Widok

Gdzie w Trójmiescie prawdziwy chleb?

Jak w temacie. Gdzie w Trójmieście można kupić prawdziwy chleb żytni na zakwasie; bez sztucznych dodatków, przede wszystkim w 100% z mąki żytniej razowej, a nie z domieszką pszennej, a także bez karmelu, kminku i słodu służących jego zaciemnianiu? W poszukiwaniu takiego chleba odwiedziłam kilka "renomowanych" piekarni, w których sprzedawano pseudo - razowe chleby.
Może ktoś z was zna się na chlebie i wie, gdzie można taki nabyć, może z jakichś piekarni swojskich; kurpiowskich, lub kaszubskich, z rynku, czy jakichś małych stoisk, ewentualnie osób prywatnych.
Z góry dziękuję za wszelkie odpowiedzi.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
najlepiej zacząć samemu piec chleb - wtedy masz pewność co jest w środku ;) i wbrew pozorom nie jest to takie trudne :] sama miałam okres kilkunastu m-cy kiedy piekłam chleb ;) ale akurat na drożdżach, a nie zakwasie :]
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
Na Matarni co drugi weekend jest stoisko z naturalnymi wyrobami i pieczywem naturalnym.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
dzieki
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
rumia na starej rumi jest piekarnia obok rynku
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
W niedzielę na rynku we Wrzeszczu pyszny polecam :)
"Kobieta jest to przysmak Bogów, byle go diabeł nie przyprawił."
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja też pikę chleb na drożdżach pszenny. Nie ma nic lepszego, niż taki ciepły domowy chleb z masłem mmmmm Agusia przypomniałaś mi, chyba w weekend upiekę
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
razowy z piekarni Mielnik nie jest farbowany,ale nie wiem czy jest na zakwasie.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
No właśnie,też słyszałem że Mielnik jest naturalny,ale się nie znam,a może jakiś piekarz podał by po prostu przepis.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ten w Rumi wcale nie jest taki pyszny i nie wiem czemu tam takie kolejki jadłam już chyba wszystkie, a na pewno połowę i żaden nie trzyma dłuzej jak 2dni i to mnie we wszystkich chlebach wnerwia bo prawdziwy domowy dobry chleb to powinien spokojnie wytrzymać kilka dni lezenia.

pyszny chleb jadłam w szymbarku tam było napisane, że piekarnia z żukowa jest.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

...na drożdżach to jest drożdżówka ,a nie chleb.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0

A bułki to na czym się piecze?.
Przepis na chleb żytni razowy
Do słoika dajemy mąkę żytnią 2 łyżki i 2 łyżki wody mieszamy i zostawiamy na 24 h . Powinno zacząć nam pracować zacznie się fermentacji . Po 24 h dodajemy znów 2 łyżki mąki i 2 łyżki wody. Ta czynność powtórzyć 5 razy na 6 dzień odstawiamy z 2 łyżki kwasu i dodajemy 2 łyżki wody i 2 łyżki mąki. To mamy na następny chlebek. A do reszty dodajemy ok pół łyżeczki soli , i, wodę połowę szklanki i mąki ok szklanki ,aby ciasto było
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
w Rumi koło rynku już się pogorszył, dodają świństwa a ceny jak na marsie.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Podbijam temat, wiele się zmiło, gdzie teraz można dostawać prawdziwy / dobry chleb ?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Polecam chleb żytni z piekarni Mój Piekarz. Konkretnie ten, który sprzedają na wagę. Jakość świetna, cena niestety wysoka. Ale moim zdaniem warto, w końcu znalazłam chleb który da się jest z przyjemnością, a nie jak za karę.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Kulinaria

urodziny w restauracji (3 odpowiedzi)

Witam. Planuję zrobić 30-te urodziny dla rodziny i paru znajomych w jakimś barze lub restauracji...

domowe wędliny (90 odpowiedzi)

robicie? proszę o przepisy... na początek ja podaję taki co znalazłam kiedyś w necie i jest...

Gdzie mogę kupić Thermomix ?? (4 odpowiedzi)

Jakieś namiary na przedstawiciela?

do góry