Widok

Ekologiczny Amber Gold

Toż to ekologiczny Amber Gold.
Trzeba to nagłośnić, a ponadto powołać sejmową komisję śledczą.
A gdzie, to jest super ciekawostka, był GreenPeace i ta cała rzesza ekotumanów?

http://niezalezna.pl/230194-co-wiemy-o-ludziach-zwiazanych-z-zamkiem-w-stobnicy-terenem-interesowali-sie-od-wielu-lat

Gdańsk ma podobną, ale w znacznie mniejszej skali aferę w postaci wycięcia lasu między Ujeściskiem a Łostowicami pod budowę osiedla domków. Weźmy też pod uwagę fakt, że prawdziwych lasów w Polsce praktycznie już nie ma, bo to co nazywamy potocznie lasem, jest sztuczną plantacją: orzemy grunt, sadzimy gęsto sadzonki sosny najczęściej, sosenki sobie rosną w tłoku jak najszybciej w górę, potem zagajnik przerzedzamy, by umożliwić lepszy wzrost pozostałym i po iluś tam latach wycinamy i da capo al fine.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 3

Starcze, w poprzednim wątku są pytania do ciebie. Może niech na tym skupi się twoja aktywność?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

>aferę w postaci wycięcia lasu
>ponadto powołać sejmową komisję śledczą.

Ratlerek, sejmową komisję śledczą powołuje się dla wyjaśnienia dlaczego niewłaściwie działaly organy państwa, jak np. w pisowskiej aferze GetBack czy w pisowskiej Aferze Wycinki Puszczy Białowieskiej przez Partie Bolszewicką i kto miał w tym niewłaściwym działaniu interes.

Nierzetelna peel nie napisała, czy inwestor posiada pozwolenie na budowę swojej inwestycji.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1
Szyszko, glupcze, Szyszko.. Złóż zawiadomienie do prokuratury Gdańsk Południe. Nikt inny jak ten duren z ekipy twoich mocodawców jest odpowiedzialny za skutki swoich decyzji w zakresie ochrony środowiska, takie jak wycinka drzew bez zezwolenia i nadzór nad inwestycjami w obszarach chronionych. Pomogę ci w złożeniu stosownego zawiadomienia. Nie zapomnimy przy tym o wycince w Puszczy Bialowieskiej. Przy okazji złożymy doniesienie o wymordowanie prawie 200 bażantów podczas imprezy w której aktywny udział wziął prof. Szyszko.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
Staruch a zgłosiles juz te sprawe prokuraturze?
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

No i popatrzcie Państwo, jacy merytoryczni komentatorzy natychmiast się pod wątkiem pojawili. Pełna, cała Gwardia Ludowa.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 3

Zgłosiles czy nie?
Tak slaby jestes intelektualnie ze nie potrafisz odpowiedziec?

Ulatwie ci:
1. Tak
2. Nie
3. Nie pamietam bo jestem starcem
4. Zamierzam zglosic w dniu.........

Wybierz 1 z 4 opcji. Przy wyborze 4 uzupelnij date.

Teraz to juz nawet taki stary komuch i jełop powinien zrozumiec.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Mamy coraz więcej informacji na temat budowy zamku w Puszczy Noteckiej. Kornik drukarz, zdaniem poprzedniej władzy, nie stanowił zagrożenia dla Puszczy BIałowieskiej, więc tym bardziej budowa zamku takiego zagrożenia dla Puszczy Noteckiej nie stwarzała.

http://niezalezna.pl/230335-dorota-kania-ujawnia-kto-tak-naprawde-stoi-za-budowa-zamku-w-puszczy-noteckiej
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 2

Zobaczcie Państwo, jaką intelektualną miernotą jest nasz stary "kolega". Nie potrafi nawet odpowiedzieć na kilka prostych pytań.
Aż żal 4 litery ściska jak się patrzy na niego.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Coś ciekawego napisz. Podaj nr działki na przykład, to sprawdzę w księgach wieczystych, kto jest właścicielem. Jeśli to zabrzmiało jakbym miał jakieś tajne księgi w szafie, to wyjaśniam, że każdy może sobie takie rzeczy sprawdzić. Na razie z tych artykułów wynika, kto buduje i kto zatwierdzał zgody. A mnie interesuje po co i dla kogo to jest. Czy właściciel jest jeden, czy po prostu będą apartamenty do kupienia na wolnym rynku. Dziwna sprawa. W sea towers w Gdyni do dzisiaj nie sprzedali tych wszystkich mieszkań i mocno musieli z cenami zjechać. Po co komu Malbork w środku lasu? Przypomina to inwestycje spod szyldu Gołębiewski, np. hotel w Karpaczu, gdzie były przekręty, naginanie prawa i wyrżnięcie lasu. Czy to ma być kolejny hotel?
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Mój tajny informator twierdzi, że to mauzoleum Kulczyka.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

raven

Najpierw spójrz na to z właściwej perspektywy, bardziej metodologicznie. Każda kwestia występuje w określonym kontekście, szerszym lub węższym. Nie zaczynajmy od końca czyli od detali, bo w detalach się zagubisz, a tu trzeba popatrzeć z lotu ptaka, a nie żaby. Otóż kontekst jest szeroki, powiedziałbym europejski czyli unijny, bo budowa powstaje na terenie Puszczy, w obszarze Natura 2000. Jeżeli Unii nie podbała się ochrona Puszczy Białowieskiej przed kornikiem drukarzem, to czy podobałaby się jej budowy zamczyska w Puszczy Noteckiej ?

A potem możemy kontekst stopniowo zawężać i zapytywać o to co robiły w tej kwestii władze wjewództwa, powiatu i tak dalej. Zawsze należy zaczynać od najszerszego kontekstu. Problem w tym, że ludzie o szerokim konekście pojęcia nie mają i czepiają się przecinka w trzecim wierszu na drugiej stronie dokumentu.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2

Nie no. Po co strzępić język po próżnicy? Jak ktoś rozmawia o Katyniu, to nie musi za każdym razem obalać mitu o tym, że to Niemcy zrobili. Decyzje UE wobec Polski, sprawa puszczy, działalność organizacji ekologicznych... to są wysztko wiadome sprawy. Będziemy odkrywać Amerykę i deliberować, czemu polskie stocznie musiały zwrócić pomoc publiczną, a niemieckie nie musiały? Są ludzie, którzy myślą, że ekolodzy naprawdę bronią chrząszczy a generał Dukaczewski wolnych sądów. Nawet tutaj tacy są, a przynajmniej z pokerową twarzą udają, że w to wszystko wierzą.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

raven

Mając na uwadze pamięć złotej rybki, warto pewne rzeczy ujawniać, a następnie powtarzać. Nauka przedmiotu polega na częstych powtórkach materiału, z różnych perspektyw najlepiej.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2

Nie dajta się Pawły! Pawły górą! Jeden Paweł za wszystkich, wszystkie Pawły za jednego... ;)
Sępiska już krążą nad tym co ledwo z ziemi wystaje.
Eh... dziady kalwaryjskie, same nie mogą i nie chcą to i inszym nie dadzą .. Piesy ogrodnika, w pultyny kopane.
Wszystko zrobią te pokraki bez rozumu i wyobraźni żeby wszystkich, równo, do ziemianek zapędzić by kartofle z ogniska wciągali.
Dalejże, uruchomić posiłki i wyciągnąć asy z rękawów.
Bij, zabij, nie daj!!!! Siłą Pawłów nie weźmiecie :)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

Ratlerek, wystap w trybie dostępu do informacji publicznej do odpowiedniego starostwa.
Jak temat rozpracujesz i wykryjesz aferę, opisz to na forum.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Poselskie sk....y jak zwykle oskarżać będą nie swoich ministrów i wojewodów. Ostatnie osiem lat....
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Cwana matematyka: 8 - 2 = 6 a może raczej 8 - 2,5 = 5,5 .
I tą metodą, za parę lat okaże się, że postkomuna nigdy w Polsce nie rządziła. Sprytne kłamczuszki te nasze komuszki.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 3

Miało być pisowskie a nie poselskie...l
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Skąd się biorą takie amber goldy ? A stąd:

https://www.salon24.pl/u/u-macieja/880214,trzeci-filar-totalitaryzmu
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Mt 5,20-26

"20 Zapewniam was, że jeśli wasza sprawiedliwość nie stanie się pełniejsza niż uczonych w Piśmie i faryzeuszów, nie wejdziecie do królestwa niebieskiego. 21 Słyszeliście, że powiedziano przodkom: "Nie zabijesz, a kto zabije, sądowi będzie podlegał". 22 A ja wam mówię, że każdy, kto gniewa się na swojego brata, będzie podlegał sądowi. A kto powie do swojego brata: "Raka", będzie podlegał Sanhedrynowi. A kto powie: "Głupi", będzie podlegał do gehenny ognia. 23 Jeśli więc przyniesiesz swój dar do ołtarza i tam sobie przypomnisz, że twój brat ma coś przeciw tobie, 24 zostaw tam przed ołtarzem swój dar i idź, pojednaj się najpierw ze swoim bratem, i wtedy dopiero, gdy wrócisz, składaj swój dar. 25 Pogódź się od razu ze swoim przeciwnikiem, póki jesteś z nim w drodze, aby ten przeciwnik nie wydał cię sędziemu, a sędzia strażnikowi, i abyś nie został wtrącony do więzienia. 26 Tak, zapewniam cię, nie wyjdziesz stamtąd, dopóki nie oddasz ostatniego grosza."

"Szczęśliwe oczy wasze, że widzą, i uszy wasze, że słyszą"

Mt 13, 19-23

"19 Do każdego, kto słucha słowa o królestwie, a nie rozumie go, przychodzi Zły i porywa to, co zasiane jest w jego sercu. Takiego człowieka oznacza ziarno posiane na drodze. 20 Posiane na miejsce skaliste oznacza tego, kto słucha słowa i natychmiast z radością je przyjmuje; 21 ale nie ma w sobie korzenia, lecz jest niestały. Gdy przyjdzie ucisk lub prześladowanie z powodu słowa, zaraz się załamuje. 22 Posiane między ciernie oznacza tego, kto słucha słowa, lecz troski doczesne i ułuda bogactwa zagłuszają słowo, tak że zostaje bezowocne. 23 Posiane w końcu na ziemię żyzną oznacza tego, kto słucha słowa i rozumie je. On też wydaje plon: jeden stokrotny, drugi sześćdziesięciokrotny, inny trzydziestokrotny»."
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Co to jest za przekład? Tu jest coś nie tak.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

lukrecjo,

Z przeciętnym użytkownikiem internetu w ten sposób się nie dogadasz, bo to dla niego, nasączonego bełkotem popkultury, bajka o żelaznym wilku, której nie rozumie, bo na codzień nie doświadcza. i to jest klucz - brak codziennego doświadczenia. W tej sytuacji trzeba obrać inną taktykę dotarcia - zgodną z obecną tendencją technologiczną opartą na nauce. Najpierw musisz takiego człowieka przekonać przy pomocy argumentów sprawdzalnych, namacalnych, naukowych, że żyje w sferze teorii, sferze idei, a więc w sferze duchowej, a nie materialnej. Sfera materialna jest jedynie pochodna sfery duchowej.

Dopiero jak mu udowodnisz to, że żyje w sferze duchowej, i ze innej ścieżki nie ma, możesz mu zacząć opowadać o duchowości i jej przejawach, o religii. Jeśli tego nie zrobisz, to pozostanie ci takie nieskuteczne wołanie na puszczy.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2

Eh...bo Ty byś wszystkim, jak popadnie rozdawał ten klucz i kopię manualu do uruchomienia helikoptera (?) :)

http://www.youtube.com/watch?v=Cn9-JpiSb_k

Mamy czas...
http://www.youtube.com/watch?v=r8dpQy0EEPM
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Faktycznie. Są przekłady, gdzie zamiast słowa "bezbożniku" jest słowo "głupi". Trzeba to zbadać, bo sankcja jest dość poważna. Zwłaszcza, że Kościół całkiem odszedł już od nauczania o gehennie piekieł. Sprawa odpowiedniego przekładu wydaje się być bardzo ważna
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

raven

Czy nie rozumiesz, żę teksty biblijne pochodzą sprzed paru tysięcy lat i język ówcześny, szczególnie semantyka, posługiwał się zestawem pojęć dostępnych dla ówczesnych umysłów ? Więc przełożyć jedną, starą, dla nas hermetyczną mentalność na inną, nową mentalność, to zadanie karkołomne, a w pewnych przypadkach wręcz niemożliwe. Zresztą te same problemy mamy gdy przekładamy współczesne teksty z jednego języka na inny. Jak np. oddać niaunse poezji polskiej opartej w dużej mierze na fleksji w języku angielskim, który jest bez fleksji ?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2

To także z tego twojego łowco salonu24 : " To wam spod znaku dobrej ( tfu) zmiany przydał by się reset. Trzepanie i wietrzenie złogów z bolszewizmu, którego nie potraficie się wyzbyć. Cóż, lata spędzone na wiecach i masówkach w PRL odcisnęły trwałe piętno na waszym rozwoju. Drogą ustaw i nocnych głosowań rozbiliście trójpodział władzy w Polsce. Spacyfikowaliście Trybunał Konstytucyjny, Sądy , Sąd Najwyższy. Zdeptaliście Konstytucję. Wpiszcie jeszcze do niej jeszcze nocną ustawą artykuł o przewodniej sile i przyjaźni z Rosją. Nie będę podpowiadał, wiecie sami co i jak. Wy śmiecie coś mówić i pisać o sprawiedliwości i prawie ? 27 : 1 taki jest wynik waszego stosunku do demokracji i prawa. Pamiętajcie jednak, kij ma dwa końce. To co teraz zmajstrowaliście, obróci się przeciwko wam gdy zmieni się władza. Autor tego tematu pieprzy coś o powodach dla których "suweren dał im pozwolenie" na reformę sądownictwa w Polsce, zapominając lub nie wiedząc o tym, co powiedział wasz guru ideologiczny o powodach dla których robi czystkę w sądach. Po to, by móc dokończyć swoje "reformy" czytaj stworzenie autorytarnego ustroju, i aby sądy tego nie blokowały. Proponuję ustalcie tam u was wydziale propagandy jakąś strategię przekazu informacji. Nas i tak nie przekonacie, bo wiecie co o was myślimy i gzie was mamy, ale dla szacunku dla naszej inteligencji, bądźcie łaskawi zachować jakiś spójny przekaz. Pogubi się przecież ten wasz suweren."
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Proszę mi nie cytować banialuków totalsów. Wszyscy je znamy od lat kilkudziesięciu z drobnymi modyfikacjami dokonywanymi zależnie od "mądrości etapu". Minęły czasy gdy Polacy dawali się na to nabierać.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2

Bolszewizm nie cierpi prawdy.
Szczególnie tej podanej prosto w oczy.
Stad ten kwik w chlewiku po słowach Staniszkis.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ja już tego pojąć nie mogę, tej tępoty i ospałości totalsów. Taka okazja a oni przysypiają gruszki w popiele. Skandal żeby taką okazję marnować. A i nasza lokalna trójmiejska Gwardia Ludowa przysypia, zamiast interweniować. Więc czuję się w obowiązku ich wspomóc w obliczu tej bezradności. Wstyd mi po prostu za nich.

Przecież to jasne jak słońce, że podstawieni przez Kaczora ludzie zorganizowali po to GetBack, żeby wyprowadzić z firmy pieniądze, a następnie zainwestować je w budowę tajnego zamczyska w Puszczy Noteckiej. Tam Naczelnik Państwa, nie niepokojony przez nikogo, bedzie mógł knuć ile wlezie na pohybel demokracji i Unii Europejskiej. Przecież to elementarna wiedza.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 3

Wytrzymaj...
https://www.youtube.com/watch?v=Zt04ICCY7So

Sajo...Nara łowco :))))

https://www.youtube.com/watch?v=YKjGIZqjuQ8
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Zobaczyłem obraz:
https://img0.etsystatic.com/029/1/6953645/il_fullxfull.566564008_a5aw.jpg
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

"Zobaczylem obraz"... i ... ???

I co ? Przemówił obraz do anonima czy anonim do obrazu ?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2

Jennifer Aniston ;)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

lukrecja,

po co mi ten import, Polacy nie gęsi i swój język mają.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2

https://i1.jbzdy.pl/contents/2018/07/319784b6adf80caea6bac0437687ec74.jpg
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

PiS prowadzi konsekwentną i zaplanowaną katastrofę ekologiczną.
Rownolegle z eksterminacją Puszczy Białowieskiej Bolszewicy postanowili zmienić Polskę w śmieciowe eldorado.
Natychmiast po przejęciu władzy zaczęli zwozić do Polski odpady z całego świata, nawet z Australii i Nigerii.
W ciągu dwóch lat podwoili ilość sprowadzanych smieci.
Czy jeszcze dziwią Państwa płonące wysypiska ?

image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Proszę zauważyć, że ten stary menel nie potrafi odpowiedzieć na żadne zadane mu pytanie.
Oj biedny nie tylko finansowo ale również umysłowo.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 2

Mega zaklamanie. Zwykly przygłup na starosc kreuje sie na intelektualiste.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1

Co za nudy... ciągle to samo... :( Ręka, noga, mózg na ścianie...
http://www.youtube.com/watch?v=EAwIOX4yTWE

http://www.youtube.com/watch?v=Tyf0jh0aLE4
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Warto wskazać po raz kolejny gdzie ta nuda (żałosna zresztą) się zaczyna.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Swoją drogą, łowca ma chyba strukturę z teflonu.....
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

>ma chyba strukturę z teflonu.....

że co ma ?
Jaką strukturę ?
To zwykły propagandzista, troll internetowy, którego zadaniem jest rozrzucanie g***wna.
Powyżej w moim poście są twarde dane dotyczące importu odpadów do Polski, które wskazują na to, że bolszewicy w ciągu dwóch lat podwoili ten import.
Skoro mowa o ekologicznej aferze, to miał możliwość rzeczowej dyskusji.
Nie ma nic do powiedzenia, bo i co tu powiedzieć.

Generalnie, w realnym świecie taki facet zawsze jest pomijany.
Owszem, pałęta się pod nogami, jak ratlerek, ale jest ignorowany.

Dlatego aktywuje się na forum i infekuje je ekskrementami, bo przecież argumentow nigdy nie ma żadnych.
Dla mnie jest całkowicie pomijalny.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1

Zwykły menel i frustrat.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 2

"menel to brudny i śmierdzący człowiek bez określonego źródła utrzymania, bezdomny (lub mieszkający w opłakanych warunkach), będący na bakier z normami społecznymi, zwykle nadużywający alkoholu; słowo potoczne i pogardliwe"

Widziałeś, że tak go określasz?
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 2

Gdybys czytal to znalbys odpowiedzi.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Tak widziałem i opis dokładnie odzwierciedla tego człowieczka.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2

Prosty dowód - jak starego menela nie ma to jest kultura i spokój.
Tyle w tym temacie
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2

To są fakenewsy.

http://niezalezna.pl/230551-resort-srodowiska-dementuje-fake-newsa-chodzi-o-przywoz-smieci-z-zagranicy
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

W Nierzetelnej peel aż roi się od fakenewsów. Jakiś artykuł na temat jakiegoś artykułu w Fakcie.
Najpierw przeanalizuj, czego dotyczy linkowany artykuł, bo się kompromitujesz.

Powyżej masz skan odpowiedzi na interpelację poselską. Tam nie ma mowy o "surowcach wtórnych" tylko o "odpadach", które bolszewicki tzw. Rząd importuje z Nigerii (sąsiadom Nigerii najwyraźniej nie opłaca się).
Ministerstwa w drugiej peerel też produkują fake-owe odpowiedzi ?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Nie czytuję Faktu, wystarczy mi przejażdżka po Interii, ta sama niemiecka narracja i rzetelność. Wolę to co polskie. Polacy nie gęsi i ...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Niemcy też nie gęsi. Ani Portugalczycy. Tak sobie myślę, że tylko gęsi to gęsi.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1

Szaleństwo jakieś

https://youtu.be/QE3yMEfpk6E
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Proste rzeczy są proste

https://www.youtube.com/watch?v=flBqojLpAnI
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

No tak, na to trzeba czasu :)

https://www.youtube.com/watch?v=ymVjayC5Izo
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Inne tematy z forum Hydepark

Co sądzicie o kobietach z Tatuażami? (76 odpowiedzi)

Witajcie, a jakie macie zdanie na temat KOBIET z tatuażami?

Czy prawda leży pośrodku ? (72 odpowiedzi)

Są dwa gatunki zamazywaczy prawdy. Jedni to bezpośredni beneficjenci kłamstwa, drudzy to...

Ulubiona kolęda (10 odpowiedzi)

moja najcudniejsza-lulajze jezuniu najlepiej wykonywana przez Mazowsze

do góry