Widok

Dział ogłoszeń szukam pracy.

Witam. Przebyłem ostatnio sporą drogę po stronach działu szukam pracy, moja refleksja jest smutna. Wykonałem kilkanaście telefonów szukając pracownika na warsztat napraw. Praca 8h od pn-pt umowa o prace zarobki około 2600 netto +premia uznaniowa co mc. Obsługa elektronarzędzi, jak ktoś podawał że ma uprawnienia na wózki to czy ma aktualne uprawnienia UDT ( Weszła ustawa UDT musi być inaczej uprawnienia nie są ważne, nie było to warunkiem zatrudnienia ).Cytaty jakie padały przy rozmowie : Za daleko dojeżdżać pociągiem 40 min.Dużo ogłoszeń z Gdyni a zakład pracy w Cieplewie 400m od kolejki, Pracuje u nas kilku chłopaków z Gdynia i dają rade bez problemu. Następny okaz: Przy zapytaniu o egzamin w UDT - Panie pieprzysz pan głupoty ( ot się dowiedziałem....) I na koniec mój ulubieniec : Ogłoszenie skonstruowane tak że szuka pracy każdej byle ją mieć. Trywializując wręcz gnój będzie przerzucał gołymi rękoma tak pracy szuka: Dzwonie raz, drugi,trzeci w odstępach około 60min. Może zajęty może coś... napisałem sms opisałem sytuacje co jak za ile. odpowiedź była natychmiastowa, krótka i na temat : A ciężka ta praca. Jak ktoś już zadał sobie trud i to przeczytał to nadmienię że nie ma u nas rotacji chyba że ktoś wyleci za picie. Szukamy ludzi bo jesteśmy nowym oddziałem dużej firmy. Wniosek jest mój słaby: Tam sporo osób nie szuka pracy.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1
A dasz radę utrzymać się za 2600 w 3m? Samo wynajęcie mieszkania to 1500 (Z fartem). Co kupisz za resztę? Waciki?
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 2

No tak czy się stoi czy się leży 5 tyś się należy.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

Którego pracodawce obchodzi czy że wynajmujesz mieszkanie ? Należą ci się dopłaty za to ?
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Zarabiam odrobinę więcej pracując w hotelu na recepcji z wykształceniem średnim i pracując 2km od domu, więc nie dziw się, że ludzie nie rzucają się na pracę na wiosce, gdzie sam dojazd generuje dodatkowe koszty i mnóstwo czasu. Sugeruję raczej szukanie pracowników z Tczewa, który jest bliżej i ma lepsze połączenie :)
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 0

Zgodzę się że generuje to czas i koszta. Ale jak zatrudnia się człowieka którego trzeba szkolić przez kilka mc to nie da mu się na start 3500 na rękę. Głównie chodziło mentalność ludzi pseudo szukających pracy.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

To i tak nieźle. Jak ktoś naprawdę szuka pracy to szuka raczej po stronie "zatrudnię" niż daje swoje ogłoszenie.
Ogłoszenie po stronie "szukam pracy" to takie bardziej bierne szukanie, to takie zarzucenia sieci i czekanie co się złowi...
Więc w większości to są ludzie których stać na czekanie, zazwyczaj mają dochody z innego źródła i liczą na dobrą okazję, a twoje warunki niestety dobrą okazją nie są, biorąc pod uwagę trójmiejskie warunki.
Rekrutuj dalej, bo sytuacje które miałeś to jeszcze mały Pikuś wobec tego co możesz zobaczyć, a możesz zobaczyć (i usłyszeć ) rzeczy o których filozofom się nie śniło. Trojmiasto to trudny rynek, jest duża podaż ale też duża konkurencja! Powodzenia
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

" zazwyczaj mają dochody z innego źródła i liczą na dobrą okazję, a twoje warunki niestety dobrą okazją nie są, biorąc pod uwagę trójmiejskie warunki"
Tu muszę się z Tobą zgodzić w 100%, 2600 plus premia której zapewne jest 50-100zł w 3mieście to jak dostać w pysk. Choć z drugiej strony Cieplewo to jakieś zad*pie i tam powinno się szukać na lokalnym rynku, bardzo lokalnym a nie w Gdyni.
Już to kiedyś napisałem, praca w 3mieście za pensje poniżej 3500zł to poniżanie pracownika, ale skoro pracodawcy już dzwonią po ludziach z neta to może się to w końcu zmieni i pracodawcy zaczną rozumieć czym dla firmy jest pracownik doceniony finansowo.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 1

Premii jest 200 zł-400 zł
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ja bym też nie szukała pracy w Cieplewie, też z powodu dojazdów. 40 minut dziennie codziennie w jedną stronę to 1,5h dziennego utraconego zarobku, a jak wiadomo czas to pieniądz. 26000 miesięcznie daje jakieś 15pln na godzinę, w miesiącu jest średnio 21 dni pracujących więc 15x21×1,3 daje nam miesięcznie 400pln stracone na dojazdy, do tego dolicz bilet o 100pln drożej niż miejski i mamy tym sposobem pracę o równowartości 2100, ale niedaleko miejsca zamieszkania. Ktoś kto ma tanie mieszkanie na wśi liczy się z długim dojazdem bo coś za coś, ale jeśli mieszka się w dużym mieście to chyba nie po to by daleko dojeżdżać za wiejską pensję. Koledzy dobrze podpowiadają.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Praca

poszukiwania pracy..na jakich stronach jej szukacie? (58 odpowiedzi)

na początek prośba do Admina. o nie kasowanie mojego wpisu,, Pisze tu bo na forum praca mało...

Praca w Trójmieście - jest w ogóle? (41 odpowiedzi)

Witam serdecznie :) Zamierzamy z mężem przenieść się na drugi koniec Polski, czyli do Was :) Jest...

Klub gogo-praca-****-moja opinia (4 odpowiedzi)

Dziewczyny nie polecam pracy w tych klubach. Poszłam do pracy jako promotorka klubu gogo,...

do góry