Widok

Hashimoto - przepisy na potrawy

Rodzina i dziecko Temat dostępny też na forum:
Witam. Poszukuję porad osób z hashimoto oraz przepisów na dania bez glutenu i produktów mlecznych. Nie wiem od czego zacząć.
Na razie przejrzałam półki sklepowe i jestem przerażona cenami. Czy robicie zakupy w sklepach internetowych, bo tam taniej?
Jak sobie radzicie?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
Będę wdzięczna za każdą podpowiedź.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Masz stwierdzoną nietolerancję glukozy i laktozy? Bo jeśli nie to wykluczenie ich "na zaś" z menu nie ma sensu.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1
Lekarka stwierdził hashimoto i powiedziała, żeby z diety wykluczyć gluten (nie glukozę) i kazeinę. Mam też przyjmować selen, cynk, probiotyki.
A jak się stwierdza nietolerancję glutenu czy laktozy? Czy to badania na NFZ?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2

Jeśli chodzi o gluten to przede wszystkim czy występują jakieś dolegliwości ze strony układu pokarmowego. Jest wiele badań, które można wykonać- gastroskopię, badania z krwi na przeciwciała, testy nietolerancji Food detective, testy alergiczne panel pokarmowy. Przy chorobach tarczycy bądź hashimoto swego czasu panowało przekonanie o szkodliwości laktozy i glutenu. Teraz się od tego odchodzi, tylko w potwiedzonych przypadkach (tak mówił mój lekarz).
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1
Przwpisy z diety paleo nie zawieraja glutenu i nabialu. Ja na swoim przykladzie wiem, ze eliminacja pewnej grupy pokarmow z diety mi pomogla, wyniki w normie a tabletek na tarczyce nie biore. Co do lekarzy, to juz przeszlam przez kilku i kazdy mowi co innego. Hashimoto ma podloze autoimmunologiczne i czasami to co jednemu pomaga drugiemu szkodzi. Jezeli po 2-3 miesiacach diety wyniki sie poprawia, to trzeba isc w tym kierunku, jak nie toszulac dalej.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

Hashimoto nie oznacza nietolerancji glutenu. Ja mam hashi, diety nie zmieniałam, zaczęłam przyjmować euthrox i czuję się świetnie. Jeśli masz wątpliwości to zrób badanie na gluten i tyle. Po co się bez sensu męczyć i więcej wydawać na produkty bezglutenowe?
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 2

Eutyrox tylko wspomaga prace tarczycy, ale nie eliminuje przyczyny choroby. Hashi leczy sie tak samo jak niedoczynnosc tarczycy, ale sa to zupelnie inne choroby.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Od jakiegoś czasu stosuję olej z czarnuszki na Hashimoto. Przypadkiem trafiłam do Konopnej Farmacji w Poznaniu i właśnie tam dowiedziałam się, że czarnuszka zawiera substancję o nazwie tymochinon, która poprawia pracę tarczycy. W aptece dobrane zostały mi dwa produkty do oleju z czarnuszki: brahmi od Pharmovit i olej CBD 5% od Cannatopia. Muszę powiedzieć, że jestem zupełnie inną osobą. Mam więcej energii, a moje spostrzeżenie jest takie, że schudłam, mimo że jem to samo co zawsze. To pierwszy raz, kiedy ktoś dobierał mi naturalną suplementację przy Hashimoto.
Stosuję już od 2 miesięcy olej z czarnuszki - łyżkę dziennie, olej CBD - rano 3 krople, wieczorem 5, a brahmi - jedną kapsułkę rano. Oprócz poprawy pracy tarczycy, zauważyłam również inne korzyści stosowania oleju CBD przy Hashimoto. Pomaga mi w redukcji stresu i poprawie jakości snu, co z kolei ma pozytywny wpływ na ogólne samopoczucie. Dodatkowo, olej CBD ma działanie przeciwbólowe, co jest szczególnie ważne dla osób z Hashimoto, które często doświadczają bólu mięśni i stawów.
Naprawdę polecam, abyście szukali tych właśnie produktów w swoim mieście, lub w razie potrzeby skorzystali z możliwości zakupu online w tej aptece https://konopiafarmacja.pl/ . Przez moje doświadczenia mogę powiedzieć, że znalezienie odpowiednich naturalnych suplementów może mieć pozytywny wpływ na codzienne funkcjonowanie przy Hashimoto.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Rodzina i dziecko bez ogłoszeń

Jak pozbyć się wilgoci w mieszkaniu????? (63 odpowiedzi)

Czym zwalczać?? co robić

nie przyjemny kardiolog -dr.Sabiniewicz (91 odpowiedzi)

dr.Sabiniewicz -kardiolog dzieciecy opinie na jego temat poprosze

Jaki fotelik samochodowy polecacie? (93 odpowiedzi)

Witam. Chodzi mi o taki fotelik dla rocznego dziecka. Chcialabym aby posluzyl nam jak najdlużej....

do góry