskać konkretną odpowiedź co dalej. Zrobienie tej drogi powinno być w interesie wszystkich mieszkańców Saturna i tych z przodu i tych z tyłu, bo podniesie to wartość naszych domków i ułatwi odsprzedaż, gdyby ktoś miał już dość uroków Banina.
popieram tę opinię 15 nie zgadzam się z tą opinią 0

Też tak myślę, trzeba wyegzekwować obiecaną drogę u dewelopera. Niech chociaż dołoży do drogi. Ale czekać nie możemy. Ja mieszkam na końcu i dojazd do Tuchomskiej to droga przez mękę. Jestem za trwałym rozwiązaniem. Dołożę do drogi i chętnie pomogę na przykład w drukowaniu wiadomości dla mieszkańców i rozniesieniu ich. Do negocjacji nie piszę się. Tel. 698085448 ( Ewa).
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0

Współczuję...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Widzę ze nie tylko mi pan Niedrowski obiecał drogę... sami w pojedynkę z nim nie wygramy trzeba tam isc grupa osób którym dał taka sama obietnice... ciekaw jestem jego wytłumaczenia
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Tez pytalismy o drogę developera ale powiedział, że droga musi zostać przekazana do gminy a przy położeniu nawierzchni na tuchomskiej stare płyty jumby we wstepnych planach mają być położone na boczne ulice.... Nie było mowy o robieniu drogi....
Teraz pojawiła się blokada w przekazaniu drogi gminie przez właścicieli wiec ciekawe czy te płyty w ogóle dadzą na saturna???
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

a dlaczego oni nie chca oddac tej drogi do gminy?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Z tego co pamiętam mówił nam tak - droga utwardzona w takim stanie jak teraz... dopoki nie zostanie przekazana gminie...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Trzeba się spotkać , najlepiej wszyscy mieszkańcy Saturna. Spotkać i porozmawiać , wtedy dojdziemy do czegoś
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Tez jestem za spotkaniem. Rozmyslamy tu juz na forum od 3 miesiecy a nic konkretnego nie wiadomo.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

A może zebrac podpisy od mieszkańców i zanieść do eko budu? Skoro obiecał to niech się wywiązuje. Umowa słowna tez jest wiążąca, nie tylko ta na papierze.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

A jak udowodnisz, że została zawarta?
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Słowo przeciwko słowu -ale wierz mi, że mieszkanie kupowałeś w 2 ;) więc 2 na 1 ;)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Plus dwie osoby odemnie 4:1
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Tomco masz w umowie deweloperskiej jest tylko wiążące , na zasadzie : widziały galy co czytały i brały
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Zamiast pisać na forum itd czas może ruszyć się i coś zrobić. Krok pierwszy zrobiony. Proszę sprawdzić swoje skrzynki pocztowe informacje zostały wrzucone reszty dowiedziecie się po przeczytaniu.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0
Świetny pomysł. Wreszcie ktoś ruszył z inicjatywą . Brawo sąsiadka. Jestem za
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
I będzie wiadome jakie jest podejście i chęć do naprawy drogi Saturna . Jak nie my mieszkancy którzy codziennie nią jeździmy ,to kto nam pomoże ? Na forach można sobie pisać kilka lat i się żalić. Chyba czas już coś działać niż telepać się w autach jak małpa w klatce
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Witam wszystkich... Z doświadczenia wiem że przekazanie drogi to wcale nie taka prosta sprawa tym bardziej że gmina ma dość problemów z już posiadanymi ulicami i wcale się nie kwapi aby brać sobie jeszcze więcej na głowie...
Odnośnie materiału to obecnie cena gruzu Wacha się w granicach 50zl z transportem tona przy czym zamawiając 100 ton nie ma co liczyć na rabat.Ten materiał o którym wyżej pisano za 25 zł to gruz ceglany w którym jest dużo piasku i śmierci którego żeby uzyskać jakiś efekt trzeba by nasypać 20-30 cm co generuje duże koszty wbudowania jakoś sensownie takiego materiału. Z doświadczenia proponuje wyrównać i zagęścić istniejącą drogę po czym rozesłać i zagęścić ok 10-15 cm skały mielonej która pomimo większej ceny zakupu za tonę jest wydajniejsza bo wystarczy cieńsza warstwa którą łatwo wbudować i uformować a do tego taka nawierzchnia wytrzyma dużo dłużej bez kolejnych napraw niż droga wyrównana gruzem. Tak więc w końcowym rozliczeniu myślę że mój sposób okaże się najtańszy i najtrwalszy.
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 0
A płyty youmb ? Czy nie lepiej ?
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Uważam ze youmby, zrobić ta drogę raz a dobrze
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
Panie Budowlaniec, a jak to jest z wodami opadowymi? Jeśli nie mamy żadnego odprowadzenia wody to co lepiej, żwir czy jumbo? Czy nie ma to znaczenia?
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Płyty yomb między 30-40zl sztuka ktora ma 0,7m2 cena za położenie 25zl m2 a do tego kosz korytowania i podbudowy czyli ok 110-120zl m2 w efekcie końcowym droga długości 100m szeroka na 5 będzie kosztować 55tys bo na gminę nie ma co liczyć jeśli to droga prywatna.A wody opadowe bez kanalizacji deszczowej popłyną wiadomo do dołu więc jako mieszkańcy sami wiecie gdzie bo na chłonność w trakcie dużych opadów nie ma co liczyć...
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Cos tanio... :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Czy jakiś kontakt do Pana Artura ,ktory zajął się nasza droga można prosić.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Podany poniżej mail. Na marginesie to nie jest Pan Artur
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

nie wiem gdzie masz cenę 30 zł za yomba. te plyty muszą spelniać określone wymogi. Mi wszędzie w okolicy - wszystkie hurtownie - powiedzielis srednio 34 złote netto. tak to wyglada.A, i zamówienia odbiór końcówka maja - po prostu maja mega dużo zamówień.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Wymogi? A kto to będzie odbierał GZDIZ? ? używane płyty są po 20zl
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

a musza mieć zbrojenie o srednicy 6 i posiadać Aprobatę Techniczną i Deklaracje Zgodności - i musi byc też dowód ich zakupu jeśli będziecie je w gminie przekazywać., takie gmina stawia wymogi;)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Skoro to jest droga prywatna nie musza spełniać norm takich jak na drogach publicznych. Nie musi tez nikt tego odbierać
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 2

zgłoszenie utwardzenie drogi jest konieczne, inaczej będzie to samowola
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

proszę o zapoznanie się z Rozporządzeniem Ministra Transportu Budownictwa i Gospodarki Morskiej a dnia 25 kwietnia 2012 r.,
tam jest dokładnie opisane co należy do developera-DZIENNIK BUDOWY!!!!!!!!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Witajcie do niedzieli już nie długo zebraliśmy niecałe 30 głosów popytajcie swoich bliskich czy nie zapomnieli. Jesli ktoś chce pomóc , to zapraszam do kontaktu kontakt mailowy arenks@interia.pl
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Gdzie dokladniej jest ta skrzynka?
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 2

Stoi przy drodze zaraz za nowymi szeregami ma turkusowa przykrywkę.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Jak byś był z ul. Saturna to byś wiedział
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 4

A co jeśli ktoś jest „z początku” ulicy i nie chodzi/jedzie dalej niż do swojego domu?
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 5

Moze lepszym i tanszym pomyslem by byly plyty drogowe (zazwyczaj maja rozmiar 3x1.5m).
Takich plyt na pewno potrzeba mniej niz jumby.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 3

To tak jak zapytać po co komu dach w bloku skoro mieszka na parterze... chyba nie muszę rozwijać swojej myśli ?
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1

Brak słów.... Grażyna idź do Janusza
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Anonim - dlaczego? Ja też o tym myślałam. Dobrze, że rozmawiamy i rzucamy pomysłami. Jeszcze tylko w tym temacie brakowało kwasu na tym forum....
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Stoi po środku pod żółtym słupkiem, nie da się nie zauważyć
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Nie ma to jak cwaniactwo
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Cześć
Proszę o informacje co wyszło z tej ankiety?
Jakie są efekty? Ile osób opowiedziało się za trwałym rozwiązaniem? Ile osób ogólnie się wypowiedziało?
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

Panie sąsiad , prosze o dane @ na forum nie bede się wypowiadał .Niestety zajmuję sie sam i pracuję termin był do niedzieli dziś mamy poniedziałek .Postaram się odpisać na adresy @ podane i ewentualnie kontakt tel tym osobom które go podały .
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 2

czy może Pan podać maila do siebie, gdzieś mi się zapodziała ulotka.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1


@Grazyna, jezeli sie nie dolozysz bo mieszkasz na poczatku ul. Saturna to nie powinnas jezdzic ta ulica. Albo wszyscy albo nikt.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 1

O czym piszesz? Czy gdzieś napisałam ze nie chce się dokładać? Ludzie padło pytanie gdzie jest skrzynka a już gownoburza leci.. proszę sobie nie dopowiadać - czytać ze zrozumieniem.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Przeliczając ciągle koszt za 1m2 płyta drogowa której cena wynosi ok 200zl sztuka wyjdzie trochę taniej ale koszt napędzają obróbka studzienek i szerokość drogi bo 3m za wąsko 6 za szeroko a 4,5 tak na styku...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

To niech Pani przeczyta ze zrozumieniem co wcześniej Pani sama napisała. Bo jeśli nie wie Pani co pisze odradzam w ogóle pisanie czegokolwiek na tym forum. A skrzynka stała dokładnie 8 dni jak wół w centralnym miejscu.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Napisałem 30-40zl sztuka a cena jest wiadomo inna dla osoby prosto z ulicy a inna dla stałego współpracownika.Kolejna sprawa po co kolejny posrednik czy nie lepiej zamowic prosto od producenta? A co do norm ok na fakturze napewno będzie napisane jakie to normy nie zostały zachowane przy produkcji.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0


Najważniejsze drodzy Sąsiedzi, nie wrzucajcie w te dziury ziemi którą "nawiózł" EKOBUT. Zobaczcie jak teraz wygląda po deszczu uliczka nasza przecudna.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

To już chyba nie ma znaczenia czy w dziurze jest błoto czy woda. Ta droga gorsza być już nie może.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Jestem za tym , żeby przed posesja tych co się nie dołożą nie kłaść płyt. Po prostu tak byłoby sprawoedliwie.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

To fakt. Tylko ci co sie dołożą dalej po dziurach jeździć będą bo mieszkają np na końcu.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Drodzy sąsiedzi macie może pomysł gdzie i kiedy moglibysmy sie spotkać i przedyskutowac temat? Wydaję mi się że na forum zbyt wiele nie uzgodnimy.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Jak spotkanie,to tylko w eko-budzie,tam powinniśmy domagać się przekazania ulicy do GMINY.
Nie wyobrażam sobie inwestowania ,w drogę należąca do dewelopera,na którym ciąży obowiązek przekazania drogi do GMINY.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ale droga nie należy do deweloppera
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Tak to prawda. Spotkanie to konieczność. Trzeba zapoznać się z wynikami ankiety i przedyskutować co dalej
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Droga nie należy do ekobudu. A chętnie sie u tego oszusta spotkam z pozostałymi osobami którymi obiecał wykonanie drogi....
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0


a to jest tajemnica zeby dowiedziec sie do kogo nalezy?? Masz ta wiedze?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Możesz podejść do gminy i się spytać.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ja dzwoniłam do gminy to mi nie powiedzieli, bo jest ochrona danych osobowych....
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Sprawdź swoją KW, tam masz informację o właścicielach drogi.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ale to już się trzeba ruszyć
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

To może porozmawiajmy z najbliższymi sąsiadami i może w sobote przed południem pojawimy się w eko-budzie?
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0


szukalem i nie widzialem nigdzie tego o czym piszesz
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ktoś już się z tymi właścicielkami drogi kontaktował i tutaj ciekawa informacja -podobno w umowie zakupu gruntu przez dewelopera jest zobowiązanie do utwardzenie drogi przez jedną ze stron.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Myślicie że jest możliwość wglądu do tych dokumentów?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Uprzejmie proszę o podanie wyników ankiety ...
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

Dołączam się do prośby.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0
Najpierw zlikwidujcie wielkie ciężarówki które parkują przy Saturna, inaczej droga szybko zostanie zniszczona.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 5
Drodzy Sąsiedzi. Jeżeli chodzi o ankiete to z ok 70 mieszkań ankiet wróciło jedynie 39!
Wynik to 34 głosy płyty jomb, 5głosy utwardzenie wraz ze żwirem/tłuczniem. Sprawa idzie do przodu. W niedalekiej przyszłości zostanie zoorganizowane spotkanie z wiceburmistrzem, oraz radnymi na którym zostanie omówiona sprawa statusu drogi, oraz możliwości rozwiązania problemu. Informacja pojawi sie niebawem. Zachęcajmy sąsiadów do aktywnego uczestnictwa. Na Facebooku została utworzona grupa "Mieszkańcy ulicy Saturna (MUS)" na której będą pojawiać sie najnowsze infotmacje związane z tym problemem, oraz podjętymi działaniami.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0
Spotkanie pierwsze jest 8 maja w Osp o godzinie 18
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Banino

Szkoła podstawowa Banino (80 odpowiedzi)

Co sądzicie o poziomie nauczania, obyczajach oraz nauczycielach w szkole w Baninie? Szukałem...

Szambo - wywóz (41 odpowiedzi)

Hej ile płacicie za wywóz szamba 10m? U Richerta kolejna podwyżka (140pln) i zastanawiam się nad...

Zegarek z GPS dla dziecka (58 odpowiedzi)

Witam, ma ktoś doświadczenia z zegarkami GPS dla dzieci, rynek oferuje kilka modeli, ale żadnych...

do góry