Widok

Fotelik samochodowy i baza

Rodzina i dziecko Temat dostępny też na forum:
Wiem, że takie tematy gdzieś w archiwum są, ale jednak te foteliki i normy bezpieczeństwa na tyle szybko się zmieniają, że raczej nikt by nie chciał kupować fotelika polecanego w 2011 roku :P
Na jaki fotelik się zdecydowaliście? Co polecacie? Ja na pewno Maxi Cosi albo Cybex, bo najlepiej się lokują w testach bezpieczeństwa, ale teraz pozostaje kwestia modelu.. A tych jest naprawdę dużo. Ma ktoś Maxi Cosi Pebble Plus z bazą? Jakie opinie?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2
My rozważaliśmy Cybex i Avionaut. Ostatecznie wybraliśmy Avionaut model Pixel- ultralekki, fajnie wygląda, duży wybór kolorów. Wkładka niemowlęca dodatkowo ma taki jakby podest/schodek pod pupę, składający się z dwóch mniejszych elementów, dzięki którym dziecko nie zapada się w foteliku, pozycja jest bardzo wygodna, nie obciążająca układu kostnego i mięśniowego, a także bezpieczna. Fotelik fajnie rośnie wraz z dzieckiem- najpierw wyjmujesz jedną część tego schodka, potem drugą, następnie całą wkładkę i obserwujesz jak Twój maluch z niego wyrasta.
Baza isofix. adaptery niestety były droższe niż te standardowe, fotelik 700+adaptery 79+ baza 600... Kupowaliśmy razem z wózkiem, więc i rabat był okej (chyba 12%).
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

ja też zdecydowałam się na avionauta w tej chwili nie ma nic lepszego na rynku i nie żałujemy bo foteliki rewelacyjne - obecnie jesteśmy już na tym "drugim" w kolejności :) baza od pixela potem pasuje tez do kolejnego rozmiaru fotelika więc cena nie jest taka straszna a adaptery dostaliśmy za darmo.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Ja z kolei polecam fotelik cybexa rozkładany na płasko i obrotową bazę :) cloud z i-size. Mega ułatwia życie już teraz a myślę, że z czasem funkcja obracania będzie jeszcze bardziej pomocna.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Mam pebble plus bez bazy. Fotelik jak fotelik. Dziecko bardzo się w nim poci (ale pewnie tak jest w każdym foteliku). No i swoje waży, ja w ciąży się tym nie przejmowałam, bo jestem silna, ale miałam interwencyjna cesarkę i teraz nie mogę dźwigać, więc nie mogę sama nosić w nim dziecka.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Rodzina i dziecko bez ogłoszeń

Czy jechać z półrocznym dzieckiem na wakcje za granice? (27 odpowiedzi)

dziewczyny pomóżcie, mam dylemat. We wrześniu z narzeczonym mamy ślub, nasza córeczka będzie...

co w tym roku się daję na komunie (99 odpowiedzi)

inspiracji poszukuję. Dla dziewczynki

small design polecam!!! (3 odpowiedzi)

Najlepszy sklep internetowy!

do góry