Widok

Gdzie biegać? - Gdynia Grabówek

Grabówek Temat dostępny też na forum:
Cześć

Wprowadziłem się wczoraj do Gdynii i szukam jakiegoś miejsca do biegania. Myślałem, że dam radę wbiec jakoś do lasu, ale nie wiem jak... próbowałem od Dembińskiego, Curie-Skłodowskiej, Grabowo (tu wbiegłem najgłębiej, ale górka trochę za stroma jak na bieganie po mokrym i po ciemku).

Czy ktoś jest w stanie doradzić jakąś trasę? Najlepiej 10km+ i zaczynającą się gdzieś między SKM Grabówek i SKM Stocznia?

Dzięki! :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Zacznij za jasnego ;)
Tamtejsze górki mają dosyć spore różnice poziomów, ale akurat od Grabowa jest ścieżka spacerowa, którą nawet emeryt jest w stanie pokonać, jeśli chodzi o nachylenie. A na błoto raczej o tej porze roku nic nie poradzisz.
Do Demptowa i z powrotem będziesz miał spoko 10+ km.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

CIeżko od jasnego bo praca :(

Czy mógłbym prosić o znacznik na google mapsach gdzie zaczyna się ta ścieżka spacerowa?

Byłem tutaj i nie wyglądało to na ścieżkę: https://www.google.pl/maps/place/54%C2%B031'25.2%22N+18%C2%B030'16.9%22E/@54.523654,18.5025103,17z/data=!3m1!4b1!4m14!1m7!3m6!1s0x46fda6c59d419a47:0xcfb085f817ee3b98!2sUnnamed+Road,+81-001+Gdynia!3b1!8m2!3d54.5233552!4d18.5039909!3m5!1s0x0:0x0!7e2!8m2!3d54.523654!4d18.504699
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Dobrze byłeś. Scieżka jest na górce.
Na wprost (patrząc na przedłużenie Grabowa) masz bardzo stromo. Ale robisz pętelkę, idąc w prawo a potem w lewo. Na mapce widać doskonale tę pętelkę.
Potem walisz wzdłuż na S-SW aż dochodzisz do krzyżówki. Tam odbijasz w prawo na W-NW. Potem już musisz wyczaić miejsce, gdzie trza odbić w prawo na tą alejkę, lecącą na Demptowo (później) lub na Chylonię (wcześniej), w kierunku Swarzewskiej, koło pomnika Strażników Przyrody.
Lecąc na Demptowo, pod Trasą Kwiatkowskiego, trafisz na naprawdę zaj*bisty słup tej estakady.
Kiedy tam mieszkałem akurat go wylewali. Naprawdę imponujący. Nie mam pojęcia, ile ma metrów, ale ze 30 spokojnie.
Wjeżdżajac w trasę Kwiatkowskiego od obwodnicy widać różnicę poziomów. Jedzie się wąwozem a chwilę później droga jest wysoko ponad szczytami drzew.
Ta scieżka jest dokładnie na dnie tego jaru.
Różnice poziomów kilkadziesiąt metrów. Jest się gdzie spocić :D
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
Fajne wejście do lasu jest od ulicy Falistej między domami albo od ulicy Demela. A dalej to już gdzie tylko nogi poniosą ;)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
do góry