Widok

Dwulatek-pocenie nadmierne

Rodzina i dziecko Temat dostępny też na forum:
Nasz Janio podczas pierwszej głównie fazy snu, strasznie się poci.
Głowę ma okropnie mokrą, jakby go ktoś oblał wodą.

Potem już tak nie, ale też cały mokry.Musimy go przebierać przez sen.


W styczniu miał zapalenie układu moczowego, z antybiotykiem.Badania teraz ma ok, usg w porządku, kał, mocz też.Krwi nie robiliśmy.


Co to może być?
Na początku podejrzewałam osłabienie, ale 2 miesiące by to trwało?

Nie jest maluszkiem, więc wit D raczej nie wchodzi w grę;/....

Mieliście coś takiego?
image

image
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 2
moze ktos jednak cos wie;/
image

image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
A dajesz mu tran? Tam tez sa czesto witaminy, w tym potezna dawka d,wydaje mis ei ze po nim moja mala dostala zaparć wlasnie.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1
Nie dajemy mu teraz tranu.
;/
image

image
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ania , mój Darek też tak miał od zawsze ale im starszy był tym rzadziej tak się działo . Teraz już prawie się nie zdarza. Tez mnie to dłuższy czas zastanawiało ale nic nie wydedukowałam - teraz myślę , że może warto zbadać poziom wit. D3
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0
z tym , ze u nas to głowa/włosy były mokre . Faktycznie takie pocenie się często występuje po chorobie i jest wynikiem osłabienia wiec jeśli wcześniej tego nie było to może to jest to.
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 0
Jest jeszcze jedno wytłumaczenie. Dziecko jest bardzo aktywne w dzień, a w czasie snu spada aktywnośc organizmu i temperatura ciała się obniża , dlatego dziecko poci się w czasie pierwszej fazy snu. zależnie od organizmu bardziej lub mniej się poci. U nas był ten sam problem.
image
image
popieram tę opinię 10 nie zgadzam się z tą opinią 1
Aktywny to on jest:)
aż za bardzo;) hehe

Kurcze, ale to tak niedawno sie zaczęło...
image

image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
może dzisiaj jakas mama?
image

image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
moj syn tak mial
sprawdz hormony tarczycy oraz matabolit wit d3
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1
a u Was cos wyszlo?
Miał jeszcze jakies inne objawy?
image

image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Witam,
widzę że wątek nieaktywny, ale chciałam podzielić się tym samym problemem. Moja córka 4lata podczas zasypiania I faza jest mokra ( twarz, klatka piersiowa, plecy) skóra jest wtedy chłodna temperatura 35,5 stopnia. W dalszej części nocy już bez potów.
Do tej pory zrobiliśmy badania zlecone przez lekarza :krew z rozmazem, mocz, rtg klatki piersiowej, echo serca, wapń i kreatynina, żelazo, usg brzucha, i wszystko jest w porządku. Naprawdę ja już nie wiem co mam robić!! Bardzo proszę o radę
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1
Mam to samo z córką.
Z tym,że mokra jest głowa,włosy ewentualnie kark.

Był okres,że się tak nie pociła teraz znów bardziej mimo,że wietrzę pokój przed spaniem,śpi na krótki rękawek,jak zaśnie to przykrywam tylko do pupy.

W sumie nie robiłam żadnych badań w tym kierunku.Nic nie wskazuje aby jej coś dolegało,ma ponad 4 lata,dużo przebywa na powietrzu tym bardziej teraz latem więc to chyba nie ma związku z wit D.


A swoją drogą to dziecko się poci z powodu braku czy nadmiaru tej wit D?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
A w czym i pod czym śpią Wasze dzieci?

Bo ja już się zastanawiam czy mimo wszystko kołdra nie za gruba,może w samych krótkich majteczkach powinna spać a nie w spodniach od piżamy albo przy uchylonym oknie przynajmniej do zasypiania...

Kurcze tylko jak patrzę na termometr teraz wieczorami to jakoś boję się zostawić okno otwarte gdy dziecko jest po kąpieli...
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1
żartujesz ??? my śpimy przy uchylonym oknie całą noc przecież temperatury za oknem nawet w nocy mamy na plusie a wczoraj wieczorem było chyba ze 18 stopni o godz. 21
Nie ubieram dziecka w spodnie od piżamy , śpi w majtkach i koszulce- spodnie od pidżamy zaklada sporadycznie zimą jesli faktycznie jest duży mróz za oknem a domu wieczorem mam zawsze chlodniej wtedy.
Jak jest naprawdę upalna noc moj syn śpi do cienkim kocem -kołdry wcale nie wyciągam.
To pocenie się dzieci podczas zasypiania jest raczej normalne to chyba taka reakcja organizmu - starsze dziecko już się tak bardzo nie poci a dorośli wcale wiec wydaje się , że z wiekiem to mija.
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 2
Dodam, iż pocenie nawet nie ustąpiło jak zmieniliśmy klimat noc w noc tak samo- mokra głowa , plecy, klatka piersiowa ( dosłownie krople potu).Pani doktor sugeruje nam jeszcze abyśmy zrobili badanie tsh a także badanie pracy mózgu , gdyż takie pocenie i spadek temperatury -wychłodzenie ciała może wskazywać na jakieś zaburzenia neurologiczne.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 2
"żartujesz ???"

No nie,nie żartuję:)

Chyba przewrażliwiona jestem:) ale mała ma mały pokój,łóżko przy oknie i jakoś wydaje mi się,że teraz zostawić na całą noc to będzie jej chłodno..

Za to mam otwarte okno w kuchni i do niej otwieram drzwi na noc.

No oczywiście latem gdy jest bardzo ciepło śpi pod kocem,bez piżamy ale może faktycznie spróbuję ją jeszcze lżej ubrać i uchylić okno bo dziś jest cieplutko,zobaczę czy wtedy będzie mniej spocona.

Wtedy byłoby jasne,że to kwestia zbyt dużej temperatury w pokoju...


Fakt jednak jest taki,że chyba faktycznie dzieci mają większą tendencję do pocenia się przy zasypianiu...
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 1
Moj 3,5 latek ma to samo. Myślałam że winne jest prześcieradło zabezpieczające materac przed zamoczeniem (z ceratkową powłoką od spodu) jednak po jego zdjęciu nic się nie zmieniło...
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 1
witam,
dziewczyny, mam taki sam problem z córką, pod czas drzemki w dzien (trwa ok.2godz.)moja mała budzi się z mokrą głową, mokra poduszka, lub miejsce, gdzie miała głowę. Inna sprawa poranek, gdyż rano jest wszystko okay. Wiec nie rozumiem, co to jest. Przecież ten sam pokój, nawet piżama z długim rękawem, a w dzień nie zakładam, tylko pampers i body z krótkim rękawem. Martw się, może powinnam zrobić jej badania??? Proszę o radę
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 2
Moj syn ma 4 lata, ale problem nie jest nowy. Gdy spał w dzień też sie pocił. W nocy...rytualnie:-( co noc mokry. Robiłam troche badan, wszystkie ok, ale jest alergikiem. Pytałam różnych specjalistów....żaden nie określił przyczyny. U mojego dziecka problem pocenia nie jest zwiazany tylko ze snem. Poci sie przy niewielkim wysilku, niestety. Musze go stopowac na dworze, szczegolnie przy takiej pogodzie. Chwilę pobiega i pod czapką mokro, a nie ubieram go przesadnie. Czy wasze dzieci pocą sie tylko w nocy czy podobnie jak moj mały? Prosze o odpowiedź.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1
Moje pociły się głównie w nocy i podczas drzemek w dzien tez spocone... - wit D podawalam odpowiednie dawki- nie zmienilo nic... a co zmienilo?
Leki na odrobaczenie... może uznacie to za śmieszne- ale ustało... (owsikow nie mieli)- a co innego bylo nie wiem... lekarz dal bez problemu recepte (wazne aby wszyscy domownicy zastosowali kuracje)
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 10
A niepokoiło cie cos jeszcze oprócz pocenia się?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja bardzo oczytałam sie jeśli chodzi o pasozyty... i rozmawiałam i z lekarzem swoim pierwszego kontaktu i z pediatra... plus oczytanie, doswiadczenia znajomych- uwazam, że baaardzo dużo zależy od oczyszczenia z pasożytów... jak wgłębisz się w temat to zobaczysz jak wiele od tego zalezy... jak wiele objawow daje- lub stosunkowo niewiele...
Obecnie diagnozujemy dwoch bratankow- obstawiam pasozyty rowniez- wiec... sama jestem ciekawa...
Wystarczy że widać że dziecko jest takie nieswoje...inne.
Szkoda ze ogólnie bardzo skrywany jest to temat... to powinna być profilaktyka...
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 3
Kopalnia wiedzy nt pasożytów jest na forum alergie, wystarczy wpisać w wyszukiwarce autora sigvaris - ta dziewczyna wie o pasozytach więcej niż lekarze i pomogła wielu emamom.
Jak podasz meila to moge Ci wyslac pare stronek- bo tu jakos nie chca sie wkleic... nie wiem czemu...
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 3
Witajcie.moja corka 5 lat ma to samo. Dlugo szukalam przyczyn. Przeszlam od badan na wit d do alergii,inhalowania Jej. Otoz po dlugim szukaniu przyczyn,odrobaczaniu i badaniach kalu wyszla candidia. Poczytajciue co to jest, bo daje duzo roznych,niepozorniue niepowiazanych spraw. Kandydoza to pocenie,niuespokojny sen i najlepsze zrzuceniue na alergie a alkergia to skutek nieleczonej kandydozy
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
tez popieram, kandydoza - utrapieństwo czesto; co prawda badan nie robilam, podpisuje sie pod Kinga rowniez
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Kingo w jaki sposób wykryto kandydoze i czy Twoja córka miala dużo tych grzybów?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 4
Wykryto w kale,ale tylko w laboratorium w Warszawie. Zadne inne tego nie wykrylo,nawet po wymazach. Gdy otrzymalam wynik z wawy zrobilam awanture w moim laboratorium.tlumaczyli,iz nie posiadaja wszystkich szczepow.i stad badania sa niemiarodajne.to po co robic posiewy i wymazy. Spojrzcie na laboratorium Felix Warszawa
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ilosc okresla laboratorium. U mojej corki wyszedl drugi stopien/na trzy. Pediatra powiedxiala,ze to duzo. Jestesmy w trakcie leczenia,zero slodyczy i nieodgrzewane,swieze posilki..
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 2
A nie wiesz czy w krakowie gdzies mają takie dokładne laboratoria? Nie usmiecha mi sie jechać z kupą do Wa-wy. Chybaze można wyslac? Jeszcze jedno...na co dokladnie był oddawany kał? Pasożyty, grzyby czy ogólnie..co tam wyjdzie. Dziekuje Ci, ze poswiecilas czas na odpowiedz. Pozdrawiam
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
Do felixa mozna wyslac kurierem. Ja jestem z Koszalina. Wysylalam dobadan,bo moja pediatra powiedziala,ze to najlepsze laboratorium,i tylko tam wykrywaja.zlecilam badanie na wszystko,zeby szukali.zaplacilam 150 zl plus 100 za przesylke. Lecze juz tydzien i widze efekty
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 2
Więc i ja chyba pójdę tą drogą, ale dopiero wtedy gdy mały skończy suplementację żelazem(czytałam, że to przeciwskazanie). Nie ma miesiąca żeby mój syn nie chorował. Najgorsze są notoryczne zapalenia uszu. W zasadzie każdy katar kończy się niedosluchem:( Pocenie przy tym wszystkim to 'pikuś'. Leczysz grzyby czy tez pasożyty?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Hej i jak tam badania?
Kinga zaglądasz tu jeszcze- ja zbieram sie do wysylki do labolatorium, powiedz gdzie kupilas te torebki do wlozenia wkladow i probek?, czy takie duze i po prostu skladalas?- czy gdzies kupilas mniejsze?
Ja chyba zle szukam...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Witajcie,widze ze nie tylko nas dotyczy problem nadmiernego pocenia.SYn ma 6 lat,od jakichs 3 conajmniej obserwuje pocenie,w nocy po zasnieciu ,po jakiejs godzinie syn ammokra glowe,wyglada jakby wyszedl wlasnie spod prysznica;( w dzien wystarczy niwielka porcja wysilku i glowa jest mokra,nawet z zerowki odbieram go z glowa zlana potem podczas gdyinne dzieci sa suche..Naprawe nie wiem co robic,boje sie jakies choroby pwoaznej..jutro wybieramy sie na badania prywatnie,lekarz zignorowal moje uwagi..Zrobimy najpier glukoze,mocz,tsh i moze wid d ,ale watpie aby to byla przczyna,syn jest dobrze odzywiony,pije wysokiej jakosci tran z witaminami..
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
nie ignorujcie objawów u dziecka, nie dajcie się zbywać lekarzom! wiem co mówię.. niestety.. często niepokój matki jest uzasadniony! badajcie, badajcie i nie ulegajcie kpiącej minie lekarzy! mnie trzech pediatrów zbywało kpiącymi uwagami, a okazało się, że córka ma WPN i będzie na lekach do końca życia. Gdyby nie wczesne wykrycie (tylko dzięki mojemu uporowi) mogłoby się źle skończyć..
http://zdrowie.gazeta.pl/Zdrowie/1,101580,14041829,Choroby_objawiajace_sie_nadpotliwoscia.html
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
oczywiście WPN a nadpotliwość u Waszych pociech nie ma tu nic do rzeczy! podałam tylko nasz przykład na niekompetencję lekarzy!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Mija prawie pięciolatka tez się tak pocila, od mniej więcej jak miała rok do mniej więcej 4 roku zycia. Przeszlo jej.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Piegosek a co to jest WPN?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
wrodzony przerost nadnerczy - to choroba genetyczna niestety..
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Piegosek, a jak to zdiagnozować? takie najbardziej podstawowe badania, które mogą dawać czerwone światło?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Peigosek, dzieki za wytlumaczenie skrótu.
My mielismy robione jednak badania na to (kortyzol,ACTH, 17-ohp, plus dobowa zbiórka moczu wysylana do CZD) - tylko lekarze nie mowili co podejrzewaja, stad nie wiedziałm co oznacza ten skrót. Wyniki u nas wyszły dobre. Wczesniej oczywiscie cały pakiet badań na tarczycę, glukoza.
Twierdzą, jednak że taka ich uroda (dwóch córek).
choc ciezko mi sie z tym zgodzic.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
tak, to dokładnie te badania, u nas wyszły już źle wstępne badania..
ale jestem w szoku, że tak szybko miałaś te badania zlecone :) to jednak dobrze świadczy o Twoim lekarzu :)
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Jakie leki na odrobaczenie??
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
Proszę o radę bo jestem za granicą
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
Hej .mam ten sam problem.Dzień i noc. Syn 5lat córka 4.troche ruchu i cali mokrzy i czerwone twarze.Dodam tylko ze nie mają nadwagi wręcz chudzinki.Gdy rozpatam włosy to jakby byly zaraz po kąpieli.Pomocy
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Dodam jeszcze ze od styczni do maja wit.D i żadnej poprawy.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Braku wit.D
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Każdy potrzebuje witaminy D!!! Szczególnie w naszej strefie geograficznej
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Nasze dziecko też tak ma, pediatra powiedział że prawdopodobnie, że to na tle alergicznym...
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Czy któreś dziecko zażywa leki przeciwalergiczne i się tak poci a jak tak to jakie?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Rodzina i dziecko bez ogłoszeń

Jak nauczyć roczniaka spania w łóżeczku? (91 odpowiedzi)

Nadszedł TEN moment... ;P czas na wyprowadzkę z naszego łóżka... jak to zrobić?...

Jakie krzesło obrotowe dla dziecka? (24 odpowiedzi)

Biurka już są, teraz kolej na krzesła obrotowe. Czy możecie mi doradzić jakie krzesło, z jakiego...

Aborcja w przypadku wady dziecka (322 odpowiedzi)

Zakładam wątek bo chciałabym poznać wasze opinie na ten temat. Nurtuje mnie to i nie do końca...

do góry