Widok

Gmina w Baninie

Dlaczego w Baninie nie utworzono do tej pory nowej gminy? Żukowo z naszych podatków urządza sobie coraz to nowe, niepotrzebne inwestycje, z dotacji buduje sobie nowe drogi a u nas jedynie wymiana płyt na kostkę betonową, a i to nigdy nie pewne. Czy to nie czas abyśmy sami zaczęli decydować o swoich wydatkach i inwestycjach? Czy ktoś podejmował już takie kroki?
popieram tę opinię 17 nie zgadzam się z tą opinią 4

To zakasaj rękawy i do dzieła. Sprawdź co trzeba zrobić i działaj! Najlepiej jak wszyscy za mnie wszystko zrobią.
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 2

Będę ZA jeśli % wydatków na inwestycje w Baninie będzie mniejszy niż % wpływów z podatków z Banina.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

Gmina Przodkowo jest tego wysmienitym przykladem
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 0

Tak tam jest porządnie
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Nie znam się ale się wypowiem... :)
Na budżet gminy składają się m in. koszty zwiazane fizycznie z funkcjonowaniem gminy. Pomimo tego, że nowa gmina byłaby mniejsza to budynek na urząd byłby potrzebny, w tym budynku trzeba by zgodnie z różnymi ustawami zatrudnić specjalistów z branż wszelkich aby zapewnić funkcjonowanie gminy. I nie da się tego zrobić etatami na najniższą krajową bo ludzie posiadający uprawnienia/doświadczenie za mniej niż średnia krajowa nie przyjdą.
Dawno temu koszt funkcjonowania urzędu gminy to było 1/5 budżetu gminy. I było to znacznie mniej niż kasa na inwestycje. Powołanie do życia nowego podmiotu nie zwiększy przychodów. Zasadniczo zwiększy natomiast koszty.

Jedyną słuszną drogą do zmian w Baninie to porozumienie np z Chwaszczynem i przejęcie władzy w nadchodzących wyborach w istniejącej gminie. Byłoby nas po prostu więcej niż reszty gminy. Ale wymaga to zameldowania się wszystkich sąsiadów i ogólnej mobilizacji.

Znacznie prościej jęczeć na forum.

Powodzenia w wylewaniu żali.
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 4

W ostatnich wyborach były zdaje się 4 okręgi... w każdym około 6-8 tyś uprawnionych. Głosujących mniej więcej połowa.
Zameldowanie się wszystkich w Baninie (i powiązanej okolicy) dałoby pewnie dodatkowe 3-4 tysiące głosujących. Do tego zmobilizowanie tych którzy nie głosowali to dodatkowe 3-4 tysiące.
Jeśli komuś się to uda, to ma praktycznie wygraną w kieszeni. I wtedy możemy mieć naszą władzę w gminie i wreszcie inwestować w Banino!
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 1

Ale dlaczego inwestować tylko w Banino. Wystarczy ustalić wspólny standard wykonania dróg gminnych i w tym standardzie tylko te drogi wykonywać na terenie całej gminy, zgodnie z wieloletnimi potrzebami.
I nie robić prowizorek!
będzie to trwało dłużej ale będzie skuteczniejsze w długiej perspektywie. Najgorsze jest to, że każdy kto kupił szereg w polu oczekuje od gminy drogi tu i teraz. A niby czemu oczekuje standardu z miasta kupując za połowę ceny inwestycję na wypizdowiu we wsi.
A jak odczeka tyle ile inni w tej wsi powolnie się rozwijającej to wówczas już będzie. Trzeba tylko właściwie zarządce wybierać.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 2

Tak z ciekawości to ile np. Księżycowa czeka na chodnik? Albo Rolnicza?
No tak, ważniejsza jest przecież Borowiecka w stronę lasu, bo chyba z tego lasu wypełza do szkoły połowa uczęszczających do niej dzieci.
Może jak jakiegoś g*wniaka zapatrzonego w komóreczkę tam rozjadą, to się władza przestraszy i chodniki zrobi. Mam tylko nadzieję, że nie ja będę kierowcą, a rozjechanym nie będą moje dzieciaki.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

Pszenna to najważniejsza ulica w Baninie po lotniczej
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 2

A to czasem nie jakiś radny tam mieszka i stąd ten asfalt do lasu?
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

moje gratulacje Watsonie
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2

Rzygam już argumentami, że radny sobie robi.... kurde Ci radni sobie robią drogę dłużej niż Wy tu mieszkacie?

co to za gmina, że radny w prywacie musi knuć 16 lat żeby sobie drogę do domy wyasfaltować? to co biedni nie radni mają oczekiwać 50-60 lat?....
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

nie mam nic przeciwko asfaltowi :) tylko tam gdzie akurat jest asfalt mieszka radny, a droga prowadzi do lasu ......czyli naprawdę jest tam bardzo potrzebna, toć to przecież główna arteria :)
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 2

ja nawet nie wiem gdzie który radny mieszka, ale zanim ktoś zacznie narzekać, niech policzy ile czasu trzeba być radnym, żeby asfalt zrobili....

No i jest jeszcze inna sprawa, jest masa małych uliczek gdzie mieszkają ludzie od 12-20lat i nie mają takiej siły przebicia jak nowe osiedla gdzie Chmara, czy 7niebo wprowadziło rzesze nowych ludzi - to znaczy że tym co juz mieszkają 20 lat się nie należy bo nowe osiedla mają więcej głów?...

Nie wiem, może i Borowiecka jest wyasfaltowana przez radnego dla radnego, ale je nie zamierzam narzekać każde dodatkowe płyty i każde 10m asfaltu czy innego utwardzenia drogi do dobra wiadomość, bo 2 czy 3 raz na tym samym odcinku nie ułożą - nie?
no i jakby nie patrzeć główne przejazdówki typu Tuchomska też są utwardzane, więc może i nie w tempie obiecywanym przez Developera ale coś do przodu idzie...
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1

Kłamstwo powtórzone tysiąc razy staje się prawdą - (Joseph Goebbels) . Nie powielajcie takich info bo są nieprawdziwe.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ja mieszkam na Borowieckiej i nie jestem radną! Widzę za to tłumy ludzi łażących z całego Banina po lesie! Jeżdżące samochody w te i we wte! Cały dom przez to zakurzony, okna , podwórko! Do tego jak rownaja drogę to kanalizacja się zapycha i dwa razy w roku cala piwnica zalana szambem!!! Jedyny ratunek to położenie asfaltu, gmina miała zrobić to już dawno bo spółka komunalna niestety nie może nam pomóc!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
Gdyby społeczeństwo Banińskie nie było tak roszczeniowe jak jest, to i więcej by się u was robiło. Dzięki tej mieszaninie nie jesteście w stanie nic zrobić, bo nie potraficie się dogadać.
popieram tę opinię 9 nie zgadzam się z tą opinią 3

Przypomina mi sie ostatnie glosowanie nad funduszem soleckim w 2019r, gdzie przyszlo z tego co pamietam okolo 70 osob z calego Banina. Bylo glosowanie jakie drogi zrobic, jakie latarnie, itp, na co wydac pieniadze z funduszu.
Przyszedl glosowac maly procent mieszkancow. Potem tylko roszczenia. Sami ze soba nie mozemy sie dogadac a co dopiero z innymi.
popieram tę opinię 9 nie zgadzam się z tą opinią 0

To prawda aczkolwiek Banino ma tylu mieszkańców, że jakby wszyscy przyszli to by zablokowali Lotniczą na odcinku od Lipowej do Biedronki. Dlatego może warto pomyśleć o innej formie glosowania np on-line? Wieś to tylko z nazwy tak naprawdę bo to takie małe miasteczko się zrobilo.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

poczytaj w ustawie co to jest miasto, Banino jest od tego daleko. Z tego samego powodu jest Żukowo miasto i Żukowo wieś.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Jak cokolwiek się stanie to bokiem lasem będziecie uciekać, aby wydostać się z Banina. Wysypywanie ciągłe piachu globalnie będzie dużo droższe niż wyłożenie kawałka asfaltu, który już tu miał być lata temu. Do lasu się pchacie na spacery i tyłem owracacie jak kilogramy piachu wirują w powietrzu po rajdowcach leśnych, ale jak coś jest robione nie koło Was to płacz.Czy to Radny czy Prezydent czy ktokolwiek inny mieszkający tu x lat wprowadził tu grube miliony podatków, a Wy od 2-3 lat wprowadziliście się do szeregów od dewelopera, który... no właśnie obiecał Wam drogę? Jak tak to go cisnąć niech robi, a jak nie obiecał i kupiliście tanio okazyjnie to teraz przysłowiowe "widziały gały co brały". Zobaczcie dalej w jakich dołach kolejni budują i za 2 lata będzie tu kolejny wysyp załamanych nowych mieszkańcow.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 3
To może i bramę do lasu pitolnij sobie od razu, a co?
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Banino

Odzież bhp (34 odpowiedzi)

Czy ktoś coś wie, że hurtownia odzieży i akcesoriów bhp przy lotniczej w Baninie już otwarta?...

Zegarek z GPS dla dziecka (58 odpowiedzi)

Witam, ma ktoś doświadczenia z zegarkami GPS dla dzieci, rynek oferuje kilka modeli, ale żadnych...

Deweloper Dom Moich Marzeń (Banino / Dąbrowa) (116 odpowiedzi)

Jakieś opinie na temat dewelopera Dom Moich Marzeń budującego na skraju Banina i Dąbrowy ?...

do góry