Widok

FNH w wątrobie a ciąża

Rodzina i dziecko Temat dostępny też na forum:
Pytanie do mam, które były w podobnej sytuacji. Niedawno podczas badania przypadkowo wykryto u mnie zmianę w wątrobie (FNH) ok 6 cm. Chciałam zajść w kolejną ciążę, jednak lekarz powiedział mi, że pod wpływem hormonów zmiana może, ale nie musi powiększyć się. Wtedy czeka mnie operacja. Czy któraś z Was była w podobnej sytuacji i mimo wszystko zdecydowała się na dziecko?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
U mnie w ciąży w styczniu byłam wtedy w 18tyg przypadkowo wykryli zmianę guzowata 7cmm urodziłam w czerwcu i dopiero teraz wzięłam się za diagnozę i wynik z tomografi jest niejednoznaczny za 2 dni mam rezonans w Katowicach ale radiolog napisał że podejrzewa fnh wyniki badań mam ok nic mnie nie boli
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
I zmiana w ciąży miała 7cm a teraz ma 5,7cm jakby się zmniejszyła dziecko urodziłam zdrowe w ciąży tylko badania robiłam i markery i wszystko było ok
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Nie wiem czy to odczytasz, ale może Mogła byś się podzielić co dalej się u Ciebie dzieje? Jestem w podobnej sytuacji... W trakcie ciąży i z podejrzeniem fnh. Bardzo się martwię.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

U mnie najpewniej fnh, ustabilizowane, mam kontrolować i z wynikami do lekarza. Dostałam zielone światło od chirurga jeśli chodzi o ciążę, powiedział mi, że być może ta zmiana się zmniejszy, ale może też urosnąć (pod wpływem hormonów). Z drugiej strony mój ginekolog mówi, że fnh nie ma żadnych powiązań z hormonami, kiedyś tak uważano, ale teraz już nie. Jak tam u Was?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

U mnie też prawdopodobnie fnh. 4x4 cm. Boję się. Mam mieć rezonans.Od 10 dni przeżywam koszmar.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Jestem 2 lata po resekcji fnh u mnie była zmiana 5x6 cm i od razu chirurg w akademii Medycznej w Gdańsku powiedział ze do resekcji . Przecież to bomba tykająca i jeśli ktoś wam mówi ze macie to zostawić to nie polecam . To prawda ze mogą a nie musza wystąpić problemu w czasie ciąży . Ja żyje normalnie , jem normalnie ale niestety już po operacji nie można jesc wszystkiego bo wątroba już tak nie pracuje jak kiedyś
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ja mam, a w zasadzie miałam dwie duże zmiany 50x65 mm i 33x34mm oraz 18 mm, do tego stłuszczenie wątroby i jej powiększenie. Żyłam normalnie, badania usg co pół roku czy dziadostwo nie rośnie. Czasem mnie szczypała wątroba. Mam dziecko z padaczką, więc przeszłam na dietę ketogeniczną. Wczoraj odebrałam wyniki TK po stosowaniu diety przez 7 miesięcy stłuszczenia brak, wątroba prawidłowej wielkości a guzki-największy ma 40 mm, 8 mm, 9 mm i kilka mniejszych. Znikają ?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
U mnie wszystko ok teraz znowu muszę powtórzyć badania z krwi a w listopadzie znowu rezonans w zeszłym roku się zmiana zmniejszyła zobaczymy po kolejnym badaniu.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Czy FNH może się zmniejszyć umie go diagnozują
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja dowiedziałam się o FNH rok temu. Kontroluję według zaleceń lekarza.. Na usg ostatnio byłam w 19.03.2021 i moja zmiana nic a nic się nie zmieniła. Nadal ok 4 cm. Miałam nadzieję, że chociaż trochę się zmniejszy ponieważ bardzo bym chciała zajść w ciążę.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Witam,
Ja jestem w ciąży w 7 miesiacu.
Przez przypadek dowiedziałam się że mam FHN 5cmx3cm ponad rok temu.
Jak pytałam chirurga o ciążę to mówił że nie ma przeciwwskazań. Powiedziała,że czasem jest tak że zmiana może urosnąć jak i również moze się zmniejszyć.
Na ten moment miałem robione USG i zmiana się nie powiększyłam.
Odnsnie porodu naturalnego,ginekolog mówił aby skonsultować z chirurgiem czy zmiana podczas parcia nie nieulegnie pęknięciu.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Pod czyją opieką jesteście względem FNH?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja obecnie w 10 tc. W styczniu usg wątroby. Gastrolog, ginekolog i radiolog nie widział przeciwwskazań do ciąży. Obecnie w Warszawie nie mogę dostać się do poradni hepatologicznej. ️
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Cześć,
Wróciłam, żeby opowiedzieć do końca moją historię. Urodziłam zdrową córkę, poród odbył się siłami natury. Guz FNH był monitorowany w ciąży i przez całą ciąże był stabilny. Po porodzie ponowne usg i guz został tych samych wielkości. Nic a nic się nie stało i nie odczuwałam żadnych dolegliwości związanych z wątrobą. Badania wątrobowe też było Ok.
Pozdrawiam.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Rodzina i dziecko bez ogłoszeń

owsiki (31 odpowiedzi)

hej dziewczyny, masakra jakaś-w piątek wieczorem znalazłam w kale córci robala :/ Okropne...

psycholog dziecięcy kogo polecacie (20 odpowiedzi)

Witam. Mój synek jest bardzo nieśmiały, trudno mu nawiązać kontakt z dziećmi i bardzo przeżywa...

Dobra kawa i ciasto - jakie miejsca polecacie? (28 odpowiedzi)

Przy okazji niedzielnych spacerów szukamy fajnych miejsc, gdzie można wypić dobrą kawę i zjeść...

do góry