Widok

Hipotrofia płodu

Rodzina i dziecko bez ogłoszeń Temat dostępny też na forum:
ktos sie z tym spotkał?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja miałam podejrzenie hipotrofii w szpitalu, a okazało się że urodziło się dziecko 3265 ;) Zależy jak duża jest hipotrofia...

W szpitalu jak leżałam, były koleżanki które naprawdę mają problem, np koleżanka była w 30 tygodniu ciąży a jej maluszek ważył 1100gram. Obserwuje się tętno, i jeśli spada robią cesarkę. Bo takie dzieci słabiutkie są.
image
[url]image[/url]
[url]image[/url]
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
30tc i 1330g:(
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Pamiętaj że lekarze mogą się pomylić i to o sporo... Granica pomyłki to 300 gram, ale z doświadczenia wiem że nawet o pół kg się potrafią pomylić tak jak u mnie ;) Przedewszystkim sie nie denerwuj, wszystko będzie dobrze :)
image
[url]image[/url]
[url]image[/url]
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Hypotrofia plodu
stwierdzona u mnie w 35 tygodniu
robilam specjalistyczne USG u 3 innych lekarzy
prof. Price
dr Doering
dr Karina
wg USG waga dziecka 2400 w 37 tyg.
Poszlam na patologie ciazy, po 6 dniach mialm cc
Syn zdrowy 2700 g, po prostu urodzil sie chudy
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
Abigail, to taka waga podchodzi pod hipotrofię ??
Jestem przerażona, 10 lat temu urodziłam syna 2500kg. wtedy nikt nic mi nie mówił, że mały :/
Teraz też mała córa w brzusiu, ale tylko mówią mała, nic więcej
https://www.facebook.com/groups/200268143516906/?fref=ts

Zapraszam grupa zamknięta, sprzedaż ubranek dziewczęcych
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
U mnie w w 37 tyg. wg USG było 2400, ale lekarz nic nie mówił o hipotrofii, KTG podobno nie było za dobre, 4 dni póżniej trafiłam do szpitala na obserwację i tak się złożyło, że urodziłam. Justynka ważyła 2040 - pediatra powiedział, że to granica hipotrofii, ale mała miała wszystko dobrze rozwinięte i była bardzo silna, dzisiaj jest na ok. 25 centylu :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ja czekam do kolejnego usg. Jestem strasznie poddenerwowana waga mojego dzidziusia 1330g to malutko jak na 30 tc, al zobaczymy 22.10 co pokaze usg, tymczasem musze uzbroic sie w cierpliwosc

popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Beata, mojej koleżanki synek w 29TC ważył 1290 Specjalnie odszukałam smsa, którego mi pisała tydzień temu.
Może porozmawiaj z innym ginekologiem, szkoda Twoich nerwów. Może niepotrzebnie się denerwujesz i zamartwiasz
https://www.facebook.com/groups/200268143516906/?fref=ts

Zapraszam grupa zamknięta, sprzedaż ubranek dziewczęcych
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
dzieki kasia chyba tak zrobie:)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Pierwszy syn urodzil sie 3700 gram w 41 tygodniu
Drugi syn od USG w 34 tyg do USG w 36 tyg. nie przybral na wadze, i nie przybieral do 37 tyg, wiec Grono znemienitych poloznikow nazlao przypadek hypotrofia plodu.
Synek urodzil sie 2640 gram i dostal 10/ 10 apgar
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ja mam nadzieje ze moje dziecko do tych 2,5 kg dobije:)
zobaczymy
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
mojej siostry synek też urodził się z wagą 2,5kg i nikt o żadnej niedowadze nie wspomniał
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ja urodziłam kilka dni temu w 40 tc córeczkę która okazało sie że ważyla 2870 i nikt nic nie mówił żeby za mała i 10 punktów dostała
image

image

www.nikolaszymanska.pamietajmy.com.pl
córeczko
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Podbijam, ponieważ jestem ciekawa jakie badania należy wykonać w przypadku podejrzenia hypotrofii?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
36 tc - 2300; na patologii obserowano u mnie przeplywy pepowinowe, coreczka zdrowa i straszny lobuziak ;)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja urodzilam 29 lat temu syna ważył 2600 i nikt nic nie mowil o hipotrofii
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Rodzina i dziecko

Laserowa korekcja wzroku (45 odpowiedzi)

Czy któraś z Was poddała się temu zabiegowi? Możecie polecić jakąś klinikę, lekarza, koszt? Jak...

A jakieś porady jak podtuczyć dziecko? (27 odpowiedzi)

Moja Ola ma 10 miesięcy i niecałe 7 kg :( Nie wygląda na wychudzoną, jest drobniutka po prostu....

Kasza manna do butelki (27 odpowiedzi)

hej Dziewczyny jakie proporcje dajecie tak żeby dziecko piło kaszę manne z butli. Cukier...

do góry