Widok

Gdzie kupię "zdrowego" kurczaka?

Od jakiegoś czasu wprowadzam w swoje życie małą rewolucję kulinarną, staram się zdrowiej odżywiać i bardziej interesować tym co mam na talerzu. Przeraziła mnie myśl o drobiu faszerowanym antybiotykami, hormanami, sterydami i bóg wie czym jeszcze, mam pytanie do forumek z Gdańska, gdzie jest opcja kupienia kurczaka z takiej prawdziwej hodowli, zywionego naturalnie bez wspomagaczy i jak się kształtują jego ceny? Tylko eko-sklepy czy w marketach znajdę? A może na rynku? Choć tam chyba bym miała wątpliwości czy wierzyć na słowo?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Tez sie chetnie dowiem. Najlepiej w gdyni gdyby ktos wiedzial.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
moi dziadkowie kupują od jakiegoś swojego sprawdzonego gospodarza,a ale na rynku w Sopocie

cena około 25 zł za całego kurczaka i oni go potem sobie sami porcjują

w Gdyni to nie wiem...
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Pamiętam ze kiedyś była miniafera na rynku na przymorzu ze babcie sprzedające "wiejską' śmietaną w słoikach tak naprawde przelewały do pojemnika śmietanę z reala, więc trochę się cykam :D
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 0
Gdynia Grabówek - kiedyś był sklep na morskiej (koło lidla) ze zdrową żywnością i tam można było zamówić kurczaki i nie tylko (wędliny, wołowinę, wieprzowinę). Generalnie do momentu przprowadzki był to mój ulubiony sklep :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
Hehe, dobre z tą śmietaną :)
Ja też jestem ciekawa gdzie można kupić, najchetniej gdańsk gł.
image
image
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Kurcze, wychodzi na to ze się wszyscy trujemy i nikt nie wie :)))
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
na rynku na przymorzu kiedyś u dziadka chciałam kupić jajka miały być wiejskie, pierwsza paleta jaj "wystawowa" sprawiała takie wrażenie... a dziadek do pudełka pakował z dołu jajka z numerem 3 - a jak otworzyłam pudełko i mówię, że takich nie chce to mnie zwyzywał ..

więc z tą śmietaną to na bank prawda:)
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 1
nie ufam babciom na ryneczkach , nie kupiłabym jajek , mięsa, miodu itp- jaja od niedawna kupuję od sprawdzonej Pani ze wsi ( dzięki uprzejmości koleżanki z pracy ) , wiem , że można tez u niej zamówić taką wiejską kurę co jakiś czas ale jeszcze nie zamawiałam
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
Ja kupuje jajka ze sniezki z perlina a kurczakow tez szukam, i swiniaka,nie jest latwo jak sie nie ma znajomosci.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
No niestety z tymi jajkami na rynku to prawda, moja siostra miała pawilon z cytrusami na giełdzie na Rzesnej,i tam nagminnie widziała jak tam kupuja jajka na paletach a potem jak rozwozili towar klientom na rynek to stali tam ci ludzie i sprzedawali te jajka jako wiejskie. Tak samo ludzie chodzacy po domach oferujacy jajka jako wiejskie kupuja je na giełdzie. Takie te jaja wiejskie...
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0
Kurde nie wiedziałam ze to taki hardcore, chyba jakaś nisza na rynku :D
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
naprawdę nikt :D?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ja mam jaja wiejskie dzwon 505949530
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
na Dąbrowej jest kurczak z podlasia eko, w sklepie obok kumera, u kumera chyba też
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
czesc jesli jestes chetna na jajka wiejskie kure na rosól to tylko do mnie sie zwróc mam jajka wiejskie karmione ziemniakami kukurydza zbożami kapusta takze dzwon 505 949 530 jestem z okolic Żukowa
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Mogę zaoferować sery wiejskie, masło, miody
j_wawrzyn@wp.pl
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
nie wiem co prawda czy to takie eko ale na hali w gdańsku głównym jest bardzo świeże mięso. czuć dużą różnicę w smaku, teksturze i zapachu porównując np do mięsa kupionego w markecie.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

a czy mają certyfikat QAFP ? bo czytałam o tym tu http://www.dobrydrob.pl/ i własnie trzeba uważać na to targowe mięsko, jedni są uczciwi i dają wiejską kurę a są i tacy co chcą oszukiwać na mięsie.. a wiadomo dziecku byle czego nie dasz.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Najlepiej pewnie w jakimś gospodarstwie, gdzie nie karmią go paszami, tylko normalnie. No i gdzie moze biegac swobodnie.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Na hali targowej w gdańsku stoisko 04 tam dostaniesz świeży drub a w listopadzie mają świeżutkie gęsi prosto do gospodarza
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Co to jest ,, drub,,? A może ,,drup,,?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Nie masz pewności jakiej jakości są jajka lub mięso. Szukaj sprawdzonych źródeł.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Cześć, a ja polecam naturaikropka.pl
Zrobiłam pierwsze zakupy, zarówno mięso, chleb jak i warzywa mogę śmiało polecić. Reszty jeszcze nie próbowałam.
Pozdrawiam
Maria
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Najzdrowiej jest kupować bezpośrednio z zakładów przetwórstwa drobiowego. My zamawiamy tutaj http://www.resdrob.pl i jesteśmy bardzo zadowoleni! Polecamy!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ja czasami mam od znajomych ze wsi. Bo te bio kurczaki ze sklepów są dość drogie.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Wybieraj mięso z certyfikatem QAFP, sprawdzaj etykiety. O systemie jakości QAFP fajnie opisane jest tu https://dobrydrob.pl/bezpieczny-drob/system-jakosci-qafp-sprawdzony-drob/
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Najlepiej zakupić kurczaka od jakiegoś rolnika, który ma drób u siebie.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Kulinaria

domowe wędliny (90 odpowiedzi)

robicie? proszę o przepisy... na początek ja podaję taki co znalazłam kiedyś w necie i jest...

Ciasta na komunię - gdzie? (9 odpowiedzi)

Polećcie proszę cukiernię (lub prywatną osobę) która upiecze mi w Gdańsku smaczne ciasta, sernik...

Przedstawiciel Thermomix (70 odpowiedzi)

Szukam przedstawiciela thermomix z Gdańska. Ktoś zna??

do góry