Widok

Home Broker Gdynia-korzystał ktoś? Jakie opinie??

Jak w temacie
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 2
przecież to naganiacze i naciągacze w jednym. Szukasz klopotów?
popieram tę opinię 13 nie zgadzam się z tą opinią 4
ja korzystałam i dużo kłopotów z nimi, kłamią, manipulują, robią z klienta idiotę, nie polecam
popieram tę opinię 13 nie zgadzam się z tą opinią 4

POTWIERDZAM KŁAMIĄ I MANIPULUJĄ, ale czy da sie sprzedać mieszkanie bez manipulacji?? Czy jak ktoś ci uczciwie powie o zaletach i wadach mieszkania to docenisz to i kupisz je za wystawioną cenę?? Z mojego doswiadczneia wynika, że nikt nie chce pacic prowizji - czyli wynagrodzenia za usługę przy pośrednictwie - każdy jak moze ścina cenę i szkuka sposobu, żeby ominąć pośrednika. Niestety tak robia prawie wszyscy poza nielicznymi wyjątkami. Jak masz czas to mozasz sam sprzedawać - ogloszenie z profesjonalnymi zdjęciami w interenecie nie kosztuje 10tys. a co najwyzej 1tys.zł . Każda metoda, która się sprawdza jest dobra. Kupuj mieszkanie z prawnikiem i rzeczoznawcą ds. nieruchmości zapłacisz mniej, i będziesz miał gwarancję, ze ci nie będą wmydlać czegoś czego nie chcesz.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Nie polecam. Najgorszy pośrednik z jakim miałam do czynienia... Pani stwierdziła, że nie sprzedam swojej kawalerki za więcej niż 140.000. Sprzedałam za 190.000 :))
popieram tę opinię 19 nie zgadzam się z tą opinią 6
Możesz zdradzić z jakiego biura korzystałaś? Tez chce sprzedac mieszkanie i nie wiem komu powierzyć to zadanie.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 3
polecam pośrednika mieszkaniowego WGN. Mają siedzibę koło MC Donalda we Wrzeszczu. Kupowałem mieszkanie poprzez to biuro i jestem bardzo zadowolony. Wzięli prowizji 1,8 ale nie to jest najważniejsze. Pomagali przy papierach, z notariuszem, jeździli ze mną do gazowni, spółdzielni, itp. Jednym słowem byli uczciwi i prowadzili mnie za ręke przez te wszystkie skomplikowane procedury kupna. Tak samo było ze sprzedającym.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 12
WGN nieruchomości to tacy sami krętacze jak home broker oszukują i podają nie prawdziwe dane!!!! umówiłem się a na miejscu okazało się inne piętro metraż i UWAGA! INNA ULICA!!!! powinni działać podczas wojny jako PARTYZANCI!!! brak rzetelności i posznowania klienta. zawiedziony klient.
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 0
Gdyby podali po prostu inną ulicę czy numer - norma - chronią się przed cwaniaczkami.
Inne piętro - też się z tym spotkałem.

Ale inny metraż ?
Po co ?
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 3
uśmiałem się ,partyzanci!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
na pewno nie HOME BROKER!
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 3
http://homebroker.waw.pl/
Home Broker w Warszawie, doradztwo i obsługa klienta na podstawie naszej historii
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 6
ja nie polecam. co prawda korzystałam z biura przy madisonie, ale wrażenia nieciekawe.
doradca zaproponował nam tylko jednego dewelopera, reszta ponoć się nie umywa. miała być super lokalizacja, komunikacja itd.
okazało się, że komunikacja zerowa (linia 174). trzeba kupić drugie auto choć w zasadzie jest zbędne. trzeba zapłacić za miejsce parkingowe 10000zł, bez tego nie ma wjazdu za bramę osiedla, a że trzeba mieć dwa auta to już doliczamy 20tys do ceny mieszkania. na pytanie czemu nie inny deweloper, odpowiedź brzmiała bo nie.
wybraliśmy się do ekolanu i pani nam opowiadała o osiedlu południowym, że także jest kłopot z komunikacją oraz sklepami w oklicy. później dostaliśmy opis od pana z HB i w opisie tego samego osiedla było napisane, że jest komunikacja, w okloic centrum handlowe (gdzie w okolicy starogardzkiej? ). tak więc uważam, że lepiej sobie odpuścić.
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 3
nie polecam - krętacze naciągacze nie informują o wielu kosztach - które wychodzą jak jesteś pod ścianą
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 3
krętacze i naciągacze to mało powiedziane, do kredytu na mieszkanie doliczyli pożyczkę w wysokości 7 tys z czego 2800 to samo ubezpieczenie i to pakiet mini mieszkania a później dowiedziałem się, że można takie ubezpieczenie uzyskać za 200 zł ale nic straconego znalazłem pewnego doradce finansowego który mi pomoże i odzyska trochę pieniędzy od tych (...). Pan w hb powiedział, że przy kredycie rodzina na swoim nie można dobierać gotówki na wykończenie mieszkania bo się nie da i tyle i że jak będziemy mieli wpis do ksiąg wieczystych to zaciągniemy kredyt druga hipoteka. Pojechałem do siedziby banku w którym mam kredyt i okazało się, że to co mówił pan w hb to stek bzdur i można dobierać w rodzinie na swoim i za parę dni będę miał pieniążki na kącie. Jednym słowem nie polecam jak ktoś będzie miał więcej pytań to służę pomocą.

wypowiedź zmoderowana ( 2011-01-05 11:33:10)

popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 5
na kącie :)
sądząc po stylu i podejściu - jest to zdecydowanie najlepsze dla Ciebie miejsce do trzymania środków :)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
:):):):)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Najgorsze biuro, z jakim mieliśmy kontakt.
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 2
Też uważam że to nieuczciwi i naciskający a wręcz bierz to mieszkanie a jak nie to spiep... niewarto!!!
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 2
przy tylu nieprzychylnych komentarzach aż mi głupio pisać że kupiłem przez nich mieszkanie w 2 tyg (łącznie z kredytowaniem) i nie zapłaciłem za to ani złotówki.. Może trafiłem na lepszych doradców. Jeśli ktoś chce kontakt to służę pomocą :)
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 33
ja także kupowałam za ich pośrednictwem mieszkanie na rynku pierwotnym i jestem zadowolona
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 31
Haha :) I oboje stukacie z tego samego komputera???
Bezczelność!!!
popieram tę opinię 27 nie zgadzam się z tą opinią 4
buhahaha nie ma to jak porządna kryptoreklama lol :D
popieram tę opinię 12 nie zgadzam się z tą opinią 0
jestewm zainteresowana bo czekam juz ponad 2 mc na kredyt i ciezko im idzie na swietojanskiej
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0
TO masz wielkie szczęście...też kupujemy mieszkanie za ich pośrednictwem i już żałuje,za taką prowizje jaką pobierają to powinienem być o wszystkim informowany wcześniej a nie parę godzin przed faktem!
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 1
Ja sprzedałem u nich.
miałem w kilku biurach, po 1,5 miesiąca udało się im sprzedać
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 3
Opinia została zablokowana przez moderatora
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 2
Ja właśnie mam zamiar kupić mieszkanie i byłam w HB na takim pierwszym spotkaniu w gdańsku na grunwaldzkiej i doradca wywarł na mnie bardzo dobre wrażenie. może ktoś się wypowiedzieć o HB w gdańsku na ul.Grunwaldzkiej?
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 4
Jak sprzedawałem jeden z lokali HB prowadził kupującego. Jak pośredniczka z HB oświadczyła, że nie trzeba aktu by uruchomić kredyt mój pośrednik mało zawału nie dostał.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 1
tu chodzi o nieruchomość a ja chciałabym bardziej opinie doradcach do kredytów.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
A to przepraszam - ale na to odpowiadałem przed chwilą w innym temacie (ktoś się pytał o kredyty)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Uważam , że pośredników należy zdecydowanie unikać .
Niepotrzebnie swoją wyjątkowo wysoką prowizją (3% wartości transakcji !) zawyżają cenę sprzedawanego mieszkania.
Jak zauważyłem , ich rola ogranicza się do zamieszczenia zdjęć mieszkania w internecie i czekanie na klienta. Następnie umawiają się na wizję i zachwalają lokal. Za to biorą przeważnie 6 , 8 , 10 tys. w zależności od wartości mieszkania.
Należy też wziąć pod uwagę , że ceny mieszkań obecnie lecą "na łeb i szyję" .
Lepiej więc samemu dawać ogłoszenie , gdzie tylko możliwe i na balkonie wywiesić baner ZE SWOIM numerem telefonu , a nie pośrednika. Wówczas zwiększa się możliwość sprzedaży swojego mieszkania , bez dodatkowych extra kosztów.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 8
A co to ma wspólnego z tematem ?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
To jeszcze raz przeczytaj powyższe , "Sh" .
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
swieta racja - posrednik do bani a sprzedac mozemy sami wtedy chetnych bedzie wiecej gdy 0 prowizji
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 2
Jeśli rynek pierwotny to faktycznie nie trzeba
Akt podpisujesz dopiero po odbiorze budynku.
wiec w jakimś stopniu miała racje :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja byłam w HB na Grunwaldzkiej bo chę kupić mieszkanie i po spotkaniu byłam bardzo zadowolona. Ale niestety jak zaczęłam zagłębiać się w temat to okazało się, że wiele kosztów jest ukrytych, o których oni nie wspominają. Dodatkowo nas okłamali co do ceny miejsca parkingowego przy bloku. Nie polecam. Wolę szukać mieszkania na własną rękę i tak też radzę tym, którzy nie chcą być oszukani.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 1
Jakie koszty były ukryte ? To ciekawe
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Dobre pierwsze wrażenie niestety jedna z najwyzszych prowizji w Gdańsku, skomplikowana jak na inne biura pośrednictwa umowa, mało czytelna pełna niezrozumiałych zapisów,ogólny brak zainteresowania klientem po podpisaniu umowy.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1
Z firmą Home Broker (oddział w Gdyni) współpracowałam tylko przez kilka dni w trakcie poszukiwania mieszkania. Potem, po serii złych doświadczeń i przykładach kompletnego braku profesjonalizmu jednostronnie wypowiedziałam umowę.
Oto fakty:

1. Od firmy otrzymałam propozycję zakupu trzech mieszkań. Dwie oferty okazały się wyłącznie wirtualne, kolejna zupełnie niezgodna z opisem. Dopiero następna pokrywała się ze stanem faktycznym. Była jednak niewspółmiernie kosztowna.

2. W biurze HB wybrałam korzystną według mnie ofertę. Była ona publikowanej w prasie i internecie, a także potwierdzona i wydrukowana przy mnie w firmie. Pośrednik potwierdził lokalizację, stan i wyposażenie oferowanego mieszkania. W trakcie oględzin okazalo się jednak, że zdjęcia i opis lokalu nie mają nic wspólnego z oferowaną ruderą, a "przytulne mieszkanie" jest w istocie opuszczoną od lat zalaną i zagrzybioną ruiną z nieuregulowami sprawami własnościowymi. Jej właściciel był zresztą... nieosiagalny.

3. Pośrednik specjalnie nie przejął się moimi uwagami na temat niezgodności ofert, zdjęć i opisów . Zdjęcia dołączone do oferty pochodziły z innego lokalu! "Być może to jakiś błąd" - to jedyne wyjaśnienia, nawet bez słowa przepraszam! Materiały zachowałam do wglądu i ta sprawa na pewno będzie miała swój ciąg dalszy.

4. Prowzje w HB należą do najwyższych na rynku, ale obsługa daleko odbiega od nawet średnich standardów. Zamiast rzetelnej obsługi klientów pracownicy koncentrują się na akwizycji własnych produktów finansowych.

5. Przy podpisywaniu umowy klient (nawet ten płacący gotówką) jest zmuszany do udostępniania swoich danych osobowych dla potrzeb marketingu, a także do podpisania oświadczenia o kredytowaniu inwestycji przez system finansowy proponowany przez HB. To już zwykła granda! Zapisy te zawarte są w umowie pośrednictwa i ich akceptacja jest warunkiem dostępu do ofert.

6. Po złych doświadczeniach z HB nawiązałam współpracę z dwiema innymi firmami z Trójmiasta. Mieszkanie skutecznie kupiłam już po tygodniu - taniej, ze znacznie mniejszą prowizją, w bardzo miłej atmosferze i przy doskonałej obsłudze profesjonalnie przygotowanego pośrednika.

Ocenę pozostawiam czytającym. Zachowałam wszystkie dokumenty otrzymane od Home Broker, a także otrzymane od HB ofery i moją dokumentację ich dotyczącą. Zainteresowani mogą je porównać i samodzielnie wyrobić sobie zdanie na temat "profesjonalizmu" tej firmy. Ocenę pozostawiam czytającym. Radzę jednak omijać biura HB bardzo szerokim łukiem :-(
popieram tę opinię 9 nie zgadzam się z tą opinią 1
Tereska, wlasnie szukamy mieszkania, mamy podobne obawy zwiazane z HB,
*wysoka prowizja, zobligowanie do zapłaty cześci wynagrodzenia, nawet gdy nie znajdziemy odpowiedniego mieszkania itd.
Z jakimi firmami z3city rozmawiałaś?
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1
Polecam biuro homefinder z orłowa i kontakt z Panią Alicją, kobieta z licencją pośrednika, a po za tym widać że zna się na rzeczy lub z biurem Mirana Plus Pani Swędrzyńskiej (bardzo duże doświadczenie w tym zawodzie). Prowizję zawsze można negocjować.

Proszę omijać wszystkie duże korporacje bo zwykle jest tak że zatrudniają ludzi "z ulicy" bez doświadczenia i liczy się dla nich tylko kasa.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 3
także polecam biuro Mirana Plus z Gdyni współpracujemy z nimi i to bardzo owocnie! pośrednik z przymorza.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
Nie wiem czego wy sie czepiacie, ja dostałem kredycik dość szybko o żadnych "ukrytych" kosztach nic nie wiem i w dodatku Pani była bardzo miła :)
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 3
hb/ Kpina, wystawiaja ogłoszenia widmo!! Dzwoniłam w sprawie mieszkania wystawionego przez nich i powiedzieli ze takiego mieszkania nie maja bo to tylko takie wystawione jako wizualiczacja, ale maja inne. Kurde wystwili cos czego nie mieli tylko po to zeby naciagnac człowieka zeby kozystał z ich innej oferty. Ja obecnie sprzedaje mieszkanie i z HB dzwoniły do mnie 3 osoby jednego dnia, nie zadecydowalabym sie nigdy na współprace z nimi
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0
,jestem umówiona na podpisanie umowy z tym biurem,z siedzibą w Gdyni,zastanawiam się czy warto???Mam 2 mieszkania na sprzedaż,pan z HB mówił,że tak jak sobie życze moje oferty umieści tylko w ich bazie dla ich klientów.Ale jestem troche podejrzliwa,może był ktoś w podobnej sytuacji?Poradźcie proszę.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
Hm. No to ładna ściema.
HB nie jest w żadnym systemie wymiany ofert ani w pbon ani w mls.
Więc mogą przedstawiać ofertę tylko swoim klientom. Inne agencje nie przyprowadzą klienta, bo nie będą widziały oferty.

Jeżeli wynajmuje się pośrednika, to chyba właścicielowi zależy na tym by nieruchomość była szeroko reklamowana i jak najwięcej osób do niej dorło.

No chyba, że z jakis względów taki "ograniczony" sposób sprzedaży w wydaniu HB Pani odpowiada.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Karolinka czytaj ze zrozumieniem. Pani pisze wyraźnie ze wg jej życzenia nie ma być reklamowane.
PS. czy mls czy inne wymiany ofert i tak to wszystko jest na portalach
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2
Dwa mieszkania to dopiero dobra prowizja (którą w innych biurach można negocjować). Ograniczona reklama to brak reklamy. Polecam małe biura z właścicielami pracującymi od lat na rynku (oczywiście z licencją). Jakiś czas temu korzystałam z biura na Władysława IV, transakcję poprowadzili profesjonalnie, dla mnie bezstresowo.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 2
Kompletny brak profesjonalizmu. Starają się wcisnąć na siłę swoje oferty, nie zwracają kompletnie uwagi na interes klienta. Byłam u nich na spotkaniu 2 razy i omijam szerokim łukiem. Generalnie mało pozytywnie ich oceniam. Jeśli chodzi o kredyt skorzystałam w końcu z biura Notus, a sprzedaż mieszkania powierzyłam firmie Metrohouse. Z czystym sumieniem mogę polecić.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 2
ja sprzedawalismy mieszkanie podpisalismy z nimi umowe...mielismy umowe otwarta wiec mialam z kilkoma biurami nieruchomosci.
w końcu sprzedałam bez posrednictwa....
z Tyszkiewicz i Geraszek mialam klientów "ogladajacych"
z Home Broker i Metrohause ani jednego
image[/url]
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 1
Chyba żle odczytałam - Metrohouse godne polecenia????? Jakiś żart. Sieciówka gdzie pseudo pośrednicy nie maja pojęcia o tym co robią. Widza tylko prowizje, klient się nie liczy.
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 0
Powiem tak, większość młodych ludzi pewnie zastanawiało się nad pracą w HB ponieważ
Centrala w Warszawie obiecuje złote góry...

Prawda o HB jest taka że w skali 1-10
- atmosfera jest 11
- zarobki 4-5 poziom 5-6 tyś zł Netto
- kierownictwo (Ci na samej górze mają naprawę fajną wizję) ale poszczególni kierownicy w
Gdańsku np typu Anna WOJCIECH..KA- drugiej tak złośliwej i suczowatej (przepraszam za
wyrażenie) dawno nie widziałem
- szacunek do ludzi 1
- wyzyskiwanie 1
Podkreślę że pracuje w nieruchomościach już 6.5 roku i pracowałem naprawdę w wielu
Firmach, HB wypada bardzo kiepsko mimo iż dużo obiecuje.
Może nowy oddział tzw LION będzie nieco lepszy- nowy Pomysł właściciela 
W HB pracowałem prawie 2 lata tylko i wyłącznie dlatego że chciałem nauczyć się
POKDKRESLAM topografii miasta oraz rynku PIERWOTNEGO ponieważ wiedzy na temat
nieruchomości tam się nie nauczysz…

Ogólnie każdemu kto planuje prace w nieruchomościach odradzałbym HB zdecydowanie bardziej
poleciłbym mniejsza firmę ponieważ znacznie więcej się nauczy a zarobki będą takie same-
bez wyzyskiwania które w HB jest straszne. Człowiek mieszany jest z błotem, w chwili
kiedy się stawia usłyszy …” droga wolna możesz odejść ale potrącimy Ci z
wynagrodzenia które i tak jest liche”. Zmiana zasad podczas trwania umowy jest
czymś co HB uwielbia, potrącanie za wszystko co się da- T R A G E D I A
Każdy kto zamierza rozpocząć prace w HB proponuje porozmawiać z kimś kto tam pracował-
dowie się naprawdę wielu ciekawych informacji…



Masz pytania- napisz z przyjemnością Ci odpowiem
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 3
Zdecydowanie odradzam. Kontakt od kilku miesięcy zerowy. Pan zaproponował abym to ja szukała mieszkania, które mi sie podoba i zdecyowała się na nie, a on wtedy pojedzie podpisać umowę no i będzie mógł za moja pracę sciągnąć prowizje. Miałam dwa mieszkania, ale rezygnuję z ich usług.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2
Witam. czy mógłbyś mi polecić jakąś inną agencję nieruchomości niż HB. byłam na spotkaniu i nie jestem pewna czy z nimi rozmawiać dalej po przeczytaniu w/wym postów .
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 2
Home Broker NIE POLECAM W 100%!!!bardzo duża prowizja-ze strony kupującego jak i sprzedającego, brak pomocy w załatwianiu wszelkich formalności, niepunktualnośc-pośrednik za każdym razem spózniał się na spotakanie nawet do godz., brak informacji- o wszystko musiałam wypytywac i dzwonic sama(nie dostałam nawet adresu notariusza przy podpisywaniu umowy ostatecznej-musiałam kontaktowac się z kupującymi);
polecam natomiast biuro nieruchomości AKWEN-niska prowizja, przemiła, profesjonalna obsługa;szkoda że z tym biurem nie udalo nam się sprzedac mieszkania:-(
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 2
Oferty z kosmosu. Podajesz nr, a wyszkolony telemarketer próbuje Ci wcisnąć kit. Obserwuje rynek nieruchomości więc wiem ile kosztują mieszkania. A gościu mi mówi "no, umówmy się. Gdzie Pani takie tanie mieszkanie w Katowicach kupi" a ja "umawiać się z Panem nie będę, i wiem za ile mogę kupić. Chcę tą ofertę .... za 78tys. z Waszej strony" okazało się, że gościu sam przyznał, że te oferty nie istnieją. Celem ich jest umówienie Cię z biurem, by tamci dokonali - już osobiście - sprzedaży innych mieszkań za większą cenę.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 3
popieram, masz zupełną rację
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 2
DRAMAT...
bYłam umowiona w sprawie mieszkania do Home Broker Gdynia...
Fakt byłam przed czasem umowionego spotkania,interesowała mnie jedna OFERTA.Przy recepcji dowiedzialam sie ze mam poczekac,ze Pan Paweł X juz jedzie.Po czym jest uff poczułam ulgę-wkoncu byłam przed czasem.Patrzy na mnie i mowi ale ja nie bylem z Pania umowiony-A ja na to jak to?przeciez jeszcze dzis dzwoniliscie do mnie potwierdzic spotkanie i tych miLnion smsów od HB.Powiedzial ze ma inne spotkanie.Wiec patrze na recepcje i pytam pana innego czy moze on mi przedstawi to mieszkanie?On mowi ze ma spotkanie..Pytam innej Pani,Ona rowniez nie moze.Mówia do mnie chwileczkę...Wiec siedze i czekam.Podchodzi pan i mowi zapraszam Panią.Po czym , ten Pan był od spraw finansowych a nie od nieruchomosci.Pytam co moze Pan mi powiedziec o mieszkaniu itd.Zaczął mówić ze maja 25 banków ze u nich szybko itd.Wiec poczekalismy na innego Pana,wiec pytam o mieszkanie.Po czym słysze ze mieszkanie jest sprzedane!Oferty sa nieaktualne i maja tam bałagan w umawianiu ludzi.Pozdrawiam i zycze udanych spotkan.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 2
Witam..
Powiem tak mielismy z mężen styczność z home broker calkiem przpadkiem.
Wypelnilam formularz bo stwierdzilam ze maja oferty..zadzwonili umuwili na spotkanie gdyz niby mieli dla Nas oferty. Pojechalismy po czym okazalo sie ze nie maja dla nas ofert.
Gdzie 2 dni póxniej sama znalazlam mieszkanie co sie okazalo ze przez ich biuro no to jedziemy... Pani pokazala Nam mieszkanie. gdzie przypominam sama je znalazlam. dala mi papierek do podpisania na co stwierdzila ze on do niczego nie zobowiazuje. PO czym teraz okazuje sie ze gdy nie dostaniemy kredytu musimy zaplacic im 2700..tylko pytanie z czego?skoro tata stracil prace a przytsepowal z nami do kredytu... Za co im placic?za to ze sama znalazlam oferte? to sa tacy oszusci Tak robią ludzi.. ze to jest troche nie normalne. W umuwoie jest ze pierwsza czesc placimy na podtsawie faktury vat. PAni Dorota X faktura wyslala mi w marcu a umowa byla zawarta w lutym... Taki maja porządek. Dlatego ja tego tak nie zostawie. Nie bede im placic za to ze wykonalam za nich prace.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 2
w ubieglym roku w wakacje kupiłam mieszkanie "za pośrednictwem" homebroker. Współpraca koszmar. Nikomu nie polecam. Pani naobiecywala mi, ze wszystko za mnie załatwi i zebym się o nic nie martwiła. Jasne!!! Wszystko załatwiłam sama i jeszcze za to zapłacilam 6tys prowizji, i ciągle czekam na obiecany ekspres do kawy (na nowe mieszkanie...) szkoda gadać. nie polecam...
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 3
kolezanka kupowala dzialke pod miastem. niestety przez HB bo zadne inne biuro takiej dzialki nie mialo, ale przypadek - niefart, no nie ;) ?

ogolnie szkoda slow, nawet nie sprawdzili Ks.W. przed umowa przedwstepna, ani nie zalatwili zadnych dokumentow a to obiecywali !
Kolezanka sama musiala ze sprzedajacymi latac po urzedach.
I ZA CO TA PROWIZJA ????!!!!
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 2
Uważaj na to biuro (oddział w Gdańsku) !!!! Od 3 tygodni nie mogę się z nimi dogadać.Znalazłam sama w internecie mieszkanie na którym mi zależy (chodzi mi konkretnie o daną dzielnicę)i bardzo utrudniają w sprzedaży mieszkania.Mają zawartą umowę na wyłącznoś z osobą sprzedającą i chcą wymusić podpisanie umowy pośrednictwa jeszcze przed obejrzeniem mieszkania co jest karygodne i niedopuszczalne !!!! Chcą prowizję od obu stron! Sugeruję poszukać sobie inne biuro, najlepiej polecone przez kogoś. Pozdrawiam i życzę powodzenia! Inka
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 1
nie iwdzę nic dziwnego w tym, ze chcą podpisac umowe pośrednictwa zanim zaczna cos robic... nie jest to karygodne a zgodne z prawem.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1
~Baśka
Podpisanie umowy pośrednictwa jest dobrowolne. Tak sprawę traktują przepisy Kodeksu Cywilnego !!!
Reprezentowanie dwóch stron transakcji jest dopuszczalne prawnie pod pewnymi warukami, ale kogo wtedy naprawdę reprezentuje pośrednik ??? Samego siebie !!!
Uzależnienie zaprezentowania oferty sprzedawanej nieruchomości przez pośrednika od podpisania umowy przez Kupującego, może być w takim przypadku postrzegane jako działanie na szkodę strony sprzedającej a za to można mieć sprawę w Komisji Odpowiedzialności Zawodowej.
Załączam pozdrowienia :)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1
Moje spotkanie z home broker:
umawiajac sie telefonicznie poinformowano mnie, ze bedzie na mnie czekał około 80 ofert odpowiadajacych moim potrzeba przygotowanych przez pracownika home broker, na miejscu okazalo sie, ze nie bylo przygotowanej ani jednej oferty, to ja "ciagnelam" pana za jezyk (mialam wieksza wiedze na temat ich ofert (zapoznalam sie przez Internet) niz on). Pan zanim przeszlismy do nieruchomosci probowal namowic mnie na cudowna lokate i bardzo korzysnt kredyt. Gdy doszlismy do sedna, wybralam jedna interesujaca mnie nieruchomosc, Pan powiedzial, ze jest aktualna ale musimy podpisac umowe przedwstepna zeby mogl mi ja pokazac. Nie zgodzilam sie na to, ale na wlasna reke znalazłam e nieruchomosc, obejrzalam z zewnatrz, okolica piekna, lokalizacja idealna, cena bajeczna!!! zdecydowalam sie kupic te nieruchomosc, zadzwonilam do Pana "brokera", ktory po chwili zmieszania, zaczal mylic sie w zznaniach, gmatwac i wkoncu powiedzial, ze nieruchomosc zostala sprzedana dzien wczesniej.... bylam wsciekla, stracilam caly dzien poszukiwan, ogladania, juz chcialam miec ten dom!!! Matactwo totalne!!! do dzis ta cudowna oferta widnieje u nich w ogloszeniach!!! Fikcja!!!!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2
Mam bardzo podobne doświadczenia. Ludzie pracujący w HB, szumnie nazywający się "agenci/doradcy ds. nieruchomości" tak naprawdę nie mają pojęcia o rynku! Znalazłam ogłoszenie w necie,zadzwoniłam pod podany numer.Zgłosiła się ogólnopolska centrala z przemiłym panem,który pobrał ode mnie dane niezbędne do wyszukania odpowiadających mi ofert. Uprzedziłam, że czeka mnie podróż do miasta X, a zatem czy oferty są na pewno aktualne.Operator/konsultant potwierdził, że są to nowe oferty i na sobotę mam zapewnione oglądanie.Zostałam również umówiana na spotkanie z agentem w Warszawie.Poprosiłam o przygotowanie konkretnych ofert tak, abym mogła zobaczyć kilka mieszkań jednego dnia, ponieważ chcę od razu sfinalizować transakcję, jeśli coś mi się spodoba.
Na miejscu powitałoo mnie 2 panów - doradca finansowy i agent nieruchomości. Podziękowałam za doradcę finansowego,nie zgodziłam się podpisać świstka o udostępnianiu moich danych finansowych.I tutaj dopiero zaczęła się zabawa. Agent nie tylko nie miał przygotowanych ŻADNYCH ofert, ale nie znał rynku!Bezczelny, arogancki czlowiek, który myśłi, że zakłądając garnitur staje się ekspertem.Udostępnił mi swój komputer z ofertami i poradził,żebym sama sobie coś wybrała,bo on może mi sprzedać mieszkanie w Warszawie a nie w mieście X.Następnie podsunął mi umowę pośrednictwa z prowizją 3,57%.Poprosiłam o możłiwość negocjacji.W odpwoiedzi usłyszałam,że najpierw mam podpisać a potem może się uda coś wynegocjować.A jak nie chcę podpisać,to on mnie nie zmusza do kupowania mieszkania.Wstałam i wyszłam.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 2
korzystalem, wszystko ok, moze nie sa najtansi ale najszybciej znalezli mi kupujacego a potem zalatwili kredyt w pln z b dobra marza.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 6
Wolne żarty bez ściem...
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
szybka transakcja, duże doświadczenie doradcy i szybkie załatwienie kredytu (miałem decyzję po 1 dniu!).

POLECAM ODDZIAŁ GDYNIA przy Świętojańskiej

ps rynek pierwotny, mieszkanie
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 3
ja polecam swoje biuro :P
tomaszeknieruchomości.pl
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
piszecie - oferty widmo, czyli nieaktualne, z perspektywy zbywcy cieszylbym sie ze na sile szukaja klientow, wiećej spotkan to wieksza szansa na sprzedaz

piszecie - nie oddzwaniaja itp , czyli to znak ze maja duzo klientow a co to oznacza dla sprzedajacych?nie trzeba pisać, dla kupujacych oznacza to że muszą być konkretni

piszecie - że chcą wynagrodzenia nie angażując się - bez komentarza, skoro znalazles/as mieszkanie poprzez ich ogloszenie to w czym widzisz problem?

pracuje w sprzedazy nieruchomosci, im wieksza firma tym wieksza szansa na zrealizowanie zakupu/sprzedazy ale tez duza szansa nie otrzymania oferty/obslugi w ogole. Bledem jest to ze doradcy nie mowia wprost ze oczekiwania sa nierealne bo wlasnie to prowadzi do takich negatywnych wpisów.

jesli ktos jest konkretny, chce szybkiej transakcji i zna realia lub jest otwarty na wspolparce - polecam

jesli ktos sam do konca nie wie czy kupowac , nie chce zejsc ponizej jakiejs kwoty - (bo tak) lub jest niedecyzyjny - odradzam
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 4
Home Broker - odradzam i to sprzedającym jak i kupującym.

Dlaczego?:
Przyciągają klientów tym, że ich prowizja to 0%, co jest nieprawdą gdyż dotyczy to tylko zakupu na kredyt oczywiście wzięty w banku Getin (ta sama grupa kapitałowa).

Nie wiedzą nic o ofertach więc jak mają skłonić Klienta do zakupu?

Zadzwoniłem - okazało się, że nie rozmawiam jak podawali z opiekunem oferty tylko z osobą z Call Center. Chciałem zobaczyć nieruchomość. Umówiono mnie w biurze. Obiecano, że przygotują dodatkowe oferty, porozmawiamy i pojedziemy oglądać nieruchomość. Wypytano o to czy będę brał kredyt czy mam gotówkę, czego szukam.
Pomyślałem ale Super. Dostaję tel z przypomnieniem o spotkaniu i SMS - myślę ale fajnie.

Przychodzę i już na początek nieporozumienie:
Nie ma opiekuna oferty, czekam 15 min (śpieszę się bo zwolniłem się z pracy).
Podchodzi Agent, który niby to zastępuje kolegę.
Nie wie nic o ofercie, szuka w internecie. Nie ma przygotowanych ofert dla mnie.
W tym czasie jego Koleżanka namawia mnie na kredyt, mówi o tym, że przy kredycie nie zapłacę prowizji. Mówię, że nie było takiego warunku w umowie tylko wyraźnie;"kupujący nie płaci prowizji" bez gwiazdek i małej czcionki. Mówię, że chcę płacić gotówką i pytam czy już możemy jechać na oglądanie.
A tu UWAGA dowiaduje się, że dzisiejsze spotkanie jest tylko aby porozmawiać o warunkach i podpisać umowę z biurem.

Mówię wyraźnie, że nie taką dostałem informację przy 1 kontakcie tel.
Jeszcze raz podkreślam, że nie chcę kredytu ani kolejnego rachunku bankowego, ani ubezpieczenia tylko pragnę obejrzeć nieruchomość.
Agent uspokaja mnie, daje mi umowę do przeczytania i zapewnia, że już jutro dostanę telefon z propozycjami innych ofert oraz powiedzą kiedy mogę obejrzeć wybraną nieruchomość i że przepraszają za Call Center...
Czekam 3 tydzień i CISZA

Chciałem kupić za gotówkę, dlatego nie byłem dla nich wartościowym klientem. Strata czasu - nie zarobią na mnie aż tyle.
A sprzedający nawet nie wie, że nie dopuścili potencjalnego Klienta do tej oferty.

Chory system, beznadziejna obsługa, Zero profesjonalizmu.
Poczytajcie umowę w której 95% paragrafów jest o tym do czego zobowiązuje się Klient i jakie musi zapłacić kary. Dodam, że Home Broker nie ma oczywiście ani jednej kary wpisanej do tej umowy :)

Home Broker - Odradzam kupującym, odradzam sprzedającym. Strata czasu!
Sprzedawco z wypowiedzi powyżej: O czym ty piszesz sam w to nie wierzysz.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 2
byłem, skorzystałem, warto ! dostep do niesamowitych ofert jesli chodzi o cene, tylko, że ja nie miałem ciśnienia i czekałem 4 miesiące
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 5
Do dziś dnia stosują tą samą praktykę, zwabiają ludzi do biura że niby w celu przedstawienia ofert. Kłamstwa, kłamstwa i jeszcze więcej kłamstw. Zawyżają ceny sprzedaży tych samych ofert o 5-10% w stosunku do innych pośredników. Z tego co zauważyłem oni koncentrują się bardziej na sprzedaży produktów bankowych niż pośrednictwie w sprzedaży nieruchomości. Po prostu branża nieruchomości dostarcza im najwięcej klientów dlatego w niej siedzą. Tylko czekać aż któregoś dnia zapuka do nich telewizja i zrobią im jakąś Interwencję, Uwagę lub inną Sprawę dla Reportera.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Chcesz sprzedać mieszkanie ?

Zainwestuj 100 zł w banner z textem "Sprzedam, bez pośredników" i się nie opędzisz od zainteresowanych a być może i kupujących.

Sprzedawałem 2 mieszkania, w pierwszym zmarnowałem rok na jedną agencję nieruchomości (nieopatrznie podpisałem umowę na wyłączność), w drugim pół roku - tym razem na umowie otwartej z kilkoma agencjami, ale skończyło się podobnie.

Po prostu nie miałem czasu, pływam zawodowo, ale za każdym razem gdy wziąłem sprawy w swoje ręcę, mieszkanie się sprzedawało w miesiąc.

A przepisanie liczników w gazowni czy elektrowni czy zamówienie wizyty u notariusza ? Nie rozśmieszajcie mnie, płacić dziesiątki tys zł za tak proste sprawy to trzeba być jakimś życiowo niekumatym do zera.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Właśnie szukam biura, z którym chciałabym podpisać umowę na wyłączność. Rozważałam m.in. Home Broker, ...ale po przeczytaniu tylu negatywnych opinii chyba sobie daruję... Rozważam też Marina Nieruchomości i Freedom Nieruchomości. Ktoś coś może mi o tych biurach powiedzieć...? Czy warto?
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Spróbuj w Gdyni z Panią Sylwia! Pomoże! Jej numer: 785904364
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Spróbuj w Gdyni z Panią Sylwia! Pomoże! Jej numer: 785904364
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

na wyłączność lepiej się postarają
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Naciągacze oszusty i wkrentacze nie polecam lepiej samemu sprzedać dłużej trwa ale pieniądze masz w portfelu dopóki nie podpiszesz z nimi umowy są miłe a później nić nie pomagają tylko czekaja na pieniądze jestem nie zadowolona i nikomu nie polecam nigdy nigdy w życiu Home Broker
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

W Gdańsku Pani Ola oszustka proszę omijać Home Broker, interesują jej tylko pieniądze obiecuje i nie dotrzymuje słowa .
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Inwestycje i deweloperzy

Gdzie kupić mieszkanie?? (31 odpowiedzi)

Chciałabym kupić mieszkanie w Gdańsku.. Które dzielnice polecacie, a które odradzacie i...

dom czy mieszkanie??? (411 odpowiedzi)

zaczynam juz myslec o własnych czterech katach ale ceny mieszkań jak i budowy domu mnie...

Budowa domu w bliskich okolicach trójmiasta (14 odpowiedzi)

Witam Was, Powaznie rozważam lub wręcz prawie podjąłem decyzje o budowie domu w okolicach...

do góry