Widok

Gotowanie

Dziewczyny,jak mam zacząć polubić gotowanie.???Nienawidze tego robić(być moze dlatego,ze nie bardzo umię)a czas najwyższy zacząc polubić i to robić.Mam dwójkę dzieci ,młodszemy daję słoiczki najczęściej jeszcze,chociaż oczywiście moglby teoretycznie jeść wszystki bo ma 16 miesięcy..starszy chodzi do szkoły.Często mama mi coś podrzuci,bo u mnie na okragło to kotlety,gulasz i zupy jakieś.A babcia jak to babcia,lata z obiatkami dla urozmaicenia.Chciałabym polubic gotowanie i zacząć od takich potraw,które by mi wyszly,..zeby w koszu nie wylądowały..macie jakies sposoby??i przepisy na łatwe obiady??
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
zacznij od angażowania w to rodziny :)
mąż może np rozklepać kotlety rano, czy dzień wcześniej wieczorem, czy zamarynowac mięso, albo chociażby obrać ziemniaki,
dziecko w wieku szkolnym też może się przydać, trochę wyobraźni :)
mój ma 15 mcy i uwielbia posypywac mieso przyprawami :)
a proste to pojęcie względne, dla mnie najłatwiesze makraony z sosem, np poddusić szpinak,przyprawiść solą, pieprzem i gałką muszkatałową zetrzec ser, moze być na grubych oczkach, dodać trochę smietany, jogurtu, jajko wymieszać i dodać do szpinaku chwilę pogotowac i polać makaron :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
musisz zmienić swoje podejście i nie traktować tego jako przykrego obowiązku czy kary ;)

ja to traktuję jako zabawę, oderwanie się od tego co w pokoju obok ;) (czyli od innych obowiązków) wyganiam wszystkich z kuchni i ja tam rządzę :] to moja forma relaksu ;) (jak mam dość marudnego, nieposłusznego 3,5-latka)

jeśli masz jakąś dobrze gotującą koleżankę/siostrę - to może poproś ją żebyście kiedyś coś ugotowały razem? żeby pokazała Ci jak coś zrobić?

sama gotuję odkąd skończyłam jakieś 8 lat, chociaż i wcześniej próbowałam robić "sałatki" itp. ;) więc dla mnie wiele przepisów jest tak banalnie prostych, że dziwię się jak ktoś możenie umieć tego zrobić ;) także nawet nie wiem jakie przepisy Ci podać :]

ja np. nienawidzę prasowania ;P i tego nie robię :] jak coś trzeba prasować, to Mąż to robi ;) chociaż staram się tak wieszać pranie, żeby nie trzeba było prasować ;) ale wiadomo, że np. Jego koszule muszą być wyprasowane ;) przed ślubem zapowiedziałam otwarcie, że nie ma mowy żebym cokolwiek prasowała ;) także wiedział co bierze :]
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
ja też zaczęłam gotować dopiero, kiedy wyszłam za mąż. Inspirują mnie różne blogi, czasopisma, przepisy mamy. Teraz to nawet wygrywam kulinarne konkursy - kto by pomyślał:-) Mocno działa na mnie pomoc męża - w sumie już go przyzwyczaiłam, że prace typu obróbka mięsa, obieranie ziemniaków i krojenie cebuli to jego działka. Dzięki temu, ja swobodnie mogę "tworzyć' :-) Gdybym miała sama latać po zakupy, obierać, myć, gotować a potem jeszcze posprzątać, zapewne nie sporządzałabym tylu wyśmienitych potraw:-) Proponuję zacząć od prostych przepisów, inspiruj się raczej tymi z wiarygodnych źródeł no i...powodzenia!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Jeżeli jesteście zainteresowani kuchnią bałkańską, to zdecydowanie polecam Wam sprawdzić blog na stronie https://balkanynatalerzu.pl/ . Znajdziecie na nim mnóstwo interesujących przepisów oraz porad związanych z podróżą po Bałkanach.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ja zaczęłam od książek kucharskich, a skończyłam na blogach kulinarnych - aktualnie inspiruje mnie blog kulinarny na przyprawomat.pl
Matka Polka | Fanka gotowania | W pracy: Specjalistka ds. marketingu Miejsce pracy: Agencja marketingowa - Ciekawa Strona
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Zdecydowanie pozytywny wpływ na gotowanie mają inspiracje kulinarne z takich serwisów jak choćby https://pasibrzuchy.pl/
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Osobiście bardzo chwalę sobie rozwiązanie jakim jest Thermomix a także fakt że kupiłam go u przedstawiciela. Po otrzymaniu kontaktu do https://www.dolorescooking.pl/inspiracje/robot-thermomix/, zostałam w bardzo miły i profesjonalny sposób wprowadzona w wszelkie informacje z nim związane. A to tylko jedna z wielu korzyści. Podczas spotkania uzyskałam fachową pomoc która pozwoliła mi szybko i łatwo rozpocząć przygodę z tym urządzeniem. Szczerze polecam Wam kontakt z tą Panią.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Kulinaria

Gdzie w Gdańsku kupię móżdżek cielęcy? (11 odpowiedzi)

Orientuje się ktoś gdzie w Gdańsku mogę kupić móżdżek cielęcy?

urodziny w restauracji (3 odpowiedzi)

Witam. Planuję zrobić 30-te urodziny dla rodziny i paru znajomych w jakimś barze lub restauracji...

domowe wędliny (90 odpowiedzi)

robicie? proszę o przepisy... na początek ja podaję taki co znalazłam kiedyś w necie i jest...

do góry