Widok

Groupon na aparat ortodontyczny

Rodzina i dziecko Temat dostępny też na forum:
Witam,
Chce kupić Groupon na aparat tylko chciałam się zapytać czy ktoś z Was zakładał w miladent bądź klinika kurban? Aparaty są podobno te same co w normalnej cenie więc bardziej chodzi o lekarza ortodontę.

Pozdrawiam
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Witam,
Ja kupiłam Groupon dla dziecka do kliniki Kurban. Na pierwszej wizycie jest przeprowadzany wywiad. Potem jak wszystko jest ok to robione są wyciski za które płaci się 100zł. Dostaniesz skierowanie na prześwietlenie. Koszt w granicach 200-220 zł. Na następnej wizycie która jest po około 2-3 tygodniach masz zakładany aparat i dopiero wtedy jest realizowany Groupon. My jesteśmy bardzo zadowoleni z opieki. Ja zanim się zdecydowałam to dzwoniłam i się dopytywałam jakie są warunki. Czy płaci się za odklejony zamek itp.
Życzę powodzenia
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ja również życzę powodzenia. Tym bardziej, że z tego, co się dowiadywałam nikt tam nie ma specjalizacji z ortodoncji. Czyli idziesz do dentysty, który jedynie lubuje się w ortodonocji. Powiem tak, leczę się ortodontycznie już prawie 4 lata:( Niestety na początku poszłam ( zupełnie nieświadoma) do dentysty, który jak się okazało nie miał specjalizacji z ortodoncji. 2 lata chodzenia, zęby w opłakanym stanie mimo regularnych i drogich wizyt, metody prób i błędów, osteoliza wokół jednego z zębów ( jak się później okazało- wynik zbyt gwałtownych ruchów). Na szczęście przeniosłam się do specjalisty ortodoncji, który teraz ratuje moje zęby ( jestem już bliżej końca tej gehenny). Nie było łatwo - nikt nie chciał przejąć tego leczenia, możecie sobie tylko wyobrazić, jak tam zostało "namieszane". Samo przejęcie leczenia ortodontycznego, gdy coś idzie nie tak graniczy z cudem, a jeśli już znajdziesz chętnego, to żąda 2 tys zł. ( wcale się nie dziwię, sprzątanie " bałaganu" po kimś to nic fajnego). Nie moim celem jest tu zachwalanie czy odradzanie kogoś konkretnego, ale apeluję do Was o oddawanie się w ręce doświadczonego specjalisty ortodoncji z kwalifikacjami, które są potwierdzone państwowym egzaminem specjalizacyjnym! Dziewczyny, nie dajcie się zwieść promocjom na grouponie- zapłacicie teraz za łuk kilkaset zł mniej, a oni i tak wyciągną od Was na kontrolnych wizytach ( u tamtego dentysty wizyty miałam co 4 tyg- koszt 125 zł, u obecnego ortodonty co 6-8 tyg- koszt 150 zł za dwa łuki...). Naprawdę - szkoda zębów ( szkoda, że przekonałam się o tym tak późno...)
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0

Pomyślcie jeszcze... Dobrzy ortodonci mają mnóstwo Pacjentów ( co zdążyłam doświadczyć na sobie, gdy poszukiwałam ortodonty przed założeniem aparatu i na wizytę u prawdziwego ortodonty kazano mi czekać 5 mies...). Dlatego właśnie poszłam do "pseudoortodonty"- skusiła mnie cena i czas oczekiwania. Czy dobry ortodonta z sukcesami musi wspierać się grouponami? Oczywiście, że nie. Tu działa przekaz między pacjentami i rzeczywiste efekty działania. Poza tym wystarczy przeczytać na forach o efektach współpracy z dentystami bez specjalizacji z ortodoncji, którzy już kilka lat ogłaszają się na grouponie... Ludzie chcą wnosić pozwy grupowe!
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0

Dziekuje za odpowiedzi.
Ja już raz miałam aparat za pełną cenę i żeby znowu są krzywe ... dlatego stwierdziłam że nie wiem czy chce znowu płacić tyle pieniędzy .
A orientujecie się jak jest Miladent?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Chodzę do Miladentu do dr Piotra Lenarczyka, niestety - prawie 2 lata wizyt, a lekarz zachowuje się trochę jak po omacku, mam wrażenie, że jest coraz gorzej. Nie polecam, szczerze szukam teraz kogoś, kto przejmie leczenie.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Niestety bardzo ciężko jest przenieść leczenie ortodontyczne. Nikt nie chce sprzątać po kimś bałaganu i brać odpowiedzialności za efekty końcowe. Niestety ja też podjęłam ... 3 lata temu błędną decyzję o pójściu do pseudoortodonty bez specjalizacji, po 1.5 roku leczenia ledwo co, jedynie z polecenia znalazłam prawdziwego ortodontę, który przejął leczenie. Było niestety mnóstwo rzeczy do naprawienia. Życzę Ci powodzenia, ale jest ciężko. Mi kilku trójmieskich ortodontów odmówiło przejęcia leczenia.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0


Czy znasz może opinie o dr Macieju Ciesielskim z Kliniki Kurban? Czy ma specjalizacje z orotdoncji?
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0


Do kogo pani chodzi? Ja jestem zapisana z dzieckiem do pana Macieja Ciesielskiego. Jednak mam pewne obawy, nie chcą mnie poinformować na jakim materiale pracują, tylko mówią że wszystkiego się dowiem na wizycie, a jestem ze Słupska i wolałabym wiedzieć zanim pojadę. Poza tym lekarz nie ma chyba specjalizacji z ortodoncji, też nie potrafią odpowiedzieć jednoznacznie...Mam obawy
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Nie boicie się tak a grupona brać aparat? Wbrew pozorom można sobie nieźle popsuć zgryz źle prowadzonym leczeniem. Sama jestem tego najlepszym przykładem, gdzie ponad 2 lata noszenia aparaty poszło na marne, bo nie minął rok i zęby wróciły do dawnej pozycji. Mnóstwo pieniędzy w błoto. A o bólu, jaki przechodziłam na marne, nawet nie wspomnę. Teraz zaczynam od nowa, ale tym razem już z nakładkami beyli, nie zdecydowałam się na klasyczny aparat ortodontyczny, bo po pierwsze nie chcę tego przechodzić drugi raz, po drugie leczenie nakładkami jest znacznie szybsze, u mnie ma się zamknąć w 30 tygodniach. Póki co wszystko idzie dobrze, już czuję efekty, zęby są mniej stłoczone i inaczej mi się gryzie.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

A duża jest różnica w noszeniu? Myślisz, że jako dorosła osoba też mogę się nimi zainteresować? Nie dają mi spokoju moje jedynki... Napisz proszę coś więcej.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Hej ja mam 30 lat i noszę aparat już półtora roku i była to moja najlepsza decyzja, też miałam problem z jedynkami możesz zobaczyć tu mój filmik jak wyglądały moje zęby przed założeniem aparatu
https://www.youtube.com/edit?o=U&video_id=cojng0ZV-5I&ar=1585570091086
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja miałam założony aparat z Grupona w klinice Kurban (teraz chyba zmieniła nazwę na Olivia coś tam). Niestety 1 łuk musiałam nosić prawie 5 lat, po zdjęciu miałam założony drut retencyjny z tylu, który ciągle się odklejał. Co kilka miesięcy (3-5 miesięcy ciagle!) musiałam płacić 300 zł za nowy. Niestety raz odkleił mi się w okresie świątecznym, pani na recepcji powiedziała mi, że nie maja wolnych terminów, więc najbliższy dopiero po świętach (to było jakieś 1,5 tygodnia). U obcych ortodontów terminy jeszcze dłuższe. Zęby rosnely się w tym czasie, tym samym niwecząc 5-cio letnią inwestyncję i co miesięczne wizyty. Nie rozumiem takiego podejścia, powinni mnie wcisnąć, wiedząc, że byłam ich wieloletnią klientką, a oni nie potrafili porządnie przykleić tego druta. Moje koleżanki, które również nosiły aparaty, od 6-ciu lat mają ten sam drut i nic się z nim nie dzieje! Nadmienię, że leczenie się wydłużyło, ponieważ zamki ciagle się odklejały, przez co za każdym razem musiałam trafiać do różnych specjalistów, którzy tam przyjmowali. Ja zdecydowanie nie polecam nikomu. Teraz muszę iść gdzieś indziej i znów wydać majątek
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Rodzina i dziecko bez ogłoszeń

o ile większe buty na zimę? (34 odpowiedzi)

chce kupić mojej 2,5 letniej córce buty na zimę, bo teraz jest przynajmniej wybór, obecnie nosi...

Jakie krzesło obrotowe dla dziecka? (24 odpowiedzi)

Biurka już są, teraz kolej na krzesła obrotowe. Czy możecie mi doradzić jakie krzesło, z jakiego...

Jak schudłyście po ciąży ? (57 odpowiedzi)

Jak schudłyście po ciąży ? Ja przytyłam 25 kg. Synek ma 4 miesiące nadal karmię piersią więc...

do góry