Widok

Gdzie szukać zleceń budowalnych

Cześć,

zastanawiam się nad założeniem firmy budowlanej. Wiadomo, że działów z branży budowlanej jest sporo. Ale jak sprawdzić gdzie jest największy popyt? Gdzie szukać zleceń budowlanych?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
jeśli jesteś dobry zlecenia same Ciebie znajdą ;P
image image

popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 1
sloneczko dobrze prawi,jak dobrze bedziesz robil to zlecenia same sie znajda i nie bedziesz potrzebowal reklamy,
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
Czyli pierwszy klient przyjdzie do mnie sam i poprosi na przykład żebym mu wyremontował dom? ;)

A poważnie nigdzie nie szukacie? Wydaje mi się to mało prawdopodobne żeby interes kręcił się sam praktycznie bez wspomagania.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 1
http://oferia.pl/
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
smieszne hehe klient sam przyjdzie.....!!!!nie sluchaj takich doradzców..rozumiem gdybys mial juz wyrobiona renome ale tak.....troche trzeba powalczyc by do czegos dojsc ...powodzenia....
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
gosc co szuka po ogłoszeniach dzwoni po kilku i napewno trafi typa co robi za połowe stawki wiec ze swoja cena jesli jest sredniorynkowa sie nie przebijesz,zaczynajac remonty ogłaszalem sie i moze z 3 roboty wyrwałem z ogloszen małe bzdety typu malowanie pokoju,zapukaja znajomi oni poleca Cie dalej i tak to sie kula,gosc z polecenia juz mniejwiecej wie jak sie cenisz ma juz jako takie zaufanie do Ciebie bo jestes od kogos gdzie sie juz sprawdziles.Jak bardzo chcesz wrzuc na trójmiasto,do Dziennika Bałtyckiego,zostaw w marketach budowlanych wizytówki cos tam moze załapiesz
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
dokładnie o to mi chodziło przy mojej wcześniejszej odpowiedzi :) jak się sprawdzisz to później z polecenia będziesz miał klientów :)
Mimo że sama nie robię w budowlance - jestem kobietą, ale można powiedzieć że "siedzę w tym od lat" i wiem co mówię :P
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Poszperałem trochę w necie i natknąłem się na klika stronek z ogłoszeniami:

http://www.szukajfachowca.pl
http://www.remontuj.pl/zlecenia-budowlane
http://www.eurobudowa.pl

i powiem Wam, że z tego, co widzę jednak szukanie na własną rękę może mieć sens. Wiadomo, że poczta pantoflowa to najlepszy sposób promocji i gwarancja dobrego imienia, ale jednak wolę korzystać kilku źródeł. Szczególnie podczas ruszania biznesu.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Remontuj.pl to dobre miejsce na umiejscowienie wpisu zawsze firma "wisi" już w necie, warto od czasu do czasu puścić gdzieś ogłoszenie (tylko teraz tam się pozmieniało i mocno okroili dostęp do zleceń, trzeba wykupić biznes partnera, żeby mieć kontakt do większej ilości zleceniodawców). W moim przypadku wykupiłam sobie jeszcze wpis w pkt, jeśli ktoś znalazł nas przez net to właśnie dzięki temu głównie, bo firma wyskakuje na pierwszej stronie. Omijam wszelkie aukcje, jakoś nie jestem do nich przekonana. Od pół roku ponad nie zamieszczam nowych ogłoszeń, ciągniemy na robotach z polecenia, firma obchodzi właśnie pierwsze urodziny :)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
O to świetnie, gratuluję. No widzę, że jednak da się zrobić dobry biznes, jak ktoś chce. Bardzo fajnie jest wiedzieć, że komuś się udaje. To optymistycznie nastraja,
dziękuję.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Z tego co widzę i co można przeczytać w różnych miejscach: http://www.bankier.pl/wiadomosc/Skad-firmy-pozyskuja-nowych-klientow-2471886.html liczy się to jak wykonujesz swoją robotę.

PO 1 zastanów się, czy chciałbyś, żeby ktoś taki jak Ty pracował dla Cienie :) Jeśli w tym względzie wszystko jest OK, to warto przypominać Klientom, że jeśli są zadowoleni warto Cię polecić. Zastanów się nad jakimiś zniżkami dla nowych Klientów, albo Klientów z polecenia.

Poza tym warto dodać swoje usługi do jak największej ilości miejsc. Ostatnio widziałem coś takiego jak porównywarka usług - może to Ci się przyda?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
Najlepsze docieranie do klienta jest pocztą pantoflową. Internet owszem są z tego zlecenia ale marginalnie. Lepsze jest rozdawanie wizytówek po znajomych. Tak ja ruszałem. Ogłaszam się w internecie by być tam widocznym, ale zleceń z tego "żadnych" ludzie tam patrzą tylko na cenę i są bardzo krytyczni. Na ogół z klientami mi się dobrze układa i wtedy wracają do mnie lub polecą i na tym to polega ale i są sytuacje kiedy ja zwinię i jak da radę to jest porawka i ok. lecz czasem nie da się czegoś odkręcić a wtedy jest strata klienta i kontaktów. Należy brać pod uwagę że klienci też zdarzają się nieuczciwi i konfliktowi jak i firmy. W ciągu trzech lat działalności straciłem trochę klientów z braku doświadczenia (czego kolwiek się uczymy płacimy cenę) ale i z normalnego oszustwa klientów, nie za wszytkie prace mam zapłacone.

Jedyne czego Ci życzę staraj się jak najlepiej i każde zlecenie uszczególniaj. Klient powinen otrzymać jak najlepszą jakość ale to kosztuje.

Pozdrawiam. M.S.
image

Czasami trzeba usiąść obok i czyjąś dłoń zamknąć w swojej dłoni, wtedy nawet łzy będą smakować jak szczęście
( nr 466)

cytat z http://aforyzmy.org/aforyzmy/s1
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Może zacznijcie od ogłoszeń w internecie, na forach internetowych. W dalszej kolejności stwórzcie profile w dobrych serwisach branżowych - http://archiweb.pl/ W ten sposób można wyciągnąć niejednego klienta. Generalnie firmy szukają wykonawców teraz właśnie przez internet.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Zrób sobie brygade,przyklej sie do jakiejś wiekszej firmy jako podwykonawca żeby mieć na chleb a w między czasie szukaj lepszych pieniędzy i lepszych zleceń,aczkolwiek na kokosy odrazu nie licz i powoli ucz się bo naprawde jest czego i wyrabiaj renome .
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1
Rzetelnie do tematu ogłoszeń dla biznesu podchodzi właściciel portalu oferty-biznesowe.pl. Warto sobie u nich na stronie założyć konto i mieć dostęp do przetargów, projektów, czy różnorakich zleceń, ale też licytacji komorniczych. Ostatnio dzięki takiej licytacji sobie okazyjnie mieszkanie kupiłem.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Jeśli ktoś prowadzi biznes i chce znaleźć zlecenia dla siebie to ja doradzam portal oferty-biznesowe.pl. Najpierw założyłem darmowe konto testowe, spodobało mi się i korzystam już na stałe. Dobrze pomyśleli selekcję ofert. W sensie, że nie dostaję na swoje konto wszystkich ofert jak leci, tylko są to wybrane pode mnie ogłoszenia. Oszczędność czasu nieziemska.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Aktualnie próbuję szukać przetargów przez wyszukiwarkę od DTK&W i radzę sobie z tym systemem nieźle. Ładnie mają poszeregowane konkretne kategorie, także niezależnie w jakiej branży się szuka inwestycji i zleceń, to można dość sprawnie dotrzeć do info. Póki co korzystam z darmowej wersji i jak będę chciał to bez kosztów po miesiącu będę mógł zrezygnować. Uczciwe podejście, nie wiem czy inne serwisy z ofertami też tak działają?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Cześć, witam. Jest na pewno dobrze działająca marka DTK&W. Wiem że sporo mniejszych i większych firm właśnie u nich szuka ofert. Sam zacząłem korzystać z wyszukiwarki dopiero tydzień temu a już udało się zlecenie załapać i to w zasadzie 5 km od mojej miejscowości, co się bardzo rzadko zdarza, zazwyczaj muszę jeździć dalej.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

W sieci jest tego pełno, na pewno się coś znajdzie
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

spróbuj na portalach typu zleca.pl Pełno takich serwisów w sieci
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Zobacz na https://planmydeal.com/. Oferty wrzucasz jednym kliknięciem właściwie.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Dom i mieszkanie

Meble ogrodowe (48 odpowiedzi)

Założyłem nowy wątek, bo wszystkie dotyczące mebli ogrodowych są już bardzo stare. Jakie macie...

meble na wymiar (8 odpowiedzi)

kto co poleci

Urządzenie pokoiku dziecięcego (7 odpowiedzi)

Cześć wszystkim! Zastanawiam się ostatnio nad aranżacją pokoiku dla mojego dziecka i natrafiłem...

do góry