Widok

Gdzie na badania PCR choroby weneryczne

Chcę zrobić badanie PCR w kierunku chlamydii, gdzie to zrobię? Dermatolożka mi zaleciła, nie wskazała mi jednak miejsca gdzie takowe wykonują.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Prawie każde laboratorium. Najlepiej w uck, najtaniej i najbardziej wiarygodnie.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

OK, a jak wygląda badanie? Jest robione z moczu czy wymaz? Bo na stronie laboratorium jest napisane: "Wymaz z szyjki macicy (kobiety), wymaz z cewki moczowej (mężczyźni), inne wymazy - w podłożu płynnym, transportowym dla wirusów lub do cytologii płynnej; mocz poranny pierwszy strumień, do 30 ml (nie rozcieńczać większą objętością moczu)" I teraz nie wiem czy mam przyjść już z próbką moczu i tylko zlecić badanie czy sami pobierają?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

na stronie UCK jest numer tel do labolatorium, można zadzwonić i dopytać
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Niełatwo się tam czegoś dowiedzieć, zadzwoniłem na numer podany na stronie i byłem odsyłany chyba 3 razy, za każdym razem pod inny numer z uwagą, że w miejscu gdzie się dodzwoniłem to się tym nie zajmują i nie wiedzą. No ale jakoś się udało. Jeśli ktoś potrzebuje wiedzieć - wystarczy przyjść z próbką moczu.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Nie wystarczy. Zrób dodatkowo posiew z napletka.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

W sumie do dzisiaj się nie przebadałem. Byłem w zeszłym roku w UCK ale Pani w punkcie pobrań poinformowała mnie, że się tym nie zajmują.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Niestety dodzwonić się tam to faktycznie tragedia. Próbkę musisz pobrać sam, ale bardzo dokładnie. Czyste dłonie i ostrożność. Probówki mają do sprzedania w zwykłym laboratorium, trzeba powiedzieć że na wymaz. Oddajesz je do laboratorium mikrobiologicznego. Możesz również umówić się do urologa. Pobierze odpowiednie próbki i zbada przy okazji.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

A i w punkcie pobrań tradycyjnym tak powiedzą. Wymazami zajmuje się laboratorium mikrobiologiczne. Ten sam budynek, to samo wejście ale do zwykłego lab w lewo a do mikro prosto
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

UCK akademia medyczna Gdabńsk, tam przebadają.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Zdrowie

Krótki stosunek (6 odpowiedzi)

Witam, tak jak w tytule, nie jestem zadowolony z długości swojego stosunku :/ Pierwsza gumkę...

Pytanie zdrowotne (3 odpowiedzi)

Hej, nie mogłem znaleźć odpowiedniego miejsca na umieszczenie tego, więc myślę, że mogę spróbować...

Problem z erekcją w wieku 23 lat (15 odpowiedzi)

Witam, pisze w związku z problemem z erekcja. Mam 23 lata. Problem pojawia sie juz na poczatku...

do góry