Widok

Folwark Dajak

Wesele bez ogłoszeń Temat dostępny też na forum:
Witam!
Jesteśmy o krok od podpisania umowy z folwarkiem. Jednak trapi mnie kilka pytań i prosiłabym o pomoc i odpowiedź od osób, które bawiły się już tam na weselu.
1) Ze szczegółów, które otrzymaliśmy od właściciela wynika, że raczej nie ma ukrytych kosztów. Czy ktoś może to potwierdzić? Wiem o korkowym.
2) Czy na sali w trakcie wesela nie było zbyt ciemno i ponuro? Szczególnie miło jeśli wypowie się jakiś fotograf lub operator, bo blisko nam do tej branży. :)
3) Czy były jakieś niedociągnięcia lub coś co Wam jako parze młodej lub gościom się nie podobało?
4) Czy najtańsze menu jest wystarczające dla 80. Osób na wesele bez poprawin?

Zastanawiamy się także nad Karczmą Swojak w Otominie. Jednak, gdy przeanalizuje się menu, to do ceny talerzyka trzeba doliczyć praktycznie wszystko - korkowe, ciasta,owoce, wszystkie napoje...
Chata pod Sokołem wydaje się nam za duża na wesele do 90. Osób.
Myślimy też o Zielonej Bramie w Przywidzu, jednak oprócz pięknego wyglądu jest mnóstwo negatywnych opinii o niej na tym forum.
Z góry dziękuję za odpowiedź!
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

hej :) kiedyś bawiliśmy się na weselu u znajomych 3 lata temu w lipcu.

Kelnerki które obsługiwały wesele były chyba dopiero co zatrudnione. Jedna kelnerka kładzie koszyczek z chlebkiem, zaraz za nią idzie druga i zabiera. zaraz jednak ktoś inny podchodzi i znów kładzie chlebek. Nie było na stołach sprita, więc pytamy czy jest możliwość aby go otrzymać. Kelnerka przyniosła i prosi o opłatę 5 zł. Potem Pan Młody szybko zareagował i powiedział że goście nie mają nic płacić.
No i muchy końskie wlatujące na sale wieczorem ..... siadające a jedzeniu.
Znajomi mieli najdroższe menu które było w tamtych latach plus dzik o 1 w nocy. jedzenia było pełno .

Miejsce to mimo takich wpadek rekompensowało swoim urokiem i pięknem.
Ciemno nie było było urokliwie i pięknie. My jako goście byliśmy zadowoleni.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Dajak chyba zaczynał wtedy swoją przygodę z weselami, mam nadzieję, że to było powodem. :P Jeśli chodzi o konie to stajni nie ma od tego roku, więc problem się rozwiązał. Dziękuję za odpowiedź, coraz bliżej mi do tej sali. :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2

Hej, ja byłam bliska zdecydowania się na to miejsce, ale jednak po podliczeniu całkowitych kosztów zrezygnowaliśmy. Powodem były właśnie min. dodatkowe koszty, czyli oprócz korkowego opłata za napoje gazowane zakupione samemu, gdzie też właściciele nie zgadzają się na pojemność większą niż 0,5 l, oprawa kwiatowa tylko we wskazanej przez właścicieli kwiaciarni (do wyboru dwie kwiaciarnie, co prawda kompozycje piękne, jednak dużo za drogie) i niemała dopłata w przypadku mniejszej ilości osób. Oprócz tego miejsce piękne, na pewno warte rozważenia!
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 3

A z takich klimatów to może sprawdźcie Kalinówkę albo Restaurację Tabun? :) Ewentualnie Osada Grzybowski Młyn.
Co do folwarku jeszcze to zespoły muzyczne z ktorymi rozmawialiśmy mówili, że jest tam strasznie ciasno jeśli chodzi o miejsce do tańczenia. Więc jak 80 osobowe wesele jednogłośnie postanowi wyjść na parkiet, to może być ścisk :)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 2

Kalinówka dopiero ma ceny z kosmosu, szczęki nam opadły jak nam zaproponowali wycenę. I mam wrażenie, że ewidentnie podnoszą ceny z roku na rok wcale nie ze względu na skaczące podatki... Tu na forum znalazłam jakieś miłe menu za 169zł, przez maila było mniej więcej ceny od 189zł, a w wycenie jak obliczyliśmy stawkę za osobę to wyszło 200zł + dodatkowe opłaty typu korkowe 15 lub 20zł.... Grzybowski Młyn zdecydowanie za daleko, a Tabuna odradzam osobiście i większość opinii na forum. W Folwarku najtańsze menu 189zł (wydaję mi się całkiem ok przy jednodniowym weselu, ale właśnie chciałam się upewnić u kogoś kto już z niego korzystał) + 15zł korkowego, opłata za napoje gazowane to 5 zł jeśli kupujesz u nich i się nawet opłaca, 2zł korkowego za nie bodajże jeśli wnosisz swoje.
Stawianie butelek większych niż 0,5l na weselu szpeci stół i mówią nam to we wszystkich salach. :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

nam też mówiono że większe butelki szpecą stół. Zastanawialiśmy się nawet aby kupić takie napoje o tej pojemności. Ale po podliczeniu kosztów..... szczerze ?? mamy to w tyłku :) nie stać nas na to. Ale jeśli ktoś ma tyle chajsu ... no to czemu nie :) niech sobie robi co chce
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 7

Popieram wypowiedzi powyżej, butelki większe objętościowo niż półlitrowe wyglądają koszmarnie, bardzo "stołówkowo". Nie dość, że ciężko się z nich nalewa, to jeszcze zasłaniają widoczność. Nikt nie chce przemawiać do dwulitrowej butli ;-) Więc tego akurat nie ma co żałować, że właściciel nie godzi się na większe. Raczej należy być mu wdzięcznym, niezależnie od pobudek, jakie nim kierują :)
popieram tę opinię 11 nie zgadzam się z tą opinią 5

powtarzam kolejny raz. jak kogoś stać to niech robi co chce .... nawet niech sobie kupuje w szklanych buteleczkach po 200 ml .... jak ma kasę ?? proszę bardzo.
mnie nie było by na to stać więc np dla mnie był by to argument do zmiany miejsca wesela
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 7

W sumie racja, nikt nikomu w portfel nie zagląda ;-) , choć moim zdaniem naprawdę nie wygląda to dobrze ani na stole, ani na zdjęciach i jest po prostu mega nieporęczne w obsłudze. Ale każdy płaci za własną wizję tego, co chce mieć ;-)
popieram tę opinię 10 nie zgadzam się z tą opinią 2

Przyszłapannamłoda... W najbliższą sobotę realizujemy usługę w Dajaku, więc możemy zwrócić uwagę na światło i butelki. Jeśli chodzi o stajnie, to jak dla mnie smutna wiadomość :-( No cóż. Napisz proszę do mnie w sobotę po godzinie 21, to zwrócę uwagę na to co zechcesz bo będę w obiekcie podczas wesela.
791156572
Oddzwonię i powiem jak jest. Tak będzie najprościej.
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 0

Bardzo dziękuję, napiszę!:) Dla mnie też była to smutna wiadomość, bo koniki nadawały dodatkowego klimatu. ;)
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Naobiecywała i nie napisała:P
A więc tak... Butelek z napojami na tyle na ile udało mi się wyrwać od fotobudki-nie widziałem. Być może to zasługa właśnie ich wielkości. Jeśli tak, to polecam brać mniejsze butelki.
Jeśli chodzi o światło, to byłem na wielu salach, gdzie światła było znacznie więcej. Pytanie, czy więcej znaczy lepiej.
Nie zapominajmy o folwarcznym klimacie. Tutaj oświetlenie jest ciepłe i nie można mówić o niedoświetleniu.
Wejdźcie do B&W Photography (najlepiej na facebooku) i zobaczcie kilka fotografii wykonanych w tą sobotę. Sami ocenicie. Ja jestem na tak.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

A jakie sa złe opinie o zielonej bramie w Przywidzu?Mam tam wesele w tym roku??
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Podobno dużo ukrytych kosztów, trzeba pilnować i wsZystko spisać w umowie. Było też kilka negatywnych opinii o właścicielach i jedzeniu w restauracji.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Jest korkowe -10 zl i 200 zl za to ze kelner bedzie podawal alkohol lu alkohol od nich w/g cennika ok 12 zl na butelce ,napoje trzeba kopic u nich - ok 1zl drożej ,właśnie po to aby nie stawiać dużych butelek z " Biedronki" tort 70 zl za kg. W umowie z 2015 roku mamy niezmienność ceny .180 zl, 200 i 220zl do wyboru. Czy ktos mial wesele i moze konkretnie napisac jakie dodatkowe koszty??
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Witam, ślub mieliśmy tam w lipcu zeszłego roku. Serdecznie polecam!
Nie ma dodatkowych opłat oprócz korkowego, bardzo dobrze ze właściciele nie zgadzają się na duże butelki, a te 0.5l wcale nie są dużo droższe, my polowaliśmy na promocje w marketach ;). Jeżeli chodzi o światło to jest bardzo klimatyczne, nie jest ani za ciemno ani za jasno tak w sam raz :) my mieliśmy drugie menu i dużo jedzenia nam zostało więc pierwsza opcja też jest ok :) Mieliśmy 90 osób i nikt się nie żalił żeby było ciasno na parkiecie, kelnerki uwijały się jak mróweczki do tego były bardzo pomocne ;) Kwiaciarnie mieliśmy wybraną swoja i nikt nie robił z tego problemu.
Polecamy również stół słodkości, Pan Przemek super wszystko dobierze do ilości osób na weselu, goście bardzo chwalili :)

Serdecznie polecamy to miejsce, nie zastanawiajcie się ani chwili, Dajak to idealne miejsce na tak piękny dzień jakim jest dzień ślubu :))
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 7

Witam! Obawiam się odnośnie menu tego, że potrawy z zimnej kolacji są niewystarczające. Jest ich chyba 11 i są raczej jak przekąski typu chrupiący boczek. Czy nie było z tym problemu?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

koleżanka podpisała umowę dwa lata temu i wtedy nie było mowy o konieczności wzięcia jednej z dwóch wskazanych przez nich pracowni florystycznych... dowiedzieli sie o tym dopiero niedawno, a z tego co mówili, ceny zaczynaja sie tam od 4k. Właściciel stwierdzil, ze jak nie chca to nie, oni z łatwościa znajda kogoś na ich miejsce... okropnie nieprzyjemne wrażenie ta cała sytuacja sprawia
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Mi napisali wymijająco że ozdoba sali leży po naszej stronie, ale woleliby żebyśmy korzystali z rekomendowanych przez nich firm. W domyśle dwie kwiaciarnie, na które dostaliśmy wcześniej namiar. Ceny zabójcze!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

A ja napisałam do jednej z tych kwiaciarni i otrzymałam informacje, że dekoracja sali to bukiet na stół gości od 80 zł, a na stół pm od 180 zł, więc bez przesady, cena łączna w takim razie to ok. 1000 zł .
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Mamy wesele w dajaku w czerwcu i chociaż miejsce jest piekne A jedzenie pyszne (wielkokrotnie gościliśmy tam na obiedzie) to kontakt z właścicielami jest niestety tragiczny.
Wszystkie nasze pomysły sa skrupulatnie weryfikowane, często odrzucane a jak już przypadną do gustu (co jest trochę chore żebym musiała się dostosowywac do właścicieli lokalu) to sa dodatkowo płatne i nie sa to niestety małe kwoty. Szczególnie że przy organizacji wesela nieplanowane dodatkowe koszty mogą sporo naciągnąć nasz budżet.
Sugerowane jest korzystanie z zaprzyjaźnionych podwykonawców których ceny są zdecydowanie droższe niż te które moglibyśmy załatwić sobie sami.

Na tym etapie jestem rozczarowana całą organizacją Ale mam nadzieję że w dniu wesela czeka mnie miła niespodzianka :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Hej, daj znać jak poszło. My mamy wesele po wakacjach i po pierwszych kontaktach przy podpisywaniu umowy też trochę odniosłam wrażenie podejścia "jak nie wy to inni, hajs się musi zgadzać". Miałam nadzieję, że to tylko chwilowe wrażenie i się mylę, oby, bo to nasza wymarzona sala. :/
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Też proszę o komentarz. My byliśmy na wstępnym spotkaniu informacyjnym w styczniu i właścicielka była bardzo miła. Oprowadziła nas po całym obiekcie, wszystko wyjaśniła, doradziła, umowę mieliśmy podpisać i załatwiać już z inną panią, ale ogólne wrażenie było pozytywne.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Hejka, myślę że uspokoje Was jak powiem że pomimo wielu obaw wesele wypadło fantastycznie :))
Jedzenie było przepyszne i było go aż nadto. Nie obawiajcie się za zabraknie, przy ustalaniu manu nie sugerujcie się ceną. Polecamy na pewno stół wiejski. Jest piękny smaczny i robi duuuze wrażenie wizualne. :)
Jest kilka sprawę na które musicie zwrócić uwagę, a może raczej Wasi świadkowie. Obsługa jest bardzo sympatyczna natomiast jeżeli chodzi o donoszenie napoi i alkoholu trochę za długo zwlekali i tu na pomoc potrzebni byli świadkowie, którzy musieli reagować. Jednak od razu po informacji od świadków zarówno alkohol jak i napoje zostały doniesione.
Następnego dnia musicie być przygotowani na to ze trzeba zabrać to co zostanie. A może zostać sporo! ;) nikt niestety nie będzie czekał aż się zorganizujecie, musicie się przygotować ze trzeba to będzie zabrać na już. Wszystko natomiast było pięknie popakakowane i ustawione w jednym miejscu.
Ogólnie wyszliśmy z wesele z uśmiechami od ucha do ucha, najedzieni i wybawieni a pod drzwiami do pokoju czekał na nas szampan i dwa kieliszki :)
Na weselu wrzuccie na luz, co ma być to bedzie :) A będzie dobrze i wesoło! :) to co się nastresujecie przy oragniazji całego przedsięwzięcia zdecydowanie wystarczy :) pozdrawiamy !! :))
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Super! Dzięki za opinię! :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Piekne miejsce bylismy tam w czerwcu 2018 na slubie wszystko pięknie ladnie jeden z kelnerów (chlopak) mial podgrzać mi wode w butelce dla dziecka prosiłam o 15 s w mikrofali a trzymal dłużej i woda byla mega gorąca takze nie mila obsluga to jedno. Drugie jak tak można zeby nic na stole nie bylo zadnych przystawek niczego wszystko było zabierane 20 min na stole i z powrotem do kuchni to wesele bylo w piatek chyba wszystko wynosili na wesele w sobotw bylo mi szkoda młodych gdyz goście zalili sie ze sa głodni a jakas młodzież podejzewam ze od wlascicieli robili sobie imprezke niedaleko i wynosili slalatki i wszystko inne co wczesniej zabrali ze stolow do siebie na imprezke. nie polecam tej sali mimo tego iz jest tam naprawdę pięknie
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 4

Kelner raczej nie musi znać się na podgrzewaniu wody dla dziecka, a piątkowe pary młode otrzymują jedzenie na wynos po weselu, więc nie sądzę żeby zostawało na sobotę...
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Wesele

ile planujecie wydać na ślub i wesele? (209 odpowiedzi)

znalazłam na forum podobny wątek, jednak tam dziewczyny wypisywały tylko kwoty, a nie o to mi...

MODA MĘSKA (33 odpowiedzi)

Dziewczyny, na forum pełno zdjęć sukienek, fryzur, biżuterii itd. A co z naszymi drugimi...

jaki prezent,upominek na rocznice slubu POMOCY! (67 odpowiedzi)

Pomóżcie mi, co możemy kupić moim rodzicom na rocznicę ślubu. Może jakis fajny upominek... nie...

do góry