Widok

Ginekolog NFZ który wypisze skierowanie na rezonans magnetyczny w ramach NFZ

Jak w tytule, szukam ginekologa na NFZ, który bez problemu wypisze skierowanie na MRI jamy brzusznej i miednicy mniejszej w ramach NFZ. Jedyny szpital który robi dokładny rezonans tego typu wykonuje te badania wyłącznie na NFZ, zatem musi to być ginekolog, który pracuje w poradni z umową NFZ, nie prywatnie
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Jeżeli masz powody i diagnostyka Twojego stanu zdrowia wymaga takiego badania to chyba każdy...
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1

Niestety nie każdy chce wypisać, uważają że zwykłe USG TV wystarczy w przypadku zaawansowanej endometriozy, niestety nie wystarczy, zrostów i nacieków na jelitach na zwykłym USG nie widać a choroba postępuje podstępnie atakując kolejne narządy. Świadomość lekarzy jest żenująco niska, stąd niechęć dawania skierowań na rezonans czy specjalne usg z kontrastem.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ja też choruję na endometrioze i mi lekarz powiedział że na rezonansie i tak nie będzie widać ognisk endometriozy. Nie wiem czy to prawda czy poprostu nie chciał dać skierowania na MRI. W każdym razie trudno znaleźć ginekologa w przychodniach na NFZ, który ma jakieś pojęcie o endometriozie ja nadal szukam. Najczęściej olewają problem dadzą hormony i z głowy. Jakbyś znalazła dobrego lekarza to daj znać, u mnie jak się coś w tej kwestii ruszy to też dam znać. Pozdrawiam i powodzenia w szukaniu.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ala w Trójmieście nie ma lekarzy od endo, udają że coś wiedzą stąd twierdzą że nie wyjdzie nic na rezonansie.
Ponad 20 lat szukałam pomocy, chodziłam od gina do gina, miałam torbiel dużą i nie chcieli dać na zabieg, tak minęło kilka kolejnych lat a endo rozprzestrzeniła się czego na zwykłym usg tv nie widać ani na usg brzucha. W końcu trafiłam do gina, który dał skierowanie na zabieg bo torbiel była już zbyt duża, groziła pęknięciem lub skręceniem jajnika. W szpitalu, gdzie miałam zabieg, oparli się tylko o usg (torbiel), gdzie to był wielki błąd, w trakcie operacji okazało się że mam pozrastane jajniki z macicą, otrzewną, więzadłami oraz nacieki na jelitach, otrzewnej, macicy. Usunięto tylko torbiele zostawiając resztę bałaganu bo oni się nie zajmują endometriozą ;). Od operacji jest tylko gorzej, farmakoterapia u mnie niemożliwa. Jedyny sposób kontrolowania endo u mnie to dokładniejsze badania, nie pójdę na kolejną operację w ciemno zwłaszcza na NFZ.
W Warszawie, w szpitalu Bródnowskim pracuje dr Oleksiuk, który robi rezonans z kontrastem dożylnym i wlewkami (do pochwy i do odbytu), takie badanie jest wstanie uwidocznić ogniska endometriozy. W Warszawie jest kilku lekarzy, którzy też robią USG w kierunku endo ze specjalnym żelem dopochwowym, takie badanie też potrafi wiele pokazać. Zwykły rezonans tego nie pokaże, chyba że zrosty są tak duże że zniekształciły narządy wewnętrzne, a tym bardziej zwykłe usg. To pozwala określić stopień endo oraz zaplanować dalsze leczenie, zwłaszcza operacyjne. To wszystko można mieć na NFZ, gdyby tylko lekarze zechcieli dać skierowanie. W Warszawie jest też poradnia leczenia endo na NFZ, chyba na Śląsku też coś jest. Oczywiście są też specjalne kliniki ale prywatnie, i tam pracują fachowcy, tyle że koszt zabiegu 15-30tys. Dobierają też dietę, leczenie hormonalne itd. Dla mnie to kwota nie do zdobycia na już, dlatego zaczynam zbierać na taki zabieg w przyszłości, a do tego czasu chcę monitorować stan choroby. W Trójmieście nie ma ginów na NFZ, którzy faktycznie coś wiedzą stąd niechęć do specjalistycznych badań, jaki problem dać skier do Warszawy na bad w ramach NFZ?. Mam wrażenie że im nie chce się edukować, ich obchodzą tylko ciąże, ale żeby w nią zajść, trzeba być zdolną do tego i opanować endo. Pryw jest kilku ginów, chociaż szału też nie ma, a z pryw gabinetu skierowań nie honorują. USG pryw da się zrobić w Wawie, ale MRI już nie.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

We Wrocławiu robią rezonans ze wskazaniem na endometriozę, nie wiem czy dobrze czy nie dopiero niedawno znalazłam info że taki rezonans w ogóle jest, na razie zbieram informacje i pieniądze bo cena dość spora 900zł. tu link https://skanmex.pl/aktualnosci/podejrzenie-endometriozy-sprawdz-badaniu-mr-naszym-nowym-rezonansie-3t/. A mogłabyś dać namiary w Warszawie gdzie robią taki rezonans? Na razie jestem kilka lat po operacji a obecnie na Visanne bo był nawrót ale tego nie można brać za długo i pewnie jak odstawie to endo wróci i trzeba będzie się wykosztować na badania, bo na NFZ to nawet nie mam nadziei.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

A nie możesz iść do ginekologa na NFZ w Warszawie?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Daria problem polega na tym, że w całej Polsce lekarze robią problem z wydaniem takiego skierowania, a to nic ich nie kosztuje.
Ala w szpitalu Bródnowskim w Warszawie, ale tylko na NFZ, już nie ma możliwości prywatnie. Lekarze z prywatnych klinik z Wrocławia, zalecają właśnie robić w Warszawie u Oleksiuka, to jest specjalista w tej dziedzinie, do tego bardzo taktowny człowiek, nie ukrywajmy ten typ rezonansu do przyjemnych nie należy, żel w trakcie badania podają do pochwy, i wlewkę z kontrastem do jelit przed odbyt. Lepiej robić to u specjalisty, który nie tylko jest uznany za najlepszego, ale także ze względu na podejście jego do pacjentek jak i całego personelu, który uczestniczy przy tym badaniu, chodzi i komfort pacjentki
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
"Wskazaniem do zastosowania rezonansu jest podejrzenie endometriozy przegrody pochwowo-odbytniczej, należy jednak podkreślić, że ocena obecności i głębokości nacieku jest niezwykle trudna, wymaga doodbytniczego podania środka cieniującego (w praktyce żelu, np. do USG) oraz bardzo dużego doświadczenia osoby oceniającej wynik badania.

W niedoświadczonych rękach badanie to jest mało miarodajne, a biorąc pod uwagę koszty, nie znajduje się uzasadnienia dla jego rutynowego stosowania".

Prof. Ewa Barcz WUM Warszawa
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

To badanie z kontrastem pomaga ocenić stopień zaawansowania endometriozy, nacieki na jelitach, pęcherzu i innych narządach a nie tylko przegrody, widać że osoba która wyraziła taką opinię nie wiele o tym wie, mimo że to pani profesor, w jednym miała rację, to musi być osoba doświadczona w tego typu badaniach, i właśnie dr Oleksiuk jest takim lekarzem, wystarczy poczytać opisy wyników badań, które pokryły się z laparoskopią czy laparotomią. Dlatego lekarze mający pojęcie o tej nieuleczalnej i postępującej chorobie polecają wykonanie tego badania właśnie u tego lekarza a nie gdzie indziej. Dzięki temu badaniu łatwiej zaplanować leczenie farmakologiczne jak i chirurgiczne, nie czekać aż dojdzie do perforacji jelit i wyłonienia stomii z tego powodu. Po to są te badania aby chorobę monitorować bez konieczności ciągłego zaglądania do jamy brzusznej.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Dzień dobry, Mam bardzo podobny problem, ale skierowanie jest potrzebne ze względu na ogromnego mięśniaka macicy i wadę macicy. Czy udało się otrzymać skierowanie i jeżeli tak, to u jakiego ginekologa NFZ? Serdeczna prośba o odpowiedź
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Zdrowie

Trądzik różowaty - jak sobie z nim radzić? (148 odpowiedzi)

hej, od ponad 4 lat borykam się z problemem skóry- trądzik różowaty są etapy że jest zaleczony i...

Przepuklina przełyku czy ktoś ma? (119 odpowiedzi)

Witam Jak w temacie. Poszukuje osób, które mają tę dolegliwość? Chciałam się podzielić...

BARDZO DOBRY STOMATOLOG GDYNIA (19 odpowiedzi)

Może ktoś polecić, byłem prywatnie w klinice w Gdyni i zęby mam tak zrobione, że trzy bolą...

do góry