Widok

EGIPT w styczniu kto był???

Czas wolny Temat dostępny też na forum:
wczasy w Egipcie kosztują tyle co w Polsce i ponieważ nie jeździmy na nartach, bo plan był na polskie góry na feria pomyślałam, że może by się wygrzać, ale czy na pewno można się tam wygrzać w styczniu. Chcemy pojechać właśnie w styczniu, bo musza to być ferie ( cora- szkoła ). Mam jeszcze obiekcje, czy woda w basenach będzie nadawała się do kąpieli?? Może byłyście i możecie cos doradzić, bo w biurze podróży to wiadomo, że chcą wcisnąć i zachwalają.

ps. osobom nie zainteresowanym tematem z góry dziękuję
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja bylam co prawda w grudniu ale za to sama koncowka roku, bylo cieplo mozna bylo sie ladnie opalić. W basenach woda chlodna, ale w większości hoteli maja przynajmniej jeden z podgrzewana woda wiec nie jest źle. A w styczniu jest jeszcze cieplej wiec powinno być ok.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
my bylismy w styczniu czy lutym (jakos na pewno w ferie) i morze super, cieplutko, opalanie, kapiele. super. Basen był niepodgrzewany i dla mnie woda byla za zimna. Fajnie bylo, bo u nas zima a tam lato.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Tylko jeszcze dodam, ze bylismy w Sharm el Shejk, bo w Hurgadzie jest zimniej. Wybierz jakis dobry hotel z podgrzewana wodą w basenach i bez problemu :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
ja byłam pod koniec lutego i akurat dosyć mocno wiało co przeszkadzało mi w snurkowaniu, jeśli nie masz zamiaru kąpać się w morzu tylko w basenie to myślę ze spokojnie możesz jechać, wiadomo wieczorkiem musisz mieć sweterek ale w dzień jest bardzo przyjemnie i można się wygrzewać
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
wlaśnie najbardziej się obwiam tego, ze woda w basenach będzie lodowato zimna, a moje dzieciaki jak zobaczą aquapark, to oczywiste jest, ze będą chciały się tam bawić, ale na kilku forach wyczytałam właśnie, że ta woda nie nadaje się do kąpieli bo jest tak zimna i sama już nie wiem
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
poszukaj hotelu, który ma podgrzewana wodę w basenie nawet w styczniu. Lub który ma basen wewnętrzny.
I tyle.
Poszukaj ofert np. na wakacje.pl - masz zbiór wielu biur podrózy w jednym miejscu.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Byłam na przełomie stycznia/lutego 2 lata temu. Wyjechałam zadowolona ale udało mi się zobaczyć naprawdę niecodzienny widok- deszcz w Egipcie! :) na szczęście tylko króciutki. Temperatury są OK, dla mnie woda w morzu i basenie też spoko, ale myślę że mogą się trafić ludzie dla których będzie za zimno- temp jak w polskim jeziorze latem. Wadą są natomiast wiatry które są dość nieprzyjemne i fakt że bardzo szybko robi się ciemno, a co za tym idzie tez chłodniej- trzeba mieć lekką bluzę czy polarek. Myślę że decydując się na Egipt w tym terminie warto zainwestować w dobry hotel, podgrzewana woda dla dzieci i oświetlenie (nasz był słabo oświetlony i jak robiło się ciemno to nie zawsze było komfortowo:P), dodatkowym plusem tego terminu jest mniejsza ilość turystów:)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
byłam (Hurgada) i szczerze powiem dla mnie było za chłodno (to był mój pierwszy wyjazd i nie sprawdziwszy przedtem jak tam jest o tej porze roku nastawiłam się na super wygrzanie - pod tym względem się zawiodłam:)), . Po 16 stej było za zimno na kąpiele, i wogóle trzeba mieć jakąś bluzę polarek
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ja osobiście nie byłam, ale koleżanka z pracy była dwa razy i właśnie w styczniu i była bardzo zadowolona. Nie wiem jak woda w basenach ale jeśli chodzi o pogodę to mówiła że gorąco.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
ja byłam koniec druga połowa lutego ale na objeździe i na początku w hurghadzie było dość chłodno, a pod piramidami byliśmy w kurtkach, potem, bardziej na południe było ok 30 stopni, w hurghadzie pod koniec pobytu też temperatura była tak mniej więcej. Tylko,że ja tam nie jechałam plażować. Do zwiedzania na pewno to dobra pora, a tak jak ktoś chce tropiki to styczeń raczej średnio, bardziej wtedy jak nasze Polskie późna wiosna/lato jest
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Może być różnie - to zależy od roku. Spodziewaj się około 20 stopni - morze jest zbyt chłodne do kąpieli.
Więcej info - http://okiemturysty.pl/porady/kiedy-jechac-do-egiptu/
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

trochę nie w temacie ale jeśli szukasz wycieczek na miejscu to możesz sprawdzić tutaj
polski przewodnik
https://www.facebook.com/sharmwycieczki
polecam
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

W styczniu nie byłam w Egipcie, ale są oferty last minute i to całkiem sporo jak chociażby na Traveligo https://www.traveligo.pl/last-minute/egipt i nie tylko, bo wiele ofert teżma Itaka czy Rainbow. Co do temperatury, na pewno jest o wiele bardziej do zniesienia aniżeli w środku lata na przełomie lipca i sierpnia, tak jak ja kiedyś byłam. 45 stopni w cieniu :D ale... jakoś dało się radę przyzwyczaić.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Witajcie! Czy ktoś z Was odwiedził Egipt w styczniu? Chciałbym poznać Wasze doświadczenia z podróży do tego fascynującego kraju w tej porze roku. Czy pogoda była odpowiednia na zwiedzanie piramid w Hurghadzie? Jakie miejsca polecacie odwiedzić w tym okresie?

Jeśli ktoś z Was planuje wycieczkę do Egiptu w styczniu lub ma jakieś pytania na ten temat, polecam odwiedzić stronę http://krok-travel.pl/countries/egipt/. Znajdziecie tam wiele przydatnych informacji, które mogą Wam pomóc w planowaniu niezapomnianej podróży.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Rodzina i dziecko

gdzie kupię piłeczki do basenu "suchego" (20 odpowiedzi)

jak w temacie , na allegro widziałam ale z gdańska nie znalazłam ; czy widziałyście gdzie w...

Lekarz pediatra - szukam (10 odpowiedzi)

Witam, do jakiego pediatry z rocznym dzieckiem się zapisać? Możecie kogoś polecić?

Małe mieszkanko jak sobie radzicie!! :) (116 odpowiedzi)

Troszkę inny wątek mam nadzieje że znajdą się też rodzinki które mieszkają w 1 pokojowym...

do góry