Widok

Dzisiejsze motto w serwisie trojmiasto.pl

- - -
Bądźmy realistami, żądajmy niemożliwego

Ernesto "Che" Guevara
- - -

Przyznam, ze przeczytałem je ze znacznym niesmakiem.
Ciekawe, kiedy serwis trojmiasto.pl zacznie zamieszczać "złote myśli" innych Wielkich Filozofów Postępu, jak Lenin, Trocki, Stalin czy Mao?
popieram tę opinię 14 nie zgadzam się z tą opinią 1
Rozumiem, że Twoje zniesmaczenie powoduje nie tyle sama sentencja, co jej autor.

popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Dobrze rozumiesz.

A sama sentencja... no cóż.
Mi się też zdarza generować po pijaku "złote mysli" w których odbiorcy próbują się doszukiwać głebokiego sensu :)

PS: (jeszcze tylko 5 dni....)
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 0
Che to był zwykły bandzior.
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 0
Rzadko mi się to zdarza, ale zgadzam się w 100% z przedmówcą.

Ciekawe, co spowodowało, że media wykreowały go na niezłomnego obrońcę uciśnionych a przy tym romantyka, do tego stopnia, że stał się ikoną popkultury.
Czyżby brak innego "pozytywnego" bohatera wśród lewaków?
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 0
Dość dawno temu oglądałam dokument, w którym twórcy najbardziej skupili się na śmierci "Cze". Bardzo drobiazgowo omawiano, co uczyniono z ciałem, aby zapobiec właśnie kultowi.
Cóż... muszą być zbiry, żeby mogli być także święci.

popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Sadyl, ci z którymi walczył (on i Fidel) też mieli sporo za uszami. To w zasadzie była walka zła ze złem. Pamiętam, że kiedyś czytałem dość obszerny felieton o Che i jego "dokonaniach" - z jego treści wyłaniał się charyzmatyczny przywódca o psychopatycznych zapędach. Osobiście rozstrzeliwał jeńców, torturował ich, pastwił się nad nimi. Charakterologicznie daleki był od rysu romantycznego bohatera walki o wolność.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
W takiej walce nie ma zwycięzców. Dobre jest jedynie to, że czarne charaktery walczą między sobą. Efekty jednak mało zadowalające.

popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
I dzisiaj znowu, to samo motto, na głównej Trójmiasta.
Jedynie "zmienił się" autor. Dzisiaj jest to tylko "Ernesto".

Ktoś ma jakaś obsesję publikowania "złotych myśli" tego lewackiego bandyty?
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 0
Wydaje mi się że kryje się za tym czysty infantylizm, który stał się w pewnych kręgach czynnikiem wiodącym, wygenerowanym przez konsumpcjonizm, prowadzącym do bezmyślnego posługiwania się pewnymi popularnymi "markami" modnymi w pewnych kręgach a służącymi do powierzchownego określania własnej, płytkiej tożsamości..
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ernesto Guevara jest przesadnie demonizowany przez środowiska polskich konserwatystów, a jego zbrodnie wyolbrzymiane. To stwierdzenie faktu. Nie chcę się licytować kto był większym zbrodniarzem, kto mniejszym. "Che" był zbrodniarzem - tak zgadzam się. Cytat nie na miejscu - zgadzam się.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 4
> Ernesto Guevara jest przesadnie demonizowany

Nazwanie bandyty bandytą to "przesadna demonizacja"?
To właśnie jest "stwierdzenie faktu".
Może z czasem dotrze to do łbów debili, noszących koszulki z wizerunkiem Che i tego przygłupa z Trójmiasta.pl, który zamieszcza jego cytaty.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0
Tak, zawyżanie ofiar, nie uwzględnianie kontekstu, zestawianie ze Stalinem czy choćby wielbionymi na prawicy mordercami jak Pinochetem i wiele innych to przesadzanie.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 6
Globalizator-zaczipowany lemingu, odnoszę wrażenie, że ty po prostu ..nie myślisz.
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 0
Nie widziałem koszulek z podobizną Pinocheta.
Ty widziałeś?
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 0
Stary wątek, ale nie chciałem zakładać nowego, bo w zasadzie dotyczy tego samego.

Dzisiejsze motto na trojmiasto.pl:

"Nienawidzę kościoła, kocham ludzi, wierzę w Boga "
Victor Hugo

Co redakcja Portalu chce przekazać, wrzucając takie motto?

Jestem niewierzący. Do Kościoła mam stosunek obojętny.

Żeby kogoś lub coś nienawidzieć, trzeba być zaangażowanym emocjonalnie.
Czyżby redakcja Portalu brała przykład z Czerskiej i próbowała wszystkich wierzących ustawić w opozycji do Kościoła?
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Naprawdę coś takiego zamieścili ? Kolejny dowód paranoi.
Wiara w Boga jest przekazywana przez Kościół, nie ma innego dostępu do pojęcia Boga niż przekaz religijny, więc sentencja ta jest dowodem bezmyśloności

Taka sentencja jest wyrazem takiej oto głupawej postawy:
wierzę w swoje widzimisię. Tymczasem cywilizacja ludzka opiera się na instytucjach, będących formą pamięci zewnętrznej, a nie na subiektywnych, ulotnych odczuciach jednostek. Te, żeby przetrwać, muszą przejść przez filtr instytucjonalny.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
> Wiara w Boga jest przekazywana przez Kościół, nie ma innego dostępu do pojęcia Boga niż przekaz religijny

Sądzę, że nieco się zagalopowałeś.
Znam przynajmniej jedną osobę wierzącą w Boga, która z przynależnością do żadnej religii i kościoła się nie utożsamia.
Ale i nie "nienawidzi". Ma. podobnie jak ja. do Kościoła i religii (jakiegokolwiek i jakiejkolwiek) stosunek obojętny.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Czy ja przypadkiem nie pisałem już o przeroście indywidualizmu ? Przekaz ma z natury charakter społeczny a nie indywidualny, o czym przed chwilą pisałem. Nie przeczytałeś? Nie zrozumiałeś ?
Rolę pamięci pełni w strukturach społecznych instytucja, a jednostkowe przeżycia i przemyślenia podlegają filtrowi instytucjonalnemu. Jaki sens ma komentowanie w necie jeśli nie uwzględniasz zamieszczonych informacji?

Nic nie ma do rzeczy moje czy twoje prywatne stanowisko, bo z ze zjawisk indywidualnych nie można wyprowadzać opisu skali makrospolecznej, czego nas uczy nauka.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
> Jaki sens ma komentowanie w necie jeśli nie uwzględniasz zamieszczonych informacji?

A jaki sens ma bełkotliwy komentarz nie na temat?

Pisałem o tym, że do Wiary nie jest konieczny Kościół. I była to dygresja, z poprzednim wpisem nie mająca wiele wspólnego. Komentarz do twojego wpisu.

Mimo mojego ateizmu, szanuję i doceniam rolę KK w dziejach rozwoju świata. I tym bardziej nie rozumiem propagandy nienawiści do niego, zawartej w dzisiejszym motto.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Łapię cię na twoich własnych niekonsekwencjach i błędach metodologicznych. Jak mówiłem o strukturze społecznej i układzie postkomunistycznym to wyciągałeś argument z szuflady diachronicznej pod tytułem Magdalenka.

Teraz gdy mówię o pochodzeniu wiary, objawieniu i przekazie pochodzącym od Kościoła podającym prawdy do wierzenia, to ty przeskakujesz do argumentu indywidualistycznej wiary.
W ten sposób możesz wierzyć, że jesteś Napoleonem czy najnowszym wcieleniem Buddy. Ludzie wierzą, bo się dowiedzieli od rodziców, a rodzice od Kościoła instytucjonalnego.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
>Co redakcja Portalu chce przekazać, wrzucając takie motto?

Może tutaj znajdziesz odpowiedź:
http://www.trojmiasto.pl/wiadomosci/Motto-w-Trojmiasto-pl-budzi-emocje-Skomentuj-je-n92502.html
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Portal trójmiasto należy do systemu mediów pomorskich, o których pisalem parę dni temu i wątek ten zamierzam poszerzyć. Takie wpadki są dowodem kompletnego umysłowego miszmaszu.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Inne tematy z forum Polityka

Jak się czujecie nabici w Tuska? (3 odpowiedzi)

Kwoty wolnej nie będzie. O zamachu na media już się nawet Mentzen śmieje, że teraz przyszło PO...

Czy aborcja powinna być w Polsce zakazana? - debata: prof. Senyszyn vs. pastor Bartosik (4 odpowiedzi)

Spór o aborcję trwa. Czym więc jest aborcja? Zabójstwem czy prawem do wyboru? Uśmierceniem...

do góry