Widok

EKO-BUD Banino-proszę o opinie

Inwestycje i deweloperzy Temat dostępny też na forum:
Zamierzam zakupić mieszkanie w szeregu od tej własnie firmy. Bardzo proszę o wszelkie informacje oraz opiniie na temat tego dewelopera
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 18
Witam, zakupiłam dom w zabudowie szeregowej z Eko_Bud i mogę śmiało polecić. Zapraszam na inne inwestycje dla porównania, my z Mężem odwiedzając budowy zwracaliśmy uwagę na to co się na nich dzieje, począwszy od nadzoru z skończywszy na używanych materiałach.
Na naszą decyzje wpłyneła solidność, standard surowców oraz podejście samego właściciela.
6 miesięcy minęło od momentu odbioru kluczy do tej pory mogę liczyć na pomoc i żywe zainteresowanie czy wszystko jest porządku po odbiorze.

Beata
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 18
Beato a mam pytanie o hałas od lotniska? Oglądałam te domki szeregowe z Mężem i bardzo nam się spodobał-fajny rozkład, nie za duży nie za mały. Będąc na miejscu hałasu nie słyszałam, ale może akurat nie trafiłam lądujące/startujące samoloty. Jakoś szczególnie wymagająca i marudna nie jestem, ale jestem bardz ciekawa ile prawdy jest w tym, że mieszkając z "tej strony" Banino jest cicho, a z "tej drugiej"- nie do wytrzymania? Będę wdzięczna za maila: ii05@wp.pl Pozdrawiam Iza
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 8
FMLN
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Witam, czy deweloper eko-bud to jeszcze istnieje? Prowadzi jakieś inwestycje, budowy?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
W Starogardzie budują.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Drodzy przyszli sąsiedzi. jako że mieszkam na Wspólnej mam do Was prośbę abyście zainteresowali się odprowadzeniem wody opadowej z dachu od strony ulicy. w drodze nie ma żadnych odwodnień więc jeśli woda zostanie odprowadzona na drogę tak jak to ma miejsce w pierwszym szeregowcu to przy silnej ulewie po prostu nas zaleje. Teren jest gliniasty i woda bardzo słabo wsiąka w zbitą drogę. Myślę że jedynym rozwiązaniem są studzienki rozsączające do których kieruje się wodę z rynien. Jeżeli teraz tego się nie załatwi to będzie poważny problem w przyszłości, tak jak to było na Miodowej gdzie podtapiało posesje i trzeba było wzywać straż pożarną. pozdrawiam.
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 4
http://kierownikbudowyoz.vgh.pl/news.php
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Również planujemy kupić mieszkanko z EKO-BUD :) Ciekawa jestem wszystkich opinii za i przeciw.
Możemy też się wymieniać spostrzeżeniami z etapu budowy. Z tego co widzieliśmy ostatnio - pojawiły się wykopy.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 2
Byłam zainteresowana domkiem szeregowym rok temu, jednak po kontakcie z deweloperem zaczęłam szukać innego... Człowiek zupełnie niekontaktowy i "nieogarnięty", podobał nam się domek pierwszy z szeregu, chcieliśmy go zarezerwować to Pan zaczął kręcić, że on nie wie, czy może nam zarezerwować, bo on już miał kogoś umówionego i nie wiadomo jaka będzie cena, bo materiały idą ciągle w górę...
Zaznaczę że dom już był w dużym stopniu zaawansowany, a umawiając się na spotkanie dom był wolny...
Także zrezygnowaliśmy ze współpracy, podobne zresztą jak nasi obecni sąsiedzi, którzy też byli zainteresowani szeregiem w eko-budzie.
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 4
ciekawe.....akurat jeśli chodzi o dogadywanie się z panem N. to jesteśmy bardzo zadowoleni. Ciekawa jestem jednak opinii co do wykonawstwa .. a z innej beczki a nóż będzie można poznać potencjalnych sąsiadów? ;)
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 3
do Sisi: widocznie facet nie chciał Wam sprzedać tego szeregu skoro tak kręcił. Eko-Bud to firma z Banina, tak więc, jakby coś się działo niedobrego z domkiem, to macie go pod ręką.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 5
Cześć,

My mamy zarezerwowane mieszkanie w szeregu przy ul. Wspólnej. Póki co, nie narzekamy. Kontakt z deweloperem jest bez zastrzeżeń :)
Nie możemy się doczekać odbioru.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 3
Zatem witam potencjalną sąsiadkę :) Mieszkanko u góry czy na dole?
A odbiór już .. w grudniu :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
Ola - ty chyba mowisz o mieszkaniach przy ulicy Wspolnej, ktore buduje Dalmax? bo eko bud buduje domki:) ja kupilam z Dalmaxu:)
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1
:) 'gdańszczanka' - wiem co kupuję ;) Na ul. Wspólnej eko-bud buduje zarówno domy w zabudowie szeregowej jak i mieszkania w zabudowie szeregowej :)))) ściślej mówiąc "domy wielorodzinne - dwulokalowe" ;)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Olu,a jaka cena i jaki metraż mieszkanka, jeśli mogę się dopytać?
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
drogo tu masz link
http://www.banino-mieszkanie.pl/ceny.htm dalmax taką samą powierzchnie oferuje za 215 000zł (80m na dole + 40m poddasze)
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 5
i na tej samej ulicy:) ul. Wspólna
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Czy te mieszkania z delmaxu już się budują? A może ulica równoległa do Rolniczej też nazywa się 'Wspólną"? Mówię o tej drodze z płyt..jest tam taka nowa budowa, która bardzo szybko się rozwija...zaciekawiło mnie to :) Szkoda, że nie ma mapki Banina z nazwami ulic....a może gdzieś jest? Jeśli tak to proszę o link.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
http://dom.trojmiasto.pl/inwestycje/mapa/?x=-425.2&y=101.75&zoom=3&s=1 znalazłam sama :)))
Wspólna , to oczywiście tam gdzie domek ze strzałką. Czyli budowa o której pisałam wyżej to chyba jednak nie Delmax bo znajduje się na ul. Księżycowej
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
dalmax - nie rozpoczął jeszcze budowy, zaczynają w sierpniu, ale mieszkania są już w sprzedazy. mieszkania te beda znajdowaly się na PRZEDŁUZENIU ulicy wspolnej (teraz jest tam pole :P)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1
Opinia została zablokowana przez moderatora
popieram tę opinię 10 nie zgadzam się z tą opinią 4
Oprócz Osiedla Rodzinnego budowanego przez Siódme Niebo deweloperzy w Baninie nie robią żadnych dróg...
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 6
no, ale tam gdzie są domy i będą mieszkania z eko-bud jest już droga ;)
Mowa jest raczej o przedłużeniu tej drogi, na której ma być inne osiedle - nie pana N.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1
ściany pną się w górę :))
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 4
droga jest ale zrobiona z prywatnych pieniędzy, a właściwie była bo wlaśnie ją rozkopują pod kanalizę :(
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
developer ma zobowiązanie co do utwardzenia tej drogi po robotach ziemnych kruszcem, domyslam sie ze po zakonczeniu inwestycji tego dokona, bedziemy go cisnac...., spokojnie, wydaje mi sie ze ta droga powinna byc zrobiona po inwestycji bo inaczej rozjezdza ja samochody budowy
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
sprawdz szambo i inne sprawy prawne w dalmaxie
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
jaki dalmax Panie, to inwestycja Eko-Budu na Wspólnej
chyba fora sie Panie pomyliły
pozdr
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Tak
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
my tez juz zakupilismy mieszkanko na parterze wlasnie na Wspolnej, wczoraj bylismy na budowie stawiaja juz sciany na pietrze, pozdrawiamy
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
mieszkam na Wspólnej i zastanawiam się gdzie będziecie parkować samochody bo z tego co widzę na jeden lokal przypada jedno miejsce parkingowe ?
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
jedno platne- prywatne, droga jest gminna - szeroka, nie ma zakazu postoju wobec czego mozna z niej korzystac parkujac kolejne auta wzdluz ulicy,
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 4
bardzo mądrze i zasłaniac widoczność innym uzytkownikom drogi, dziwna moda się zrobiła na wykorzystywanie drogi jako parking. Prosze pomyslcie o tym jak zima będzie odśnieżana droga...
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 0
bedzie odśnieżana jak wszędzie ;) poza tym to chyba nie nasza wina że deweloperzy o parkingi nie dbają... my zrobimy sobie dwa miejsca parkingowe ale jak ktoś przyjedzie to nie ma wyjścia- bedzie musiał stanąć na ulicy ;)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 3
obyście nie parkowali pod czyimś domem.
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 0
przy szeregowych jest już cienko z miejscami postojowymi a u was będzie dwa razy więcej lokali na tej samej powierzchni. dla wspólnego naszego interesu powinniście mieć parking na całej długości bloku.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
droga jest dość szeroka z tego co mi wiadomo, ale ogólnie widać niechęć do nowych mieszkańców na ul. Wspólnej, z góry zakładacie że będzie źle, z tego co mi wiadomo to nie macie wyłączności na to miejsce wobec tego inni też mają prawo tu mieszkać

sądziłem ze tylko w miescie jest tendencja do narzekania na wszsytko ale widac tutaj lepiej nie jest....

a czy w waszym przypadku nie jest tak ze goscie badz wy sami stawiacie swoje samochody wzdluz ulicy? hmm bo naocznie widzialem ze tak wlasnie sie dzieje...

developer zobowiazal sie do utwardzenia tej drogi po zakonczeniu inwestycji, inaczej nie ma to sensu ale jest jedno ale
nie mozna jej ulozyc z plyt betonowych bo nie ma odwodnienia,

sadze ze nalezalo by sie glownie skupic na wnioskach do gminy zukowo o zaprojektowanie i wykonanie odwodnienia a nie psioczyc tylko na dewelopera nie uwazacie?
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 1
ani to niechęć ani psioczenie na dewelopera. pan deweloper jest miłym człowiekiem i nie ma powodu żeby psioczyć. ťak też cieszę się na nowych sąsiadów bo zawsze to raźniej no i nowe znajomości:-). sprawa parkingu to raczej dobra rada wynikająca ze zwykłej obserwacji, więc proszę się tak nie obruszać.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1
to raczej doswiadczenia z mieszkania w miescie i wszelakich wspolnot mieszkaniowych, nie istotne co by sie robilo i tak jest nie dobrze,
mi rowniez zalezy na dobrej adaptacji...:)

co do drogi i miejsc, z tego co widac zagospodarowanie dzialki developera nie przewiduje wiekszej ilosci miejsc parkingowych, ale jezeli wspolnie wywalczymy od gminy sprawe odwodnienia i utwardzenia plytami drogowymi naszej ulicy mysle ze i z miejscami parkingowymi da sie cos wskorac

i tutaj tez sie zgodze ze w grupie razniej:)

pozdrawiam
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
nie jest to niecheć do nowych mieszkańców, z racji prowadzonego biznesu cieszę się, ze Banino sie rozrasta, przybywa potencjalnych klientów, tak jak wspomniał ktos powyżej to dobra rada, ja mam na tyle duza działke i garaż, że parkuje w garazu a goście na mojej działce. sasiedzi parkują wzdłuż drogi zasłaniajac widoczność, a zima jest rzeczywiście problem, bo narzekaja, ze pługi zawalaja ich samochody sniegiem, w takim razie najlepiej by było, żeby nie było odśnieżania?? Na szczęście nowi mieszkańcy znają realia odśnieżania w miastach, wiec spodziewam się, że nie będa narzekać. Chyba, że tak jak zwykle punkt widzenia zmienia się wraz z miejscem siedzenia.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
"ale jezeli wspolnie wywalczymy od gminy sprawe odwodnienia i utwardzenia plytami drogowymi naszej ulicy"

MARZYCIEL !!!!!
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1
w gminie naszej wywalczenie taczki gruzu jest cudem, o płytach i odwodnieniu nie wspominając.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
trzeba bedzie pomyslec, odpowiednio zadzialac zobaczymy jak to bedzie,

a pytanko jeszcze...
jest ktos z przyszlych mieszkancow z ekobudu moze?

spokojnie bedzie nas wiecej moze cos nam sie uda zadzialac
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ludziska - deweloper powinien Wam utwardzić drogę przy własnej inwestycji jak tego nie wyegzekwujecie utoniecie w błocie.
Bierze pieniądze od was to niech położy płyty jambo. Jest tylko jeden developer w Baninie który to robi - VII niebo.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 5
jedynie gmina moze przymusic do zrobienia drogi zgodnie z ustawa, utwardzenie drogi nie jest zawarte w aktach notarialnych wiec szczerze mowiac tylko dobra wola developera by zrobic cos z droga, i zrobic sobie dobra reklame

czy jest ograniczenie tonazowe na tej drodze? jesli tak to mozna developera zmusic do odworzenia,utwardzenia po robotach itp, jesli nie to nic nie mozna zrobic.....
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Czy ktoś kupował u tego dewelopera mieszkanie w stanie pod klucz ? Wiem czego się spodziewać po stanie deweloperskim i zastanawiam się co wchodzi w skład , cenę wykończenia "pod klucz".
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
..... w stanie deweloperskim.....
pozytywnie czy negatywnie ...?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
mmm
Chodzi mi głównie o to , że czasem deweloper oferuje coś więcej w wykończeniu niż stan deweloperski (tj gołe ściany , podłogi , czasem brak drzwi wewnętrznych) . Może być to okazja z tego względu, że przy zakupie hurtowym np. sanitariatu, kafelek itp.deweloper moze liczyć na rabaty więc dla nas może wyjść to taniej niż samodzielny zakup.
Mam nadzieję , że zbyt zawile nie napisałam
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Rzeka Miodowa 7 niebo

Tak widzialam wlasnie jak te 7 niebo zrobilo rzeke miodową na http://www.banino.bloog.pl teraz ma byc rzeka rodzinna i familijna !!!!
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 2
pieniacz!
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1
Witam,
Też się zastanawiałam nad Eko Bud- kiepska jakość materiałów, Siódme Niebo- niemiła obsługa, Tuchomska- kiepskie materiały, ogródki z siatkami jak dla kur, ogródek w ogródek, Marsol- nawet mi się podobał, ale to bliżniak więc cena wyższa. W końcu zdecydowałam, że kupimy na Osiedlu Sosnowym. Mi się podobała nazwa ulicy: radosna:)no i, że jest kameralnie bo tylko 16mieszkań, droga zamknięta, nikt obcy nie wjedzie.A mąż zrobił rozeznanie w terenie i stwierdził, że budują z najlepszych materiałów, zabraliśmy szwagra który jest kierownikiem budowy w Invest Komfort,i powiedział, że spokojnie Sosnowe jest z najlepszych materiałów. No i kupiliśmy.
Wiadomo, każdy chwali to co kupił:) tak już jest:)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 6
taaaa a inni deweloperzy budują ze słomy i gliny...
Widzę, że Pani od dewelopera, że tak na każdym wątku 3 grosze wsadza... co mieszkanka się nie sprzedają?
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0
Osoby od konkurencyjnego dewelopera, które usilnie próbują udowodnić, że Osiedle Rodzinne i Familijne Siódmego Nieba będą zalewane, nie sprzedają żadnych nieruchomości, a do ich osiedla nawet dojechać się nie da, glina po pas. Na Osiedlu Rodzinnym w przeciwieństwie do Miodowego pomyślano o kątach spadku wody z osiedla, więc z pewnością nie dojdzie do powtórki z Miodowego...
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 1
my kupilismy z ekoBudu na wspolnej, narazie w trakcie budowy, rozumiem ze kazdy swoje chwali, kazdy ma jakis biznes w tym by pokazac ulomnosci drugiego itp,
co moge powiedziec to robota idzie zgodnie ze sztuka budowlana, kontakt z deweloperem jest bardzo dobry, kazdy etap czy to scianek dzialowych czy rozmieszczenia elektryki, hydrauliki itp - czyli ogolnie zmiany na etapie budowy sa szczegolowo konsultowane i z deweloperem i z jego wykonawcami i jak narazie wszsytko jest w jak najlepszym porzadku, tak jak chcemy a jak maja lepsza propozycje to sa to konkretne sprawy, wiec na chwile obecna moge polecic wspolprace z tym developerem

rozmowy typu taki deweloper a taki ten to drogi ten cos tam itp wiadomo nikomu nigdy sie nie dogodzi, jeden patrzy na to drugi na tamto, ale po co zaraz ganic tego innego, czemu ma to sluzyc?

jeszcze dodam skoro kazdy sie wypowiada, czemu wybralem ekobud a nie np siodme niebo czy innego dewelopera - tu nie bylo zadnych dodatkowych oplat jak np u innego dev typu cena promocyjna ale dodatkowo trzeba zaplacic za grunt za miejsce parkingowe , trzeba dac na jakas kostke itp, a potem okazuje sie ze cena koncowa juz nie jest taka rozowa jak zakladano na poczatku, pozatym obsluga finansowa z ktora wspolpracuje Pan Krzysztof jest bardzo mobilna i dala rade naszym oczekiwaniom ot tyle, lokalizacja tez ok

a i jeszcze jedno, klient ma prawo wyboru, psioczenie na innych bez wlasnego rozeznania mija sie z celem a jedynie temu psioczacemu nieraz moze czkawka sie odbeknac

poz
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 2
zawsze można się dogadać :) Jeśli dopłacisz za część wykończenia - nie powinno być zapewne problemów. My tak zrobiliśmy i tak oto mamy z głowy ekipę 'kafelkarzy' ;)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
a gdzie ta woda będzie spływała, czy aby nie między innymi na ulicę miodową?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
my również kupiliśmy mieszkanko u Pana Krzysztofa, jak na razie zastrzeżeń brak, kontakt ok, robotnicy faktycznie działają oby tylko pogoda im dopisała ;)
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0
Wykonczenia profesjonalnie mariuszspuw.remontuj.pl zapraszam duze rabaty na armature , kafle , farby flugger 30%
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
to witam sasiadow:) odbior na luty czy na czerwiec maja Państwo
pozdr
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
luty :)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
deweloper dla klientów ok wykonawcom płaci tylko straszny nerwus kasa powoli go zjada
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
tzn? jakies konkrety?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
szczeka do wykonawców najlepiej żeby dzień i noc robili bo go terminy gonią biedaka
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Witam ja tez kupiłam u Pana Krzysztofa mieszkanko i mam odbiór na luty jak do tej pory to idzie z godnie z planem i bez zastrzeżeń.Pozdrawiam przyszłych sąsiadów
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 1
witamy sasiadow
kontakt z developerem jest bardzo dobry, firmy podwykonwacze dewelopera tez daja rade,pozatym roboty ida zgodnie z planem
nadzorujemy roboty na bierzaco
jest ok,
jak mozna wiedziec gora czy parter
pozdrawiam
aster
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 1
Czy komuś wiadomo coś na temat ewentualnych opóźnień w odbiorach mieszkań?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
w naszym przypadku nic nam nie wiadomo o opóźnieniach, nawet mamy nadzieję szybciej mieszkanie odebrać ;) panom została do wykonania tylko hydraulika i wylewki z poważnych prac a reszta to kosmetyka ;) a coś się dzieje że takie pytanie zadajesz?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
a doprowadzenie prądu przez energę.... - jest? ;)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
jest ;))
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
no obyś miał/ała rację... bo z tego co mi wiadomo jeszcze niedawno nie było..dopiero mieli się przekopywać, ale problem był z pogodą i zmarźniętą glebą - energa wtedy nie kopie ;)) a i jeszcze trzeba położyć kostkę przed budynkiem.....a śnieg leży ;)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
kostke mozna pozniej
do aktu notarialnego musi byc zrobione wszsytko w mieszkaniu , musi byc odbior mieszkania i podzial lokalowy
na zewn napewno bedzie robione jak odejdzie zima
teraz to by bylo niepowazne bo po ustaniu mrozow wszsytko by sie rozwalilo
pozdr
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
mam na pewno, ciagle tam jezdzimy, widzielismy jak kopali i skrzynki sa
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
xxx jak się ma jakieś wątpliwości zawsze można do dewelopera zadzwonić, zawsze odbiera telefony i wyczerpująco przedstawia zakres prac ;)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
:)))dobrze dobrze.....w tym roku jeszcze się nie kontaktowaliśmy z deweloperem, ale przed świętami mówił nam , że jest problem z brakiem prądu i to może opóźnić odbiory. Jeśli jednak inni mieszkańcy są bardziej na bierząco ... nic mi nie pozostaje tylko się cieszyć ;)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
a kiedy kopali??
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
na początku tego roku, jak tylko mrozy na chwilkę odpuściły, kończyli w śniegu jak jeszcze mrozów nie było ;)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
xxx a mieszkanko na piętrze czy na parterze?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
To świetnie!!! :) Piętro . A sąsiedzi?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
parter ;)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

EKO BUD

Witam sąsiadów ja też na parterze pozdrawiam
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
witamy ;)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Witamy witamy ;) będziemy wpadać do Was na grilla ;))))))
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
zapraszamy ;)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ehh ale będzie fajnie :))
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
pewnie:)

a kiedy zamierzacie zaczac wykanczanie, zaraz po akcie notarialnym czy dopiero na wiosne
pozdr:)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
To się pewnie okaże ;)) a Wy?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
jak dla mnie najpierw musi wyschnąć.. cały czas grzeją i osuszają mieszkania ale pewnie samemu tez trzeba będzie dosuszyć
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
no, tak.....nasze mieszkanie chyba było pierwsze wytynkowane i ponoć też u góry szybciej schnie ..... no zobaczymy jak to będzie...przed świętami było tam bardzo cieplutko - nagrzane :) Na razie mamy gdzie mieszkać , więc jeśli będzie trzeba jeszcze suszyć to wysuszymy ;)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
a siąsiedzi "dzieciaci"? ;) Jeśli tak to w jakim przedziale wiekowym potomstwo macie?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
jednego bombla mamy , prawie 2 latka:)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
My też na razie jednego ; w zasadzie jedną bąbelkę mamy ;) 3 latka z haczykiem
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Jeszcze chwilka i odbierzemy nasze mieszkanka :)
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1
jakies nowe wiesci z budowy?
no nas chwile juz nie bylo
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Robimy robimy:) taki zap...ol ze nie ma kiedy taczki załadowac:)
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
Zostały wylewki, zamontowanie pieca/kaloryferów ... lada chwila i skończą :)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
image

Uploaded with ImageShack.us
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
ostatnio jak bylismy, ukladali styropian pod wylewki, nie wiecie czy juz sa te wylewki?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
wylewki juz sa:)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
w takim razie tylko u nas jeszcze nie było ;)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
i jak tam postepy, wylewki juz macie?
moze jakies nowe info bo ostatnio nie sklada sie pojechac, moze jakos w sobote sie pojawie
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
U nas wylewek jeszcze nie ma bo dość późno ustalaliśmy hydraulikę. Dopiero w przyszłym tygodniu mają robić. Ale chyba w pozostałych mieszkaniach już jest..... My na budowie byliśmy w zeszły weekend i kierownik budowy twierdził , że za 2-3 tygodnie ekipa budowlana się zwija...- czyli kończą :) jeszcze trochę i zaczną się parapetówki ;)))
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 3
oj tak, damy czadu:)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 2
bylismy na budowie, po porstu czad:))))
odliczanie wlaczone:)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1
My też wczoraj byliśmy :) U nas jeszcze wylewek w mieszkaniu nie ma, bo kończyli poddasze. Ale jak zaczną to pewnie kwestia kilku dni i już będą ;) Ciekawe kiedy dostaniemy klucze ?:)))))
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
mysle przelom luty/marzec?
wy macie sadze mieszkanko nad nami chyba.....?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
hmm a jaki nr? ;)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
a to juz tylko na priv, na forum ogolnym danych prywatnych nie udostepniam:)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
tak tylko że te domy stoją wszystkie na glinie, i z czasem wszystko będzie pękać,i w tedy właściciel pa Niedrowski nie pomoże
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 1
nie zdziwiłam się tą wypowiedzią. Wszystko również zależy od tego jak się co buduje ;)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
niemal całe Banino "stoi" na glinie i jakoś nie wszystko się sypie....
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1
i jak tam maja Panstwo wiedze od developera kiedy akty notarialne i klucze dostaniemy?
pozdr
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
nie....

jakieś wieści by się przydały ;)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
Na kiedy macie ustalony termin odbioru w swoich umowach?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Witam my mamy na 28 luty w Wy?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
my tez ale jeszcze wiesci brak, ale z tego co widzialem to poslizg jesli bedzie to kilku dniowy,
a pzoatym niech chlop sie nie spieszy tylko dobrze wykonczy
kilka dni w ta czy w ta nie zbawi

chyba ze macie jakies inne info:)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
My niby też...ale potem dostaliśmy na maila pismo , że przesuwa na 30kwietnia. ale to był czas gdy był problem z prądem . Później podczas rozmowy tel. była kolejna informacja ze mieszkanie będzie oddane szybciej bo jest prąd ;)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
czy ktoś może napisać jak z odbiorem mieszkań , czy nie było żadnych problemów jak były to jak zostały rozwiązane?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
witam
odbiory sa zaplanowane na koniec miesiaca
po odbiorach jakies info bedzie

pozdr
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Witam wszystkich sąsiadów
Jestem tu nowy
Mam do was pytanie czy ktoś z was wykonywał przed podpisaniem aktu notarialnego(chyba jeszcze nikt nie podpisywał) odbioru mieszkania ale na własną rękę tzn. zatrudniasz gościa od odbiorów budowlanych i on wykonuje dla Ciebie takowy odbiór i wypisuje jakie są zastrzeżenia no chyba że wszystko jest si i daje błogosławieństwo. Zastanawiam się właśnie nad tym czy czegoś takiego nie zrobić przed podpisaniem aktu bo potem będzie już po ptakach... .
Zaznaczam że nie jest to wpis "anty" a raczej przestroga dla tych co kupują np.: gdzieś wyczytałem że gościu znalazł 40 takich "niedociągnięć" w jednym mieszkaniu NIE CHODZI TUTAJ o eko-bud a jakiegoś innego dewelopera, także myślę że warto by było się nad tym zastanowić albo np żeby było taniej umówić się z sąsiadami i taki audyt zrobić od razu w kilku mieszkaniach (nas mniej po kieszeniach będzie boleć (choć nie są to duże koszta przy takiej inwestycji max do 400 zł) i będziemy spać spokojnie w naszych pięknych mieszkaniach :) ).
Jakby co proszę na priv jeśli byli byście chętni to byśmy coś takiego mogli zorganizować. :)
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0
My już akt podpisaliśmy, ale odbioru jeszcze nie było. Firmy nie zatrudniamy, sami jesteśmy w stanie zobaczyć czy są proste czy krzywe okna, zarysowane bądź nie, itp itd. Zresztą kontrolujemy budowę od samego początku jej powstawania i na bieżąco dogadywaliśmy się w takowych sprawach.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2
No wlasnie ja takiej mozliwosci nie mialem bo jak wczesniej pisalem jestem fresh tutaj i przyznam sie szczerze ze nie znam sie na tym totalnie takze podpytuje sie i wyrazam swoje zdnie(poza tym byl by to dobry pynkt zaczepny zeby poznac nowych sasiadow :-) ). xxx rozumiem ze znasz sie na tym i wiesz dokladnie jak to wyglada ja osobiscie wole zostawic to osobie z odpowiednimi uprawnieniami. :-) pozdrawiam
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
nie nie znam się na tym.....Poprzednie mieszkanie tez odbieraliśmy bez specjalnej ekipy. Każdy robi jak uważa. My sami zauważyliśmy (w poprzednim mieszkaniu) ze np. okno było krzywe bo się źle otwierało...jakieś rysy na szybach....i to było reklamowane. Ale wtedy nie wchodziliśmy tak często na budowę. Tu wydaje się być wszystko solidne. bardziej im chyba chodzi o to czy np. ściany stoją tam gdzie powinny ;))
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
Jeśli chodzi o punkt zaczepny to oczywiście chętnie się zapoznamy z nowym sąsiadem:) Z którego mieszkanka Pan pochodzi? :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
odbiory sa na koniec miesiaca przewidziane:)

odbioru mozna dokonac bez wad badz z usterkami gdzie od spisania protokolu developer ma do 30 dni na usuniecie owych usterek jesli takowe by wystapily

z P. Krzysztofem wspolpraca uklada sie bardzo dobrze i ma duza cierpliwosc do nabywcow wiec nie sadze zeby byl problem jesli wystapily by jakies zastrzezenia

my na budowie jestesmy doslownie co tydzien a ja codziennie przejezdzam obok jadac do pracy

wiec przebieg inwestycji oraz jego kolejne etapy mamy pod kontrola

co warto sprawdzic czy odbiorze to napewno : okna, posadzka, piec, tynki i elektryke najlepiej z jakims miernikiem czy wszsytko dziala, wspominam o tym gdzy bylem na odbiorze u "konkurencji" u znajomego i wiem co mowie:)

pozdrawiam sasiada i sasiadke:)

pozdr
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Jeśli chodzi o numerek to na priv z przyjemnością podam :)

co do Pana Krzysztofa też nie mam nic do zarzucenia :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
;) skojarzyło mi się z 'numerkiem na telefon' :D a tak serio to na prv można pisać :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
przypominam przyszłym mieszkańcom że wody deszczowe nie mogą być odprowadzane poza teren działki, a tak się dzieje w przypadku pierwszych szeregowych domów na Wspólnej. musicie wymusić od dewelopera jakieś studnie do odprowadzania deszczówki ponieważ po pierwsze możecie mieć później duże nieprzyjemności i koszty a po drugie sami siebie będziecie zalewać. niestety w drodze nie ma burzowca, a glina słabo przepuszcza wodę.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Co słychać u sąsiadów?:) Czy wszyscy już podpisali akty notarialne? :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2
Zapraszam na nowe forum mieszkańców Banina.
http://www.naszebanino.pl
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
Nie jeszcze nie. Mam nadzieje że jeszcze w tym miesiącu. :) Jak by co już piece gazowe zainstalowali i przygotowują ścieżki :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
polecam do obejrzenia:
http://www.banino.bloog.pl/
nie żeby zniechęcić lecz aby zmusić do pilnowania swojego interesu!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ten blog biega juz chyba na wszsytkich forach, z tego co sie orientuje dotyczy innej czesci banina, na wspolnej ten problem nie istnieje

wiem co mowie bo od czerwca 2012 roku bywam na budowie co tydzien - --- droga do pracy wiec stan drog w tej okolicy jest mi bardzo dobrze znany

o zalewaniu nie ma mowy, fakt sa to drogi gruntowe, fakt jest glina, fakt brak odwodnienia w drodze ale jak o to dbac jak droga nie jest utwardzona, ale takiego faktu jak wyzej w poscie nie ma

ps. w sobote odbieramy mieszkanko:)

pozdrawiam
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
w miejscu budowanego waszego budynku po ulewach robiło się na polu wielkie rozlewisko. proszę zwrócić uwagę na ukształtowanie terenu na Wspólnej. po środku jest najniższy punkt terenu. nie będę pisał już więcej na ten temat bo widzę że fakty nie docierają. życzę powodzenia. a jeżeli chodzi o odprowadzanie wód opadowych to nawet Państwa to dotyczy drodzy przyszli mieszkańcy!
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1
sprecyzuj...."odprowadzenie wod opadowych przez przyszlych mieszkancow..." bo nie do konca rozumiem to stwierdzenie....
natomiast uwagi obecnych mieszkancow sa oczywiscie jak najbardziej wskazane, nikt nie negeguje Twoich intencji jesli sa faktycznie bez podtekstow.....

bo mozna odebrac to tak ze badz konkurenncja robi antyreklame

badz nastepuje proba zachamowania naplywu potencjalnych kupcow z zewnatrz

badz faktycznie interesujesz sie nie tylko wlasnym ogonem co w dzisiejszych czasach jest rzadkosica.....

ale tak jak wspominalem w poscie wczesniejszym od czerwca 2012r. bywam na budowie dosc intensywnie i opisywanych prze Ciebie problemow nie napodkalem, tak jak wspominalem kaluze moze blocka jest troche ale jak to na drogach gruntowych po prostu tak bywa

a deweloper jest zobowiazany do utwardzenia nawierzchni po zakonczonej inwestycji, w jego trakcie to bez sensu bo i tak rozjezdza auta ciezarowe wiec mija sie calkowicie to z celem...

a za stan drog odpowiada gmina, taka czy taka, jesli przez zle utrzymanie komus cos sie stanie badz powstana szkody to zglasza sie ten fakt na gmine celem odszkodowania, i nie ma bata by tego nie wynegocjowac bo takie jest prawo a wszystkie drogi gminnne i powiatowe nalezace do danej gminy sa ubezpieczone

niestety malo kto o tym wie

pozdrawiam i zycze milego wieczoru
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
Nie jestem z żadnej konkurencji. po prosty mieszkam w pobliżu od kilku lat i przeżyłem parę podtopień. Jako przyszli mieszkańcy będziecie właścicielami budynku z dachem włącznie. Z tak dużej powierzchni dachu jaki będzie w Waszym budynku można w przybliżeniu obliczyć ile podczas deszczu zostanie odprowadzonej wody. pytanie tylko gdzie ona zostanie odprowadzona. jak wcześniej wspomniałem zabronione jest odprowadzanie wody z rynien poza obręb działki. Trzeba ją zagospodarować na działce np: instalacje rozsączające,studnie chłonne itp. to jest w naszym wspólnym interesie. W styczniu 2011 roku po trzech dniach deszczu całe Banino było podtopione.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
a jak Pan/Pani sobie poradzil/a z tym problemem

odprowadzenie wod na droge gruntowa bez odwodnienia nie jest lamaniem przepisow ale celowe podtapianie innych tez mnie nie interesuje

swoja droga z tego co mi wiadomo byl ukladany drenaz, ale nie preoblem sprawdzic

bardziej interesuje mnie ewentualna walka z gmina by doprowadzic do wybudowania odwodnienia, ewentualnie do spowodowania ulozenia plyt tak jak m to miejsce na ksiezycowej
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
§ 28.
1. Działka budowlana, na której sytuowane są budynki, powinna być wyposażona w kanalizację umożliwiającą odprowadzenie wód opadowych do sieci kanalizacji deszczowej lub ogólnospławnej.
2. W razie braku możliwości przyłączenia do sieci kanalizacji deszczowej lub ogólnospławnej, dopuszcza się odprowadzanie wód opadowych na własny teren nieutwardzony, do dołów chłonnych lub do zbiorników retencyjnych.
§ 126.
1. Dachy i tarasy, a także zagłębienia przy ścianach zewnętrznych budynku powinny mieć odprowadzenie wody opadowej do wyodrębnionej kanalizacji deszczowej lub kanalizacji ogólnospławnej, a w przypadku braku takiej możliwości - zgodnie z § 28 ust. 2.
Ja mieszkam w domu jednorodzinnym i rozsączam wodę systemem rur drenażowych w ogrodzie.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
walka o odwodnienia, czyli uregulowanie wód opadowych w naszej wiosce trwa od lat. Płyty jumbo-przyłączam się do pomysłu.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
no wlasnie, temat plyt mysle ze wczesniej czy pozniej jest do ogarniecia
w ilosci sila pamietaj

na wspolnej zabudowa mieszkan da sile w kierowaniu roszczen "o leszpe jutro"...:)

developer zadbal o taki drenasz o ktirym mowisz wiec nie powinno byc teoretycznie problemu

jak bedzie zycie pokaze

po przestudiowaniu forum i zaangazowaniu mieszkancow banina w sprawie obalenia wariantu niekorzystnego dla Banina smiem twierdzic ze i z drogami damy rade

pozdrawiam
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
podoba mi się że przybędzie spora porcja świeżego optymizmu. mam nadzieję że poznamy się na Wspólnej i przedyskutujemy parę ciekawych spraw ;) pozdrawiam.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
pewnie:)

a sasiad na wspolnej w tych szeregach czy na przeciwko ekobudu zamieszkuje?:)

co do odwodnienia, drenaze na wlasnej dzialce, wiec problemu z odplywem wody na droge gminna nie bedzie:)

pozdrawiam

asterinx
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
I jak poszły pierwsze odbiory mieszkań ? Podzielcie się wrażeniami i kiedy planujecie zamieszkać ?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Witam z odbiorem nie bylo problemu.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 8
No to proszę się przyznać kto się już wprowadził i jakie pierwsze wrażenia ? :) Na co możecie zwrócić uwagę , a czym jesteście zachwyceni ?:)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Nowych mieszkańców chyba całkowicie pochłonęła przeprowadzka, bo nie mają czasu napisać ;)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Czy ktoś mieszkający już na wspólnej lub zaraz wprowadzający się podpisał umowę z firmą która oferuje internet i kablówkę po światłowodzie? proszę o jakieś info na temat ofert ?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
witam
my mieszkamy od maja:)
wczoraj dzwonilem do firmy volta, bo to oni maja swiadczyc uslugi dostepu do kablowki i internetu

niestety maja obsowke..... dostalem info ze przelom lipca / sierpnia byc moze bedzie zakonczona inwestycja tym samym powinna sie pojawic oferta.....

my chyba jednak pojdziemy w kierunku radiowego

kablowka miala byc w czerwcu najpozniej, kolejna zmiana terminu , niewadomo czy to ostatnia obsowka

bez tv mozna zyc ale bez stalego netu to juz slabo

pozdr
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
mi w zimę mówili, że na pewno w maju będzie. później zimą się wykręcali. teraz mi napisali że lipiec/sierpień w skrzynkach będzie oferta. na stronie już widać co i za ile, ale to chyba oferta w miejscach gdzie już są a nie gdzie będą
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
trochę szkoda że tak przekładają bo ja właśnie chciałam się za ten temat zabrać tak żeby wprowadzając się od razu net był :) a radiowym to nie bardzo jestem zainteresowana bo mam z takimi złe doświadczenia
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Mieszkam na Wspólnej cztery lata i już kiedyś jedna firma miała kłaść kable. Obsuwało się, obsuwało i ucichło. Mam nadzieję że volta się wywiąże z obietnicy. Tymczasem korzystam z radiówki 3 MB i powiem szczerze że jestem zadowolony. a co najważniejsze nie mam umowy terminowej.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
a w jakiej firmie jeśli można wiedzieć ?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
w AMELEK.NET. może nie jest najtańszy ale trzyma prędkość a właściciel jest bardzo solidny. no i maszt z nadajnikiem jest blisko bo na Morelowej.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
my wzieliśmy od firmy JMT ze względu na podłaczenie za 1zl:)
śmiga, jak narazie problemów nie ma, umowę podpisuje się na rok

pozdr
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
mam pytanie do posiadaczy mieszkań w zakończonej pierwszej inwestycji. Wiem, że były mieszkania z ogrzewaniem podłogowym - proszę o informację jak nim sterujecie, czy montowaliście czujki, czy cała instalacja, rodzielnia, pompa jest na swoim miejscu? Jak szacujecie koszt ogrzewania - w sezonie letnim(ogrzewanie wody) w zimowym wszystko?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
jak na razie ciężko powiedzieć bo jeszcze się nie wprowadziliśmy . Ogrzewanie mamy w tej chwili w podstawowej postaci , ale zastanawiamy się nad zamontowaniem czujek do każdego pomieszczenia choć jest to nam przez niektórych odradzane tyle na razie inne info będziemy mogli podać najszybciej za 2-3 miesiące jak pomieszkamy i zobaczymy co i jak
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Szczerze sterowanie mam "analogowe" jak na razie pokrętła a pompkę przez bezpiecznik wł.(widać że robiłem coś niestandardowego bo podłączyli mi ją do gniazdka w pomieszczeniu gospodarczym).
Jak na razie na piecu ustawiam około 45stopni żeby mieć temp 40 st.C w układzie(mowa ogrzewanie podłogowe) . Co do opłat to mam nadzieje że będą niższe niż standardowo no ale cóż trzeba będzie to dopiero sprawdzić jak przyjdzie zima :).
Co do opłat to mogę powiedzieć że koszt dostępu do gazu to jakieś 100zł a prądu z 60zł - reszta to realne zużycie wg. liczników :)
Ogólnie jestem zadowolony :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Odradzam kupowania domu mieszkania u tego dewelopera Pana N jest tylko bardzo mily i obiecuje złote góry przy zakupie domu ,a później w ramach gwarancji nic nie robi i potrafi zignorować po prostu zachowuje się jak prostak i h.. ,sama tego doświadczyłam bo mieszkam w domu kupionym od od niego i wszystko po niedługim okresie zamieszkania jest do poprawki a on udaje że się nic nie stało,i nic nie robi.
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 1
typowe zachowanie konkurencji......
obrzucanie blotem bez podawania konkretow...
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 3
Poszkodowana Prosze o podanie wiecej informacji. W jakim domu? Która inwestyca? Co poszło nie tak?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Sąsiedzi jak się mieszka? Czy już ktoś odwazy się wystawić opinie o mieszkaniach, okolicy, dojazdach, szkole, przedszkolu itd.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
przedszkole i szkoła to nie moja działka jeszcze
dojazdy - moja znajoma powiedziała "to masz jak na Osowej" czyli mogłoby być lepiej , ale nie jest najgorzej
okolica jak okolica zobaczymy jak będzie się prezentować za rok , 2 , 3 lata bo na pewno się bardzo będzie zmieniać
A mieszkanie ... na początku podczas wykończenia wyszło kilka felerów jak nieprzemyślane byleby były otwory drzwiowe, krzywe ściany i kilka innych rzeczy do poprawy , ale teraz jak na razie jest ok może trochę hałasy się niosą od sąsiadów zewsząd , ale nie jakoś tragicznie
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Co do tych otworów drzwiowych, to jakiś problem z otwierającymi się drzwiami? Krzywa ściany - chodzi o wykończenie - nierówności, czy uciekają na kątach? Ja jestem przed odbiorem także uwagi mile widziane, z chęcią się zapoznam z zastrzeżeniami - będę wiedział na co zwracać uwagę.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
1 otwory najczęściej są za duże zawsze o jakieś 2-5cm(szer. i wys.) i szerokość ścian jest zmienna raz 17cm a raz np22.
2. Ciężko mi jest to wytlumaczyć ale jak moj maister kładł kafle na podłodze to jednej ścianie było oki a na przeciw uległej miał na początku ściany tylko 0,5cm braku kafelki a na końcu brakowało już z 2,5cm. i zaczynało się wyklejanie ścian pytami gipsowymi:)
3. sprawdź czy dobrze ci wysuszyli mieszkanie.
4. więcej poważnych błędów nie zauważyłem ale teraz czeka mnie jeszcze sprawdzenie dachu ale to dopiero jak zima przyjdzie. :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
punkt 2 nie czytelny :)

. Ciężko mi jest to wytłumaczyć ale jak mój maister kładł kafle na podłodze to mimo że kąty były to i tak trzeba było wykleić ściany.( były wklęsłe).
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Wszystko jasne. Dziękuje za informacje
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Powiedzcie mi proszę jak szacujecie wysokość swoich rachunków za ogrzewanie (całorocznie)?
Nigdy nie miałem do czynienia z ogrzewaniem gazowym i nie mam pojęcia jak sklasyfikować je cenowo.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Latem to ok 320 zł za dwa miesiące (podgrzanie ciepłej wody plus podłogówka w lazience), zimą zamierzamy ogrzewać kominkiem a gaz to tylko jak do tej pory :) za grzanie na początku w trakcie remontu wyszło nas ok 700 zł za 1 miesiąc (wszystkie kaloryfery odkręcone maksymalnie )
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1
700 zł o ja.... masakra.... A jaka temperatura na piecu była ustawiona?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Nie pamiętam zupełnie- teraz mamy chyba coś ok 40 stopni na piecu i ktoś nam mówił że 40-50 to tak optymalnie jest..
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
my w bliźniaku mamy 30 na piecu ustawione, podłogówka non stop grzejniki w łazience na 21 stopni, reszta pomieszczeń również ustawienia na 2,5 na grzejniku. kuchenka m.in. gazowa, za gaz teraz płacimy ok 200 240 zł za miesiąc. w domu jest upał.... nie ma kiedy palić w kominku.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja jestem przerażony - w sobote włączyłem piec na 45stopi we wtorek po południu sprawdziłęm zużycie - przez ten czas nabiło 50m3 - masakra to przecież ok 100zł przez 3-4dni.
Co do regulacji to podłogówkę wszędzie prócz w sypialni - wszystko było odkrecone na max.

Zastanawiam się nad zamontowaniem czujnika bezprzewodowego (pogodowego lub pokojowego), ale powiem szczerze że nie zanm się na tym zupełnie i nie wiem co jest właściwe a co nie.

mazab a przy tak ustawionym piecu jakie jest zuzycie gazu?

A i jeszcze jedno pytanie - na jakim biegu macie ustawioną pompe do podłogówki?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Podłogówka na 1 i podłoga jest przyjemnie ciepła, no i my kominkiem grzejemy także nasze zużycie duże nie jest- podłogówka w łazience plus ciepła woda to ok 150 zł na miesiąc (taryfa w3)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
w czasie wykańczania trzeba grzać na maxa przez rok chyba, że wolisz mieć grzyb na ścianach
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
jak zeszłej zimy odpaliliśmy ogrzewanie "na rozruch" ... to faktycznie rachunek mielismy mega. ale to zawsze jest tak podczas uruchomienia pieca.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Witam, znajdę tu sąsiadów z szeregu 12? 11,13? :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Zapraszam na FB

https://www.facebook.com/pages/Eko-Bud-Banino-ulWsp%C3%B3lna/666323423401970?skip_nax_wizard=true
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Nie ale z pod 1 tak :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
2 też ;)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ale jakie to numery domu ja mieszkam nr 40
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
1 to 26
2 - 28
3 - 30
4 - 32
5 - 34
6 - 36
7 - 38
8 - 40
9 - 42
10 - 44
11 - 46
12 - 48
13 - 50
14 - 52
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
No i juz po paru miesiącach mieszkania mogę troszkę się wypowiedzieć. Jak zwykle bywa, widzimy więcej wad niż zalet 

WADY:
1. Drzwi wejściowe - sprawdzić, u mnie nie szczelne, na dole widoczna szpara/prześwit
2. Drzwi do pomieszczenia gospodarczego(dla osób z ogródkiem) zła wentylacja, drzwi się pocą, woda na posadzce sprawa troszkę wygląda lepiej przy wyciągnięciu wszystkich uszczelek
3. Okna - przeciągi, wieje, źle osadzone, nie wyregulowane. Niestety odbija się to również na hałasie, słychać wszystko, przejeżdżający samochód, szczekające psy wypuszczane samopas na posesji przez sąsiadów, a nawet rozmowy ludzi przechodzących drogą.
4. Wentylacja tu paskudna sprawa, powietrze nie jest zasysane tylko wdmuchiwane do środka, do tego stopnia że trzeba zaklejać, przysłaniać kratki. Ostatnio było dokonywane poprawki ale niestety to w niczym nie pomogło
5. Samoloty niestety SA okresy, że przelatują wprost nad dachem i jest to niestety mocno słyszalne
6. Podgrzewanie wody dla osób przyzwyczajonych strumienia ciepłej wody czeka rozczarowanie. Piec nie ma takiej wydajności aby podgrzać wodę w pełnym strumieniu. Można uzyskać wodę ciepłym natomiast przy średnim strumieniu

ZALETY:
1. Raczej spokojna i cicha okolica (pomijając samoloty)
2. Wykonanie jak dla mnie ok. Na tą chwilę nie widzę żadnych objawów wilgoci. Wilgotność w mieszkaniu utrzymywana na poziomie 40%-60%
3. Ogrzewanie przy zamontowanym ogrzewaniu podłogowym, rachunki za gaz między 300-450zł, przy zachowaniu min 20 stopi w mieszkaniu
4. Współpraca z deweloperem jak na razie jestem zadowolony.

Wczoraj po mieszkaniach chodził przedstawiciel formy VOLTA przyłączenie podobno w marcu. Czekałem na ten moment, ale teraz przyznam się szczerze, że zaczynam się zastanawiać czy skorzystam. Firma żąda sobie za aktywację 495zł!!! Biorąc pod uwagę że my jesteśmy już okablowanie i światłowody są podprowadzone pod budynek jest to gruba przesada. Na stronie Volty, można sobie przeczytać ile podłączenie kosztuje w innych miejscowościach(80zł), inne są też koszty poszczególnych pakietów. Jak dla mnie to trochę przesadzają. Czekam na wasze opinie
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Mieszkam koło 3 miesięcy i podpisuję się pod tymi wadami aczkolwiek dużo z nich zależy od tego, że są to świeże budynki i niektórych rzeczy nie przeskoczysz.
Ad.1 Szapary niestey muszą być ze względu na wentylację w mieszkaniu zbyt mocne uszczelnienie dzwi wejściowych spowoduje zbieranie się wilgoci. W moim przypadku akurat to nie przeszkadza mam mieszkanie na piętrze i jest ok.
Ad. 2 Co okien to faktycznie masakra ale po kilku interwencjach i regulacjach jest ok.
Ad.4 Wentylacja się poprawiła w momencie montażu turbowentów na końcach wywietrzników. Taka mała rada wcześniej zamontowałem zawór zwrotny na kratce wentylacyjne koszt 15 zł w OBI a naprawdę działa fajnie.
Więcej problemów raczej nie miałem:)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
a kiedy u Ciebie turbowent zamontowali? bo ja nigdzie rożnicy nie widze tzn zgłaszałem mowili ze zamontują ale w kuchni dalej dmucha do środka i turbo nie ma :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Tak z dwa tygodnie temu i problemy się skończyły przynajmniej narazie.
Pamiętaj też o tym aby nie było ciągu zwrotnego nie możesz mieć otwartych wszystkich kratek. Tak naprawdę wentylacja wyciągnie tyle ile doprowadzimy do mieszkania przez nawiewniki roszczelnione okno, jeśli masz kominek to zapotrzebowanie na powietrze dodatkowo rośnie więc może pojawić się dodatkowe nawiewy do mieszkania. Jak wcześniej napisałem zwykły zawór zwrotny napewno pomoże ja mam taki zainstalowany już wcześniej niej niż turbowenty i problem nawiewania zimnego powietrza do mieszkania zniknął.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Zgadzam się z częścią.
Drzwi wejściowe....hmm zimą skraplała się na nich woda od wewnątrz
Okna...źle wyregulowane...czasem jest problem z uchyleniem bądź otwarciem drugiej części ... hałasu akurat u nas nie ma, ale to jest pewnie spowodowane tym, że dopłacaliśmy do innych okien.
wentylacja - także wieje :/
Wody pełnym strumieniem również nie możemy puszczać gdyż jakby nie nadąży się nagrzać.....czasem jest też tak , że nawet przy wolnym strumieniu leci ledwo letnia...

Pytanko co do gazu.....ogrzewanie podłogowe - w całym mieszkaniu czy w łazience tylko? 300zł - msc? A to nie są prognozy?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ja mam piętro i mam na całości położone podłogowe to z 300-400zł w zimę ( liczę kalkulatorem na stronce pgnig :)) wychodzi.
Temp. około 21 st. C. i bez kominka :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
U mnie podłogowa wszędzie prócz dwóch małych pokoi. W zimę max zapłaciłem 460zl ale średnio ok 400 wychodzi. Rozliczenie rzeczywiste.

Z tymi oknami to żałuje ze nie pomyślałem. Doża była dopłata? Macie okna 3 szynowe? Jaka jest różnica?

A co sądzicie o tych swiatlowodach i kosztów 500zl za podłączenie?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
W naszym mieszkaniu wentylacja ok, drzwi wejściowe wołają o pomstę do nieba ale woda się na nich nie skraplała i nie skrapla, hałasu też nie odczuwamy bo mamy salon od strony pola :)

co do światłowodu to nie skorzystamy :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Nie wiem czy u p. Niedrowskiego była możliwość dopłaty do okien. My to robiliśmy na własną rękę.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Mam wielką prośbę do mieszkańców ul. Wspólnej. Zabezpieczajcie drodzy sąsiedzi swoje śmiecie przed wiatrem i własnymi zwierzętami. Ostatnio coraz częściej widać śmiecie latające po posesjach a pochodzące z porozrywanych worków. Ta ulica jest naprawdę nasza wspólna i dbajmy o porządek. Sprzątanie cudzych śmieci latających po ogrodzie nie należy do przyjemności. Życzę wrażliwości i pozdrawiam.
popieram tę opinię 12 nie zgadzam się z tą opinią 2
O! Widzę po paluchach w dół że znalazły się osoby którym śmiecie w ogrodzie nie przeszkadzają. Dajcie namiary, może da się coś zrobić ;).
A teraz z innej beczki. Co sądzicie o zorganizowaniu ogniska na noc Świętojańską? Była by to może fajna okazja aby lepiej się poznać. proszę o opinie. pozdrawiam.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0
~piotr ja wcisnęłam palucha w dół bo jak dotąd przez prawie rok mieszkania nie miałam żadnych śmieci w ogródku i nie zauważyłam takiego problemu i może on być spowodowany mieszkańcami jednego konkretnego mieszkania/domu i akurat wpływać wyłącznie na Ciebie i twoje podwórko , ale uważam ze wtedy warto by było podejść do tych konkretnych osób.

A ognisko uważam za rewelacyjny pomysł :)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
A gdzie miałoby się odbyć takowe ognisko? :)
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
Szkoda, że klucze odbieramy dopiero 30. czerwca... Hm, czy przyszli mieszkańcy domu szeregowego przy ulicy Księżycowej również mogą przyjść na ognisko?:)

Pozdrawiam!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Odbyłoby się na działce przy Wspólnej, przy brzozowym lasku. Myślę o spotkaniu w Maju w celu dopracowania organizacyjnego-wszystkich chętnych poinformuję o dacie i godzinie. Myślę że przyszli mieszkańcy też będą mile widziani. Każdy kto chciałby uczestniczyć może rozejrzeć się czy nie zostały po wykańczaniu jakieś listewki lub deseczki. Im więcej drewna tym lepiej. pozdrawiam.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Witam szanownych Sąsiadów :)
zróbmy ulotki i powrzucajmy do skrzynek :D mało kto tu zagląda a do skrzynki siłą rzeczy raz na jakiś czas każdy zajrzy :)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
i tak zrobimy.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0
Dom na ulicy Wrzosowej bodowany jest na miejscu stawu zasypanego gruzem.Po kazdym deszczu cały stoi w wodzie.Takie dwa w jednym i dom i basen.
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 0
sąsiad :D
dobre dobre :D w końcu ktoś to napisał i uświadomił, przyszłym, nowym mieszkańcom Banina.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
A kiedy ten staw zasypali jak na mapie z 1940 roku ( http://www.mapywig.org/kazik/messtischblatt/1676_zuckau.jpg ) jak i na http://tinyurl.com/nfqdavc jest w tym samym miejscu co dzisiaj? Teren wokół stawu jest oznaczony jako łąka, nawet nie podmokła. To skąd ten pomysł, że został zasypany? Zresztą, na mapie z 1909 rok http://www.amzpbig.com/maps/1676_Zuckau_1909.jpg też jest w tym samym miejscu co był w 1940 roku. Nie było tam innego stawu oprócz tego, który jest dzisiaj.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
A nie masz mapy z 1410 r.?
Mają rację ,tam gdzie teraz budują blok co roku na wiosnę jest jeden ogromny staw.Taka jest prawda i nic na to mapy z okresu wojny nie pomogą.Każdy buduje jak chce ,przerywa istniejące odwodnienia i po większym deszczu Banino wygląda jak potok.Na księżycowe rynny z dachów kończą się na kostce z której to woda leci prościutko na ulicę.
Kto to odbiera takie inwestycje?
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0
No właśnie nie wiem czemu ale już na prawie współczesnych mapach: http://tinyurl.com/p6fulv2 ten staw jest dwa razy mniejszy niż obecnie.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
I czego to dowodzi? Lub co to zmienia? Po kążdym większym deszczu jest tam jedno wielkie bagno
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 1
Nigdy już nie kupiłabym domu od tego dewelopera zrobiłam to 5 lat temu niczego nie mogłam sie doprosić w sprawie poprawienia usterek a jest tego cała lista...Osoba niemiła i nieprzystępna
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 1
U każdego developera zdarzają sie poprawki,to nieuniknione,życie,kwestia usunięcia usterek o ile nie są to czyste widzimisię nabywcy są usuwane,akurat w przypadku ekobudu nie jest tak zle,powiem więcej,mieszkam na wspólnej ponad rok , wielu znajomych kupiło mieszkania u różnych developerow w baninie,i z jakością,kontaktem z developerem,jak również usuwaniem usterek Ekobud wypada moim zdaniem bardzo dobrze, jesli jest problem to zamiast wylewać żale na forum lepiej sie dogadać z developerem,ot kilka słów odemnie,pozdr
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 5
a jednak coś w tym musi być....po odbiorze kontakt z developerem znacznie się pogorszył....od kwietnia czekamy na usunięcie usterek...był pan na oględzinach - wyszedł przerażony....po kilku dniach miał zjawić się sam developer, ale się nie zjawił....wystosowaliśmy kilka maili przypominających ... nadal cisza.....
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 0
Witam, proszę o opinię dotyczącą nowej inwestycji Eko-Bud na ulicy Saturna. Teren wydaje się leżeć znacznie poniżej poziomu przyległych ulic - czy nie będzie to stwarzać problemów ze zbierającą się wodą?

Deweloper zapewnia, że tereny nie są podmokłe i wszystko "spływa" do pobliskiego lasku - słowa pani asystentki.

Czy ktoś mógłby podzielić się swoimi przemyśleniami?

Pozdrawiam!
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
Zapytaj się ludzi którzy tam mieszkają z tego co widziałem jest tam jeden dom wolno stojący myślę że właściciel jest w stanie coś na ten temat powiedzieć .😊
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
czy ktoś może podać srednio ile kosztuje ogrzewanie gazowe zimą i latem ? i czy się opłaca zrobić ogrzewanie podłogowe na całym dole ? czy 3 szybowe okna to też dobry pomysł ?
Planuje kupić bliźniaka z 3 etapu
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Nie mieszkam w eko -budzie tylko w domu 1 rodzinnym ale powiem z doświadczenia że podłogówka to dobry pomysł na dól tylko trzeba sie jej nauczyć tzn temp żeby nie robić za wysokiej,ale + to równomiernie ciepło -3 szybowe okna-wg mnie jak najbardziej ciszej, cieplej :)
zas koszt ogrzewania ja za dom 170 m płace teraz przez cały rok 369zł co drugi miesiąc wiec miesięcznie wychodzi 185 zł -to koszt ogrzewania i grzania wody. wczesniej płaciłem od zuzycia i było w lecie mało ale w zimie dużo.A teraz mam prognozę na cały rok i płace stałą kwotę a po roku jest korekta -albo dopłata , albo nadpłata. W zeszłym roku płaciłem 460 zł raz na dwa miesiące i miałem nadpłate .W tym roku zrobili mi niższą prognoze i płacę wspomniane 369 zł Wieć koszty nie sa wcale ogromne a w domu mam ciepło bo Żona zmarźlak :)
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0
dziekuje za informacje
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Witam, mieszkam w 2 szeregu nie nawiozłem ziemi jak pozostali sąsiedzi i mam jezioro w ogrodzie, ale to także przyczyna braku trawy. Czym dalszy szereg tym niżej.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
kupiłem dom w drugiej inwestycji, na saturna od eko bud, co moge powiedzieć po kilku miesiącach mieszkania:

plusy:
kawałek ziemi za stosunkowo niską cenę,
nie ma tragedii z dojazdem do gdańska / sopotu (ja do sopotu jadę 50 minut, wyjeżdzam o 7:10, jestem o 8 rano na miejscu)
spokojna okolica, walory przyrodnicze

minusy:
kontakt z deweloperem tragedia
naprawa usterek tragedia - po 3 miesiącach od oddania nie można się doprosić -część naprawialiśmy na swój własny koszt
DEWELOPER UŻYWAŁ GAZU DO OSUSZANIA MIESZKANIA (ZUŻYŁ PONAD 300 M3) I KAZAŁ NAM ZAPŁACIĆ RACHUNEK - ponad 600 zł,
na jakąkolwiek pisemną odpowiedź od dewelopera czeka się kilka miesięcy, unika kontaktu
ŚCIANY, pomimo że grube, MOCNO "PRZEPUSZCZAJĄ" hałas - mamy porównanie z nowowybudowanym blokiem na Oruni Górnej - eko bud wypada bardzo słabo, tam nic nie było słychać,
rura od odpływu z łazienki z góry bardzo słabo wyciszona, spływającą wodę słychać na całym parterze

Podsumowując - spora nerwówka z deweloperem EKO BUD, prezes w moim przekonaniu staje mocno po stronie wykonawcy, jest opryskliwy.
Mi w rozmowie telefonicznej w lutym powiedział, że jeżeli będę robił problemy z zapłaceniem rachunku za gaz mieszkania nie zobacze do świąt (kwiecień).
Co za gburowate podejście.

Nie polecam
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 0
dodam jeszcze ze z samolotami nie ma tragedii... najgorzej jest chyba od 6 do 7 rano, samoloty startuja doslownie jeden za drugim.

W pozostale czesci dnia reguralnie ale bez duzego nasilenia, do wytrzymania
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
witam,
Mieszkamy w tym samym szeregu.

Przyznaję rację,
Z tym gazem to przeginka, zgodziliśmy się na to u notariusza, tyle ze nie spodziewałem się ze az tak rozkręcą ogrzewanie.

U mnie przecieka komin wentylacyjny w łązience i pietro niżej. przyczyną jest zła konstrukcja komina.

Wady: ściany cienkie, słychać ścieki jak spływają, komin przecieka, bombelki powietrza w szybach, wejściowe drzwi z 2 gatunku ( struktura z wgnieceniami) nie równe ściany.

Są to drobiazgi, jak wszędzie trzeba za wszystkim pochodzić.
Pamiętajmy, że to domki w kwotach zakupu mieszkania w gdańsku 40m2 ( robyk na przymorzu)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
czego ludzie się spodziewacie, te domy budowane są najmniejszym kosztem i nie chodzi mi tu o konkretną firmę, tylko każdą firmę która za tyle oddaje dom.
trochę wyobraźni, za 10 lat te osiedla będą wyglądały jak ośrodki dla uchodźców...Tańsze kleje, materiały wykończeniowe, nie będę już pisać np o dachu...zwykły kowalski nie zna się na takich sprawach...
Normalnie koszt budowy takiego domu jest wyższy, oni oddają te budynki naprawdę tanio...ale rozumiem że oferta działa, dlatego ludzie kupują.
po 5 latach gwarancji zobaczymy jak będzie ...
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1
A ja kupiłam szereg u jednego z tych deweloperów (akurat nie ekobud) i jestem zadowolona - od samego początku zawracałam im tyłki nawet o firmy materiałów, które wykorzystują. Wiem jaką mam membranę na dachu i nawet kontaktowałam się z jej producentem, żeby zweryfikować czy deweloper ją dobrze montuje, wiem jaka firma dach kładła, wiem jaki użyto system docieplenia itd. Od początku łaziłam na każdy etap budowy z inspektorem budowlanym, który wytykał błędy, a potem weryfikował czy wszystko zostało poprawnie naprawione.
Mam zdjęcia gołych murów, wszelkich instalacji, dociepleń, kominów, nawet projektów, a oni mnie serdecznie dość :)
Jednakże nie mogę narzekać, w domu mam ciepło i przytulnie, nic nie cieknie, wilgotność na odpowiednim poziomie, brak mostków cieplnych - kupując za te pieniądze spodziewałam się, że będzie gorzej, więc pewnie jestem jedną z niewielu w całej wsi, która jest zadowolona :P
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 2
Powiem tylko tyle, po przejściach z tym developerem i prawie rok czasu proszenia się o doprowadzenie chałupy zgodnie z umową zakupu, nikomu nie polecam i drugi raz bym nie kupił. Tu coś cieknie, tu komin cieknie,tu nie docieplone, tu coś nie tak i można wymieniać. Żeby usunąć to Pan N. wielce obrażony, że się w ogóle mu głowę zawraca. Obiecuje, że usunie problem, w końcu część zrobiliśmy na własny koszt bo byśmy się nie doczekali, a chałupa stawała się w coraz gorszym stanie technicznym ze względu na usterki. Czasem jak pomyślę, z jakich elementów to zrobili to zastanawiałem się grubo czy nie sprzedać już po kilku miesiącach od zakupu!!! NIE POLECAM!
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 1
a w którym szeregu tak spierniczyli?

na Saturna, Wspólnej czy Księżycowej?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

tak to juz jest jak sie duzo buduje
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
EKO-BUD Banino nigdy więcej.
Nikomu nie polecam kupowanie domów,mieszkań od tego dewelopera.
Mieszkanie zakupiliśmy w 2014, w 2016 zgłosiliśmy reklamację na podciekające ściany od podłogi, nic z tym nie zrobiono. Po ostatnich ulewach w Baninie mamy dom na wodzie.Zero izolacji zewnetrznej budynku.
Właściciel upiera sie ze to nasza wina bo nie mamy na kominie zalozonego strazaka, smiechu warte. Nie wiem czy w ogole z taka nie wiedza powinien zajmowac sie budownictem. Jak 90m2 moze zamoknac przez komin. Pan N. chyba sam nie wierzy w to co mowi. EKO-BUD firma krzak, nie powinna istniec. Przestrzegam tych co sa zainteresowani oferta tego dewelopera.
popieram tę opinię 16 nie zgadzam się z tą opinią 1

o której lokalizacji mówisz (piszesz)?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Myślę, że autor wypowiedzi pisze o Saturna bo tam wiekszość ma taki problem a śpiewkę o strażaku przy kominku też słyszałam od pana N
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Pewnie pisze o Wrzosowej
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Nam obiecał utwardzenie drogi płytami, a potem wykręcił się ze miał na myśli tylko kamienie, bo to droga gminna.
no i jeździmy po dziurach.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

Oczywiście sprawa z utwardzeniem drogi przytaczana była na każdym spotkaniu ALE przed zakupem :) po zakupie tyle widziałem drogę. Początkowo miał byc zrobiony jeden pas natomiast po skończeniu inwestycji miał powstać drugi. Takie dostałem zapewnienia nawet u notariusza niestety nie pisemnie. Usuwanie usterek to ewidentnej sprawa dla osób bardzo cierpliwych :) gdyby nie sprawa z obiecana droga oraz oporne usuwanie usterek bulo by naprawdę dobrze, a tak to mam bardzo zmieszane uczucia
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

To trzeba było nie podpisywać tego aktu lub zadać wpisu i po sprawie
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

a czy nie myśleliście, zeby zrobic zrzutkę na płyty we własnym zakresie, a gmina je połozy? ulica nie jest zbyt długa.. a jak będziecie czekac na gminę, to możecie się nie doczekać ....
na księzycowej to mieszkancy sami kupili płyty... bo nie mogli doczekać się ich od gminy..
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

Jest to jakieś rozwiązanie, ale musi złożyć sie każdy bo jeśli utwardzony zostanie tylko kawałek drogi zaraz zniknie w błocie, jest to tez ostateczność bo tak jak pisałem wcześniej droga została obiecana i póki co deweloper nie wywiązał sie z umowy
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Po pierwsze, to co jest ul. Saturna, nie jest drogą gminną. Pan N. cwanie ma wpisane, że na tej działce jest ustanowiona służebność drogi. Więc gmina odpada. Działka stanowi właścicielkę pola, na których stoją teraz szeregi. Po drugie do czasu aż Eko-Zbuk nie zakończy inwestycji, także na tych działkach w stronę lasu, nie ma co kłaść kostki bo ją idioci rozwalą. Pozdrawiam. W celu zmuszenia gminy do działania trzeba zmienić w planie zagospodarowania przestrzennego kwalifikacje ul. Saturna tak by była tam wpisana droga publiczna KD a nie działka na cele mieszkaniowe.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

myślę ze mieszkańcy saturna bedą jeżdzić tą drogą tak długo aż im się auto rozsypie , potem będą chodzić pieszo i tez nie będą narzekać . Będą wpadac w dziury po kolana i dalej bedą chodzić taka ich natura , zamknąć się i siedzieć cicho . Eko bud swój bałagan zrobił cegieł nasypał mieszkańcy siedzą cicho i po cichutku "developer ROKU " zniknie ....
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

N nie dziekuję
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

dobrze ze przy pierwszym etapie nie było tych cegieł (lepsze wykonanie przy parkingu). Teraz widziałem po drugiej stronie panowie sypali piasek na te cegły. Przy pierwszym deszczu to się wypłucze. Ja bym nie odbierał jakbym był kupującym po drugiej stronie.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Nie chce wymieniac swoich usterek bo jedt ich za duzo ale nigdy nikomu nie polece i wszystkich moge przestrzec przed tym deweloperem.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

a czy norma jest przy budowaniu domów - wycinanie uszczelek w oknach?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Uszczelke wycina sie w celu mikrowentylacji, ewentualnie framuga okna moze miec maly otwor. Inaczej dom bylby zbyt szczelny.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

Przy obecnej modzie na termosy nie wyobrażam sobie domu bez wentylacji mechanicznej z jakimś odzyskiem ciepła. Takie rozwiązania jakie są wykorzystane w większości domów oddanych przez deweloperów nigdy nie bedą funkcjonowały poprawnie. Kratki wentylacyjne które docelowo maja służyć jako wyciąg, stają sie nawiewnymi i wychładzają nam dom. DZieje sie tak w skutek podciśnienia które powstaje przez takie wlasnie „wycinanie” uszczelek a nie zastosowanie chociażby nawiewników okiennych. Ale ja tam sie nie znam....
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 2

Jak się nie znasz to się nie wypowiadaj, bo bzdury piszesz. Jak chcesz to możesz sobie wstawiać rekuperatory, nikt ci nie zabrania, nie licz ze jakikolwiek deweloper będzie w coś takiego inwestować, jest to zbyt drogie rozwiązanie przez co podbiłoby cenę i nikt by mieszkań nie kupował.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 4

Panie Krzysztofie, niech Pan wyluzuje, to nic osobistego.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Hehe. Najciekawsze było wykańczanie przy podjazdach 2 etapu przy Saturna. W pierwszym etapie były zastosowane w miarę dobre materiały. Ale to co widziałem w ostatnim etapie: jakieś odpady budowlane przy kostce przy podjeździe a na to piasek. Hehe. A najlepszy jest prawoskret z ul. Saturna w Tuchomska. Nie utwardzony z błota. Obserwowałem jak to robili. A już nie mówię że nic nie widać jak z ul Saturna się wyjeżdża bo zasłania ogrodzenie zbyt blisko drogi gminnej.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 2
Lustro masz od dawien dawna... prawo jazdy za masło ?
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
Budują też osiedle w Żukowie.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Szczerze bym się zastanowiła czy zakup u Pana Krzysztofa to dobry wybór. Nie długo minie dwa lata od zakupy domu w szeregu od tego deweloper iii przed zakupem oczywiście wszystko w porządku, prezes obiecywał dużo rzeczy miły i serdeczny a potem jak tylko chata oddana zlewka. Drzwi wejściowe nie szczelne ( na uszczelkę przeszło rok czekam i wiadomo się nie doczekam) okna również porażka, zarówno u mnie jak i sąsiadów gdzie nigdzie zaczyna drewno w oknach gnic, wentylacja hmmm dużo też wymieniać. Ściany i sufit pęka ale to normalne chata osiada. Jeśli chodzi o drogę oczywiście wszystkich P. Krzysztof zrobił w konia obiecał że jak tylko inwestycja zostanie skończona droga zostanie wyrównana i utwardzona. Nie muszę chyba pisać zero dziś dnia tego nie zrobił i rzecz jasna że nie zrobi. Facet nie dotrzymuje słowa i tyle w temacie. Minus tez za to ze bardzo słychać, sąsiadów,, jakby ściany były z papieru,, i to zdanie również moich sąsiadów. Wiadomo że głośna muzykę czy kłótnie będzie słychać ale bez przesady aby zwykła rozmowę słyszeć przecież nikt szeptem nie będzie rozmawiał.... Z plusów mieszka się dość przytulnie, ciepło tez jest i to by było na tyle.
popieram tę opinię 11 nie zgadzam się z tą opinią 0
Podpinam sie pod obiecana droga... ktorej pewnie nigdy nie bedzie
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0
Odradzam wszystkim ze względu na duże obietnice które ostatecznie nie zostają spełnione kontakt po wpłacie pieniędzy zerowy - zgłoszone usterki musiałem usunąć sam po trzech tygodniach proszenia sie i upominania. Masa dodatkowych ukrytych kosztów.... a dopłata za gaz w czasie dla osuszania „budowy” to jakaś kpina... dla przykładu firma od ktorej wynajowalem osuszacze kompleksowo osusza przed oddaniem budynki siódmego nieba. Zaznacza ze klienci nie musza za to płacić jest to standardem. Nigdy wiecej !!! Jeśli ktoś ma ochotę pokaże swój „wymarzony” dom jeśli uda wam sie dojechać oczywiście... bo z tym tez może byc mały problem. Odemnie trzy razy ma NIE
popieram tę opinię 12 nie zgadzam się z tą opinią 0
A na jakiej ulicy osiadają budynki?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Budynki osiadają wszędzie jest to normalne przy tak krótkim czasie budowy
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
Saturna
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Osiedle Admoiralskie - jakie opinie?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Na razie ok
i nawet w tym tygodniu robią drogę pomiędzy budynkami tych co zostały wydane i o wszystkim na bieżąco jesteśmy informowani . A jak będzie to powiemy jak zamieszkamy ;)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Zastanawiam się, czy zamontują spowalniacze na drodze przed budynkami?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Wyrazy współczucia
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Fajnie ze na bierzaco jestescie informowani, bo mnie Panie z biura chyba nie lubia, dzwonia od swieta jak cos potrzebuja...nie polecam
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Wychodzę z założenia, że kupuję co jest, a jak coś się pojawi to miły dodatek.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Witam.
Ogólnie firma która nie szanuje klientów, a zgłoszonych usterek nie naprawia lub naprawia latami z miernym skutkiem, co kończy się sprawami w sądach.
Eko-Bud Banino to nazwa handlowa miejsca gdzie kupujecie mieszkanie/dom.
W rzeczywistości np: mieszkańcy ul. Wspólnej , Wrzosowej (nie wiem jak z ul.Saturn) kupili mieszkania w firmie eko bud sp z o o (KRS: 0000420745, NIP: 5892009466, REGON: 221656270)
Niedawno ta firma przeniosła siedzibę do RFN - akt notarialny z dnia 19.07.2019 r. sporządzony przez notariusza agnieszkę czugan z kancelarii notarialnej w gdańsku przy ul. romana dmowskiego 6/4 repertorium a nr 426/2019; uchylenie dotychczasowej treści par.3 umowy spółki i nadanie mu nowego brzmienia.(nowa siedziba w republice federalnej niemiec, stade ul. freiburger nr domu 137 kod pocztowy 2168
Dlaczego ???? Pewnie przez założone sprawy w sądach.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

Orientuje się ktoś czy i ile spraw sądowych toczy się przeciwko tej firmie?
Może da się gdzieś to sprawdzić?
Bo z tego co mi wiadomo to ma jakieś obciążenia na hipotece swoich działek na osiedlu admiralskim.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Żeby już się nie rozpisywać, po pierwsze primo od tego Pana nie polecam kupować.
Po drugie poproś od niego lub ze starostwa dokument podziału działek, żebyś wiedział czy Gościu da Tobie prawdziwy numer księgi wieczystej tej działki, którą jesteś zainteresowany. Jak już będziesz miał podział działek, to weź od niego numer księgi wieczystej tej działki, następnie sobie sprawdzisz czy są tam jakieś hipoteki, czy jakaś wzmianka o toczącym się postępowaniu. Pamiętaj, że w przypadku hipoteki przymusowej to kolejny nabywca nieruchomości lub gruntu jest zobowiązany do całkowitej spłaty.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Domy nie najgorsze... to tyle dobrego. Ze złych rzeczy to zwyczajny oszust... jak zapłacisz pieniądze to tyle go widziałeś. Proszenie sie o usunięcie usterki trwa miesiącami, obiecana drogę robimy sami, najlepiej mieć wszystko na piśmie, zglaszac usterki mailowo żeby był dowód proszenia sie o ich usunięcie. No i gbur nie z tej ziemi
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1

Ja zawsze zawoziłam pisma o reklamację osobiście. Jedno swoje, drugie dla nich. Panie z biura były z lekka w szoku, że proszę o pisemne potwierdzenie odbioru.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ja niedługo idę z nim do sądu , z gościem nie da się dogadać więc inaczej nie można sprawy załatwić
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Pamiętaj, że żeby Gościa "skutecznie" wezwać na piśmie, to wezwanie dostarczasz do siedziby firmy, czyli niemcy :)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Pięknie, czyli w sprzedającym jest już teraz niemiecka firma ?
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

ekobud banino - już w trakcie likwidacji !!!

Nr wpisu 14 Data dokonania wpisu 20.08.2019
Opis wykreslenie z krajowego rejestru sadowego
Sygnatura akt gd.viii ns-rej.krs/15976/19/952
Oznaczenie sadu sad rejonowy gdansk-północ w gdansku, viii wydział gospodarczy krajowego
rejestru sadowego
Uprawomocnienie Wpis jest nieprawomocny
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

hahahahahaahhaahhahhaa ratuj się kto może !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

a to skąd ?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Deweloper cały czas sprzedaje, a co z odebranymi domami ? Jak z reklamacjami ?
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

Już ich nie ma wiec zapraszam zapomnijcie o reklamacjach mieszania przejmuje syndyk.wiec współczuję.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Sytuacja wygląda następująco. Jeśli ktoś zakupił od firmy EKO BUD SP Z O O (KRS: 0000420745, NIP: 5892009466, REGON: 221656270) ul. Lipowa 8 to niestety stracił prawa reklamacji, rękojmi i inne. Firma nie istnieje ! Sprzedają następne domy jako inna firma która pewnie też się zamknie i otworzy pod inną nazwą aby uciekać od odpowiedzialności za wykonanie bubli. Jeśli ktoś planuje zakup wymażonego domu niech się trzy razy zastanowi.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

uhm a krzysio sobie jeździ jak panisko, kleci cos chyba na pogodnej do tego i nikt nic?
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

podobno prokurator się już bieże za sprawy Pana Krzysztofa . zobaczymy
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

W tej chwili NIP tej firmy jest następujący: 5892037669 Eko bud Banino Developer Sp.z o.o...to ta sama firma czy zupełnie coś innego ? Proszę o informację..
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

nazwa ta sama, siedziba ta sama , ludzie Ci sami. Nip inny aby uciec od odpowiedzialności za poprzednie realizacje
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Prezes zarządu ten sam, spółka inna bo i nip inny
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

Utworzono spółka zoo spółka komandytowa... Czyli w przypadku "upadłości" nie do ruszenia...
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Witam

Czy ktoś otrzymał od firmy EKO-BUD Sp. Z O.O. pełną dokumentację projektową i powykonawczą , dziennik budowy z inwestycji na Saturna, Wspólnej , Wrzosowa , Pogodna, Wiosenna czy jakiejkolwiek innej ?

Pozdrowionka
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ja nie dostałam pełnej dokumentacji i też zastanawiam się czy jest klient który dostał wymagany komplet dokumentow
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1

Dziennika budowy nigdy nie dostaniesz - na każdym etapie budowy jest do wglądu u Kierownika Budowy -był udostępniony i nikt problemów nie robił. Dokumentację powykonawczą dostałam przy przekazaniu lokalu.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 3

Dziennik budowy należy do dokumentacji powykonawczej więc nie otrzymała Pani pełnej dokumentacji
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
Kup i zapomnij o jakiejkolwiek gwarancji
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

"Tymczasem firma, która budowała mieszkania, od jakiegoś czasu już nie istnieje. - Deweloper założył sobie drugą spółkę, tożsamą co do nazwy, na tę spółkę poprzenosił wszystkie wartościowe składniki z poprzedniej spółki, tak, żeby nawet w przypadku wyroku zasądzającego nie było możliwości wyegzekwowania tego wyroku - dodaje pełnomocniczka pokrzywdzonych"

Moi Drodzy,
Sprawa jest bardzo prosta, prostsza niż Wam się wydaje.

1. Skarga Pauliańska, w wielkim skrócie po powstaniu roszczenia, wszelkie czynności prawne dokonane przez Pana Krzysztofa Niedr*******o są bezskuteczne.
2. Proszę składać zawiadomienie bezpośrednio do Prokuratury o popełnieniu przestępstwa przez Pana Krzysztofa Niedr*******o i Panią Agnieszkę S**ą - Niedr****ą, że działając wspólnie i w porozumieniu doprowadzali celowo do niekorzystnego rozporządzania mieniem tym samym znacznymi kwotami pieniężnymi na swoją korzyść celem wzbogacenia się, z powodu braku wykonania budowy zgodnie ze sztuką czyli oszukania nabywców, jak również czyn posiada znamiona art. 286 KK tj. oszustwa wynikającego z działań celowych co potwierdza paniczne poszukiwanie rozwiązań na doprowadzenie Spółki Eko Bud do likwidacji, tym samym dochodzi tutaj również kolejne przestępstwo regulowane przez Kodeks Spółek Handlowych i Kodeks Karny tj. działanie na niekorzyść Spółki doprowadzając do jej celowej likwidacji w związku z roszczeniami itd. Należy również pociągnąć do odpowiedzialności Kierownika Budowy oraz Nadzór Budowlany, należy złożyć w tej sprawie osobne zawiadomienie do Prokuratury o możliwości popełnienia przestępstwa przez Kierownika Budowy oraz Nadzór Budowlany oraz Inspektora Budowlanego odbierającego budowę w sprawie przyjęcia korzyści majątkowej oraz poświadczenia nieprawdy narażając tym samym mieszkańców na utratę życia i zdrowia.
Walczcie i nie zostawiajcie tego tematu, to są Wasze oszczędności i Wasze nieruchomości, walczcie do końca. To są bardzo proste sprawy do wygrania.
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 0

myślę, że oprócz Pana Krzysztofa N. i Pana kierownika budowy więcej osób uwikłanych jest w tą sprawę. Zobaczymy jak się sprawy potoczą ale mam nadzieje, że zostaną przykładnie ukarani
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2

Widać do tym reportażu, że jest stronniczy i w jawny sposób narusza dobra osobiste drugiej strony -Firmy Deweloperskiej nie dano możliwości wypowiedzenia się.
Redaktor zapomniał zostawić do siebie kontaktu...!
Deweloper 2 lata temu wykonał poprawki izolacji w większości lokali, 6 osób podpisało zgodę a 2 nie, od samego początku torpedują możliwość wykonania prac naprawczych (są części wspólne budynków i potrzebna jest ich zgoda!) Dwóch właścicieli lokali na parterze z ul. Wrzosowej jawnie wszystkim mówią, że interesuje ich tylko kasa - szkoda tylko, że kosztem innych mieszkańców tego budynku!!!, z którymi notabene są w konflikcie.....
Uniemożliwiając wykonanie prac naprawczych Ci dwaj mieszkańcy celowo doprowadzają do pogorszenia stanu budynku, aby uzyskać jak największe odszkodowanie (na takie działania jest artykuł w kodeksie karnych).
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 7

To na wrzosowej to są mieszkania? Na parterze jedno i na piętrze drugie?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

TAK zgadza się
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Chcemy kupić od eko bud dom w zabudowie szeregowej. Banino-miszewko. Proszę o opinie !
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 3

Bez względu na to czy deweloper naprawia usterki czy nie. Taki ich rozmiar dyskwalifikuje go jako producenta domów. Chęć zakupu i niego to jawny masochizm.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

zapomnij
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Kontakt do radia jest w artykule ale dla ułatwienia:
Grzegorz Armatowski
sosreporterzy@radiogdansk.pl

Reporter stronniczy??? Raczej nie wielokrotnie próbował skontaktować się z prezesem.

Zgoda z deweloperem - dobry żart podpytaj mieszkańców czy wywiązał się z tej ugody w 100 % czy została wzmocniona konstrukcja dachu która deweloper wykonał niezgodnie z projektem, a może pozostała cześć mieszkańców (nie wszyscy) boja się odezwać ze względu za samowolę budowlana niezgodna z zagospodarowaniem terenu???

Z tego co wiem ci 2 lokatorzy nie zgodzili się na ugodę ze względu na zaproponowane przez dewelopera częściowe a zarazem nie rozwiązujące problemu naprawy oraz zrzeczenie się gwarancji, żaden z tych lokatorów nie zablokował napraw w pozostałych lokalach bo jak sam piszecie coś zostało wykonane.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

Witam Firma deweloperska, a jak się zapatrujecie na taki fakt, że deweloper nie wydaje na moją prośbę Dziennika Budowy ?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Bo od nich to się nic nie powinno kupować.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

A do czego Tobie ten dziennik?Masz już z nimi jakiś problem?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

same problemy, niestety
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Jakieś konkrety? Bo tez mam problem z zakupionym mieszkaniem.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

to nie miejsce na konkrety , Pan Krzysztof czyta tutaj wszystko i skrupulatnie i to wykorzystuje
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Chyba właśnie po to jest forum żeby się wypowiedzieć na różne tematy
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

oj same problemy
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Banino

rodo dzialki (3 odpowiedzi)

Koniec z tym pisem. Za grabierz rodo to my wam teraz koryto zabiezemy. Ukraine przelknelismy ja...

Odzież bhp (34 odpowiedzi)

Czy ktoś coś wie, że hurtownia odzieży i akcesoriów bhp przy lotniczej w Baninie już otwarta?...

Nowa silownia. Ruszyły prace (5 odpowiedzi)

Ruszyły prace związane z budowa nowej silowni w Baninie, niedaleko biedronki

do góry