Widok

Dwie matki chrzestne - gdzie ksiądz się na to zgodzi

Rodzina i dziecko Temat dostępny też na forum:
Czy ktoś z Was chrzcił/uczestniczył /słyszał w którym kościele w Pruszczu Gdańskim./Gdańsku ksiądz zgadza się,by dziecko miało dwie matki chrzestne ? Jeśli tak, w jakim kościele? P.S.- za komentarze typu "tak nie można"itp.dziękuję.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 3
Ja tez jestem bardzo ciekawa bo tez chciala bym aby mój synek mial dwie super babeczki jako matki chrzestne
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ja jestem troszkę na bieżąco w tym temacie :) Chrzest mamy na koniec maja w Gdyni/Obłuże. Ksiądz powiedział, że nie ma takiej możliwości, bo prawo kościelne na to nie pozwala.
Zapytałam też o możliwość jednej matki chrzestnej i świadkowej chrztu (na jakimś forum o takiej opcji czytałam), jednak taka możliwość jest tylko wtedy gdy jedna z kobiet nie jest katoliczką.
My będziemy mieć tylko chrzestną.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

My mieliśmy tylko matkę chrzestną.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

To zależy od księdza.
Fakt, nie może być 2 matek chrzestnych , ksiądz też nam mówił, ze to absolutnie nie zgodne z przepisami. Ale na matkę chrzestną i świadkową chrztu by sie zgodził.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

musi być i chłop a nie 2 babki.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Znalazłaś takie miejsce? My szukamy właśnie...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Rodzina i dziecko bez ogłoszeń

co w tym roku się daję na komunie (99 odpowiedzi)

inspiracji poszukuję. Dla dziewczynki

Jak nauczyć roczniaka spania w łóżeczku? (91 odpowiedzi)

Nadszedł TEN moment... ;P czas na wyprowadzkę z naszego łóżka... jak to zrobić?...

Dr Monika Zielińska CDIT Sopot - proszę o opinie. (36 odpowiedzi)

Bardzo proszę o wszelkie opinie dotyczące współpracy z tą panią jak również o terapii z dzieckiem...

do góry