Widok

Ile kosztuja odpisy aktu chrztu,bierzmowania, itd

Wesele bez ogłoszeń Temat dostępny też na forum:
Czesc dziewczyny, ile kosztuja, a moze sa za dramo kopie aktu chrztu, bierzmowania, itd? Ile czasu sie czeka na wydanie i czy mozna dostac je w innym jezyku niz polskim?Np po wlosku, bo akurat taki mnie interesuje....
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 3
w kazdej parafii inaczej, ja nie placilam nic a moj 25zl, co do jezyka to pewnie jakis tlumacz przysiegly bedzie potrzebny,czeka sie na to 3 min,tyle trwalo u mnie wypisywanie

imageimage
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
ooo, 3 minuty, swietnie...dziekuje...ktos wie moze jak u Franciszkanow w Gdyni i w NMP w Gdyni?
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1
no może 5 min jak bedą szukac długopisu :)

imageimage
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
w katedrze oliwskiej co łaska ;)

dałam 10 złotych ;)


popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
a ja nic nie dalam,bez przesady za 2 minuty chodzenia drukarki i komputera nie bede placic ksiedzu ktory i tak byl opryskliwy


Jestem Mamą Aniołka [*] + 24.05.2011 (9tc) - Oleńka...
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 2
my też nic nie płaciliśmy.

popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1
u mnie również nie trzeba było płacić

http://www.slubnemarzenie.com.pl
Kartki i zaproszenia okolicznościowe dla dzieci i dorosłych
min. na Chrzest, I Komunię, urodziny, rocznice.
Zaproszenia, zawiadomienia, zawieszki, winietki itd. na ślub
Ślubne dekoracje kościołów i sal weselnych
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
A dlaczego w tych dwoch miejscach? To wszystko powinno byc w jednym czyli w ksiedze chrztow. Jak mialas bierzmowanie w innym miejcu to ksiadz powinien przeslac informacje do parafii gdzie bylas chrzczona.Tak samo bedzie jak wezmiesz slub w innnej parafii niz ta gdzie byl chrzest, ze ksidz powinien ta infromacje tez przeslac do ksiegi chrztow.

image

popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
No właśnie się zastanawiałam czy mam jechać w rodzinne strony po akt chrztu. To jest 500 km - trochę daleko.... Co jest w ogóle potrzebne do ślubu? Wszystkie akty? Chrztu? Bierzmowania? I co jeszcze potrzeba?

Bierzmowanie już miałam w Gdańsku, ale nie sądzę, że dam radę załatwić jakieś papiery poprzez gdańską parafię.
maritiki@op.pl
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Szczerze mowiac to chyba musisz jechac te 500km i wlasnie stamtad to wszstko wyciagnac.Ja tez musialam pojechac 250km po to.Mozna tez zadzwonic do parafii i poprosic zeby Ci to przeslali (Ty wczesniej wyslij im koperte ze znaczkeim i adresem zwrotnym i jakas drobna kasa:)).Na tym papierku bedzie adnotacja o chrzcie, bierzmowaniu i czy wczesniej nie bralas slubu. Dodatkowo potrzebny jest Ci skrocony akt urodzenia ktory tez pewnie jest w USC te 500km stad:) Z tym skroconym aktem urodzenia idziesz potem tutaj do urzedu i oni daja Ci swistek ktory dajesz potem ksiedzu. Pamietaj tylko ze te wszystkie papierki maja waznosc 3 miesiace.

image

popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
A ja tylko kościelny mam w planie, bo cywilny już miałam. Ksiądz chyba nie będzie w takim przypadku chciał aktu urodzenia z USC, co?

Czyli muszę pojechać tylko po akt chrztu te 500 km? Akt bierzmowania to u Cystersów w Oliwie wyciągnę a akt komunii to też trzeba? Jest w ogóle takie coś?
maritiki@op.pl
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Jest tak ze wszystkie dane o chrzcie,bierzmowaniu,malzenstwie trafiaja do ksiegi chrztow (tam gdzie bylas ochrzczona). A przynajmiej powinny:) Jest to po to zeby ktos np.dwa razy nie bral slubu. Ja za ten papierek dalam 20zl (ale tak od siebie). O komunii nic nie trzeba.

image

popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2
Ewela25: ja właśnie wróciłam z miejscowości w której byłam chrzczona. Dałam "co łaska" 10 zł. Na tym świstku jest wypisane kiedy i gdzie brało się chrzest i bierzmowanie. Ksiądz pokazywał mi księgę chrztu i tam są wpisane wszystkie dane. Komunii do ślubu nie trzeba udowadniać ;)
Ale niestety musisz pojechać do miejscowości gdzie byłaś chrzczona, lub poprosić kogoś z rodziny jeśli tam mieszka, żeby odebrał. No albo jak tu ktoś radził, można spróbować pocztą.
A jak się jest po cywilnym (my też) to trzeba akt ślubu z urzędu przedstawić przy podpisywaniu protokołu- wg informacji babki w kancelarii.

image[/url]image[/url]
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Dziękuję za info dziewczyny.

ajeczka: myślisz, że w Gdańsku tam gdzie miałam bierzmowanie nie będą mieć takiej księgi chrztu co się wszystko wpisuje? Pamiętam, że dawałam tam kiedyś akt chrztu, po który specjalnie jechałam w rodzinne strony. To właśnie do bierzmowania było mi potrzebne. Może napisali by tam mi jakąś karteczkę, która by była równoznaczna z aktem chrztu. Albo ksero tego starego?

Akt z USC jest ważny 3 miesiące, a taki kościelny ile?
maritiki@op.pl
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1
U mnie ksiądz nie przyjął starego aktu chrztu, moj Patryk musiał jechac (czyt. jego babcia pojechała) po nowy 250km. Popros tam kogos z rodziny zeby Ci odebrał i niech Ci wysle. Księża sobie chyba tez wymyslają, ze to jest wazne 3 m-ce.
image
image
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
nie wiem jak to z tymi z księgami z bierzmowania, ja byłam bierzmowana w tym samym kościele co chrzczona, a metrykę męża braliśmy tam gdzie był chrzczony (ale nie bierzmowany).
Te kościołowe dokumenty też są ważne 3 miesiące

image[/url]image[/url]
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
No to ładnie ....
maritiki@op.pl
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Dokumenty te są bezpłatne w myśl konkordatu, prawa kanonicznego oraz rozporządzeń kościelnych do tego prawa.

Tak więc jakiekolwiek opłaty "co łaska" lądują do kieszeni pani siedzącej w sekretariacie kościoła lub też księdza.

Jeżeli jest inaczej, proszę o podanie w jakim akcie prawnym jest zapisane popieranie takich opłat.

"Piszę do ciebie mały gryps, wiedz że broniłem poczty w Gdańsku, tak, dzisiaj rozstrzelają nas..." Horytnica.

popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
Po to jest ważne 3 miesiące aby ktoś w międzyczasie nie wziął (teoretycznie) ślubu z kimś innym...
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
w parafii
zbrosza duza mazowieckie ksiądz dzis zarządał50 zł bo dzis niedziela idałam i co wy na to
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Aha czyli w tygodniu za darmo w niedziele za 50 zl? Skandal.
My za zadne zaswiadczenia nie placilismy nawet zlotowki, mimo ze pytalam czy dac "co laska" odp byla taka, ze teraz kryzys, wydatki przed slubem i tak sa duze i ze mamy wydac na cos innego itd. Bylam mile zaskoczona :)

popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 2
Pora zmienic wiare
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1
jeśli jesteś uczciwym człowiekiem, to po prostu zapłacisz za usługę: za to, że ktoś tam siedzi i m.in. na Ciebie czeka, zapisuje dane w księdze chrztu, dba o to, przechowuje itp. A od państwa na to pieniędzy nie dostaje.
Jeśli jesteś chrześcijaninem, to nie ma Ci co tłumaczyć, że jesteś odpowiedzialny za utrzymanie swojej wspólnoty. Proste :)
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 4
Nie, nie jestem odpowiedzialna za nowy samochód księdza i jego wizje na cały kościół w marmurze. Mogę dac co łaska. Ale jak cisnie za każdy jeden papierek 50-100 zł to przepraszam cię bardzo..lekka przesada i nie dam choćby skały sr*ly.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 1
Księża fodtsja pensję od Państwa czyli nas.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Dostają pensje
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Za zaświadczenia wystawiane w USC płacisz opłatę skarbową teraz chyba ok 20 zł i nie patrzysz na to, że urzędniczka dostaje pensję, a księdzu żałujesz. On też musi kupić papier, tusz do drukarki, zapłacić za energię elektryczną itp.itd.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 2
Chrzest nie jest dokumentowany na żadnym "świstku" proszę nie obrażać powagi sakramentu...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

W grudniu byłam w poprzedniej parafii po zaświadczenie, że dziecko było tam ochrzczone. Ksiądz dał dokument od ręki i ani o złotówkę nie poprosił.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Akt chrztu i bierzmowania co łaska. Dalam 20 zł.dokumenty od ręki wystawiane. Mysle,że w innym języku to u notariusza, bo ksiądz raczej nie wystawi.

Pamietaj o zapowiedziach,bo też są potrzebne.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
Nam ks. na mazurach w parafii mojego już meża zarządał 100zł za odpis... na nasze zdziwienie 'ile?' powiedział to chociaż połowę. No chyba go całkiem P********iło... a Ja powiedziałam do meża zostaw portwel w aucie, weź z 20 zł i tyle, ale miał wiecej przy sobie to dał te 50zł...
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Powinny wszystkie akty trafić do księgi chrztów ale z Floriana nie trafiły nie wiedzieć czemu do Wilanowa do św. Tadeusza.
Nie rozumiem tego ale musze dwa razy biegać po takie papierki. Powiedzmy szczerze ofiara powinna być ile łaska a nie że mówią ile.
Ja za odpis chrztu nic nie dałam i za odpis bierzmowania też nie zamierzam. Przez to że przez ich gapiostwo musze dwa razy jeździć.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Info o bierzmowaniu powinno być zaznaczone w dolnym rogu odpisu aktu chrztu.
image
SEMPER IN FLORE - DEKORACJE KWIATOWE SAL, KOŚCIOŁÓW, BUKIETY -http://semperinflore.eu
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Każdy dokument kościelny może bez dodatkowej kasy być wystawiony po łacinie. Wówczas jest rownoznaczny z wystawionym w jezyku obcym . Obowiązuje oczywiście w katolickich zborach ... Inne chrzescijanskie mogą sobie życzyć inaczej.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Wesele

wieczór panieński (22 odpowiedzi)

Witam! Dobra to trochę z innej beczki. Czy ma ktoś pomysł na ciekawy wieczór panieński, bo muszę...

ile wódki, napoi na wesele...??? (68 odpowiedzi)

Hejka.... Forumki, które mają doświadczenie powiedzcie mi ile wódki, napi na 100 osób???

Fotograf I Kamerzysta na wesele. 3.05.2024 (5 odpowiedzi)

Dzień dobry, Jak w temacie. Czy znacie i polecacie jakiś zespół foto wideo na ten termin.

do góry