Widok

Dziad i baba przed odczepinami(szukam)

Wesele bez ogłoszeń Temat dostępny też na forum:
Witajcie...szukam namiarów do tradycyjnej pary na kaszubach "Dziada i Baby",którzy przychodą do młodej Pary przed odczepinami i mówią śmieszne rzeczy i wręczają nieprzewidywalne prezenty...wiecie o co mi chodzi...chciałbym mnieć taką atrakcje na weselu..ale gdzie ich szukać...

popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 2
o jej, dobrze że u nas nie ma takiej tradycji, ale widziałam, to jest okropne...

popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 9
bylam na weselu gdzie przyszli bez zaproszenia, "z ulicy", mi sie to nie podobało

popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 3
jutro dam ci namiar

Cokolwiek w życiu robisz, nie ma większego znaczenia. Ale ważne jest, żeby to robić
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
nie szukaj..oni sami cie znajda:) ja bylam na weselu co takie pary ustawiali sie w kolejke :) az mieli dosc ich mlodzi potem

image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
Nigdy o czymś takim nie słyszałam...

popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
ja też nie, o co w tym wszytskim chodzi?

popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
wchodzi taka para przebierańców i czyta jakis niby smieszny tekst, albo wyglasza, a pozniej oczekuje oczywiscie "zaplaty" (jak w przypadku "bram" na drodze auta młodych)

popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
ja znam świetnych babę z dziadem. Dwie przebrane kobietki, przed weselem robią wywiad z młodymi, pytają o historię pozania się itd. a potem na weselu opowiadają o tym gościom - po kaszubsku!! Swietnie to brzmi, rewelacyjnie układają te teksty, no i fajnie śpiewają:)
Potem przechodzą do tradycji i rozdają młodym przedmioty "do życia":)...tylko za swoją "usługę" biorą 100 zł.
Mój brat ich zaprosił na swoje wesele - goście byli zachwyceni:))

image
image
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 3

poprosze o kontakt też ich szukam z tego co wiem są z łapalic ale nie mogę ich znaleźć proszę o pomoc pozdrawiam .
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Mogę prosić o namiary? I skąd jest ta para?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
tez ich wszędzie szukam.:) jeśli można to bym poprosiła o namiar na nich.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Witam s,ukazuje takich przyjemnościach,ebierancuw czy może ktoś mi pomuc
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
macie rację co do tej pary przebierańców z ulicy...do mnie raczej nikt z ulicy nie przyjdzie...chciałbym namiary do profesjonalistów,którzy zajmuja się czymś takim i nie trzeba się przy nich wstydzić.....rozumiecie

popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1
Droga Kayla...może dałabyś mi namiary do tej pary ,którą miał swój brat..???byłbym wdzięczny...

popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
Kayla, chyba widziałam tę "parę" na kilku weselach:-) Generalnie tekst (naprawdę długi) jest zawsze ten sam, tylko mają takie różne wstawki dot. młodej pary...

Szczerze mówiąc, ja to bym nie chciała takiej Baby z Dziadem:-) Będę miała dużo obcokrajowców na weselu, no i co oni biedni zrobiliby, jakby taka "Baba" się rozkręcila i przez pół godziny nadawała po kaszubsku;-)

Do tego najczęściej te wypowiedzi, choć z zasady mają być śmieszne, dla niektórych mogą być obraźliwe.

image


popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
MYŚLĘ ŻE PROFESJONALIŚCI NIE WYPOWIADALIBY OBRAŹLIWYCH SŁÓW....DLA ROZBAWIONYCH GOŚCI NIE MA LEPSZEJ ŚMIESZNNEJ I ZABAWNEJ ATRAKCJI....OPRÓCZ KONKURSÓW OCZYWIŚCIE...:-)

popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Nie wiem, nie-trzeźwych juz sam widok takiej pary śmieszy, więc co dopiero mówić o tekście...
Z kolei jak ich oglądam na kasecie - no to mnie to jakoś nie śmieszy, a żarty przez nich wypowiadane bywają sprośne.

image


popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
W SUMIE TO MASZ RACJĘ...ALE U MOI GOŚCIE TO BĘDĄ PRAWIE SAMI KASZUBI WIĘC IM SIĘ SPODOBA...PO ZA TYM MOŻNA CHYBA WCZEŚNIEJ DOGADAĆ SIĘ Z TĄ PARĄ....NADAL SZUKAM NAMIARÓW...

popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
A Kayla nie przesłała Ci namiarów?
Gdzie będziesz miała wesele? Wiem, że do niektórych lokali przychodzi "stała" para, czasem nawet ktoś z kuchni się przebiera i odstawia "pokaz":)

image


popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ups, "będziesz miał", przepraszam:)

image


popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
KAYLA NA RAZIE SIE NIE ODZYWA.....TAM GDZIE MAMY WESELE NIKT TAKI NIE PRZYCHODZI DLATEGO SZUKAM POMOCY....

popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
tez widzialam to na weselu. dla mnie mnie zenada...

popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
Ola czy Ty jestes moze z Wejherowa?
Sorki ze troche off topic.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
szkoda że nie ma żadnych namiarów........

popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ja bylam raz na taki weselu i bylo bardzo smiesznie;) mi sie podobalo;)

image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
mi tez sie nie podoba cos takiego. bylo na weselu u moich znajomych. zapytam skad ich wytrzasneli...

image
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
jakieś namiary ktoś może ma?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
też widzialam, żenuła jak dla mnie i strasznie nudne...
Madness is the gift, that has been given to me!!
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1
Szukam na wesele mogę prosic o namiary
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Bardzo proszę o namiary na takich przebierańców kontakt 604451073
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ktoś jest jeszcze zainteresowany "Stroszkami"??? Jeśli tak to proszę o kontakt na czesia357@wp.pl
image


popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
Masakra i totalna wiocha jak dla mnie. No ale na eleganckie wesela się czegoś takiego nie wpuszcza.Jak się ma wesele poza miastem to sami cię tacy znajdą.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 2
my z mężem i koleżanką chodzimy dajemy prezenty przy wesołym wierszyku zabawiamy przez pół godz do 40 min gości jest super na poczatku tylko u znajomych lecz tak sie to podoba ze oni daja namiary na nas swoim bo inni prosza . Trzeba umiec to zrobic bo fakt z ulicy raz byli u nas i lipa jak nic
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 2
jestem zainteresowana ;proszę o namiary
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
witam

jestem różniez zainteresowny
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Mozna prosic o namiary?jesli to aktualne jeszcze?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
jeżeli chodzicie za babę i dziada to proszę o kontakt tel 723776741
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Proszę o kontakt interesuje mnie taka wesoła para nawet grupa 604451073
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Oczepiny a nie "odczepiny". To określenie pochodzi od czepka, który nakładała na głowę "nowo upieczona "męźatka f
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Haha co wy gadacie. Na moim weselu byla Tekla i gustk ( wpiszcie tak ma facebooku) sa najlepsze ! Sa z Kielna albo z Przodkowa. I robią to faktycznie z jajem. Podaje numer 606420973
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
To jest zarąbista beka, do tego trzeba wziąść znajomych i lekko się przygotować grubo jest
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Wesele

dobry...i nie drogi dentysta (49 odpowiedzi)

Hejka szukam dentysty dobrego ale żebym nie straciła majątku !!! mam sporo ubytków i pochłonie mi...

MODA MĘSKA (33 odpowiedzi)

Dziewczyny, na forum pełno zdjęć sukienek, fryzur, biżuterii itd. A co z naszymi drugimi...

ile planujecie wydać na ślub i wesele? (209 odpowiedzi)

znalazłam na forum podobny wątek, jednak tam dziewczyny wypisywały tylko kwoty, a nie o to mi...

do góry